Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

a ja chciałem wszystkim podziękować za miły pobyt w tym temacie przez ostanie 1.5 roku.Najpierw his w pionierskich czasach a ostatnio od grudnia gb...

 

Przyszła pora zmian i przesiadam sie na 9500 256bit@9700(może pro :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chciałem wszystkim podziękować za miły pobyt w tym temacie przez ostanie 1.5 roku.Najpierw his w pionierskich czasach a ostatnio od grudnia gb...

 

Przyszła pora zmian i przesiadam sie na 9500 256bit@9700(może pro :wink: )

ja również :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh, widze, ze sie panom zebralo na podziekowania, az mi sie lezka w oku zakrecila :? :cry: Nistety ze mna bedzie podobnie, ostatnio kupilem na allegor 9800Pro z R360 od Sapphire, karta byla uszkodzona i wiedzialem o tym doskonale, bo kupowalem ja za pol ceny. Posiadala gwarancje w sklepie we Wroclawiu, poszedlem tam z nadzieja, ze uda mi sie ja wymienic na nowa i znowu bede rzadzil w dzale Ati :lol2: tylko, ze w temacie 9800 PRo/XT. :lol: Oczywiscie, nie musze wspominac, ze ponosilem ryzyko. Jakie bylo moje zdziwienie, gdy po dwoch tygodniach (z hakiem, bo jeszcze nie spotkalem serwisu, ktory zwracalby towar w terminie :wink: ) przychodze a koles wyjmuje mi 6600GT od Gigabyte'a :blink: :rolleyes:. Nie tylko ja bylem zdziwiony, tak samo moj kumpl z ktorym wtedy poszedlem do tego serwisu, jak i sam serwisant. :-P . Mniejsza z tym, teraz jestem szczesliwym posiadaczem GeForca i troche sie glupio z tym czuje, ostatnia karta grafiki jaka mialem byla Riva TNT2 :) . Trudno, bdzie sie trzeba przelamac i zajrzec do dzialu Nvidii. Tego tematu nie zamierzam opuscic, bo chcialbym sie jeszcze podzielic wynikami i wrazeniami z vmoda mojej grafy, teraz gdy mam juz druga bedzie mi latwiej sie do tego zabrac.

 

NA koniec link do karty: http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?PageId...8&KoszykFunId=0

 

Niech wam slinka cieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

a ja wymienilem kartew w serwisie i dalej to samo. nawet zainstalowalem najnowsze stery z ati :( co ja mam tera zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toman

pogratulować więcej szczęścia niż rozumu ale pogratulować :]

 

a nie ma za co :] nie wiedziałem że wogóle czekasz na odpowiedź :]

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafifeo@ to szukamy innej przyczyny, moze poszperaj w biosie, o fast writes juz byla mowa, ale moze masz przestawiona szyne PCI/AGP ??

 

@Luk3@ dziex stary, na taka odpowiedz czekalem :lol2:

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>kredek:

 

Sorki ze tak dlugo czekales na odpowiedz ale nie mialem czasu siasc do kompa.

 

Swoją normalnie krecilem. Mam na nia zalozone radiatory od pentagrama i wentyl 80x80 od arctica. Po prostu dobry model mi sie trafil i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

fast write mam wylaczone, wlaczone nic nie daje. chyba kupie asrock dual sata 2 i sempa 939 :)

mysle ze to przez plyte

 

czy bedzie wydajniej wogole w grach niz na tym co mam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fast write mam wylaczone, wlaczone nic nie daje. chyba kupie asrock dual sata 2 i sempa 939 :)

mysle ze to przez plyte

 

czy bedzie wydajniej wogole w grach niz na tym co mam??

Ciężko powiedzieć, przy założeniu że semp się podkręci do jakiś 2400Mhz (a większość łyka te 2400 na 1.45 oferowanym na tym asrocku) wzrost będzie, ale mało wyraźny jak sądze, bo to już karta stanie się wąskim gardłem. Ale ogólnie na K8 wszystko śmiga duuużo ładniej przez nowy kontroler pamięci, poza tym nie samym graniem żyje człowiek ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fast write mam wylaczone, wlaczone nic nie daje. chyba kupie asrock dual sata 2 i sempa 939 :)

mysle ze to przez plyte

 

czy bedzie wydajniej wogole w grach niz na tym co mam??

Ja mam tego asrock-a z procesorem Duron 1300 i wszystko mi na nim śmiga bez problemów.

Jednak jestem mało zadowolony z tego zestawu, mam jeszcze to co w podpisie zaznaczając, że płyta z procesorem przeżyła uderzenie pioruna. Ogólnie myślałem, że będzie trochę więcej w 3dMarkach i grubo się myliłem, jest nawet sporo gorzej, a procek w porównaniu do Celerona z podpisu dużo bardziej się grzeje bo pracuje prawie przy 60 st.C.

Jeszcze się zastanawiam, czy nie jest to wina zasilacza, którego nazwy wstyd mi wymieniać ;)

... a napięcia jakie daje przy samym systemie (bez dodatkowego obciążenia), sami zobaczcie:

 

ASRock K7VT2

Napięcie rdzenia procesora 1.81 V

+3.3 V 3.23 V

+5 V 4.78 V

+12 V 11.92 V

-12 V -11.85 V

-5 V -4.94 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.73 V

 

... a przymierzałem się do v-moda, jednak chyba zasiłkę trzeba zmienić najpierw.

Szczerze mówiąc na tej płycie (AsRock), tym procu i radeonie 9200SE 128MB/64bit miałem podobne a czasem większe wyniki :-(

 

>>edit<<

 

Zapomniałem, mam wyłączone Fast Writes w biosie i ustawione AGP x4, AGP Aperture Size 256, lub 128 MB i tak to śmiga.

Spróbuj przywrócić Defaultowe ustawienia w BIOS-ie.

Edytowane przez rkaktus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

przywrocilem normalne ustawienia, dalej to samo, a przeciez wymienilem grafe i nic.... moze jak zmienie platforme na 939 to bedzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada, ze masz racje, po tylu probach wyeliminowania problemu teraz pada na plyte.

Moim zdaniem po zmianie platformy przyrost bedzie, ale mozesz go nie zauwazyc w grach, oczywiscie 3DMarki beda punktowac lepiej, ale to dzieki akceleracji reszty systemu a nie karty graficznej. Roznica bedzie tez zauwazalna podczas pracy windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam tej plyty nie mam (czaje sie :) ) , ale nie widze przeszkody zeby mialy nie dzialac. Gdyby nie nazwa producenta, to jakos bylbym bardziej przekonany do zakupu tego mobo, ale to nie temat na takie rozmyslania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>kredek:

 

Sorki ze tak dlugo czekales na odpowiedz ale nie mialem czasu siasc do kompa.

 

Swoją normalnie krecilem. Mam na nia zalozone radiatory od pentagrama i wentyl 80x80 od arctica. Po prostu dobry model mi sie trafil i tyle.

 

a no wlasnie a ja nie mam zadnego chlodzenia to pewnie dlatego gorzej sie kreci.....jak zaloze radiatory na pamieci to powinno byc lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przywrocilem normalne ustawienia, dalej to samo, a przeciez wymienilem grafe i nic.... moze jak zmienie platforme na 939 to bedzie dobrze :)

Chyba toman ma racje. Choć Myślałem jednak, że to od przegrzania. Wiesz teraz po GPU dają jakieś gluty, a nie pastę, czasem jest jej tyle, że wypływa spod radiatora, a czasem to wręcz jakby się im zapomniało tam kapnąć.

Ale jak wymieniłeś kartę, to chyba można to wykluczyć.

No chyba, że dostałes tą samą, tylko "sprawdzoną".

A zapodaj, jak możesz jakie masz napięcia - możesz sprawdzć Everestem - i jaki masz zasilacz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to normalne wyniki czy nie???podkrecalem AtiTools 0.24 i jak dalem za 1 razem max core zeby odszukalo max, to doszlo do 468,64 i pozniej od razu kliknolem na max mem to doszlo do 210,21??cos mi tu zaczelo nie grac i sprobowalem jeszcze raz tylko teraz najpierw kliknolem max mem to doszlo do 265,74 a pozniej dalem max core to doszlo do 253 confused.gif grrrrr nie czaje tego....moze musze jak dam max core i mi znajdzie to 468,64 to musze wrocic do normalnych ustawien i dopiero wtedy max mem tak???i jak bede znal te 2 czestotliwosci max to dopiero wtedy je ustawic i zaczac korygowac z Scan for Artifacts?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz ustalić maxymalen atktowanie rdzenia to memki sprawdzasz na standardowcych ustawieniach i na odwrót. Jeżeli szukasz maxymalnych wartości żeby mem i rdzeń chodziły to szukasz maxa np. rdzenia (i zostawiasz ta maxymalna) i szukasz pamięci. Wyniki wychodzą slabsze niz pojedynczo. prąd pobierany jest rozkładany inaczej niż w przypadku podkręcania 1 części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire 9550 Zielony Pcb, który silencer??

NIE ROZUMIEM DLACZEGO MIALBYM SIE WYPOWIADAC W TYM TEMACIE http://www.cdrinfo.pl/artykuly/tda1.5/, BO DO NIEGO LINKA DOSTAŁEM:]

pytam tutaj bo 2 geniuszy w moim się wypowiedziało z rewelacyjną odpowiedzią że jeśli 9550 to zaniżony 9600.......... a właśnie, że nie (tzn wiem, ze to zaniżony 9600)

jednak w necie spotkałem się z opinią że komuś padła 9600 miał na niej silencera, dostał z serwisu po wymianie na innym PCB, który miał inne rozstawienie otworów i nie pasował

WIEM!!! (to dla panów, którzy się w moim temacie wypowiedzieli;), które silencery są do 9600, pytam który jest do mojego bo nie mam zamiaru kupić a potem powiedzieć "o fuck, nie pasuje jednak, a pisało że do 9600"

więc który na mojego szafirka

http://allegro.pl/item86481940_sapphire_95..._dvi_24gwa.html

Edytowane przez blank2424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blank2424,co do tego linka to sorki, tak to jest jak sie siedzi na 2 forach jednoczesnie. Oczywiscie chodzilo mi o ten temat, w ktorym obecnie jestesmy :oops:

 

a odpowiedz jest jedna i nie widze innej Ati Silencer Rev 3 Nie widze tam jakiegos "innego" rozstawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos podsunac pomysl na schludne podczepienie wiatraka 80 pod niebieskim zalmanem na saphire 9550!!??

Najlepiej jakby to byle poparte jakims zdjeciem :

 

Podwieszenie na gumkach odpada, bo z czasem parcieja i pekaja... :(

 

Wydaje mi sie ,ze kiedys widzialem jak ktos wykozystal do takiego manewru plastikowe opaski zaciskowe.... Nie wiem tylko gdzie to widzialem i jak to dokladnie przymocowal do grafiki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemekbydgoszcz czyli jak polecasz podkrecic??tym 1 sposobem??

 

przemekbydgoszcz nie napisal o dwoch sposobach, to jest jeden, w dwoch podpunktach:

 

1) najpierw szukasz maxymalnych ustawien dla GPU (Find Max Gpu w ATT czy Ati Tool) przy standardowym taktowaniu pamieci.

2) nastepnie resetujesz zegar procesora do standardowych ustawien i szukasz max stabilnych ustawien dla pamieci (Find Max Mem)

 

ostatecznie gdy wiesz juz ile osobno moga twoje pamieci i procesor znajdujesz najwydajniesze ustawienia dla obu. Czyli np jesli Gpu znalazles stabilne przy 415 a pamieci przy 257 to ustawiasz 400/250 i zapuszczasz skaner artefaktow na 10 min, jesli nie bedzie bledow zapodajesz 3DMarka. Dla porownania probujesz 390/255, 10 min na skanerze i znowu 3DMark. Wtedy juz wiesz ktore ustawienia sa wydajniejsze.

 

@erOl@ wszak nie podczepialem wiatraka 80x80 do NB47J (bo mam nadzieje ze o tym tu mowa) ale mam na chipsecie plyty glownej przyklejony na supergluta z boku wiatraczek 40x40. Totez powietrze przelatuje przez zeberka z jednej strony na druga, a nie jest wdmuchiwane od gory w radiator.

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos zgrac do pliku bin orginalny bios f21 do 9550 gigabyte ??? - bylbym bardzo wdzieczny

 

mam orginalny plik z strony gigabyte - ale niczym nie moglem go wgrac ....

Edytowane przez Deejay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemekbydgoszcz nie napisal o dwoch sposobach, to jest jeden, w dwoch podpunktach:

...

o co chodziło wytłumaczyłem na prywatnej wiadomosci dlatego nie było to ciagniete dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kominuje ciagle jak tanio zmienic chlodzenie na moim sapphire zeby bylo cicho a wydajnosc na poziomie tego orginalnego wiatracza.....

 

Narazie opcja to niebieski zalman i na niego jakis nawiew z 80-tki!

 

Zasntanawiam sie jeszcze cz taki cooller http://allegro.pl/item86826524_oryginalny_...tel_lga775.html

 

http://allegro.pl/item87618562_wentylator_..._4_lga_775.html

 

po amputacji 2-ch przeciwleglych nozek plus wymiana koleczkow na te z orginalnego wiatraka wejdzie bez problemu na grafike....

 

Nie orientowalem sie jeszcze jakich wymiarow jest ten wiatrak ale na pewno bedzie cichszy od orginalu... ewentualnie puscilbym go na 5-7V

 

Moze ktos taki posiada i jest w stanie sprawdzic rozstaw tych nozek i ewentualna mozliwosc przesczepu kolkow mocujacych!!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...