Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

A mój 9550 od GB zaczyna artować w markach już przy zegarach nawet o 5 MHz wyższych jak w podpisie ;-/ Zaznaczam że nie zmieniałem chłodzenia na nim... ciekawe co może być tego przyczyną... zasiłka? wątpię, bo mam czasem 3 dyski podpięte proc wykręcony na max i zero zwiech... qrde sam nie wiem... any sugestions?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój 9550 od GB zaczyna artować w markach już przy zegarach nawet o 5 MHz wyższych jak w podpisie ;-/ Zaznaczam że nie zmieniałem chłodzenia na nim... ciekawe co może być tego przyczyną... zasiłka? wątpię, bo mam czasem 3 dyski podpięte proc wykręcony na max i zero zwiech... qrde sam nie wiem... any sugestions?

1371450[/snapback]

Załóż wentylator 40x40 np. Papst na 5V i najtańsze radiatorki aluminiowe na pamięci i problem powinien zniknąć. 540 MHz dla MEMek bez modów to na GB zwykle max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż wentylator 40x40 np. Papst na 5V i najtańsze radiatorki aluminiowe na pamięci i problem powinien zniknąć. 540 MHz dla MEMek bez modów to na GB zwykle max.

1371460[/snapback]

Do tego doszedłem sam że dla memek hynix 4ns 540 bez vmoda to max, ale dziwi mnie słaba postawa GPU... przeczytałem wszystko na forum o 9550 i ludzie na GB na stock cooling wyciskali po 400. Spróbuje dzisiaj jak wrócę z pracy zdjąć radiator i przesmarować arcticem. A jak myślisz, czy radiator z wentylem z 9500 Sapphire'a będzie pasował na 9550? bo mam padniętego 9500 (śmieci na ekranie już od bootowania, chyba pamięci mu padły, kumpel mi go oddał i chętnie sprzedam;))) i moge z niego zdjąć chłodzonko, byłoby lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu pisalem jaki ja mialem problem z GB9550, gpu krecil sie max 340mhz, a powyzej pojawialy sie arty, zmiana chlodzenia (radiatora i pasty) nic nie dala - wymienilem karte w sklepie i teraz bez ingerencji w chlodzenie (nie wymienialem ani pasty, ani samego radiatora) rdzen doszedl do 450mhz, w 3d pracuje na 420mhz, (mam zasilacz modecom350gtf) wiec przyczyna pewnie jest slaby egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu pisalem jaki ja mialem problem z GB9550, gpu krecil sie max 340mhz, a powyzej pojawialy sie arty, zmiana chlodzenia (radiatora i pasty) nic nie dala - wymienilem karte w sklepie i teraz bez ingerencji w chlodzenie (nie wymienialem ani pasty, ani samego radiatora) rdzen doszedl do 450mhz, w 3d pracuje na 420mhz, (mam zasilacz modecom350gtf) wiec przyczyna pewnie jest slaby egzemplarz

1371505[/snapback]

heh, może i masz racje :mur: ale po pół roku nie pójde do sklepu i nie poprosze żeby mi wymienili tą kartę bo się za słabo kręci :lol: spróbuje jeszcze z nią pokombinować tak jak przedtem pisałem, jak nie to zacznę zbierać na inną kartę... pewnie na 6600 GT, choć szkoda mi ATI opuszczać :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. A jak myślisz, czy radiator z wentylem z 9500 Sapphire'a będzie pasował na 9550? bo mam padniętego 9500 (śmieci na ekranie już od bootowania, chyba pamięci mu padły, kumpel mi go oddał i chętnie sprzedam;))) i moge z niego zdjąć chłodzonko, byłoby lepiej?

1371466[/snapback]

Będzie problem z podpięciem wentylatorka do zasilania, na gb9550 nie ma możliwości podpięcia, jedynie przerobić końcówkę i wsadzić do molexa lub na płytę gł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam problem ze swoim radeonem gigabyte 9550 wczoraj jeszcze działał nic nie grzebałem w nim nie kreciłem go tylko grzecznie poszedłem spać dzisaj przychodze ze szkoły i co?? ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m kompa a tu palą sie dwie diody twardziel nie odpala sie ! jest to juz mój 2 radeon 9550 bo z tatmtym tak samo sie zrobiło ... Coś "chyba" z mojim kompem jest nie tak POMOCY!

Dzieki za wmiare szybką odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam problem ze swoim radeonem gigabyte 9550 wczoraj jeszcze działał nic nie grzebałem w nim nie kreciłem go tylko grzecznie poszedłem spać dzisaj przychodze ze szkoły i co?? ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m kompa a tu palą sie dwie diody twardziel nie odpala sie ! jest to juz mój 2 radeon 9550 bo z tatmtym tak samo sie zrobiło ... Coś "chyba" z mojim kompem jest nie tak POMOCY!

Dzieki za wmiare szybką odp.

1371659[/snapback]

Możliwe że to nie jest problem z kartą... napisz jaki masz config, a po pierwsze idź do jakiegoś kumpla z kartą i zobacz czy u niego komp zabootuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, zaraz jade po nową zasiłke i zobacze a takich kumpli to niemam wszystko jakies sztywne "nie bo to jest komp mojego ojca " - zawsze pada taka odp. Ale dzieki ze odpisałes. Opłaca sie za 100 zł ModeCom 350GTF ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, zaraz jade po nową zasiłke i zobacze a takich kumpli to niemam wszystko jakies sztywne "nie bo to jest komp mojego ojca " - zawsze pada taka odp. Ale dzieki ze odpisałes. Opłaca sie za 100 zł ModeCom 350GTF ??

1371785[/snapback]

to kiepskich masz tych kumpli :rolleyes: co do zasiłki to jasne że sie opłaca sam mam takiego Modecoma ;) dobrze trzyma napięcia nawet przy dużym obciążeniu systemu, tylko po pół roku zrobil się nieco za głośny dla mnie to wsadziłem w niego 80 mm papsta i teraz tylko cichutko sobie szmerzy ;)) ale wracając do tematu to zawsze lepiej niż jakiś codegen czy deer, no nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej. A może ktoś z Forum miał taki przypadek ze zasiłka nie ciągneła grafiki?

1371805[/snapback]

napewno zdarzają się sytuacje że na bardzo obciążonych i podkręconych systemach komp wariuje bo ma słabe i niestabilne zasilanie, co do konkretnych przypadków to poczytaj na forum ;) z drugiej strony r9550 aż tak dużo proądu nie żre... ale nowy PSU ci sie przyda ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej. A może ktoś z Forum miał taki przypadek ze zasiłka nie ciągneła grafiki?

1371805[/snapback]

 

Hmm, ja mam taki problem, że po lekkim podkręcenie rdzenia w niektórych grach oraz w 3dmark03 w teście na jakość anizo i AA mam lekkie artefakty, tzn czasami w poprzek ekranu pojawiają się jakieś załamania :?

To troche dziwne, bo pojawia się to już przy 300Mhz na rdzeniu a przy 375Mhz jest tylko troche gorzej - zawsze myślałem, że oznaką przetaktowania rdzenia karty jest freeze.....czy może być tego przyczyną za słaby zasilacz (300W no name) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten bios mam wgrac?

1371897[/snapback]

Źle słyszałeś, ten BIOS ma gorsze timingi niż ten od 9550 Gigabyte'a, co z tego że zrobisz tyle samo lub więcej MHz na pamięciach jeśli wydajność będzie niższa od standardowego BIOS'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Grimlock az taka lama nie jestem :), otworzylem dwa programy i timingi nowego biosu przstawilem na takie jak ma moj stary i zmniejszylem troche taktowanie z 500/600 zrobilem na razie 300 na 450. Ale po pierwsze nie wiem na ile moge bez dodatkowego chlodzenia podniesc [nie mam wentyla] a po drugie nie wiem czy nie zrobilem zle zmieniajac timingi i zmniejszajac taktowanie.

 

 

P.S. Na razie chce wiedziec jakie maks taktowanie z chlodzeniem standardowym, a potem [jak bedzie kasa] to zrobie taktowanie takie jak ma XT i dokupie chlodzonko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Grimlock az taka lama nie jestem :), otworzylem dwa programy i timingi nowego biosu przstawilem na takie jak ma moj stary i zmniejszylem troche taktowanie z 500/600 zrobilem na razie 300 na 450. Ale po pierwsze nie wiem na ile moge bez dodatkowego chlodzenia podniesc [nie mam wentyla] a po drugie nie wiem czy nie zrobilem zle zmieniajac timingi i zmniejszajac taktowanie.

P.S. Na razie chce wiedziec jakie maks taktowanie z chlodzeniem standardowym, a potem [jak bedzie kasa] to zrobie taktowanie takie jak ma XT i dokupie chlodzonko.

1371970[/snapback]

Do 375 dla GPU bezpiecznie dojedziesz, przy 400 powinien już parzyć radiator.

 

Porównaj w np. 3DM2K3 klika różnych taktów pamięci, przy takich samych timingach i rózne timingi przy tych samych taktach to od razu przekonasz się co jest wydajniejsze.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze ze starych czasow taka zabawke TTC-CUV1AB(DIY). Radiatorek zrobiony z miedzi, wentylatorek troche glosny ale to zawsze mozna zmienic ;).

Jak mysicie czy wymiana oryginalnego radiatorka na Gigabyte na to cos zmieni cos? Jak widac nie jest to taki typowy radiatorek(podobny do tego co jest na Herculesie ;) ) ale jest z miedzi ;). Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemano wrrrrrrrr ale sie wkurzylem poniewaz nie moge podkrecic w swoim radku wogule pamieci ale rdzen idzie na 430 spoko jednak pamieci nie ida na wiecej niz 410 (powyzej wali artami) :mur: kurcze wczesniej tak nie mialem przeczuwam ze to wina zasilacza poniewaz mam megabajta i to jeszcze 300w :mur: oto moj sprzet

procek sempron2300@2600

ram 2x256

grafa 9550 gygabite 4ns 250/400@430/410wrrrrrrrrrrrrrrrr

dysk 80gb wd

plyta gl. asrock k7vt4a+

czy ten sprzet wymaga lepszego zasilacza??

jak tak to podajcie mi jakies dobre zasilacze do 100zl zeby dobrze trzymaly napiecie pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze odtaktuj proca i sprawdz czy pamieci pojda wiecej... Mozesz tez wyciagnac jedna kosc ramu, zawsze jakies obciazenie... Cos mi sie nie wydaje zeby to przez zasilacz.... Tylko przez co :roll:

 

 

Co do zasilaczy to ModeCom'y 300, 350 GTF... do 100zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestawilem mnoznik na procku z 400 na 333 wyjelem ramy i wlozylem jest nadal tak samo dziwne poniewaz wczesniej minimum szlo na 520

wrrrrrrrrrrrrr ale sie wkurzylem i nie dam go na gwarancje poniewaz na default chodzi wszystko miodzio k.... :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

chyba ze czym innym podkrece

zainstalowalem nowe stery bodajze2.6.1.2 czy cos takiego i poszlo nawet na 230(460)ale to i tak cienko w porownaniu do poprzedniego stanu:(

Edytowane przez Maniek89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam omegi i rad linkier i tam sprawdzam czy mam arty w jakichs grach a pozatym mam radiatory wielkie na pamieciach i wogule sie nie grzeją :mur: :mur: :mur: :angry: ale jestem wkurzony

pozdro :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zmieniajac bios utracilem gwarancje?

 

Musze wam powiedziec ze przy taktowaniach 250/400 jest ok - ale jak moj brat wlaczyl blood rayne to parzyl :( pamieci byly troszeczke mniej zimne. Ustawienia gry nie sa wygurowane, a na innych gierach nie jest tak cieplo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej karcie (GB) przy 400/250 moge spokojnie dotykac rdzenia jest ciepły jak włacze wentylatorek to temp. wynosi kilka mniej niz w pokoju :)

 

Co do gwarancji tak tracisz ja jezeli wgrałes inny bios nie akceptowany przez producenta (mozesz jezeli oficjalnie wydaje nowy do twojej grafiki) - co za problem wgrac stary oryginalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!!

Jest sens zmienic ta srebna paste ktora znajduje sie na rdzeniu pod wentylatorkiem na Arctic Ceramique!!??

....i czy mozna owy :] wentylatorek zaminc na cos pasywnego np http://sklep.benchmark.pl/pelny_10021.html tak zeby dalej karta podkrecona na rdzeniu do 400 sie nie wieszala!!??

Edytowane przez erOl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!!

Jest sens zmienic ta srebna paste ktora znajduje sie na rdzeniu pod wentylatorkiem na Arctic Ceramique!!??

....i czy mozna owy :] wentylatorek zaminc na cos pasywnego np 1373054[/snapback]

siemanko co do chlodzenia na twoim miejscu bym dokrecil zwykly wiatraczek do grafy i po problemie a jesli chodzi o tamten radiator to jest troche kiczowaty bo nie mozna zalozyc na niego wiatraka

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostanio zakupilem sobie takiego radka MSI RX9550-TD128 ale nigdzie nie moge znalesc zadnych jego opisow. Jezeli ktos z was mial cos z nim do czynienia to prosilbym o podzielenie sie ze mna uwagami, ponizej podaje lika do kupionej przezemnie karty tylko moja rozni sie od tej prezentowanej na stronie tym ze posiada zielony laminat oraz inaczej rozmieszczone kondensatory.

 

 

 

http://www.msi.com.tw/program/products/vga...ail.php?UID=638

 

 

Co o tym sadzicie ?? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie kupilem go przez przypadek bo zamierzalem kupic sobie HISa, ale jak do tej porty na razie jestem z niego zadowolny, aczkolwiek przy mojej konfiguracji sprzetowej Na DRIVERZE 3 troche sie przycina :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...