Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

mam Gigabyte 9550 128mb/128bit i mam maly problem z podkreceniem do 400 na gpu idzie dobrze ale np. dam 405 to sie sypie(reset) odrazu w 3dmarku po 10 sekundach czego to moze byc wina ??

Ten typ tak ma, jak zrobiłem 3 vmody to dopiero te 405.00 wykręciłem (pamięci 250.94) tylko!!! nawet 1000m3/h pędzącego na karte powietrza nic nie daje :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to słabo :( ,a gigusie z tego co słyszałem i czytałem nieźle się kręciły .Ktoś napisał że im nowsze modele tym gorzej z oc , ale myślę że coś można jednak wykombinować (przynajmniej spróbować)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj przy 405 jeszcze przechodzi ale 406 resetuje zegary :P a olowek mod juz byl i nic niedalo. a calkiem sporo podnioslem napiecie :/

 

ostatnio sie bawilem zamontowalem 2x60 na pamieci i walnelem 3dmarka 2k1 pamieci na 300(600) walilo artami jak nigdy ale i tak tylko 300pkt wiecej :/ nieczaje tego.

teraz jade nontoper 405/560 bez artow

 

"Ktoś napisał że im nowsze modele tym gorzej z oc " - to prawda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój model 128/128 gigabyte chyba jest jakimś wyjątkiem jeśli chodzi o te nowe modele "słabo podkręcalne". Bez pierdnięcia leci z wentylem na 440GPU i pamięci na 585 z radiatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahhh, nie bylo mnie w tym temacie przez chwilke z powodu zlego doboru biosu. Karta po flashu byla lekko uziemiona i ja razem z nia, ale wszystko juz gra. Po przywróceniu biosu od 9550 nie wytrzymalem i zflashowalem ja biosikiem od 9600. Obecnie karta taktuje w defaulcie tak jak radek 9600, czyli 400/200. Poniewaz, przygotowuje sie do jej dalszej modyfikacji obradiatorowalem ja ladnie i moze nawet jutro uda mi sie zapodac jakies wieksze napiecia na rdzen i pamieci. Narazie pozostawiam pare screanow fotek i linkow dla potomnych.

 

 

radiatory

karta od dolu

karta od gory

 

 

oops, inny projekt ;)

karta w budzie

karta w budzie 2

 

 

400/200 vs 3dMark03

400/245 vs 3dMark03

430/245 vs 3dMark03

 

 

oryginalny bios od 9550 Gigabyte

R 9600 bios Gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slabe masz wyniki , te 430/245 to juz sa na vmodzie ? (taki masz podpis ich) jezeli tak to wynik jest b.slaby :twisted:

 

bez v-moda na w sigu : Radeon 9550 by Gigabyte (V-Mod soon) - czyli wkrótce a nie juz po v-modzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'przemekbydgoszcz' nie zrobi wielkiego wyniku na athlonie 1.0 @ i 256 sdram :D patrzcie na sig co do wyniku jak na ten sprzęt jest bardzo ładny kumpel na a1,2 Ghz 512 ddr i moim radku ledwie przeskakuje 3K ( ale to wina też taktowań u nieglo ledwo 370/500)

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slabe masz wyniki , te 430/245 to juz sa na vmodzie ? (taki masz podpis ich) jezeli tak to wynik jest b.slaby :twisted:

 

Faktycznie wynik nie jest rewelacyjny, podejzewam, ze to z powodu sterownikow jak i biosu, bo po sflashowaniu karty biosem niby identycznie tej samej karty podkrecalnosc spadla mi srednio ok 10Mhz. A co do sterownikow to najwyzsze wyniki uzyskiwalem na omegach 3.8.205, obecnie jade na WarCat 6.1, na dysku spoczely juz omegi 3.8.221, bedzie je trzeba sprawdzic zanim oddam karte na wycene :)

 

Btw, wyzsza frekwencja na lekcjach angielskiego bylaby wskazana :lol2:

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam kompa jak w mojej sygnaturce (dość wiekowy) + i radzia od sapphire 9550 128/128 z vivo podkręconego z 250/400 na 430/535 i w 3dsmarku2003 mam spokojnie 3200pkt. Ale ogólnie wali mnie to ile tam mi pokaże pkt. Ważne że gry chodza ok i system jest stabilny. nara

Edytowane przez zbigzbig20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'przemekbydgoszcz' nie zrobi wielkiego wyniku na athlonie 1.0 @ i 256 sdram :D patrzcie na sig co do wyniku jak na ten sprzęt jest bardzo ładny kumpel na a1,2 Ghz 512 ddr i moim radku ledwie przeskakuje 3K ( ale to wina też taktowań u nieglo ledwo 370/500)

Luk3 to nie moje wyniki tego smarka tylko tomana :P (patrz wyżej)

- ja tylko napisałem dzikowi86 że toman nie ma jeszcze v-moda

 

 

btw. ja u siebie przeskakuje 3100 wiec chyba nie jest źle ;)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk3 to nie moje wyniki tego smarka tylko tomana :P (patrz wyżej)

- ja tylko napisałem dzikowi86 że toman nie ma jeszcze v-moda

btw. ja u siebie przeskakuje 3100 wiec chyba nie jest źle ;)

oops:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde przewaliłem już całe forum łeb mi pęka a nadal nie wiem jak domowym sposobem założyć wentylator na radeona gdzie podłaczyć??jak??dlaczego??? :mur: Goglowałem do skutku i tez nic!!

Ostatnio przesiadłem się na nowy sprzęt:

SEMPRON 3000+64b,GIGABYTE K8VT800Pro,512MB RAM,zasiłka 400W,stara została karta HIS Radeon9200,dyski i napędy.I własnie jestem w trakcie zakupu Radka 9550(tyle mi zostało kasy)czytam o podkręcaniu i jak głupi byłem tak jestem.Może ktoś mi to łopatologicznie wyłozyć albo dać dobrego linka(działającego!!)THANKS!! :mur: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one sie malo grzeja to niejest potrzebne dodatkowe chlodzenie chyba ze vmody planujesz.

a do czego chcesz linka?? ja kzalozyc wentylator?? ja mam narazie wentyl z boxa od celerona podwieszonego na 2 gumki recepturki i mi styka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde przewaliłem już całe forum łeb mi pęka a nadal nie wiem jak domowym sposobem założyć wentylator na radeona gdzie podłaczyć??jak??dlaczego??? :mur: Goglowałem do skutku i tez nic!!

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.....

Jest taka sprawa :D

Mam Fortrona FSP350-60THA-P standardowo ma on zlacze 24 pin , czyli takie pod plyty np od 939 mam przejsciowke na 20 pin i podlaczony jest pod nf2!

 

Zastanawiam sie jaki to moze miec gorszy wplyw na podkrecanie Radka 9550!!??

 

A zastanawiam sie poniewaz linia -5V przy tym zasilaczu na nf2 daje 3,5V

 

Czy to wogole moze miec wplyw na gorsze podkrecanie karty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde przewaliłem już całe forum łeb mi pęka a nadal nie wiem jak domowym sposobem założyć wentylator na radeona gdzie podłaczyć??jak??dlaczego??? :mur:

 

http://www.sovva.webpark.pl/

http://www.tweak.pl/artykul/mod_5900xt //jak w fajny sposob zalozyc radiator.

 

Tutaj masz conieco, a wentylator podlaczasz pod plyte, bo na karcie nie ma takiej mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam Radeona Sapphire 9550 128/128. Mam pamięci AGM o czasie dostępu 5ns. Standardowo jest na 250/400.

Podkręcałem do 300/450 i po czasie zaczęły wyskakiwać artefakty (jeżeli dobrze myśle co to są artefakty :) )

Mam sterowniki Omega 3.8.205

 

Mam standardowe chłodzenie, ale myśle nad zmianą, czy wtedy będe miał dużo większe możliwośći podkręcenia?

 

P.S. Jakie polecacie chłodzenie?

 

P.S.2 poniżej pokazuje co mi wyskakuje w ati tray tool przy taktowaniu 350/450 , tylko nie oczywiście w takim stopniu :)

 

 

post-133584-1141053527_thumb.jpg

 

 

Myślę nad tymi chłodzeniami:

 

1. http://www.allegro.pl/item88870193_qoltec_...vat_lublin.html

2. http://www.allegro.pl/item89042312_thermal...pipe_went_.html

3. http://www.allegro.pl/item89186239_radiato...uper_cena_.html

4. http://www.allegro.pl/item89241228_arctic_...arancja_fv.html

5. http://www.allegro.pl/item89138861_arctic_...bka_aukcja.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw, wyzsza frekwencja na lekcjach angielskiego bylaby wskazana :lol2:

no dobra nie zauwalylem ze jest tam przedrostek "bef" :P

:lol:

 

boozy

nie oplaca sie ladowac do r9550 zadnego chlodzenia !

twoj r9550 na tych ustawieniach sie skonczyl , zmiana chlodzenie nie zwekszy w duzym stopniu oc

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juzeli ci arty wyskakuja to zamontuj radiatorki na pamieci takie za max 20zl i jakis wentyl 80x80 na 5 lub 7v i styknie i wyniesie taniej

do tej karty nieoplaca sie brac chlodzenia za 60zl i wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ... Mam pytanko My PC

Athlon 1800 +

384 ram-u

Szafir 9550 128 128

I...w 3d marku 2003 na standardzie dostalem 2189 pkt ... po czym zainstalowalem ATI TRAY TOOLS i Uderzylem 459 /205 jak na Hardcorowca przystalo i dostalem pkt w 3 d marku 2003 2869 ... nie sypnelo mi zadnymi artami ... I teraz pytanko Czy moge tak zostawic (459/205) nic mi sie nie przegrzeje itp...dodam ze nie mam zadnych timingow jakis dodatkowych chlodzen ...itp i czy jestem w stanie jeszcze cos wycisnac skoro cpu mam na 459 to juz nie bede krecic ale mem moge cos podruszyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...