Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Siema ... Mam pytanko My PC

Athlon 1800 +

384 ram-u

Szafir 9550 128 128

I...w 3d marku 2003 na standardzie dostalem 2189 pkt ... po czym zainstalowalem ATI TRAY TOOLS i Uderzylem 459 /205 jak na Hardcorowca przystalo i dostalem pkt w 3 d marku 2003 2869 ... nie sypnelo mi zadnymi artami ... I teraz pytanko Czy moge tak zostawic (459/205) nic mi sie nie przegrzeje itp...dodam ze nie mam zadnych timingow jakis dodatkowych chlodzen ...itp i czy jestem w stanie jeszcze cos wycisnac skoro cpu mam na 459 to juz nie bede krecic ale mem moge cos podruszyc ?

e to co dojechałeś do takiego taktowania gpu ?ok terz poszukaj maxymalnego taktowania memek zależnie od tego co tam masz róznie może wyjśc, memki demem nature sprawdzasz tylko i styka szukasz maxymalnych ustawień dla gpu i memek opuszczasz troche i już :D

 

ps karcie kopa dają pamięci :D tak zę raczej max memek szukaj niż dopasowywuj memki do gpu jeżeli chodzi o całość 8]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec sami zobaczcie http://img457.imageshack.us/my.php?image=clipboard019vk.jpg karte sprawdzalem podczas trwania testu w 3d marku 2003 i byla Zimna ; ] ale mysle ze to slaby wynik ...moze nie mam czegos odblokowanego w tym ati tray tools niby pokazuje to 400/220 ale czy tak naprawde jest ...?

Edytowane przez imba18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

att pokazało dobrze za mało na memkach masz przy standardowym taktowaniau ok 2K byś miał :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stałem się szczęśliwym(?)posiadaczem radka 9550 Gigabyte(128/128,hynix 4ns) a stary radek Hisa 9200 poszedł w kąt.I tu się zaczyna zabawa-podjarany tematami na forum zaczałem kręcic lekuchno na sterach omega ładnie idzie mówie sobie ale po restarcie kompa wraca do ustawień fabrycznych!Nic to zmieniam stery na te z płytki

gigabyte AtiTool poszedł w ruch,póżniej V-Tuner2 jak wyszedłem z atitool (dużo nie podnosiłem)i włączyłem V-tunera to o mało zawał mnie nie trzasnął!Pokazywał suwaki ustawione na maxa!Z pulpitu zrobiła się kolorowa sałatka tak że robiłem restart z guzika w panice a przy starcie wywaliło błąd oprogramowania lub sprzętu.No ładnie-mówie sobie nówka karta poszła w pizdu!!Wreszcie winda sie ładuje,ulga i zmiana sterów na najnowsze omegi.Takie oto przeboje sobie zafundowałem za dwie stufki.Karta na fabrycznych ustawieniach teraz robi w 3Dsmarku:9024pkt(wcześniejsze eksperymenty 11000około{10mhz GPU}.

Mój sprzęt:Gigabyte K8VT800pro,Sempron 3000+@2000mhz,512Ram,zasiłka z obudowy Prokomp chyba 400W.

Zraziłem się do o/c.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stałem się szczęśliwym(?)posiadaczem radka 9550 Gigabyte(128/128,hynix 4ns) a stary radek Hisa 9200 poszedł w kąt.I tu się zaczyna zabawa-podjarany tematami na forum zaczałem kręcic lekuchno na sterach omega ładnie idzie mówie sobie ale po restarcie kompa wraca do ustawień fabrycznych!Nic to zmieniam stery na te z płytki

gigabyte AtiTool poszedł w ruch,póżniej V-Tuner2 jak wyszedłem z atitool (dużo nie podnosiłem)i włączyłem V-tunera to o mało zawał mnie nie trzasnął!Pokazywał suwaki ustawione na maxa!Z pulpitu zrobiła się kolorowa sałatka tak że robiłem restart z guzika w panice a przy starcie wywaliło błąd oprogramowania lub sprzętu.No ładnie-mówie sobie nówka karta poszła w pizdu!!Wreszcie winda sie ładuje,ulga i zmiana sterów na najnowsze omegi.Takie oto przeboje sobie zafundowałem za dwie stufki.Karta na fabrycznych ustawieniach teraz robi w 3Dsmarku:9024pkt(wcześniejsze eksperymenty 11000około{10mhz GPU}.

Mój sprzęt:Gigabyte K8VT800pro,Sempron 3000+@2000mhz,512Ram,zasiłka z obudowy Prokomp chyba 400W.

Zraziłem się do o/c.....

Polecam sprawdzenie 5.9-5.11 oraz ostatnich z serii 4 - R9550 pomyka na nich sporo lepiej, niż na 6.xx - u mnie z omegami 6.1 gubi się gdzieś 1000K w 2001SE, 6.2 nie testowałem, ale raczej lepsze nie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych nowych omegach 6.2 jest takie cus jak AtiTrayTools,we wczesniejszym 5.4 wygladało to troche inaczej....

Pogubiłem się w tych wszystkich opcjach,wie ktos jak to ogarnąć?? :mur: :blink:

A co z tym powrotem do ustawień fabrycznych po restarcie,blokada jakas bo na forum coś o tym było ale dość niejasno.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam takie pytanko czy jest taka opcja w ati tray tools zeby automatycznie przy starcie winowsa sie wlanczala ten save ktory sobie zapisalem bo nie chce mi sie za kazdym razem wchodzic w ati traya i brac looadnik 400/220 tylko chce aby sie automatycznie takie cos wlanczalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja.Własnie grzebałem w atitraytools z najnowszej omegi 6.2 i w opcjach mozna ustawić start razem z windą i ąutomatyczne ładowanie zapisanej konfiguracji podkręcania,opcji jest o wiele więcej niestety po angielsku(może coś przeoczyłem?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna, przecież na karcie, na której są opcje do podkręcania jest checkbox 'load selected profile at startup'. Dodatkowo masz opcje auto overclocking przy wejściu w 3D, osobne profile do gier etc.

Przynajmniej minimum trudu czasem warto sobie zadać przed strzeleniem kolejnego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego radka od gigabyte podkrecilem bez vmoda i zmiany biosa na 500/600 :)

to chyba jakis z pierszej serii bo na nowszych nieda rady tyle pojechac

moj bez vmoda na gpu max 406 potem reset :/ pamieci bez artow ida do 560 potem sypia(0 radiatorkow jedynie 2x 60mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakis z pierszej serii bo na nowszych nieda rady tyle pojechac

moj bez vmoda na gpu max 406 potem reset :/ pamieci bez artow ida do 560 potem sypia(0 radiatorkow jedynie 2x 60mm)

Jak kolega da linka do orba, to uwierzymy. W koncu to tweak, tu licza sie dowody a nie 'na gebe'. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c.d

Witam dzis chcialem dac +10 memkom czyli 420/230 ...wiec zabralem sie do tego i jechal z 3 d markiem 2003...widze znaczna poprawe w FPS

podczas trwania 3 d marka 2003 zaraz po Matce naturze dotykam karty z brzegu zimna okolo 17 Stopni bardziej w srdoku wyzej kolo 23 (tak mi sie wydaje)a tu nagle .... niechcacy dotknolem wiatraka i jakies piski obraz zawiesil, jakies dziwne mazajki, mowie ladnie szybko reset (trwalo to z 1.5 sec ; ] ) w panice wlanczam od nowa 3 d marka karta nic nie piszczy 3 d mark zachowuje sie poprawnie dostalem 2879 pkt tylko ze na ustawieniach 420/220 a nie jak mialem ustawiac na 230 ale by bylem w panice i zapomnialem zmienic ... ale nie jestem pewny chyba w matce zauwarzylem jakies 2 paski(czyt. ARTEFAKTY) ...ale moglo mi sie wydawac ?!

Jak myslicie (bo nieche mi sie odkrecac karty)czy wszystko jest wporzo z wiatrakiem mi sie wydaje ze tak bo gdybym go cos naruszyl to by karta zaczela piszczec ...no i w 3 d marku 2003 nie wyszlo by mi tyle co zawsze na ust.420/220

 

Zaraz bede nadal go katowal wiec zdam relacje

______________________________________________________________

Edytowane przez imba18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.dziwne to jest W ati tray toolsie ustwiam sobie na 420/440 uruchamiam 3d marka 2003 konczy sie 3d mark patrze a tu mam 400/220 ...aaa juz chyba wiem bo w opcij auto overclocing mam ustwaione, Zapisane 400/220 ; ] a teraz juz jestem pewny ze to sa arty podczas preznetacij "Matka Natura" malo bo malo ale sa ... wiec oc radzicie nie zwiekszac juz ? nic

Edytowane przez imba18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego miałbyś mieć mniej punktów jeżeli kata szła na takich samych taktowaniach?? gdybys uszkodził wiatrak i rdzeń by się przegrzewał to miałbyś zwis i nie pozostałoby nic innego jak reset. 220, a 230 to żdana różnica. Standardowo memki przy 4ns powinny bez problemu śmigać na 250 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ...ale myslalem ze cos sie uszkodzilo i odrazu chcialem sprawdzic czy nic nie walnelo ...hmmm ale nie wiem czemu mam artefakty jak mam ustwaione 420/220 przy Matce Naturze sa arty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

ekmh możliwe ze masz bardzo goowniane pamiątki inna rzecz że szukać max mem miałeś przy rdzeniu ustawionym na powiedzmy 325 a nie na max!! karta jako układ mem + gpu też ma swój kres obniż taktowanie rdzeina i szukaj max mem a jeżeli dalej się pokazują arty tak szybko to masz goowniane pamiątki :lol2:

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis poraz "ochnasty" gdy wlaczam system mam czarny obraz - wina nowych sterow catalisty 6.2. na 6.1 mialem podobnie. a o omegach niewspomne - to samo. :/

najwidoczniej w ati zapomniano juz o uzytkownikach starszych modeli i "olewaja" ich. :(

 

zdenerwowalem sie i sciagam omegi na catach 5.9 z nimi niemialem problemow niegdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Ja narazie na nowe stery nie narzekam(Omega 6.2),opcji jest full i podkreciłem swojego gb r9550 ostrożnie na 301/409.Dla pewności na radiator wkręciłem stary wentyl z durona 850 na dwie śrubki.Za ładnie to nie wygląda ale mam nadzieje jest choć troche skuteczne.Dzis w sklepie pytam gościa o radiatory na pamięci a on ,cytuje:"towar trudno dostępny bo nikt się w to nie bawi!!??"Uroki mieszkania w pipidówie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra kto ma zarchiwizowana ta stronke z vmodem do gigabyta?? dokladnie olowkowym. bo ja mialem i mi zniklo(czyt. haker wyczyscil mi dysk)

 

wystarczy mi zdjecie gdzie dac olowkowego

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

:D Ja narazie na nowe stery nie narzekam(Omega 6.2),opcji jest full i podkreciłem swojego gb r9550 ostrożnie na 301/409.Dla pewności na radiator wkręciłem stary wentyl z durona 850 na dwie śrubki.Za ładnie to nie wygląda ale mam nadzieje jest choć troche skuteczne.Dzis w sklepie pytam gościa o radiatory na pamięci a on ,cytuje:"towar trudno dostępny bo nikt się w to nie bawi!!??"Uroki mieszkania w pipidówie....

aleś go podkręcił no no :D nic dziwnego że ci nie wywala :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Ja narazie na nowe stery nie narzekam(Omega 6.2),opcji jest full i podkreciłem swojego gb r9550 ostrożnie na 301/409.Dla pewności na radiator wkręciłem stary wentyl z durona 850 na dwie śrubki.Za ładnie to nie wygląda ale mam nadzieje jest choć troche skuteczne.Dzis w sklepie pytam gościa o radiatory na pamięci a on ,cytuje:"towar trudno dostępny bo nikt się w to nie bawi!!??"Uroki mieszkania w pipidówie....

no cos "cienko" moj bez nawiewu daje na 400/500 a z 2 x 60mm 405/560

 

ktory to rezystork sie zamalowywalo???!!!!!!!

 

update: mam juz :P

 

update2: po olowek modzie gpu (1.25V) poszlo do 450mhz smark 2k1 z 11,5k do 12,5k :D ehh ale ramy juz 280 niechca to dalem 270 i juz jest git

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Ja narazie na nowe stery nie narzekam(Omega 6.2),opcji jest full i podkreciłem swojego gb r9550 ostrożnie na 301/409.Dla pewności na radiator wkręciłem stary wentyl z durona 850 na dwie śrubki.Za ładnie to nie wygląda ale mam nadzieje jest choć troche skuteczne.Dzis w sklepie pytam gościa o radiatory na pamięci a on ,cytuje:"towar trudno dostępny bo nikt się w to nie bawi!!??"Uroki mieszkania w pipidówie....

wymiatasz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szczęśliwym posiadaczem 9550 (Gigabyta) stałem się tydzień temu.Przesiadłem się z daremnego fx 5200.

Zastanawiam się czy jest sens zastosowania jakis modów żeby osiągnąć wyższe wyniki.Teraz karta stabilnie pracuje z ustawieniami gpu-480, mem-540 (bez artefaktów).Czy po podniesienu napięć jest szansa na jakieś konkretne wyniki czy raczej już więcej nie pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szczęśliwym posiadaczem 9550 (Gigabyta) stałem się tydzień temu.Przesiadłem się z daremnego fx 5200.

Zastanawiam się czy jest sens zastosowania jakis modów żeby osiągnąć wyższe wyniki.Teraz karta stabilnie pracuje z ustawieniami gpu-480, mem-540 (bez artefaktów).Czy po podniesienu napięć jest szansa na jakieś konkretne wyniki czy raczej już więcej nie pociągnie.

Zależy o co ci chodzi-o podkręcanie dla sportu jak wiekszości na tym forum czy o w miare stabilną karte za małe pieniądze po rozsądnym podkręceniu??! :unsure: Chyba że jestes fanem benczmarków...... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...