Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam karte graficzna gigabyte radeon 9550.Jakis czas temu oderwalem od niej radiator wytarlem klej i posmarowalem arctic ceramique, koleczki ktore mocowaly radiator sie zepsuly, wiec uzylem srobek, radiator przylega solidnie mocniej go przykrecic nie moge, bo karta sie starsznie wygina.Problem polega na tym, ze po okolo 5-10 minutach gry w w bardziej wymagajaca gre obraz sie zatrzymuje i po chwili ekran robi sie czarny.Podejrzewam ze to wlasnie przez karte graficzna.Co byscie poradzili?

Moj sprzet:

Gigabyte GA 7N400L

Athlon xp 2800+

512 Ram

Maxtor 160GB

Forton 350W

Z gory dziekuje za wszelka pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierz karte jeszcze raz, wytrzyj dobrze i nałóż paste jeszcze raz, może karta sie przegrzewa, sprubuj dać jej jakis nawiew, a i nie dokręcaj na maxa, po prostu tak zeby się śrubki nie kręciły, mam to na pentaku przetestowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szczęśliwym posiadaczem 9550 (Gigabyta) stałem się tydzień temu.Przesiadłem się z daremnego fx 5200.

Zastanawiam się czy jest sens zastosowania jakis modów żeby osiągnąć wyższe wyniki.Teraz karta stabilnie pracuje z ustawieniami gpu-480, mem-540 (bez artefaktów).Czy po podniesienu napięć jest szansa na jakieś konkretne wyniki czy raczej już więcej nie pociągnie.

Coś tam da , ale szału nie zrobi - dla marków napewno się opłaca - dla gierek znikomo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierz karte jeszcze raz, wytrzyj dobrze i nałóż paste jeszcze raz, może karta sie przegrzewa, sprubuj dać jej jakis nawiew, a i nie dokręcaj na maxa, po prostu tak zeby się śrubki nie kręciły, mam to na pentaku przetestowane :)

No wlasnie tak robilem i nic z tego dalej tak samo na radiatorze mam przykrecony wiatraczek 4X4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema dzis w ati tray toolise ustawilem sobie 400/250 wlanczma 3 d marka 2003 ...a tam odrazu przy 1 prezentacj arty jak nie wiem :( nie wydaja mi sie zebym az tak podkrecil bardzo zeby mi artami tak walilo

 

a teraz wziąlem na Default (250/200) i 0 artefaktow i 2146 pkt czyli tak jak zawsze ...czyli nie wiem dalej ...moze wtedy co niechcacy dotknolem wiatraczka cos sie porobilo i te arty teraz na 400/250 wyskakua ?

Edytowane przez imba18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3dmarku 2001 mam 7812 pkt... w 3dmarku 2003 chyba 3021, to spoko czy lipa jak na moj sprzet? ogladalem wyniki kolesi ktorzy sa blisko mnie w 3dmarkach i wymiataja pod wzgledem prockow, ale z grafika ssaja... pozdro dla wszystkich uzytkownikow radkow 9550 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was pytanie :D swojego radka 9550 podkrecilem ATIToolsem na 520/635 bez zadnego chlodzenia i czy jak kupie sobie np. chlodzonko Pentagram XC-70 Al to czy jeszcze cos moglbym z niego wyciagnac ??

 

Nie czytalem wczesniejszych stron wiec nie wiem i mam nadzieje ze cos mi pomozecie ;)

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was pytanie :D swojego radka 9550 podkrecilem ATIToolsem na 520/635 bez zadnego chlodzenia i czy jak kupie sobie np. chlodzonko Pentagram XC-70 Al to czy jeszcze cos moglbym z niego wyciagnac ??

 

Nie czytalem wczesniejszych stron wiec nie wiem i mam nadzieje ze cos mi pomozecie ;)

 

Pozdro...

Myslę, że bez v-modów to nie wyciśniesz z niego sporo więcej i tak poszedł rewelacyjnie a jak się nie grzeje to naprawde cud.

Chyba mógłbyś nawet do tego taktowania załozyć jakieś dodatkowe chłodzenie, żeby karty tak ostro nie katowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha :/ szkoda bo myslalem ze jak kupie jakies porzadne chlodzonko to moze pojdzie do 600/800 , a tak to szkoda <_< no chyba ze macie jeszcze jakis pomysl ?? producent mojej karty to Gigabyte na GV-R955128D moze cos sie da wykombinowac ??

 

pozdro...

 

EDIT: bamboocha sciagnij sobie Atitool 0.25 beta 14 i na pewno wyjdziesz wyzej bez podnoszenia temperatury

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema dzis w ati tray toolise ustawilem sobie 400/250 wlanczma 3 d marka 2003 ...a tam odrazu przy 1 prezentacj arty jak nie wiem :( nie wydaja mi sie zebym az tak podkrecil bardzo zeby mi artami tak walilo

 

a teraz wziąlem na Default (250/200) i 0 artefaktow i 2146 pkt czyli tak jak zawsze ...czyli nie wiem dalej ...moze wtedy co niechcacy dotknolem wiatraczka cos sie porobilo i te arty teraz na 400/250 wyskakua ?

piszesz jakby te ustawienia nigdy nie sypaly bledami, jak dlugo je testowales zeby stwierdzic ze byly stabilne?

aha :/ szkoda bo myslalem ze jak kupie jakies porzadne chlodzonko to moze pojdzie do 600/800 , a tak to szkoda <_< no chyba ze macie jeszcze jakis pomysl ?? producent mojej karty to Gigabyte na GV-R955128D moze cos sie da wykombinowac ??

nie kupuj pentagrama, pokombinuj troche z jakimis coolerkami od P3 czy AMD zaloz radiatorki na pamieci, wiecej sie nie oplaca doplacac do tej karty. A ustawien gratuluje, ja musialbym mocnego v-moda postawic zeby takie taktowania uzyskac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was, po

 

Przeszukałam ten pierwszyt temat o 9550 i nie znalałam moda na gigabite.

Tz znalałam ale strona nie dizała.

Czy ktos moze podać link do działajacej stronki albo numerek stronki (jeslik tos pmieta) bo juz jestem zakrecona i niemoge znalźć.

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nudów i chęci wyciśniecia z karty dużo, dużo więcej zajołem się opracowaniem Vmod do mojego MSI :huh: . Więdzą że że taki nie isntniej postanowił zrobić swój własny, narazie jest to tylko projekt ale gotowy do działania. Odsłona w przyszłym tygodniu. :-P

(może)

Edytowane przez Techno_Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Więdzą że że taki nie isntniej postanowił zrobić swój własny, narazie jest to tylko projekt ale gotowy do działania. Odsłona w przyszłym tygodniu. :-P

(może)

no to czekamy i zobaczymy co Ci sie uda wyciągnąć, oby nie radek wytrzymał i nie umarł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o...

EDIT: bamboocha sciagnij sobie Atitool 0.25 beta 14 i na pewno wyjdziesz wyzej bez podnoszenia temperatury

ta nic niedalo :/ a sie ludzilem. chyba czas zalozyc radiatorki na pamieci -wkoncu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was pytanie.

 

Niedawno byl u mnie mlodszy 3-letni kuzyn, ktory jest bardzo niegrzeczny. Na poleczce lezal sobie radzio, poniewaz montowalem radiatorki (co widac na fotce). Gdy zostawilem go samego w pokoju na 15min (wlaczylem mu jakas gre) to niewiadomo co w niego wstapilo i gdy wszedlem do pokoju zobaczylem radzia lezacego na podlodze... bez jednego kondensatora (zaznaczony na zdjeciu) i wygieta lekko w łuk (maly ma duza sile !!!). Cholernie sie wkurzylem. Ale bylo minelo - to dopiero dziecko i teraz pytanko:

 

Czy warto np. dolutowac wyłamany kondensator i probowac ja ratowac (po tym zdarzeniu nawet nie sprawdzalem czy dziala) czy olac ja i kupic nowa ? (przypominam ze jest lekko wygieta w luk). Licze na szybka odpowiedz.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa kondensatory elektrolityczne podajze 2200mikro wymieniasz i juz bedzie chodzic :D no chyba ze ci ten maly cos jeszcze popsul :P

 

Pozdro...

 

 

Edit: musisz po prostu isc kupic nowe i poadc dokladnie to co pisze na tych kondensatorach, koszt msyle kolo 5-7 zł to zalezy gdzie kupisz

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha zapominalem - rowniez ten element zostal oderwany od karty, co to tak wlasciwie jest ?

 

Dołączona grafika

Pamiętaj aby dobrze wlutować te kondonki tzn + do + w elektrolitach to ważne! Edytowane przez 1okonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przeglądałem jedno i drugie forum i już dostałem zawrotu głowy. Przeglądałem aukcje i napotkałem karte graficzną MSI RADEON RX9550 TD-128, i mam pytanie jaka jest różnica między tą grafiką a np. R9550 Gigabyte? Czy jest możliwość tak samo podkręcenia jak radeona Gigabyte? I co ma oznaczać to RX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wspaniale jest to MSI, sam chcialbym byc wlascicielelm takiego albo Abita lub GeCube'a :rolleyes:

 

@Techno__Boy jak tam twoje postepy, ciekaw jestem? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...