Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Panowie nie wiem juz o co chodzi w grach mam art i wyłącz mi sie tak jakby monitor wyłącza na chwile po czym włącza mam tak we wszystkich grach plus w bardziej wymagajacych jak CoD 2 arty nie wiem co robic zmienialem stery itd i nic.

Moj konfig mobo asrox p4v88 proc 2.4 cel D 2x256 kingston

Grafa Radeon 9550 Msi 128mb/128 bit zielony laminat (placze na standardowych zegarach podkrecalem wczesniej i bylo ok chodzil przez długi czas na clockach 400/210)

standardowe chlodzenie plus dwie 80 w budzie. Zasilacz jakis Mercury 400w need help

 

Z góry dzieki

Edytowane przez doodek18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze tylko bo o to sie najbardziej boje :P czy moze to byc jakas kosteczka pamieci uszkodzona (ogladałem wygladały dobrz chodzi mi o to czy moze byc taka możliwosc )

Nie wiem o co chodzi z tymi artami.

Edytowane przez doodek18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim:) Mam kilka pytań i prosił bym abyście mi odpowiedzieli.

 

Jestem zainteresowany kupnem karty Radeon 9550 Gigabyte GV-R955128D 128 MB DDR

 

i mam pytanie jak ta karta smiga na grach?? np. na jakich ustawieniach mozna zagrac w nowego Need 4 Speed Most Wandet?? albo w inne gry typu Pro evolution soccer 5 i takie tam.

 

I jescze powiedzcie mi czy warto tą kupic ta karte czy moze cos innego byscie polecili, chce ja kupic nowa za jakies 180 zł. A jak cos innego jak tak to jaką?? myslalem o GF FX 5600.

 

I jescze jedno. wyczytalem ze na płytach MSI ta karta zle chodzi a ja mam MSI KT4AV i bartona 2500+. Bedzie mi smigac czy nie?? bo juz sam niewiem nic z tego. czytajac tyle postów pomieszalo mi sie w glowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PES5 na najwyższych detalach i 1024x768 śmiga pięknie nawet bez podkręcania, NFS nie wiem - nie grałem, a karte bierz - sam mam taką i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jescze powiedzcie mi czy warto tą kupic ta karte czy moze cos innego byscie polecili, chce ja kupic nowa za jakies 180 zł. A jak cos innego jak tak to jaką?? myslalem o GF FX 5600.

Gb robi dobre 9550 ale pamietaj że ona tak jak wino czym starsza tym lepsza ;) tzn. ze z pierwszysch serii byly najlepse i sie super krecily, czym nowsza tym gorzej :)

 

 

Od FX'ów trzymaj się zdala te karty nie nadają sie do niczego, zwłaszcza do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiałem sie gdzie walnąć tego posta i chyba tutaj będzie najlepiej. Słuchajcie bo mam taki problem. Co jakiś czas mój radek podaje mi max 85 fps. Nawet jak odpalam 3dmarka01 to na zadnym teście nie chce przekroczyć tej granicy (heh wynik 7kilo - no jakiś obłęd). Dziwne bo normalnie bywało w niektórych grubo ponad 200. Do tej pory jechałem na catach 6.1 ale jak mi sie zrobił taki zonk to wrzuciłem 6.2 i zaraz po restarcie wszystko wróciło do normy. Mineły dwa tygodnie i wczoraj zapinam w ET, patrze na fps a tu znowu 85max. Zapuściłem smarka to samo co poprzednio. Wiem że moge przeinstalować stery i wróci do normy ale chciałbym wiedzieć co to powoduje. Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@__laska__ co do NFS MW u mnie chodszil na granicy plynnosci 1024x768 na niskich detalach.

 

@Arkadio wyglada na to ze rejestr mozesz miec zawalony, przydalby sie format albo przywracanie rejestru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arkadio wyglada na to ze rejestr mozesz miec zawalony, przydalby sie format albo przywracanie rejestru.

System jest świeży, ma nie więcej niż 2 miechy. A programik "regcleaner" nie wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zmodyfikować moją karte graficzną 9550 firmy Sapphire. Mam 128 mb ram na karcie. sciagnałem sobie również inny bios z pewnej strony. Ale czyy da siędo tej karty wgrać jakiśinny bios który da mi niezłego kopa w wydajności. mam na myśłi bios innego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje wgrać bios od x800 gto2. :mur:

 

 

do 9550 możesz wgrac bios od 9550/9600 i to wszystko, super kopa Ci zmiana nie da, po prostu bedziesz miał wyzsze takty i to wszystko, ewentualnie mogą się pamięci gorzej/lepiej kręcic w zależności od timingów.

Ważne żebys grał bios dostosowany do pamięci na Twojej karcie a nie pierwszy z brzegu.

 

btw. Nie musisz pisać "z pewnej strony" bo tutaj to żadna tajemnica

są np. tu: http://www.techpowerup.com/bios/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drobny problem z ATIToolem :mur: Po podkrenceniu wszystko jest ok. Ale po ponownym włączeniu kompa karta powraca do ustawień defaulowych :mur: Wie ktoś gdzie trzeba ustawić aby po starcie systemu automatycznie podkrencało? :oops: Sterowniki to najnowsze omegi (z strony Komputer Świata)...

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiałem sie gdzie walnąć tego posta i chyba tutaj będzie najlepiej. Słuchajcie bo mam taki problem. Co jakiś czas mój radek podaje mi max 85 fps. Nawet jak odpalam 3dmarka01 to na zadnym teście nie chce przekroczyć tej granicy (heh wynik 7kilo - no jakiś obłęd). Dziwne bo normalnie bywało w niektórych grubo ponad 200. Do tej pory jechałem na catach 6.1 ale jak mi sie zrobił taki zonk to wrzuciłem 6.2 i zaraz po restarcie wszystko wróciło do normy. Mineły dwa tygodnie i wczoraj zapinam w ET, patrze na fps a tu znowu 85max. Zapuściłem smarka to samo co poprzednio. Wiem że moge przeinstalować stery i wróci do normy ale chciałbym wiedzieć co to powoduje. Macie jakiś pomysł?

Jeżeli odświerzanie monitora wynosi 85Hz, to znaczy że masz gdzieś włączoną vsync.

 

Mam drobny problem z ATIToolem :mur: Po podkrenceniu wszystko jest ok. Ale po ponownym włączeniu kompa karta powraca do ustawień defaulowych :mur: Wie ktoś gdzie trzeba ustawić aby po starcie systemu automatycznie podkrencało? :oops: Sterowniki to najnowsze omegi (z strony Komputer Świata)...

Ale po co ma automatycznie podkręcać? Żeby kursor Ci szybciej chodził po pulpicie?

Włącz sobie w auto overclocking żeby podkręcało Ci przy wejściu w 3D, a najlepiej pobaw sie indywidualnymi profilami gier - możesz sobie ustawić dla każdej gry osobno zegary, AA, AF, mipmap i sporo innych fajnych rzeczy. Rewelacja, korzystam namiętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie tanie a dobre chlodzenie dokupic do GB R9550 bo na standard idzie mi max do 375/510

Po 1 zmien paste na rdzeniu, po 2 kup zwykly wiatraczek 80mm, przykrec do radiatora i spokojnie da rede nawet po v modzie. Nie ma sensu inwestowac w inne chlodzenie, sam mam zlotego zalmana i nawiew z boku i daje rade - 40*c w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam saphirre r9550 256 mb . probowalem podkrecić go za pomocą programu saphirre trixx- podskoczł rdzen o 30 mhz, pamieci o 5. poczatkowe 250/200

ile moge z niego wyciagnac recznie? czy z tego modelu tez da sie zrobic r9600xt ?? pamieci elixir, nie wiem jak sprawdzic czas dostepu.

Edytowane przez Wuwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz spróbuje wgracv ten biosik ,ale czy mozna coś jeszcze zrobić ?

 

ps. z pewnej strony chodzilo mi oto że nie pamiętałem jej adresu ;)

Tak można!!!!!!!!!!!!! jak byś trochę poczytał ten topic to byś wiedział jak wiele :P

Po co wgrywać inny bios? Najpierw programem atitool znajdz najwyższe zegary swojej grafy, potem zgraj swój bios i edytuj go Rabitem i ustaw to co znalazł atitool. Jak chcesz żeby był wykrywany w systemie jako 9600xt to zmień mu ID też w rabicie. Ponieważ safir ma troszkę słabsze timingi to możesz przepisać te z Gigabyta, zmień system na PAL zapisz i wgraj z powrotem na grafe i masz wszycho.

 

@Wuwer

Mam saphirre r9550 256 mb . probowalem podkrecić go za pomocą programu saphirre trixx...

Tobie też nie chce się czytać? Było wielokrotnie, że pamięci radków z 256m źle się kręcą i niewiele na nich uzyskasz. Te elixiry to prawdziwy szit. Zostaje Ci głównie kręcenie core i najlepiej rób to atitool'em. Edytowane przez Arkadio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio mam problem. Podczas długiego grania w gry , FEAR , q4, karta potrafi złapać VPU recovery i to nawet kilka razy. Dawniej tak nie miałem, no może raz na CS:S w czasie 4 miesięcy. Wszystko mi się popsóło po wgraniu najnowszych Catalystów. Odkręcenie karty też nie przynosi poprawy. Po 2 godzinach , 3 wywala mi Vpu recovery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem posiadaczem karty MSI RADEON 9550@9600xt@520/660.

Wczoraj podaczas pracy w wordzie komputer się zrestartował i już nie wstał (co wydaje mi sie dziwne bo pod windowsem karta zawsze pracowała na nominalnych ustawieniach). Nie ma żadnych przepaleń ( wszystko widać na zdjęciach )

Być może to wina mojej płyty głównej (a raczej portu AGP - mam asrocka).

 

Karta grafiki ma wgrany BIOS od MSI Radeon 9600 pro

 

nie wiecie co sie moglo stac?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

pozdrawiam suslik

Edytowane przez suslik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mogli byscie mi powiedziec jak poustawiac w opcjach maxymalna wydajnosc :) ster(omegi)

wchodzisz do ati tray tools, zakładka directx i wszystko dajesz na wydajność, koniec filozofii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak można!!!!!!!!!!!!! jak byś trochę poczytał ten topic to byś wiedział jak wiele :P

Po co wgrywać inny bios? Najpierw programem atitool znajdz najwyższe zegary swojej grafy, potem zgraj swój bios i edytuj go Rabitem i ustaw to co znalazł atitool. Jak chcesz żeby był wykrywany w systemie jako 9600xt to zmień mu ID też w rabicie. Ponieważ safir ma troszkę słabsze timingi to możesz przepisać te z Gigabyta, zmień system na PAL zapisz i wgraj z powrotem na grafe i masz wszycho.

 

@Wuwer

 

Tobie też nie chce się czytać? Było wielokrotnie, że pamięci radków z 256m źle się kręcą i niewiele na nich uzyskasz. Te elixiry to prawdziwy szit. Zostaje Ci głównie kręcenie core i najlepiej rób to atitool'em.

a gdzie zanleść ten atitool ?

 

 

 

dobra juz znalazłem, dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...