Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

powiedz mi jakiego ty (i inni) masz HIS-a ze masz tak kiepskie wyniki O/C

:lol:

 

Cena Brutto: 410 PLN !!

1527138[/snapback]

Takiego jak w podpisie na samsungach TC50 - 5ns :/. W 3dmarku 2001 jest ok, w grach tez, ale w tym 03 przy cpu test wywala, a nie krecilem procka tylko karte i to mnie zastanawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego jak w podpisie na samsungach TC50 - 5ns :/. W 3dmarku 2001 jest ok, w grach tez, ale w tym 03 przy cpu test wywala, a nie krecilem procka tylko karte i to mnie zastanawia.

1527177[/snapback]

sciagnij jesli nei masz ATI TRAY TOOL i wyszukaj max stable czestotliwosc dla GPU i MEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam teraz ustawienia 430/540 Pracuje stabilnie , ale nie mam zadnego extra chlodzenia , czt lepiej zeby karta pracowala stale z takim ustawieniem czy po skonczeniu gry zmienic jej na domyślne ( zeby sie nie meczyla )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam teraz ustawienia 430/540 Pracuje stabilnie , ale nie mam zadnego extra chlodzenia , czt lepiej zeby karta pracowala stale z takim ustawieniem czy po skonczeniu gry zmienic jej na domyślne ( zeby sie nie meczyla )

1527253[/snapback]

 

zainstaluj ati tray tool i tam to ustaw, w trybie 2d ustawia zdefiniowane przez ciebei taktowanie i inne w trybie 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem dziwne zjawisko: przy ustawieniu rdzenia na 450-460 MHz w gtasa raz na jakiś czas gra sie zatrzymuje i po kilku sekundach można normalnie grać. VPU recover sie chyba włącza. Czyżby koniec z kręceniem rdzenia? Dodam, że nie ma artów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem dziwne zjawisko: przy ustawieniu rdzenia na 450-460 MHz w gtasa raz na jakiś czas gra sie zatrzymuje i po kilku sekundach można normalnie grać. VPU recover sie chyba włącza. Czyżby koniec z kręceniem rdzenia? Dodam, że nie ma artów.

1527316[/snapback]

Tak to jest w SA. Czasami sieVPU recover włacza :mur: Ale po resecie karty wystarczy poczekać i sobie jeszcze raz podkręcic i będize dobrze :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:  :lol:  :lol:  tak moj jest gorszy od twojego bo trafilem na nieco bardziej okrojony układ, rozbawiles mnie czlowieku, rozne stery rozny wynik, za pomoca sterownikow mozna do 300pkt roznicy zorbic jak nie wiecej, na nvidi do 2000pkt mozna "zarobic" zmieniajc steronwiki na odpowiednia wersjie, w 3dmarki nie gram wiec koniec tematu 3dmarka

590Mhz to duzo ? na hynixach 4ns ? na takich samych pamieciach ale z chlodzeniem radiatorem na swoim gef4ti robiłem do 680MHz z vmodem  :lol:  i 620-630MHz bez vmoda  :lol: ty masz troche gorsze samsungi do tego 5ns, ja mam calkiem innego his-a

człowieku  :lol:  dużo ? <rotfl> specyfiakcja techniczna a raczej czas dostpeu 4ns odrazu mowi ze defaultowae taktowanie tych mem to 500MHz ! duzo?  :lol:  a 680Mhz na gef4ti i hynixach 4ns ? co ty na to?

1526608[/snapback]

 

OK SPOKO CZEKAM NA SCREENY Z 3Dmark03 :)- chociaz i tu nadal moga byc wątpliwości co do pamęci poniewaz możesz "przejść" 3dmarka z artami ale wynik zaliczy i tak.

Dlatego tez bardzo mnie interesuje 450 mhz na rdzeniu (według tego co piszesz)... takie wyniki OC sa za duze jak na HiS'a z tąd te wątpliwości

ps

tak w ogóle nie mam samsungów tylko hynixy 4ns :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK SPOKO CZEKAM NA SCREENY Z 3Dmark03 :)

 

tak w ogóle nie mam samsungów tylko hynixy 4ns :D

1527364[/snapback]

 

o co ci chodzi ? po kij ci screny ? co chcesz na nich zobaczyc bo cie nie czaje ? :|

 

13.2K w marku 2001 na GEF4ti tylko 13.2k bo na fsb ok 180MHz i starym KT 400, taktowania pamieci karty 680MHz hynix 4ns http://service.futuremark.com/compare?2k1=8216443

 

tutaj http://www.tweakpc.cjb.net/ mozesz zobaczyc troche fotek mojego starego gef4ti i jego chlodzenie oraz jak przyjzszysz sie dobrze zoabczysz vmoda i 680MHz na pamiatkach w co chyba nie wierzysz i chyab o to ci chodzi ?

 

P.S radeonami 9550 interesuje sie moze od 2tygodni bardziej a juz widzialem 3 rozne karty HIS-a ! a to ile na GPU wyciaga ktos to zalerzy tylko od szczescia..... 436MHz było default i 450MHz po zainstalowaniu chlodzneia ktore mozesz obejrzec w ktoryms z moich postow wyzej

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co ci chodzi ? po kij ci screny ? co chcesz na nich zobaczyc bo cie nie czaje ? :|

 

13.2K w marku 2001 na GEF4ti tylko 13.2k bo na fsb ok 180MHz i starym KT 400, taktowania pamieci karty 680MHz hynix 4ns 1527376[/snapback]

Sprzedałem swojego 9550@9600XT ... no i kupiłem 9700PRO Herculesa na 2.8ns pamięciach, czekam na przesyłke ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co ci chodzi ? po kij ci screny ? co chcesz na nich zobaczyc bo cie nie czaje ? :|

1527376[/snapback]

a co za problem ?? tak chwalisz swojego his'a ... udowodnij, pisanie nieprawdy wprowadza w błąd reszte forumowiczów a nie po to jest forum :wink:

 

nie zarzucam Ci kłamstwa, ależ skąd

 

gdyby był to GB czy Sapphire nie pytał bym o screeny, ale to jest his karta z która prawie kazdy ma problemy w podkręcaniu :)

 

ps

co mnie obchodzi GF4Ti zastanów sie ...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co za problem ?? tak chwalisz swojego his'a ... udowodnij, pisanie nieprawdy wprowadza w błąd reszte forumowiczów a nie po to jest forum  :wink:

 

nie zarzucam Ci kłamstwa, ależ skąd

 

gdyby był to GB czy Sapphire nie pytał bym o screeny, ale to jest his karta z która prawie kazdy ma problemy w podkręcaniu :)

 

ps

co mnie obchodzi GF4Ti zastanów sie ...

1527391[/snapback]

g.. jestes czlowieku trafiles na gorszy egzemplarz i wylewasz smuty naforum, czytalem po serwisach i widizalem testy HIS-ow chodzacych na 490/580

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g..jestes czlowieku

1527395[/snapback]

a ty kłamiesz i nie wiesz jak z tego wybrnąc, podajac mi wyniki GF4 ...

co ma radeon z GF ???

tonąc chwytasz sie brzytwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty kłamiesz i nie wiesz jak z tego wybrnąc, podajac mi wyniki GF4 ...

co ma radeon z GF ???

tonąc chwytasz sie brzytwy

1527400[/snapback]

 

robie 3dmarka i wrzuce na orba i mnie przeprosisz dziecko na forum za pisanie ze jestem klamca, płacz dalej ze masz tylko 400MHz na gpu :lol:

 

jakbys nie zauwarzyl ale jestem na tym forum znacznie dluzej niz ty......

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robie 3dmarka i wrzuce na orba i mnie przeprosisz dziecko na forum za pisanie ze jestem klamca, płacz dalej ze masz tylko 400MHz na gpu  :lol:

 

jakbys nie zauwarzyl ale jestem na tym forum znacznie dluzej niz ty......

1527406[/snapback]

skad wiesz od kiedy ja siedze na tym forum mozna miec z 20 kont ??? ... a po drugie co ma ta sparwa do stazu na forum ??

najczęsciej siedze na PClabie :)

 

a tak w ogóle coś Twoje "stabilne " 450/590 zamienilo sie nagle na 442MHz/570MHz :]

 

ale ok , jak zrobisz 3dmarka z 442MHz/570MHz tez bedzie good :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest w SA. Czasami sieVPU recover włacza  :mur:  Ale po resecie karty wystarczy poczekać i sobie jeszcze raz podkręcic i będize dobrze  :wink:

Pozdro

1527322[/snapback]

Kręce przez biosa; 3dmarki przechodzą bezbłędnie więc to olewam i kręce dalej.

Po co ta awantura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad wiesz od kiedy ja siedze na tym forum mozna miec z 20 kont ??? ... a po drugie co ma ta sparwa do stazu na forum ??

najczęsciej siedze na PClabie :)

 

a tak w ogóle coś Twoje "stabilne " 450/590 zamienilo sie nagle na 442MHz/570MHz :]

 

ale ok , jak zrobisz 3dmarka z 442MHz/570MHz tez bedzie good :D

1527422[/snapback]

 

stabilnie jest 452/594 ale jest cos takiego jak oszczedzanie podzespołów, zrobi ena tym HIS-IE jeszce 470MHz na GPU niech tylko znajde troche czasu i opracuje VMODA, zarz bedzie 3dmark tylko nie moge wynikow wysalc ;/ serial ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stabilnie jest 452/594 ale jest cos takiego jak oszczedzanie podzespołów, zrobi ena tym HIS-IE jeszce 470MHz na GPU niech tylko znajde troche czasu i opracuje VMODA, zarz bedzie 3dmark tylko nie moge wynikow wysalc ;/ serial ;/

1527450[/snapback]

jesli masz problem z serialem to kozystaj z wersji darmowej bez rejestrowania pirackim kluczem (uinstal, czyszczenie rejestru, instalacja od nowa), jesli uda Ci sie skonczyc 3dmarka z 440-450/580-590 to Wielkie uznanie z wyrazami szacunku i przeprosin za "kłamce" :D... z tym vmodem na HiSa byś wymiatał bo nikomu nie udało sie jeszcze tego opracować

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz problem z serialem to kozystaj z wersji darmowej bez rejestrowania pirackim kluczem (uinstal, czyszczenie rejestru, instalacja od nowa), jesli uda Ci sie skonczyc 3dmarka  z 440-450/580-590 to Wielkie uznanie z wyrazami szacunku i przeprosin za "kłamce" :D... z tym vmodem na HiSa byś wymiatał bo nikomu nie udało sie jeszcze tego opracować

1527472[/snapback]

 

kontrolery sa zapewne te same wiec to nie problem ale narazie brak czasu, a oto jak wita mnei ORB na legalnej wersji marka:

 

 

Welcome to ORB!

Project Submission Failed

There was a problem receiving your project. Please try again later, or if the problem persists, refer to our support section.

 

bede na forum za 2godziny wtedy pomyslimy jak udowodnic moje taktowania :lol:

 

moge dac ci narazie marka 2001 ktorego rano udalo mi sie wyslac ale tu nei ma taktowań ! ;/ http://service.futuremark.com/compare?2k1=8635349

 

i jakis dziwnie maly test nature mi wyszedl.....

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ot]

Ludzie po co sie klucicie o jakies glupie cyferki...

Mi sie wydaje, ze forum jest po to, zeby wymieniac sie doswiadczeniami i opisywac nasze boje z hardwarem. Kazdy moze do sygnaturki wstawic sobie a64 7800+, 5gb ram pc9100, x900xt xxl, ale chyba nie o to tu chodzi, kazdy pisze wg. wlasnego sumienia i mam nadzieje, ze pisze prawde. Oszukiwanie samego siebie nie ma sensu, wiec ufajmy sobie. ;]

[/ot]

 

Dzis pomalowalem olowkiem ten rezystor odpowiedzialny za zwiekszenie napiecia na pamieci i tez nic z tego nie wyszlo... a malowalem grubo, zeby nie bylo, ze malo. ;] No i ogolnie bez zmian, pozostaje mi juz definitywnie lutowanko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe po podkerceniu  hisa 325/500 poprzez ati tool 3dmark 03  nie wysypuje, ze windows "stracil skupienie" :). Jak na razie jest dobrze. Zabieram sie do daleszego krecenia

1527788[/snapback]

325 to raczej norma bez rewelacji, jesli rdzeń tego his'a wytrzyma 400 to bedzie cos ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze te HIS-y wasze to naparwde jakas nędza ;) moze zapodam fotki swojej karty i sproboje teraz marka 2003 pokatowac :/

 

oto moja karta: (mile widziane wasze fotki, moze macie jakeis calkiem inne modele)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

P.S jakie waszym zdaniem najlpesze stery instalnac ? zaraz zainstaluje najnowsze omegi :P i obczaje wydajnosc :]

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na poważnie to po kiego grzyba kłócić się o numerki.. co z tego że ci twój radeon 9100 przejdzie 3dmarka na ustawieniach 1000/1200 jeśli zrobi to tylko raz a po graniu 3 minuty w jakąś wymagającą gre sie zwiesi... powinno się podawać ustawienia karty kiedy przechodzi 2 godzinny looping w 3dmarku... ja przynajmniej tak uważam... (moja karta spokojnie przechodzi 3dmarki na ustawieniach 450/540 ale co z tego jak po 10 minutach gry w gta sa sie zawiesi...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze  te HIS-y wasze to naparwde jakas nędza ;) moze zapodam fotki swojej karty i sproboje teraz marka 2003 pokatowac :/

 

oto moja karta: (mile widziane wasze fotki, moze macie jakeis calkiem inne modele)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

1527829[/snapback]

na tym radiatorze co masz na karcie mój rdzeń nie wyrobił z ciepła nawet na 360mhz, ten radiator mam z his'a R9200 - identyko, teraz mam chłodzenie wymiarów 6x6 wysokość 2 cmm + dwa wentyle 80mm [][] - chłodza radiator i cała powierzchnie i kolejny wiatrak 80mm chłodzi góre karty i co z tego mam 400 :P

 

naprawde jestem w "szoku" ze tak mały radiator chłodzi rdzeń przy tym co ja musze wyprawiać, zmieniałes bios ?? czy co kolwiek ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie zmienialem nic nie dotykałem na tylko takim gołym radiatorze smigała karta na 436MHz z wentylatorem 80 mm na 450MHz w rzeczywistosci nieco nizej ustawilem taktowanie na jakeis 442MHz zeby nie przeginac zaskoczyl mnei maly przyrost O/C po zamontowaniu wentylatora, karta wyraznie cierpi na brak voltów

 

Dołączona grafika

 

to jak kreci sie jeden HIS i drugi zalerzy tylko od farta....od tego jaki GPU trafisz jak dorbze krecacy sie a grafika napewno jest stabilna na takich ustawieniach bo brejdak grał na takich MHz łądne pare godzin w battlefield 2 czy Call of Duty wiec jest OK

 

Nie ma bata by radiator wytrzymal takie meki 440MHz. Sam mam taki radiatorek i przy 350 nie mozna go reka dotknac (po zapuszczeniu dwa razy 3dmarka).

1527848[/snapback]

dla twojej informacji wyzsze taktowanie wcale nei zwieksza wydzielanego ciepła, moze o 2 -3 C zauwarz ze ta karta grzeje sie tez przy 250MHz , GPU tak sie grzeje i juz, taka konstrukcjia

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bata by radiator wytrzymal takie meki 440MHz. Sam mam taki radiatorek i przy 350 nie mozna go reka dotknac (po zapuszczeniu dwa razy 3dmarka).

1527848[/snapback]

własnie, nawet dołożenie wiatraka 80mm nic nie pomogło, ten radiatorek po prostu swoja mała powierzchnia nie jest w stanie odprowadzic tyle ciepła i to jeszcze z 450mhz rdzenia ...

 

sam juz nie wiem,,,, najlepiej pomyslec nad vmodem dla niego

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie, nawet dołożenie wiatraka 80mm nic nie pomogło, ten radiatorek po prostu swoja mała powierzchnia nie jest w stanie odprowadzic tyle ciepła i to jeszcze z 450mhz rdzenia ...

 

sam juz nie wiem,,,, najlepiej pomyslec nad vmodem dla niego

1527852[/snapback]

jak nie pomoglo? pomoglo bo teraz radiator jest zimny, ma moze 35C w najgoretszym miejscu, nie pomoglo w uzyskaniu wiekszych wynikow O/C czyli trzeba vmoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie pomoglo? pomoglo bo teraz radiator jest zimny, ma moze 35C w najgoretszym miejscu, nie pomoglo w uzyskaniu wiekszych wynikow O/C czyli trzeba vmoda

1527861[/snapback]

ok, więc vmod... najpierw trzeba ustalic co jest odpowiedzialne ze napięcia dla rdzenia i w którym miejscu odczytac pomiar

 

"czyste" fotki(jak by komuś cos przyszło do głowy :) )

 

góra : http://www.hardwarelife.com/hardware/review/hisr9550/02.htm

 

dół : http://www.hardwarelife.com/hardware/review/hisr9550/03.htm

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wy mierzycie temperature swoich radeonow

Np przy ustawienaich 430/540 pamiec ram karty jest jakas taka chlodna ( jak dotykam paluchem :P )

aha krece tylko ATI tray tools

JEszcze jedno pytania jaki wynik mozna uznac za przyzwoity w 3d marku 2003 i 2001 na procku athlon 1700+ 512 ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...