Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

I ja wtrące pare gryszy na temat GF6200 vs R9550.

 

Różnica jest. I to wyraźna. Nawet gdy mamy wersję 64-bitową karty (patrz strona Benchmark.pl). Lepsze osiągi zasłóguje tylko i wyłącznie pełną obsługą DX9.0c.

 

Osobiście chętnie bym się zamienił na tę karte (puki Radek jeszcze jest coś wart), ale nie mam chwilowo kaski (na mus musze kupić jakiś dysk :/)

 

No i nie oszukujmy się... Era "panowania" R9550 mineła :( nVidia skutecznie "przycisnie butem" Ati.

 

A więc zęby w ściane i....

 

...witaj GF...żegaj Radek <pa>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu brac bez zastanowienia !  :D

średnia pkt bez OC w 3dmark03 : 7000 pkt

3Dmark03 : 3000pkt

bije na łeb Radka 9800, a do tego pełna zgodność z DX 9c (PS 3.0 VS 3.0)

napewno będziesz zadowolony  :wink:

1555431[/snapback]

e co ty gadasz znam takich co zamienili się z 6600Gt na 9800Pro bo im przy NV przycinało często są to jednakowo wydajne kary z tą róznicą że NV jest lepsza w 3dsmarku i Doom-ie a ATI w HL2 i wielu grach samochodowych np. colin a jak zobaczyłem nedzne wyniki 6800 w grze Battlefield 2 to wymiękłem ja tam gram na max detalach 1024X768 jedynie cienie zmniejszam, wiec nie ma co ATI skreślać pozatym jak ludzie psioczą na problemy z filmami na NV i obiecane wsparcie dla HDTV a w ATI jest wsparcie w nowych sterach i wszystko super śmiga :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zobaczyłem nedzne wyniki 6800 w grze Battlefield 2 to wymiękłem ja tam gram na max detalach 1024X768 jedynie cienie zmniejszam

1556118[/snapback]

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

1280x1024 MAX DETALE AAx4 Anizo x16 w battlefield2 na 6800ultra jest 45fpsów z placem w d.... nedzne wyniki ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ten niski wynik widziałem jak tylko gra zadebiutowała na jakiejs stronie i to był 6800 nie ultra chodzi mi o to że lepszy wynik miał 9800 czy x700 teraz nie pamietam ale może to była wina sterowników i teraz wszystko jest ok.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ten niski wynik widziałem jak tylko gra zadebiutowała na jakiejs stronie i to był 6800 nie ultra chodzi mi o to że lepszy wynik miał 9800 czy x700 teraz nie pamietam ale może to była wina sterowników i teraz wszystko jest ok.?

1556576[/snapback]

wszystko jest ok, karta typu 6800(nie ultra) w 1024x768 max detale to kolo 100fpsow wyswietla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie na jakich ustawieniach w 3dmarku2001 i 2003 testujecie karty

bo mi GB9550 na 1024x768 32bit wyciaga tylko 2100 a na 450/550 3300

a co tu czytalem to inni nawet ponad 4000 i jak w ATItool ustawic rdzen powyzej 375???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie na jakich ustawieniach w 3dmarku2001 i 2003 testujecie karty

bo mi GB9550 na 1024x768 32bit wyciaga tylko 2100 a na 450/550 3300

a co tu czytalem to inni nawet ponad 4000 i jak w ATItool ustawic rdzen powyzej 375???

1556920[/snapback]

Testy robi się na standardowych ustawieniach - czyli nic sie nie zmienia, podaj reszte configu jaki posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli kupilem radiatorki na r9550 powinienem pamieci na poczatku psomarowac pastai potem przykleic na tasme termoprzewodzaca czy sama pasta starczy ?

1557062[/snapback]

chyba chciales powiedziec ze sama tasma wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy robi się na standardowych ustawieniach - czyli nic sie nie zmienia, podaj reszte configu jaki posiadasz.

1557026[/snapback]

AMD 2000XP

ASUS A7V880

WIN XP

756 DDR

 

A sterowniki Omegi i swiezo zainstalowany system bo zmienilem pl. glowna bo tamta miala AGP 4x a wlasnie na tamtej wyniki byly prawie identyczne i myslalem ze jak bedzie agp 8x to bedzie lapiej a tu bum to samo! no moze nie to samo bo na tamtej plycie jak ustawilem pamiec na 550 to mi sie arty pojawialy ale znowu ta plyta nie preferuje modyfikacji biosu w karcie to bardzo dziwne nie moge nawet w biosie zmienic taktowania musi byc takie jakie ustawil producent kary inaczej albo bios na plycie dziala strasznie wolno albo winda nie wykrywa karty.

 

Ustawienia na sterownikach omegi nie zmienialem tak jak sie zainstalowaly tak testowalem. Zmienie jeszcze 3dmarka na innego moze ta wersja jest stara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD 2000XP

ASUS A7V880

WIN XP

756 DDR

 

A sterowniki Omegi i swiezo zainstalowany system bo zmienilem pl. glowna bo tamta miala AGP 4x a wlasnie na tamtej wyniki byly prawie identyczne i myslalem ze jak bedzie agp 8x to bedzie lapiej a tu bum to samo! no moze nie to samo bo na tamtej plycie jak ustawilem pamiec na 550 to mi sie arty pojawialy ale znowu ta plyta nie preferuje modyfikacji biosu w karcie to bardzo dziwne nie moge nawet w biosie zmienic taktowania musi byc takie jakie ustawil producent kary inaczej albo bios na plycie dziala strasznie wolno albo winda nie wykrywa karty.

 

Ustawienia na sterownikach omegi nie zmienialem tak jak sie zainstalowaly tak testowalem. Zmienie jeszcze 3dmarka na innego moze ta wersja jest stara.

1557195[/snapback]

Twoje wyniki są jak najbardziej w normie. To nie była wina AGPx4 - procesor za słaby. Inni mają te 4k ale na bardzo dobrym sprzęcie i do tego na maxa wykręconym, ja mam podobne wyniki do Ciebie na moim configu (podpis).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem za smieszne pieniadze radka 9550 Xpertvision na elixirach 6ns :( da rade do tego wgrac np bios od Sapphire 9600 Non-Pro 128 MB 324 / 203 Elixir 5.0 czy musze znalezc bios do elixirow 6.0 a z tym moze byc problem. Ewentualnie jak moge podkrecic ta karte w inny sposob???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elixir 6ns - to naprawde trzeba miec pecha :/. Pierw zobacz co mozna wycisnac z tych pamieci. Moze maja tylko takie mylne oznaczenie, a tak naprawde sa ta 5ns lub 4ns - tak bylo z samsungami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Sprawa pierwsza:

 

Jakie musze uzyskać taktowania aby mieć 9550 @ 9600Pro??

 

Druga:

 

Mam pamięci Samsunga, jak sprawdzić jaki mają czas dostępu?

1556911[/snapback]

Czy to naprawde tak ciężko poszukać? Jest szukajka, Google. Qrcze, chłopie....

 

Ad1) Radek 9600Pro => 400/600 Mhz

Ad2) Na pamięciach dwie ostatnie cyfry:

50 - 5ns

40 - 4ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek 9600Pro => 400/600 Mhz

A spójrzmy na twój podpis:

// GB Readon 9550 @ 9600Pro (420/500 no mods)

To chyba coś się gryzie??

Edytowane przez slickeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.  :)

Może ktoś z Was ma schemat vmoda na 9550 Gecube 256MB, R9550-D3H.  :)

Jak ktoś znajdzie lub ma to za przesłanie bede bardzo wdzięczny.  :-D

1549424[/snapback]

A czy ktoś zna odpowiedz na moje pytanie ? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ... czy ktos moze podac wartosci lepszych (stabilnych) taimingow przy zegarach 400/500.A moze jakis bios - obecnie jade na f21.

1559527[/snapback]

ja sie bawiłem dawać najszybsze jakie sie dało żeby nie psuło obrazu... w przy orginalnych timingach w gigabycie to ci wiele nie da... jakieś 3-5MHz (u mnie tak wyszło w atitoolu)

o dziwo 3DMark01 (w identycznych warunkach - po restarcie) cokolwiek bym nie pozmieniał w ramie daje mi 300p mniej niż na org timingach... po przesiadce z f20 na f21 też 300p mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TD ma szynę pamięci 128 bit a TDH ma 64 bity.

1559047[/snapback]

 

:lol: :lol: :lol: rozje..bales mnie tym :) to zalezy juz od modelu TD a TDH zawsze oznaczalo u Leadteka dodatkowy czujnik temperatury miedzy GPU a radiatorem, monitoring obrotow wentylatora oraz napiec, niekiedy tez (zalezy od modelu karty) zmiane napiecia na GPU i MEM

 

:lol:

 

Winfast 6800Ultra TDH tez ma 64bity ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

A o ile szybszy jest ten GF 6200 128/128 od Radeona 9550 128/128?

1559371[/snapback]

No troche szybszy jest :wink:

Tu masz porównanie: www.benchmark.pl

Wprawdzie tutaj jest GF6200A (64-bitowy) ale i tak "bierze" Radka na prostej :wink:

 

To chyba coś się gryzie??

Troche brakuje ale komu to przeszkadza?

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam brakuje tylko 100mhz na mem... ;]

W sumie nikomu to nie przeszkadza, ale glupoty w sigu piszesz i tyle. ;]

Jak tak lubisz podkrecac sigy, to byla napisac odrazu XT. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyah! ;)

kupiłem r 9550 od gigabyta we wtorek a tu widze zę teraz 6200 depcze mu po piętach(tak wiem, nie czytałem, tłika uważnie [; ) i teraz nie wiem co zrobic...

czy go zostawic w kompie który przejdzie na siore(simsy pasjans [; ) czy kupi w tej cenie 64 bitowca 6200?

po drugie. musze kupic karte do nowego kompa i myśle żeby narazie zaopatrzy sie w 6200 (PCI-E) ale nie wiem czy sie zmodduje [;

Co mam czynic ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

A tam brakuje tylko 100mhz na mem... ;]

W sumie nikomu to nie przeszkadza, ale glupoty w sigu piszesz i tyle. ;]

Jak tak lubisz podkrecac sigy, to byla napisac odrazu XT. ;]

1560219[/snapback]

1) Mój sig, więc mogę pisać co chce....

2) Mój Radek ma modyfikowany bios (system widzi bo jako Radeona 9600)

3) Gdyby każdy pisał takie "bzdury" w sigu jak ja to by świat był lepszy....

 

PS. Nigdy nie słyszałeś, że można obniżyć takty karty by np. kożystać z cichszych wentyli.... Może to właśnie to :/

 

PS2. Jesli nadal coś ci nie pasuje do se odpuść. Nie będę się z tobą gryzł na forum...

 

KONIEC TEMATU <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyah! ;)

kupiłem r 9550 od gigabyta we wtorek a tu widze zę teraz 6200 depcze mu po piętach(tak wiem, nie czytałem, tłika uważnie [; ) i teraz nie wiem co zrobic...

czy go zostawic w kompie który przejdzie na siore(simsy pasjans [; ) czy kupi w tej cenie 64 bitowca 6200?

po drugie. musze kupic karte do nowego kompa i myśle żeby narazie zaopatrzy sie w 6200 (PCI-E) ale nie wiem czy sie zmodduje [;

Co mam czynic ?  ;)

1560366[/snapback]

64 bity sie nie moduja !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...