Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

oj chyba zbyt optymistycznie 1565451[/snapback]

 

przy 1600x1200 AAx4 Anizo x8 karta wg tego testu osiaga 35fps,mozliwe... bo to 1600x1200 :D w 1024x768 AAX4 Anizox16 gra poodbno jest plynniutka, czytalem na paru serwisach,srednio karta wyciagala ok 50fpsow, kto gra w 1600x1200 ? ;) napewno nie jets to zla karta do tej gry ;)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to byl rowniez radek 9550 od gigabyte. pameici 4ns wtedy hynix teraz samsung i nadal sie slabiutko kreci. wedlug mnie 440 to nie ejst zbyt dobry wynik jak na rdzen skoro mam waitraczek. na pamiatkach radiatorki i 250 max ;/

Edytowane przez barteks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

to byl rowniez radek 9550 od gigabyte. pameici 4ns wtedy hynix teraz samsung i nadal sie slabiutko kreci. wedlug mnie 440 to nie ejst zbyt dobry wynik jak na rdzen skoro mam waitraczek. na pamiatkach radiatorki i 250 max ;/

1566892[/snapback]

Też tak mam ale pamiątki więcej nie chcą iść gdyż nie mają chłodzenia.

Rdzeń - nie wiem. Może tyle to max?

Zasilacz - bardzo prawdopodobne.

No ale GB to nie Szafirek który robi prawie 500/600 bez problemu....

 

a może zasilacz niewyrabia ???

jak wyglada podkrecanie: osobno rdzen, osobno pamiec, i jakie max zegary przy podkreconej pamieci i gpu ???

U mnie osobno rdzeń idzie do 440 max (przy 445 w 3DMarku '01SE zwis) a pamięci do 530 MHz (widać wówczas bardzo drobne arty).

 

Czy to zasiłki zależy że więcej nie idzie?

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najalatwiej zeby sprawdzic czy to zasilka to odkrecic procka najlepiej nizej niz nominal i wtedy krecic karte. jezeli karta kreci sie wyzej to mamy winowajce.

W GB trzeba zmienic paste pod radiatorem bo dodatkowe chlodzenie radiatora nieda duzo jezeli i tak rdzen sie grzeje.

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec u mnie kreci sie podobnie jak u RONINA okolo 260 pamiatki a rdzen default rdzen 440 i defalut pamiatki. w 3d03 mam 3208 pkt raczej wykluczam wine zasilacza mam fortrona 350 fsp no ale zaraz odkrece procka. p.s trudno zmienic paste ? i jakie sa koszty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

no wiec u mnie kreci sie podobnie jak u RONINA okolo 260 pamiatki a rdzen default rdzen 440 i defalut pamiatki. w 3d03 mam 3208 pkt raczej wykluczam wine zasilacza mam fortrona 350 fsp no ale zaraz odkrece procka. p.s trudno zmienic paste ? i jakie sa koszty ?

1567097[/snapback]

Zmiana pasy to praca na 30 minut.

Zdejmujesz radiator. Czyść rdzeń i spód radiatora ze starej pasy i smarujesz nową. Zakładasz radiator, wentyl i kręcisz. Nie sądziłem że to ma tak wielkie znaczenie...

 

Najlepszą pastą będzie pewnie AS5 (do 20 zł na Allegro).

No cóż, będę musiał kiedy się w nią zaopatrzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator w GB przykejony jest "czyms" cos jak tasma dwustronna. poprawcie mnie jesli sie myle. Z moich doswiadczen wynika ze zmaina na inne chlodzenie kiedy jest lepsza przewodnosc daje kilka MHz. Umnie bylo to ok 20MHz

Szafirki maja bardzo dobre chlodzenie i jest ono wystarczajace jezeli nieplanujemy Vmoda. Czasmi moze przeszkadzac tylko szum wiatraka :(

Nalezy tez postarac sie o chlodzenie Mosfetow. Przy wysokich zegarach temp jest bardzo wysoka . Schlodzenie ich poprawia wyniki podkrecania o kilka MHz :)

Radiatory na pamieci zakladamy tylko wtedy jesli sa cieple (wyrazie czuc po dotknieciu) Jezli pamiec sie nienagrzewa to niema sensu ich chlodzic bo i tak nic to nieda :(

 

Ostatnio zakladalem Zalman ZM-BN47J na GPU , jest to tanie i wydajne chlodzenie jezeli mamy tylko miejsce , ale ciezko jest je rowno zalozyc. Powierzchnia GPU jest mala i nalezy sie upawnic czy napewno dobrze styka przed uruchomieniem.

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze coś mi sie widzi, ze ten Gigabyte to wcale nie taki dobry wybór :( Może się myle. Za jakiś tydzień pójde kupić karte...powiedźcie jaką ?? Oczywiscie mowa o 9550 128/128. Chciałbym ją podkręcić na 500/400. Ehh mam teraz dylemat, a już byłem zdecydowany na gigabyte :D Aha Ronin napisałeś, że Szafirek bez problemu kręi się na 500/600, czyli może szafirka ?? (dla sprostowania, szafirek to sapphire tak ??)

 

Napiszcie mi dokładnie co teraz najlepiej kupić. Grafika tak do 250 i co do tego (tzn radki na pamięć, nowe chłodzenie na chipset itd)?? Karte chce maxymalnie podkręcić. Prosze o jakąś dokłądną odpowiedź :)

 

Z tego co czytałem to bym kupił Gigabyte 128/128 +

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5449...335545f33354d4d

 

i oczywiście radiatorki na pamięć. Ale po ostatnich postach zastanawiam sie nad taką karta:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5449...335545f33354d4d

 

i nie wiem czy wymieniać chłodznie na chipsecie.

Edytowane przez BadKENNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

To znaczy nie gwarantuje Ci że jak kupisz Szafika to Ci pójdzie te 500/600. Napewno będziesz musiał jeszcze zainwestować w dobre chłodzenie. Jeżeli natomiast czujesz się na siłach zawsze możesz na GB zrobić vmoda i uzyskać zegary nawet bliskie 600 MHz na rdzeniu. No ale do już podchodzi raczej do eXtreme O/C no ale może masz możliwości i szczęście....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, możliwości zbytnio nie mam, słaby zasilacz i brak kaski :)

 

Więc pytam się co byście teraz kupili :) Tak jak mówie karta do 250 + chłodzenie, razem tak do 300 zł.

 

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

może ktoś odpowie mi na moje pytanie a nie w specjalnym poscie piszecie o Sterownikach :/

1567972[/snapback]

Myślałem że już sam się zdecydowałeś <_<

Trudo powiedzieć co będzie lepsze, czy GB czy Szafir; myśle jednak żebyś poczekał z kupnem, przydusił jeszcze troche forsy i kupił GF6200 128 bitowego rzecz jasna :wink: Sława R9550 pomału odchodzi do malusa i jeszcze kilka miesięcy i jego zakup będzie nieopłacalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załużmy że ta 6200, a co z jej kręceniem ?? Bo tak jak widze to 315/600 a cena znacznie wyższa :/ To jest chyba najtańsze wyjście:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19624

 

czyli moje pytanie brzmi czy opłaca się inwestować w tą karte, bo z tego co przeczytałem to MSI niezawsze sie kręcą, czy jednak lepiej kupić Radka 9550 ??

 

Namieszałeś mi zdrowo RONIN :P Może dodam, że nie mam kasy żeby dołożyć i jak kupie tego MSI to mi nawet na radiator nie zostanie :/ A jeszcze musze Guild Wars-a kupić :P :D

Edytowane przez BadKENNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Informacje na temat GF 6200 znajdziesz w odpowiednim poście na forum. Powiem tylko tyle że można z nigo zrobić GF6600 (odblokować potoki).

 

Co do MSI => nie mam bladego pojęcia jak on tam się kręci :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

1568390[/snapback]

Wygląda ciekawie...

Ciekawe co ta karta potrafi :lol:

Do wiec się na jakie ma pamiątki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas "delikatnego" zakładania ATI silencera rev.3 na mojego radka 9550@9600pro urwała mi się zaznaczona na zdjęciu część (swoją drogą to ona uniemożliwiała instalację silencera). O dziwo karta działa i jak dotąd nie ma zadnych problemow :razz: Ta część wygląda trochę jak kondensator, ale aż tak się na tym nie znam.

Na co może mieć wpływ to uszkodzenie?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To TRZEBA wlutować !! :) Tak jak kolega mówi choćby na przewdoach. Nic nigdy nie wiadomo, może realizuje on (ten kondesator) jakiś układ zabezpieczający, ale raczej tak jak kolega mówi odpowiada za stabilnosć :)

 

Ktoś mądrzejszy od nas takie coś tam wcisnoł i już on dobrze widział poco :)

 

Pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1568432[/snapback]

ciekawe kto ma karte? - wystarczy popatrzec na sygnaturki :mur:

 

ja mam taka tylko ze mam tylko radiator na gpu(tak jak to ma GB) i kreci sie tak jak u mnie , tylko wlasnie nie wiem czy czegos zle nie zrobilem bo odrazu dalem dakie taktowania , a nierobilem po trochu :)

 

gadalem z gosciem ktory ma te karte co jest na obrazku w komputroniku (czli jest wiatraczek) to on robil na tej kardcie 500/700

 

pamieci u mnie jak i u niego to samsungi 5ns :lol:

 

 

widze ze nowe omegi wyszly , po ich zainstalowaniu jest +8mgz na pamieciach :gitarzysta:

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się kiedyś pytałem jaki wiatraczek wiec teraz moge CI pomóc bo wtedy odesłali mnie do przeczytania całego tego postu :)

 

Więc wystarczy jak zamontujesz takie coś

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5449...335545f33354d4d

 

wiem wiem, strasznie drogie, ale zmieścisz się :P

poszukaj w wcześnijszych postach masz wiecej info np jak to zamontować. Inni "starsi" forumowicze powiedzą Ci kto ma to na karcie i łatwo znajdziesz czego szukasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Siemkkka. Mam pytanko. Jaki moze byc skuteczny wiatraczek na radka 9550 gigabyte do 30 zl ?? :huh:  :huh:

1569071[/snapback]

Każdy o wymiarach 40x40. Mogą być większe.

Wystarczy taki wentyl na 100% :wink: Ja mam i nie narzekam...

A ich cena nie przekaracza 10 zł B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najleprze jest to że wiatraczek nie chałasuje jak kombajn a radiator w 200% spełnia swoje zadanie. Poprostu jest to prosty radiator z dobrym wiatrakiem , bez zbędnych bajerów itp. Chłodzi (zostaje jeszcze spry zapas) i mało kosztuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...