Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Czyli sie nie oplaca kupowac np. jakiegoś Zalmana za 130 zl ... ?? <_< Szkoda pieniędzy...

1569109[/snapback]

To znaczy tak. Jesli chcesz dobre chłodzenie całej karty (gpu + mem) to wydasz troszke więcej.

Radiator: może być oryginalny :wink: ;

Wentyl: 40x40x10/20 + 4 śróby (http://allegro.pl/show_item.php?item=58673427) [6.00zł];

Pasta termo: AS5 (http://allegro.pl/show_item.php?item=57600092) [17.50zł];

Radiatorki na mem: THERMALTAKE (http://allegro.pl/show_item.php?item=58632862) [32.99zł];

Koszty wysyłki: w granicy 20zł;

W sumie ~90 zł, ale chłodzenie pierwsza klasa :wink:

 

Oczywiście zawsze można zastosować bardziej wyszukanych produktów.

Wszystko zależy on wyobraźni, upodobań i pojemności portfela :rolleyes:

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis o malo z krzesla nie spadlem z nudow sobie zaczolem czytac ten topicu i wyczytalem ze lepiej zwiekszac mem a gpu zostawic albo na odwrot wiec zaczolem sie bawic a mialem juz wykreconego radka podkrecilem go do 408gpu/488mem na stale, zmienilem bios na radka 9600 i ustawilem timingi a'la gigabyte. -- TO BYL WSTEP

 

A tak chodze na 420/530 ofkoz w gta wywala vpu wiec musialem zmienjszyc do 411/516. I tak ustawilem gpu tak jak zostal podkrecony na stale czyli 408 i zaczolem sie bawic pamiatkami mam na nich radiatorki. I zaczelo sie ostro na poczatek 530 -dziala 550 -dziala 570- dziala juz nie wierzylem bo przed tem wywalalo w gta vpu a dodam ze testowalem wszystkie ustawienia w gta daje wiec wiecej 580 dzial i 595 dziala masakra myslalem ze zwatpie pozytywnie dla jaj ustawilem sobie 600 i szlo ladnie NAWET VPU nie wywalilo ale artefakty byly chlodzenia nie mam takiego super ale nawet radiatorki nie byly GORACE wrecz przeciwnie byly letniawe a w pokoju temp. byla tak 20-25 *C strasznie duszo a tyle wyciaglem Czyzby szafir przeszedl metamorfoze ciekawe naprawde zeby zmniejszenie gpu o 4-5mhz dalo pamiatką taki dopalacz :blink: :blink: :blink: :blink:

 

potem zaczolem sie bawic gpu (ofkoz mem na 488) ale doszlem do 430 i VPU wiec wole pamiatki wykrecic.

efekt koncowy 408gpu/595mem B)

 

pozdro i ostro wykrecajcie radki(ja mam slabo i nie nazywam tego extreme oc!!!)

Edytowane przez To_MeKs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsungi 4ns tez mnie to STRASZNIE DZIWI :blink: :blink: :blink: :blink: krece riva tunerem moze tylko pisze ze samsungi a mam inne :blink: nie wiem juz sam no ale nic :-P

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gumis144 nie oszczedzaj!! wal odrazu 580 i jazda B) zawsze to pare klatek wiecej nie :D

ja jade na 408/488 a na czas gry wrzucam 595 memki a gpu takie jakie jest:] nie widze sensu jechac w systemiem na tak ostro wykreconej grafie.

 

pozdro

Edytowane przez To_MeKs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)BadKENNY ja jakos wole radiatorki z wieloma "zeberkami"

http://allegro.pl/show_item.php?item=58337161 drogie 17 zl

http://allegro.pl/show_item.php?item=58734680 a to sa te co ja mam i polecam B)

 

2)fuck strasznie goraco dzis(jaworzno) temp. proca o 4*C wzrosla!!! masakra wiec dzsi sobie nie pogram na 595 a szkoda :cry: jak nie deszcz i pogoda do [gluteus maximus] to zas upaly :blink: :mur:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis o malo z krzesla nie spadlem z nudow sobie zaczolem czytac ten topicu i wyczytalem ze lepiej zwiekszac mem a gpu zostawic albo na odwrot wiec zaczolem sie bawic a mialem juz wykreconego radka podkrecilem go do 408gpu/488mem na stale, zmienilem bios na radka 9600 i ustawilem timingi a'la gigabyte. -- TO BYL WSTEP...

pozdro i ostro wykrecajcie radki(ja mam slabo i nie nazywam tego extreme oc!!!)

1569553[/snapback]

łał, ale dales czadu :lol:

pokaz jakies 3dmarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Jak wiadomo Radeony 9550 nie posiadają dodatkowego zasilania (jka np. R9800). Czy gdyby je miało włyneło by to na O/C karty?

 

Da się coś takiego zrobić :twisted:

 

Dla osób które nie wiedzą o co biega, fotka:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:? :? Jak wiecie mam tego Radka 9550 gigabyta i

 

1. Kupilem dobry zasilacz 350 W bo mialem Megabajta 300 W :mur:

2. Gram sobie w GTA san andreas i po 30 minutach restart kompa :cry: ( Najgorsze jest to ze gdy w grze pada deszcz moge grać w GTA okolo 5 sekund)

 

Zasilacz mam dobry... :huh: o co biega..?? Brak chłodzenia karty moze byc przyczyną restartów kompa ?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie o gta powiedzieli ze trza zainstalować nowe sterowniki do karty muzycznej :huh: Moze to jest wina sterowników do mojej grafiki ?? Mam najnowszą Omege... lepszy jest sterownik ATI Catalyst 5.7 ?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie o gta powiedzieli ze trza zainstalować nowe sterowniki do karty muzycznej :huh: Moze to jest wina sterowników do mojej grafiki ?? Mam najnowszą Omege... lepszy jest sterownik ATI Catalyst 5.7 ?? :unsure:

1570760[/snapback]

 

a zainstalowales te stery do dzwieku ???

niema najlepszych sterow do grafiki . Poprawiaja bledy i tworza nowe :(

a posprawdzaj inne stery . Moze Softmody Catalyst ???

Musisz porzaglowac i wybrac optymalne dla siebie.

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,Jul 28 2005, 14:45]Jak wiadomo Radeony 9550 nie posiadają dodatkowego zasilania (jka np. R9800). Czy gdyby je miało włyneło by to na O/C karty?

 

Da się coś takiego zrobić  :twisted:

 

Dla osób które nie wiedzą o co biega, fotka:

 

Dołączona grafika

1570640[/snapback]

Z tego co pamiętam to ktoś robił coś takiego na radkach 9600xt i niektorych 9600pro. Pomysł ciekawy i wydaje mi się że jest to do zrobienia. Trzeba tylko poszukać całego schematu układów i scieżek na PCB, a z tym może być ciężko (no chyba że ma się już na PCB miejsce na takie gniazdo).

Napewno rzecz przydatna po vmodach bo z własnego doświadczenia wiem że AGP nie wyrabia już z zasilaniem całej karty mimo zwiekszonego VDDQ.

Edytowane przez halibut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem mojego radka 9550 na początku czerwca i troche teraz wypadłem z "obiegu" i patrze na taktowania niektórych uzytkowników na sapphire i widze kosmiczne wartości :P Czy kazde sapphire teraz tak się kręcą?? Bo jezeli nie bede mial funduszy na cos mocniejszego to bede znow zmuszony kupic 9550 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to ktoś robił coś takiego na radkach 9600xt i niektorych 9600pro. Pomysł ciekawy i wydaje mi się że jest to do zrobienia. Trzeba tylko poszukać całego schematu układów i scieżek na PCB, a z tym może być ciężko (no chyba że ma się już na PCB miejsce na takie gniazdo).

Napewno rzecz przydatna po vmodach bo z własnego doświadczenia wiem że AGP nie wyrabia już z zasilaniem całej karty mimo zwiekszonego VDDQ.

1571222[/snapback]

na szafirku jest takie miejsce :) ale ciekawe w czym moze to pomoc ???

moze zwiekszyc stabilnosc napiecia przy ekstermalnym podkrecaniu i Vmodzie ;)

moize ktos ise orientuje ile pobiera taka karta po oc ??? po podkreceniu i vmodzie pobierana moc duzo wzrasta wie moze .............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo Arctic Cooling VGA Silencer Rev.3 ma ktos?? i dobrze chlodzi bo mam zamiar sobie kupic i wykrecic gpu na maxa bo na standardzie nie daje rady powyzej 420mhz :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zachodze w glowo czy nie lepiej jednak zainwestowac w radiatorki na pamieci i odpowiednio duzy wiatrak na chipset? Przegladajac komputronika zobaczylem wlasnie takie cos o nazwie CoolerMaster VGA CoolViva:

 

Dołączona grafika

 

wydaje sie byc dosc konkretne i moze zdziebko lepsze od AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Z tego co pamiętam to ktoś robił coś takiego na radkach 9600xt i niektorych 9600pro. Pomysł ciekawy i wydaje mi się że jest to do zrobienia. Trzeba tylko poszukać całego schematu układów i scieżek na PCB, a z tym może być ciężko (no chyba że ma się już na PCB miejsce na takie gniazdo).

Napewno rzecz przydatna po vmodach bo z własnego doświadczenia wiem że AGP nie wyrabia już z zasilaniem całej karty mimo zwiekszonego VDDQ.

1571222[/snapback]

Myślę że miejsce, gdzie można by umieść "wejście" dla motexa, na karcie Gigabyta (bazuje na modelu GV-R9550128D) znajduje się tutaj (patrz fotka):

 

Dołączona grafika

 

Być może się myle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zachodze w glowo czy nie lepiej jednak zainwestowac w radiatorki na pamieci i odpowiednio duzy wiatrak na chipset? Przegladajac komputronika zobaczylem wlasnie takie cos o nazwie CoolerMaster VGA CoolViva:

 

Dołączona grafika

 

wydaje sie byc dosc konkretne i moze zdziebko lepsze od AC.

1571854[/snapback]

Nie warto marnować kasy na coś takiego. Dużo taniej wyjdzie kupno wiatraka(7 zł) i radiatorków( około 20 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie bo mnie cos strzeli zapuscilem 3dmarka wyslalem wynik na orba i gdzie mozna sprawdzic ktory jestem :blink: :blink: :blink: wiem wiem jestem straszna lama :mur: :mur: :mur:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...