Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

dzik86 wiesz co ja juz oblukalem ten temacik wzdluz i szez i tak kupie moze akurat nic sie nie zwali a jak juz cos mam na gwarze.

pozdro

1573049[/snapback]

Trochw ypadłem z tematu, czytam twojego posta i....wielki zonk :) Myślałem, ze trafiłem na jakieś inne obcojęzyczne forum :P Nie, spoko zaczaiłem, ze chodzi o chłodzenie i wszystko już dobrze :)

 

A tak na powaznie to przy kręceniu gwarancja chyba nic nieda...jak to z tym jest ktoś się na tym zna :) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe -BadKENNY

a mam gdzies jak sie zdupi to sie kupi nowa lepsza:] sponsorow mam wiec wisi mi to.

 

1573305[/snapback]

Łeee takiej sytuacji to tylko pozazdrościć :) Ja niestety nie mam sponsorów i musze sobie zarobić na karte jakoś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo Arctic Cooling VGA Silencer Rev.3 ma ktos?? i dobrze chlodzi bo mam zamiar sobie kupic i wykrecic gpu na maxa bo na standardzie nie daje rady powyzej 420mhz :cry:

1571821[/snapback]

Ja mam i sobie chwalę, musiałem spiłowac tylko go w 1 miejscu bo lekko stykał o 1 kondensatorek (ma Sapphira). Po spiłowaniu lux się go założyło i tak sobie już chodzi ponad miesiąc. Najważniejsze zeby go dobrze założyć, tak żeby nie ukruszyć rdzenia.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx freelancer7 B) --

a te 3dmarki sa powalone nie ma mnie w rankingach bo......... mam za nowe stery :mur: :mur: :mur: jade na omegach bazujacych na catach 5.7 B) a oni chca max caty 5.6 :blink: :blink: no nic to se poczekam az zmadrzeja.

pozdro

 

 

edit:

a zreszta co mi tam 5.6 juz instal potem najwyzej wyjebie. :wink:

 

nO Nie ale glupote strzelilem :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: na kazdych sterach zalicza no nie sorrki za wprowadzenie w blad

pozdro

Edytowane przez To_MeKs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiedzie o kartach Club 3D ??

 

Myśle o tym modelu: http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=11545

 

128/128 nie moge znaleźść :/ Bo chyba 128MB sa wydajniejsze od tych 256.

 

na benchmark.pl znalazłem taką "mini recenzje"

 

Gigabyte Ati Radeon 9550 / -=ostry=- / 03 czerwca 2005

 

Typ chipsetu / zegar:

 

RV350 Core=250Mhz

 

Typ i ilość pamięci / zegar:

 

128ddram 4ns Memory=400Mhz

 

Wyjścia/wejścia:

 

Dvi,Tv-Out

Witam wszystkich!

Musiałem nabyć w krótkim czasie kartę graficzną, która będzie dobra do podkręcania, a jej wydajność zaspokoi moje potrzeby - i to wszystko za niewielkie pieniądze.

Mój wybór padł na ATI Radeon 9550 firmy Gigabyte. Czytałem na kilku forach o tej karcie i wiedziałem, że to będzie dobry wybór, jak na kartę za 250 złotych. Czym prędzej pobiegłem do sklepu i oto co zobaczyłem: ładnie zafoliowane, duże pudełko z instrukcją obsługi, gwarancja na 3 lata i kabel chinch.

Pierwsze, co zrobiłem, to zainstalowanie oryginalnych sterowników. Wiedziałem na 99%, że karta na oryginalnych sterownikach nie podda sie podkrecaniu, ale moim oczom ukazał sie widok, którego nawet nie brałem pod uwage: była możliwość podkręcania karty na oryginalnych sterownikach!!!

Karta posiada według mnie najlepsze możliwe pamięci do Radeonów 9550, czyli Hynixy 4ns. Miałem szczęście, kupiłem jednego z pierwszych Radeonów bez blokady overclockingu. Oto wyniki w 3MMarkach:

 

Bez podkręcania:

 

- 3DMark 2001/2003/2005 - 8900/2748/1278

Po podkręceniu na 400/500:

- 3DMark 2001/2003/2005 - 10600/3350/1570

 

Karta jest super pod względem o/c, maksymalne wartosci jakie udało mi sie uzyskać na STANDARTOWYM (!!!) chłodzeniu to 476/610:

 

- 3DMark 2001/2003/2005 - 13890/3900/1740

 

Z nawiewem Cooler Master Aero Blower Fan 500/634

 

3DMark 2001/2003/2005 - 14255/4030/1890

 

Wyniki uzyskane na sprzęcie AMD Barton Mobile 2500+@4400 (@2705Mhz), Abit An7,Kingston HyperX Ultra Latency CL2 @470 Mhz.

Karta nie budzi żadnych zastrzeżeń, wykonana jest bardzo dobrze, jakość wyjscia TV również jest OK.

 

nieźle gościu go wykręcił, Sapphire jeszcze tak wykręconego nei widziałem.

 

W poniedziałek prwadopodobnie ide kupić karte a dalej nie wiem jakieś firmy.

 

Sapphire

Gigabyte

3dClub

 

Niech ktoś mi pomozę bo zaraz świra dostane :/

Edytowane przez BadKENNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Sorry, musiałeś wklejać cały tekst do topicu? Nie wystarczyłby sam link?

 

Co do Club 3D to się z tymi kartami nie spotkałem jeszcze...

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy 9550 obsługuje shadery 2.0?Pozatym macie też taki problem w riva tuner 15.6 że rdzeń nie idzie więcej niż 375 a w 15.5 wszystko idzie ładnie.I jeszcze czy w omegach instalować softmod 9500 na 9700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy 9550 obsługuje shadery 2.0?Pozatym macie też taki problem w riva tuner 15.6 że rdzeń nie idzie więcej niż 375 a w 15.5 wszystko idzie ładnie.I jeszcze czy w omegach instalować softmod 9500 na 9700?

1574607[/snapback]

obsluguje PS2.0,

niewiem czemu nie da sie wiecej podkrecasz w tamtej wersji,

w omegach wybierasz normalne sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Czasami się zastanawiam jak by wyglądał Radeon 9550 od Herculesa. To były karty! Pedejrzewam że jakość wykonania karty i jej O/C biłaby wszystkie inne na głowe. Szkoda, że Hercules już nie produkuje kart graficznych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami się zastanawiam jak by wyglądał Radeon 9550 od Herculesa. To były karty! Pedejrzewam że jakość wykonania karty i jej O/C biłaby wszystkie inne na głowe. Szkoda, że Hercules już nie produkuje kart graficznych :(

1574648[/snapback]

no szkoda...ale na allegro w cenie 340pln mozna kupic 9500pro od herca :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc już się zdecydowałem OSTATECZNIE na Gigabyte :) teraz planuje jakie chłodzenie mu dać.

 

Myśle o ARCTIC COOLING VGA Silencer REV3

i o jakis radiatorkach...i mam pare pytań:

1.Czy miedzien dają jakiś wzrost możliwosci O/C ??

2.Jakie najlepiej kupować, wysokie, mocno urzebrowane itd ?

3.Co powiecie o tych radiatorkach (o każdym cos powiedźcie i co byście wybrali):

http://allegro.pl/show_item.php?item=58991109

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=59178669

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_9226.html

 

czy może poprostu http://allegro.pl/show_item.php?item=58967033

i pare złoty w kieszeni ??

 

NIe jestem pewien, czy te revolteki wejdą mi pod tego AC...ktoś ma jakieś doświadczenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kupowac AC, za 1/5 ceny karty, kup za 10zl titana na celki pod 370 i zmoduj aby wszedl na rdzen, napewno efekt bedzie podobny a o ile taniej. Radiatory na pamieci ktore podales to chyba wszystkie sa na BGA (oprocz ostatnich) a r9550 ma tsopy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam temat o AC teraz i jeszcze sie zastanowie, na początku miał być właśnie ten Titan, ale zmieniam koncepcje co 5 min :P

 

a BGA są chyba tylko te pierwsze reszta an 100% będzie pasowac

Revoltec: "wymiary (S x D x W): 10 x 29 x 25 mm."

 

NIech ktoś tylko odpowie na moje pytania, z resztą sobie poradze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ej... mam pytanko... jak mam smarować pastą przestrzeń pod radiatorem w radku  to mam smarowac tylko ten maly procesor czy caly obszar pod radiatorem :huh: ?

1575009[/snapback]

Tylko ten mały rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! COś forum nie działało ostatnio :/

 

Więc wczoraj kupiłem wreście Gigabyte 9550 128/128 Hynix 4ns.

Jestem zadowolony, bez kręcenia na podstawowych ustawieniach zdobyłem marków:

2001: 8956

2003: 2482

 

na poprzednicce 4Ti 64Mb/128bit 250/500 (niew kręcona) wyniki były o wiele niższe(2001 około 6k, 2003 o połowe mniej) a przecierz jeszcze jest sporo do zrobienia :D

 

Mam w związku z ta "robotą" pare pytań. Nie moge nigdzie znaleść czym sie odblokowuje potoki :/ Jaki programem. I jeszcze bym prosił kogoś o link do dobrego artykułu o podkręcaniu kart, najlepiej tej karty bo jestem troszku zielony :P

 

Aha jakie najlepiej sterowniki ?? Mam najnowsze Omegi ( na calystach 5.7).

Edytowane przez BadKENNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Nie moge nigdzie znaleść czym sie odblokowuje potoki :/

1575198[/snapback]

:mur: :mur: :mur: Dwa obszerne topiki o Radeonie 9550 (prawie 400 stron wiedzy), opracowanie a koleś wyskakuje że NIE MOŻE ODBLOKOWAĆ POTOKÓW!!!

Kulfa....NIE DA SIĘ :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

To nie R9500!!!

Przeczytaj pierw opracowanie na temat Radeona 9550 a dopiero później pisz w tym temacie bo jak nie to z całą premedytacją wystąpie o bana dla ciebie :mad: :mad: :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze: 9550 od Gigabyte czy od Sapphire?

I kilka pytań kontrolnych ;)

czy mozliwosc o/c jest nadal blokowana w sterowanikach i czy mozna ominac ja bez zmiany biosu?

Czy cooler z sapp jest wydajny?

Czy dolozenie do obu kart radiatkorkow na pamieci duzo daje w o/c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupujesz to patrz na pamiątki omijaj z dala karty z pamiątkami 5ns... ja miałem Sapphira z pamiątkami 5ns jakieś no name.... wogole sie nie chciały krecic powyżej 220 krzaczyły tera mam Gigabyta na 4ns Hynixach i kreci sie wyśmienicie :) co do chłodzenia hmmm sapphie ma wiatraczek Gigabyte przeważnie go nie ma ale jak sie nastawiasz na OC to czeka Cie zmiana chłodzenia w obu przypadkach, co do radiatorkow na pamiątkach sie nie wypowiadam bo nie mam jak zakupie to się wypowiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam radków na pamiatkach, ale wszędzie pisze i wszyscy piszą, że Gigabyte można do 500 bez radiatorków podkręcić, a z radiatorkami 600 i nieraz więcej. Więc chyba coś te radiatorki dają :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...