Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Niestety ale karte bede mial za 2-3 dni i juz zapozno.Pozatym nie chce krecic go do maxa wystarczy mi na 9600 lub 9600 xt nie wiecej,jak myslisz czy jak skrece na XT to bede musial wymiec chlodzenie?

1583662[/snapback]

256 mb wersji tak nie wykręcisz :lol: rdzeń będzie się kręcił jak każdy (nie ważne czy masz 128 czy 256 mb) ale pamięci...no myśle że z 500Mhz pójdą ale czy więcej? Nie mam pojęcia i nic tu nie pomogą radiatory :( Te 256 mb pamięci to chwyt reklamowy, ta karta nie wykorzysta takiej ilości pamięci <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 400 MHZ lepiej założyć wiatraczek na radiator; kupisz go w sklepie elektrycznym; koszt koło 7 zł.

 

Czy przy biosie f21 można lepiej podkręcić rdzeń czy nic to nie da?

Edytowane przez apofiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Jak osiągnołem 425 / 566 z wiatraczkiem i radiatorami na pamięciach to dobry wynik ??

1585372[/snapback]

Pięknie, zwłaszcza pamięci. A gpu miało zmienianą pastę termo czy jedziesz na stockowej? Może zmaina na AC5 dała by z 450 MHz (patrz BadKENNY i jego zabawa z TITANem ;))

 

ja osiagam to co w sigu i tylko mam radiator na core

Wiesz co dzik86. Nie wiem czy zauważyłeś ale tu mowa o Gigabyta a nie o MSI. To dwie różne karty i dlatego jest różne OC. OK? Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moge sie dopisac ,bo czytac juz nie mam sily :D

mam szafira r9550 na pamieciach samsunga 5ns

moge dzialac na 260MHz na pamieciach - niedlugo nakleje radiatory

oczywiscie z ATT roznie bywalo ,ale pamieci mi dosc dobrze przeswietlil ,bo arty zgadzaja sie z 3dmarkiem ,pamieci sie mocno grzeja,na zimno (dopuki sie nie nagrzeja) sprawa wyglada inaczej (nawet 270MHz smiga) ,ale nie liczylem na wiecej niz 250MHz ,wiec zamykam sprawe pamieci po zalozeniu radiatorow

aha,pamieci sa zasilane 2.6v/2.6v - vmoda nie robie ,bo dla max 10MHz nie chce mi sie lutownicy grzac

 

sprawa VPU wyglada inaczej ,ATT sypal mi bledami juz nawet nie pamietam ,ale w okolicy 400MHz (mam spalony wiatrak ,wiec zaczepilem obok artica 80x80)

jednak rdzen spokojnie chodzi na 420MHz ,wiecej sypalo kropkami ,niszczylo obraz lub wieszalo marka

rdzen zasilany 1.2v

mialem odpuscic do zalozenia chlodzenia (WC + Pelt) ale nie wytrzymalem i zrobilem vmoda ,alktualnie 1.32v i VPU na 480MHz ,na 485 mialem zwisy marka ,wiec nie rozpracowywalem tych 5MHz

 

wiec widze ze wiekszosci z was pamieci ida 260-270MHz przy czym zazwyczaj macie 4ns - dlatego na swoje pamieci nie narzekam i tak dobrze u mnie ida

na VPU zazwyczaj macie w okolicy 420MHz ,wiec u mnie widze tez jest standart

nie moglem tego wszystkiego strawic ,wiec pytam czy ktos ma jakies praktyki z vmodem? ,czy te 480MHz na 1.3v to norma?

moj cel to 550MHz na 1.5v - zyczcie mi powodzenia

 

P.S.

czy ktos sie orientuje ile bierze pradu standartowy r9550 ? ,liczmy ze pamieci okolo 10W

musze wiedziec ile bierze rdzen ,bo chcialbym dobrac zasilanie do Pelta

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

To ja równierz mogę się dopisać ;). Osiągnąłem 510 gpu ( vmod ) i 560 mem na GB r9550 128 MB , 128 bit , pamięci 4ns Hynix . A wyniki jak w podpisie , co o tym myślicie ?? . Pozdrawiam wszystkich maniaków OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze pamieci 4ns zazwyczaj ida wiecej niz 5ns :P

ile masz voltow na rdzeniu? i czym go chlodzisz ?

1585895[/snapback]

nie bądz taki pewny ze masz 5ns bo szafir sie walnął przy oznaczaniu kosci 9550 tak jak gigabyte i tam gdzie pisze 5ns prawdopodobnie jest 4ns.. no chyba ze masz wersje 256mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bądz taki pewny ze masz 5ns bo szafir sie walnął przy oznaczaniu kosci 9550 tak jak  gigabyte i tam gdzie pisze 5ns prawdopodobnie jest 4ns.. no chyba ze masz wersje 256mb

1585933[/snapback]

a co ma szafir do oznaczen nadanych w fabryce Samsunga :blink:

i wcale sie nie ciesze bo byly szafiry z pamieciami 4ns Samsunga ,a mi sie trafily 5ns (wersja 128mb)

a jezeli Samsung nadal inne oznaczenia to jego sprawa ,w krzem i tak nie zajzysz ,ale biorac pod uwage ze jest cl3 to te pamieci moga byc jak najbardziej 5ns

mam inne Samsungi w opisie - sa to ddr266 ,a na 2.7v robia 202MHz (lub wiecej ,nie mam jak sprawdzic) - nie sadze by sie Samsung 2 lata temu pomylil i wsadzil tam TCCD :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jaki seryjny (nie mowie o samorobklach :) wentylator polecacie mi na chlodzenie rdzenia (poza silencerem)? Bo nie wiem co kupic.

1585987[/snapback]

zalman 32j + wiatraczek 40x40

coolermaster swiecacy z radiatorem ( u mnie po tygodniu zaczal buczec :/ )

jakies inne wyanlazki :P

miedziany titan - wystepuje w dwoch odmianach ,teraz bardzo ciezko dostepne ,ale sa na allegro ze dwie sztuki - tanszy z tloczonej blachy za 35pln i drozszy solidniejszy za 45pln

choc przy takiej cenie to bym sie zastanawial nad pentagramem aluminiowym za 49pln - to chyba najbardziej widowiskowy i najskuteczniejszy cooler za ta cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Mam pytanko, jaki seryjny (nie mowie o samorobklach :) wentylator polecacie mi na chlodzenie rdzenia (poza silencerem)? Bo nie wiem co kupic.

1585987[/snapback]

Według mnie nie warto zwracać uwagi na gotowe zestawy chłodzenia (zwłaszcza dla karty za 250zł ;) Lepiej coś samemu "skleić". Będzie taniej a czasami nawet lepiej spełni swoją funkcję. Tak mi się wydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wszystko sie nada na tego radka :) Nie jest t GF6800 i spokojnie wystarczy byle badziew :P

 

Problem polega na tym co opłaca się kupić. Stosunek ceny do wydajnosci.

 

Dzisiaj kręce swojego radka na 450/520 pamieci bez radiatorków.

Ładnie tam kolega wyżej pojechał gpu na 510 :) Postaram sie to zrobić bez V-Moda ;)

 

Aha i chyba nie ma znaczenie przy kręceniu czy pamięci 4 czy 5ns... to jest czas dostępu więc tylko osiągi będą inne. Zresztą co to za różnica...1ns nikt z nas nawet nie potrafi sobie w tej małej główce wyobrazić jaki to odcinek czasu :) 0,000000001 sec, o ile sie nie pomyliłem :P w każdym bądź razie 1*10 do minus dziewiątej sekundy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko weź pod uwage, że 5ns to 'tylko' 25% więcej niż 4ns...

5ns to pamięci projektowane na 200MHz (400MHz)

4ns to pamięci projektowane na 250MHz (500MHz)

(inna sprawa, że producenci walneli sie w oznaczeniach kości i często jak pisze 5 to znaczy 4)

i imo dopiero powyżej tych wartości można mówić o podkręcaniu

podobnie jak rdzeń 9550 i 9600 jest zaprojektowany na 400MHz i 1.3V

(zresztą te rdzenie różnią sie chyba tylko tym co na nich wygrawerowano)

 

 

btw... w kompie 1ns to dużo czasu

Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma szafir do oznaczen nadanych w fabryce Samsunga :blink:

i wcale sie nie ciesze bo byly szafiry z pamieciami 4ns Samsunga ,a mi sie trafily 5ns (wersja 128mb)

a jezeli Samsung nadal inne oznaczenia to jego sprawa ,w krzem i tak nie zajzysz ,ale biorac pod uwage ze jest cl3 to te pamieci moga byc jak najbardziej 5ns

mam inne Samsungi w opisie - sa to ddr266 ,a na 2.7v robia 202MHz (lub wiecej ,nie mam jak sprawdzic) - nie sadze by sie Samsung 2 lata temu pomylil i wsadzil tam TCCD :P

1585974[/snapback]

no to co napisalem.... 5ns montują tylko w wersji 256mb... po prostu walneli sie przy oznaczeniu kosci i tyle... tak jak pisalem tyczy sie to szafira i gigabyta... gdzies w srodku tego topicu jest o tym wszystko napisane :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, sprawa jest taka ze jak podłacze kabel to w opcjach "EKRAN" jest pokazane ze kabel do tv nie jest podłaczony gdy dopiero zrobie wymus wykrywanie TV to wtedy wykrywa, ale minusem tego jest to ze jako głowny wyswietlacz ekranu nie moge wtedy ustawic TV, a bez tego nie widac filmów na ekranie TV tylko czarne pole. Dziwi mnie to ze jeszcze z jakis tydzien temu wszystko było ok. Nie wiem o co chodzi, kabel przeciez jest dobry, tv out tez sie nie spalił chyba wiec co jest grane ??

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które zrobiły vmoda gpu na GB 9550 .

1: jakie jest w miare bezpieczne napięcie na gpu ??

2: jakie macie ustawione nap. i i ile omów wychodzi przy tym nap. ??

3: do ile MHz idzie rdzeń przy tym nap. ??

4: czy pamięci straciły mocno swój potencjał OC ??

Sorki za te pytania , ale chciałbym się zorientować jakie napięcie potrzebne jest to częstotliwości powyżej 500 MHz na gpu , bo obecnie mam 1.33 V i gpu chodzi do 510 MHz , powyżej już są arty i się wiesza , a stabilnie chodzi na 500 MHz.

A cały czas mam chrapkę na 550 MHz na rdzeniu .., tylko nie chcę przesadzić z nap.

Wielkie dzięki za wszelką pomoc !! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1.4v mozna dawac ,bo 1.3v to jest seryjnie na r9600 i r9600pro

nie wiem jak jest na r9600xt - podobno inny rdzen tam siedzi - ale w roku szkolnym sprawdze i r9600xt bo kumpel ma

 

wiec podniesienie o 0.1v jest bezpieczne ,co do spadku o/c pamieci na gigabyte to nie wiem ,bo tam jest jakos inaczej niz na reszcie kart ,u mnie w kazdym razie nie odczulem negatywnego odzialywania na pamieci ,ale to jeszcze sie okaze jak dam 1.5v na rdzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam karte GIGABYTE ATI 9550 256 MB DVI / TV na 5 ns :( pamieciach Hynix'a niestety nie moge znalesc dobrego biosu do tej karty ( http://www.techpowerup.com/bios/ ).Chce go przerobic na R9600 (325mhz/200) badz Pro (400/200).Prosze o pomoc w wyborze najlepszego biosu do tej karty.:)

Edytowane przez kaczor18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad ustawieniem 1.4 V na rdzeń, myślę że wtedy 550 MHz powinno być do osiągnięcia ? . Sam się zastanawiam jaki ma wpływ podniesienie nap. na rdzeniu od OC pamięci , wydaje się że powinny trochę gorzej się kręcić, tylko nie miałem jak sprawdzić możliwość pamięci przed podniesieniem nap. na rdzeniu , i teraz nie wiem czy 560-565 MHz (zależy od dnia), to maks. pamięci ze względu na temperature , czy ze względu na niedowoltowanie ?? , bo na pamiątki mam założone radiatorki Revoltec BGA ram freezer (aluminium 20x20x13,5 mm) ,i po długim graniu czy 3dmarkach nie są bardzo gorące , gorące owszem, ale kumpel ma o wiele cieplejsze na 550 MHz i chodzą bez problemu ?? .

Obstawiam niedowoltowanie , ma ktoś jakieś inne sugestie ??

 

A tak na marginesie to zauważyłem że nie każdy model GB kręci się tak samo , na jednej karcie u kolegi rdzeń idzie na 470 MHz , a u mnie i kumpla szedł 430 MHz , bez modów , ciekawe od czego to zależy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam karte GIGABYTE ATI 9550 256 MB DVI / TV na 5 ns :( pamieciach Hynix'a niestety nie moge znalesc dobrego biosu do tej karty ( 1586805[/snapback]

nie ma bioseow do gb , trzeba se edytowac w rabicie, ale wogole to nie wiem po co ci zmieniac bios jak se mozesz poprostu podkrecic w atitt lub jakims innym do podkrecania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na GB mam na rdzeniu 1.7V i jakoś pamięci kręcą się tak samo...

a jak przez nieuwage dałem 1.87V to też nie wpłynęło to na kręcenie pamięci

ale za to vmem i vdd nie działa na nowych GB... stabilne jak skała 2.52V :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu chce wgrac bios na stale zeby wykrywal R9600 i nic juz nie kombinowac:) ,a programem to po kazdym formacie musialbym ustawiac od nowa wszystko:(.A co do biosu to znalazlem

http://tw.giga-byte.com/VGA/Support/BIOS/B...GV-R96P256D.htm

jest to bios do Gigabyte ATI RADEON 9600 PRO tez z 256 ddr 398/406MHz wiec w sam raz dla mnie:) . Nic tylko wgrac go i zalozyc wentylator i nic juz nie ruszac:P

Edytowane przez kaczor18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu chce wgrac bios na stale zeby wykrywal R9600 i nic juz nie kombinowac:) ,a programem to po kazdym formacie musialbym ustawiac od nowa wszystko:(

nie przesadzaj - to wszystko to przesunac dwa suwaki na rzadana wartosc B)

 

kroku

niezly z ciebie harcoreowiec - czym ty go chlodzisz na tych 1.7v <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...