Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Seria FX nVidii była chybionym strzałem. ATI doskonale to wykorzystała dzieki temu zdobyła wielu zwoleników.

 

Radeon 9550 jest lepszy nawet od FX 5700 :lol:

 

Osoba, która wymysliła tego Radeona trafiła w samą 10.

Zresztą sam widzisz co on potrafi i za jakie pieniądze :)

 

PS. Kupując Radka ze stajni GB odrazu kup jakąś pastę termo, wentyl i radiatorki.

Mała rada odnośnie GB: zmień pastę na niej to rdzeń ci z 30~40 MHz więcej pójdzie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was moze mi powiedziec gdzie na karcie Gigabyte 9550 mozna wlutowac zlacze dwupinowe aby podlaczyc wentylator ? - albo jezeli nie ma takiego miejsca to gdzie przylutowac przewody ? ( mase znajde ale gdzie najlepiej przylutowac +12v ?

 

Chcem zamontowac na tej grafice wydajny a zarazem bardzo cichy zestaw Qoltec (wentyl + radiator)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was moze mi powiedziec gdzie na karcie Gigabyte 9550 mozna wlutowac zlacze dwupinowe aby podlaczyc wentylator ? - albo jezeli nie ma takiego miejsca to gdzie przylutowac przewody ? ( mase znajde ale gdzie najlepiej przylutowac +12v ?

 

Chcem zamontowac na tej grafice wydajny a zarazem bardzo cichy zestaw Qoltec (wentyl + radiator)

1602862[/snapback]

proponuje podlaczac wentyl przez molexa ,bo szkoda grafe lutowac w takim celu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Kurcze szkoda że rdzeń tak malutko idzie, aż serce mnie boli :) :(. No gdyby przynajmniej 450 poszedł a tu nici :D przy 412 juz arty nierozumiem tego. Ale co robić szefie, trzeba żyć dalej, niewiem może paste nową? Ale zmieniana była z 2 miesiące temu...

Edytowane przez Komar89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Kurcze szkoda że rdzeń tak malutko idzie, aż serce mnie boli :) :(. No gdyby przynajmniej 450 poszedł a tu nici :D przy 412 juz arty nierozumiem tego. Ale co robić szefie, trzeba żyć dalej, niewiem może paste nową? Ale zmieniana była z 2 miesiące temu...

1603500[/snapback]

Arty pojawiają się głównie ze zbyt przekręconych pamięci a nie rdzenia.

W przypadku zbyt podkręconego rdzenia powinieneś mieć zwiechy systemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Przy 410/265 jest ok, przy 415 do 425/265 sa arty (nawet jak pamieci zmniejsze, a przy 427 i w gore już atitool sie wiesza. Sprawdzam tym kwadratemm 3D co sie kreci i szuka artow w atitool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 410/265 jest ok, przy 415 do 425/265 sa arty (nawet jak pamieci zmniejsze, a przy 427 i w gore już atitool sie wiesza. Sprawdzam tym kwadratemm 3D co sie kreci i szuka artow w atitool.

1603746[/snapback]

Chyba rdzeń na twojej karcie powyżej 412 MHz woła o więcej prądu !! , jeśli myślisz o większym OC , to bez moda się nie obejdzie . Bo z tymi kartami to też jest loteria, jednym rdzeń chodzi do 470 , a innym tylko 410 na standardowym napięciu. Chociaż ciekawe jakby zmierzyć , w tych dwóch przypadkach czy była by różnica ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

spoko dzieki, juz sciaglem mialem ten program ale jakos nieuzywalem zaraz zerkne :)

 

Yyyy... :) tutaj jest tylko do 375 na rdzeń, gdzie wpisać coś zeby wiecej bylo, wiem ze gdzies to sie robi :)?

Edytowane przez Komar89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

spoko dzieki, juz sciaglem mialem ten program ale jakos nieuzywalem zaraz zerkne :)

 

Yyyy... :) tutaj jest tylko do 375 gdzie wpisać coś zeby wiecej bylo, wiem ze gdzies to sie robi :)?

1604525[/snapback]

Cytat pochodzi z topicu: "Radeon 9550 - Wady, Zalety, Cena, O/c [opracowanie]" :

 

Ati Tray Tools ma standardowo blokade na 375 aby to zdjąć należy zmienić wpis w atitray.ini (np. w notatniku). Szukamy linijki "ovr_perc_up=50” i zmieniamy wartość np. na 100. Jeśli komuś mało to w 3 linii od góry – ”use_limit=1” zamienić 1 na 0) . I mamy zakres do 1200 icon_cool.gif Ofcourse trzeba zresetować program, żeby zmiany odniosły skutek.

"Szukajcie aż znajdziecie...."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Szczerze jeszcze teraz szukałem :), przemieżałem strony naszego topicu :). Dzieki bardzo na kiedys jeszce bardziej bede sie staral :D

 

Hmm... niemam takiej linijki mam coś takiego...

[main]

;update information

update_server=www.radeon2.ru

fileurl=/atitray/update.ini

 

;save desktop icons position

; while applying Direct3D settings

save_icon_position=1

 

;disable overclocking at all

opt_disable_ovr=0

 

;interface settings

; d3d/ogl can be hidden only when ATT is not in Control Center mode!

hide_ogl=0

hide_d3d=0

;

hide_tweaks=0

hide_timings=0

 

 

;Context Help File

help_file=atitray.hlp

 

Niema tu tamtej linijki jest to ten plik .ini :(

 

O kurcze, ale gapa zemnie sory za wszystko :) Ja sciaglem "swoj" Ati tray tools, kurde jaki ja many jestem, sory jeszce raz... :oops:

Edytowane przez Komar89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Zaraz zaraz, pomieszalo mi sie, mam sciagnac ati tray tools (to niemam tej linijki) czy ati trial tools :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dżizas!

Ściągasz ATI Tray Tools i w opcjach sobie ustawiasz limit jaki Ci się podoba.

Czy to takie skomplikowane?

 

Pozatym w zeszłym tygodniu juz odpowiadałem na to pytanie. Ludzie błagam myślcie troche sami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Okej działa dzieki... dla tych u gory, niemam takiej linijki a jak powiedzial samm-ur w opcjach jest do zmienienia, poprostu sie blokade wylancza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam, o czym w tym temacie można jeszcze pisać....

1605586[/snapback]

Jak to o czym, za tydzień znów ktoś zada pytanie jak zwiększyć limity podkręcania w ATT lub gdzie podłączyć wentyl na radku od Gigabyte, więc temat nie umrze. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem pare dni temu za 120 9550 gigabyta (128mb ram 128bit), niestety nie chce sie specjalnie krecic - maks co wyciagam to 350/520, przy wyzszych pamieciach sa artefakty, przy wyzszym rdzeniu pojawia sie czarny ekran. uzywam najnowych omeg, do tego zmienilem paste na Arctic Ceramique i dodalem wiatrak do radiatora (80mm stoi na karcie muzyczne 2 sloty nizej i wieje na grafike ;>). Mozna zwiekszyc jakas napiecie lub jakkolwiek zmusic ja do pracy na wyzszych czestotliwosciach?:) Sorry, ale jakos nie mam sily czytach te tysiace postow na temat tej grafy w szczegolnosci gdy 99% mowi tylko o super wynikach jakie osiagneli ludzie;]

Edytowane przez shoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o tej karcie : 1606354[/snapback]

Powinna być dobra ;)…, a jak będzie się kręcić ?? , to nie wiadomo , loteria i to zależy jak mocno masz zamiar ją podkręcić ??, w jakie chłodzenie zainwestować ?? i czy chcesz bawić się w mody ?? ;).

BF2 na medium detail na mojej 35-50 klatek , a na high prawie cały czas 27-36 klatek , czasami przy jakiś wybuchach i szybkiej akcji spadnie do 22-23 klatek , ale to rzadko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem pare dni temu za 120 9550 gigabyta (128mb ram 128bit), niestety nie chce sie specjalnie krecic - maks co wyciagam to 350/520, przy wyzszych pamieciach sa artefakty, przy wyzszym rdzeniu pojawia sie czarny ekran. uzywam najnowych omeg, do tego zmienilem paste na Arctic Ceramique i dodalem wiatrak do radiatora (80mm stoi na karcie muzyczne 2 sloty nizej i wieje na grafike ;>). Mozna zwiekszyc jakas napiecie lub jakkolwiek zmusic ja do pracy na wyzszych czestotliwosciach?:) Sorry, ale jakos nie mam sily czytach te tysiace postow na temat tej grafy w szczegolnosci gdy 99% mowi tylko o  super wynikach jakie osiagneli ludzie;]

1606493[/snapback]

A próbowałeś z innymi sterownikami ?? . 350 na rdzeniu to trochę mało , nawet na sam radiator bez dodatkowego chłodzenia , ale jak pisałeś to dmucha na niego wentyl 80mm :/…, 520 na pamiątkach , a mają jakieś radiatorki ?? , bo jeśli nie to normalka że się przegrzewają !! . A może po prostu jakiś felerny egzemplarz ?? :| . Możesz zrobić vmoda gpu , wtedy powinło pójść więcej … ;) , powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie w troszke innym stylu, a więc posiadam Radosława 9550 od GB, Przy zegarach 400/500 a standardowych 250/400 grając np w NFS U2 nie ma praktycznie żadnego wzrostu w liczbie wyświetlanych klatek. Kombinacja ze sterami nic nie dała - dalej tak samo.

U Was jest tak samo czy nie

W 3dMarku 03 400/500 ok 3200

250/400 2100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...