Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Witam

Pytanie w troszke innym stylu, a więc posiadam Radosława 9550 od GB, Przy zegarach 400/500 a standardowych 250/400 grając np w NFS U2 nie ma praktycznie żadnego wzrostu w liczbie wyświetlanych klatek. Kombinacja ze sterami nic nie dała - dalej tak samo.

U Was jest tak samo czy nie

W 3dMarku 03 400/500 ok 3200

                      250/400    2100

1606542[/snapback]

Po to jest podpis by wpisywać do niego swój konfig ;)

W ciemno trudno coś powiedzieć.

Spora luczba gier stara się, gdy karta graficzna wyświetlała grafikę na stałym poziomie ilości fps (np. 60 fps) i mimo że karta jest dobrze wykręcona to i tak ilość klatek jest bezzmienna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

Moj sprzet to

 

AMD Sempron 2200+

AsRock k7vt4a+

512 MB Ram (GoodRam, czyli najtanszy)

80 MB HDD Western Digital

Sapphire ATI Radeon 9550 (overclocked: core:398,5 mem: 486) 4 ns

zasilacz 300W

 

Na pamieci zalozylem radiatorki. Na tym poziomie podkrecenia wyskakuja mi artefakty, ale tylko na ekranie startowym windowsa (tam, gdzie jest wybor tozsamosci w XP) i po wykonaniu ruchu myszka znikaja. Czasami widac tez jakies kolorowe mikroskopijne kropki, gdy pisze jakis tekst w MS Word.

 

Jak myslicie, czy po dokonaniu flashu biosa karty (np. tak http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=221) uda mi sie osiagnac lepsze rezultaty? I czy beda one na tyle lepsze, ze warto go flashowac?

 

Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś z innymi sterownikami ?? . 350 na rdzeniu to trochę mało , nawet na sam radiator bez dodatkowego chłodzenia , ale jak pisałeś to dmucha na niego wentyl 80mm :/…, 520 na pamiątkach , a mają jakieś radiatorki ?? , bo jeśli nie to normalka że się przegrzewają !! .

Nie maja i dlatego 520 mnie zadowala (30min test na artefakty zadnego nie wykrywa). A z innymi sterami probowalem i nic;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kijowy zasilacz :) i zamierzam sobie kupic lepszy, juz mowie o co chodzi. Wiem, ze mam skoki napiecia jak podkrecam taktowania karty ( mierzylem speed fanem ). I teraz pytanie 1 czy jak bede mial dobre napiecia, czy uda mi sie osiagnac lepsze rezultaty przy kreceniu pamiatek ? Podkrece na tym zasilaczu lekko powyzej 450 pamiec i juz mam arty, a jesli chodzi o rdzen to na pewno mi pomoze zasilacz bo podkrece na 350 i juz mi monitor gasnie :). I pytanie 2 ktory zasilacz wybrac, mam dwa typy i ograniczony kompletnie budzet :). Modecom 350gtf czy Chieftec GPS-350EB-101A. Wolalbym Chiefteca ale wlasciwie to nie mam na niego kasy, a jesli chodzi o Modecoma to nie przeszedl on testu zasilaczy Chipa ( w przeciwienstwie do codegena O_o ).

Thx za odpowiedzi :)

Sapphire Radeon 9550 ( pamieci elixir ), sempron 2200+, dysk western digital 40GB, 256 ram elixir, plyta asrock k7x41gx. Nie powiem jaki mam zasilacz :P:P

Edytowane przez DivineOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM Pytanie do wszystkich użytkowników Radeona 9550. :)

Jak jest u was z płynnością obrazu w filmach, które zakodowano w formacie WMV HD 9

Dyskusja toczyła się na ten temat w temacie o GF 6800

KLIK

 

Filmiki w tym formacie dostępne są na tej stronie KLIK 2

 

Chodzi o filmy w rozdzielczośći 1080 p.Jeśli możecie, sprawdźcie jak działa film :D

Step Into Liquid

Edytowane przez andrewthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modecom to shit. oczywiscie ze chieftec;-)

1607121[/snapback]

Skad czerpiesz takie informacje?

Modecom to nie jest jakis tam codegon a ostatnio Chieftec nie jest juz taki super jak za czasow swietnego 360W i mozna sie niezle naciac jak sie trafi na felernego Chiefteca.

A Modecom to zasilacz plasujacy sie pomiedzy drogimi(i bardzo dobrymi) i tanimi(noname) zasliaczami. Nie jest tak dobry jak drogie ale do normalnej pracy z lekko podreconym kompem wystarczy. Wiec jesli ktos nie ma G7800GTX+s393+A64 itd. to modecom wystarczy.

Wiec moze sprecyzujesz dlaczego Modecom to shit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dłuższego czasu nie byłem na forum miałem spore zaległości :razz: widzę że chłopaki dalej podkręcają swoje radki :lol: wszyscy chwalą giga... szafira, hisa a nic o MSI myślałem że ktoś ma tego msi 9550 bo ciekawi mnie jak one się kręcą czy tylko mój egzemplasz daje się tak dobrze kręcić, są dwa rodzaje tych kart z wentylem i bez ja mam z wentylem pamiątki 5ns chodzi na 520/700 http://service.futuremark.com/compare?2k3=4112813

czekam na lepsze wyniki pochwalcie się :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Mam problem z ustawieniem kolorów na wyjsciu TV . Karta to Radeon 9550 Gigabyte

Udalo mi sie moze z dwa razy uzyskac kolor ale na chwilke po czym wszystko wraca do normy czyli do czarnobialego obrazu. Dodam ze utrata kolorow miala miejsce po wylaczeniu aplikacji pracujacej na nakladce(Prog DVB).

Oczywicie ustawienie kodowania kolorow to PAL ...ustawienia tyrb teatralny...catalysty 5.8. Prosze o sugestie w czym moze lezec problem...

 

Dzieki z gory za pomoc.

 

pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dłuższego czasu nie byłem na forum miałem spore zaległości  :razz: widzę że chłopaki dalej podkręcają swoje radki  :lol: wszyscy chwalą giga... szafira, hisa a nic o MSI myślałem że ktoś ma tego msi 9550 bo ciekawi mnie jak one się kręcą czy tylko mój egzemplasz daje się tak dobrze kręcić, są dwa rodzaje tych kart z wentylem i bez ja mam z wentylem pamiątki 5ns chodzi na 520/700 1607397[/snapback]

chyba 3ns :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi , ile moge wyciągnąć (tak żeby nie przegrzać karty) na moim radku ??? bo narazie nie zakładam chłodzenia a chciałem chociarz troszke podkręcić ... ale po pierwszych testach jestem zadownolony ... na fx 5500 ;/ miałem w 3dmarku05 285 okt a teraz mam 1134 !!! ;] super ... aaa , podkręcac ati tra tools ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisane jest 5ns ale też mi się wydaje że to 3.3ns bo znalazłem coś takiego

1607451[/snapback]

no wlasnie ja tez mam msi,tylko ze mam wersje tylko z radiatorem na core, a podkreca sie tak jak w podpisie

wiem ze lipa ,ale wierze w to ze jak zmienie zasilke to jeszcze dalej bede cisnal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych filmów, to nie bede tyle ściągać, ale zauważyłem, że u mnie włączenie przyspieszenia mwv w sterownikach powoduje, że filmy w tym formacie zaczynają być żle dekodowane i nie da sie ich oglądać... wyłącz tą opcje i restarcik, a jak nie pomoże, to odinstaluj sterowniki i zainstaluj na nowo... i zanim zaczniesz oglądać wmv sprawdć czy masz wyłączoną tą opcje... jak nie to wyłącz i restart i dopiero włączaj filmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

MAM Pytanie do wszystkich użytkowników Radeona 9550. :)

Jak jest u was z płynnością obrazu w filmach, które zakodowano w  formacie WMV HD 9

Dyskusja toczyła się na ten temat w temacie o GF 6800

1607250[/snapback]

Ja oglądałem ;) Ale nie na Radeonie 9550 tylko na GF4MX 440 ;)

Powiem że miał problem pociągnąć je (głównie te w najwyższej rozdziałce) ale jakoś szło :] Jakość tych filmików powala !!

 

PS. A może było to już na Radku 9550 :mellow:

Wiem że oglądałem ale i tak były problemy z filmami z największą rozdzielczością...

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nie chce sciągać tego ponad 100 MB filmu , wystarczy że ściągnie Filmik o nazwie Robotica :)

Niestety Radzio nie radzi sobie z tym formatem (mowa o 1080, bo w 720 wszystko chodzi idealnie).Oczywiście update do wmp jest zrobiony, tryb wysokiej jakosci włączony, żadne ustawienia (także w zakładce Advanced video settings w ATT) nic nie zmieniają, w kwestii cięcia filmów.

europa jest dość opóźniona jeśli chodzi o nowe standardy wideo, ale jeśli ktos się interesuje DVB, to taka opcja wspomagania wyświetlania obrazu, by się przydała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DivineOne

jak bedziesz mial stabilna i podwyzszona linie 3.3v to pamieci moga chodzic delikatnie wyzej

piszesz ,ze masz pamieci Elixir na karcie ,wiec jak na moj gust to mozesz liczyc na 5MHz wiecej jezeli bedziesz mial stabilniejsza linie 3.3v

ale na cuda nie licz ,bo to takie pamieci

 

kev

a ty to masz rrzeczywiscie problem ,wrozek szukasz

odpal sobie test artefaktow w Ati Tray Tools i program sam znajdzie max granice podkrecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx ... ale nie grzebałem jeszcze w ati traay tools

;]

 

 

 

edit:żebym jeszcze wiedział co to za opcja :> ...

Edytowane przez kev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dłuższego czasu nie byłem na forum miałem spore zaległości  :razz: widzę że chłopaki dalej podkręcają swoje radki  :lol: wszyscy chwalą giga... szafira, hisa a nic o MSI myślałem że ktoś ma tego msi 9550 bo ciekawi mnie jak one się kręcą czy tylko mój egzemplasz daje się tak dobrze kręcić, są dwa rodzaje tych kart z wentylem i bez ja mam z wentylem pamiątki 5ns chodzi na 520/700 1607397[/snapback]

Hehe…, ja mam 4 pkt mniej :P…, i o wiele mniej taktowane pamięci ;) , zresztą co tu dużo gadać, pewnie masz 3,3 ns , na mojej są 4 ns :|…, szkoda

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4197675

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad czerpiesz takie informacje?

Modecom to nie jest jakis tam codegon a ostatnio Chieftec nie jest juz taki super jak za czasow swietnego 360W i mozna sie niezle naciac jak sie trafi na felernego Chiefteca.

A Modecom to zasilacz plasujacy sie pomiedzy drogimi(i bardzo dobrymi) i tanimi(noname) zasliaczami. Nie jest tak dobry jak drogie ale do normalnej pracy z lekko podreconym kompem wystarczy. Wiec jesli ktos nie ma G7800GTX+s393+A64 itd. to modecom wystarczy.

Wiec moze sprecyzujesz dlaczego Modecom to shit?

1607275[/snapback]

cokolwiek bys nie mowil na temat chiefteca jest lepszy od modecoma... a ten moze i jest lepszy od "codegona", ale daleko mu do czolowki. chyba nie musze mowic ze dobry zasilacz to podstawa nawet przy kompie bez super-wymagajacych podzespolow? ja kupilem chiefteca przy duronie 1100 i gf2mx.

 

nie mowiac juz o tym ze GF7800 nie ma duzego zapotrzebowania na prad ;-) (o ile mi wiadomo ;>)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no qufa;] niech mi to ktoś wytłumaczy ;] macie screena , bede za 30 min i mam być mądrzejszy o to jak podkręcić tego radka tak zeby sie nie spalił ;]

 

LINK

 

 

 

z góry dzięki...

Edytowane przez kev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kev

ten program to nie Ati Tray Tools

jak nie masz ATT to wal suwaki na maxa ,nic nie spalisz ,najwyzej obraz ci sie popsuje ,ale bez zapamietywania ustawien powroci po restarcie

albo ustaw zegary tak jak na screenie i podnos po 10MHz i sprawdzaj 3dmarkiem

jak beda jakies plamy na obrazie to odpuscisz 10MHz i bedzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kev sciag sobie inny program np ATT bo w twoim progamie o ile sie nie myle riva tuner nie ma opcji zeby znalesc automatycznie najwyzsze taktowania. a jezeli chcesz sam sobie podkrecac to podnos taktowania gdzies o 10 mhz i po kazdym powiekszeniu sprawdz w 3d marku badz na jakiejs grze czy system sie nie wiesza i czy nie ma artow... to chyba tyle...

 

p.s ja wciaz czekam na odpowiedz czym najlepiej przymocowac radiatorki na pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

no qufa;] niech mi to ktoś wytłumaczy ;] macie screena , bede za 30 min i mam być mądrzejszy o to jak podkręcić tego radka tak zeby sie nie spalił ;]

 

1608612[/snapback]

kev, od tego jest

 

OPRACOWANIE

 

Ja kręciłem według niego i jest git ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...