Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

kurna ja nawet nie wiem co to są arty i krzaczki ;]  a gdzie jest ta opcja w ATT? ????

1608779[/snapback]

Jak przekręcisz karte za mocno i się pojawią artefakty to się dowiesz :D

 

WW opcji szukaj w Hardware>OC settings

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra już zajarzyłem O Co chodzi ;]

podkręciłem sobie narazie z 250@400 na 270@440 bo jeszcze nie kupiłem wentylatora ani pasty ani radioatorków na pamięci ;] a ile tych na pamięci mam kupić :> ??? :lol:

 

270@440 :

 

3dMark 01 - 8918

3dMark 03 - 2670

3dMark 05 - 1243

 

teraz ni wiem ile moge jeszcze podkręcić bez chłodzenia ;] tak żeby nie spalić karty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm radka a właściwie 2radki 9550 shapphire 250/400 @ ok 430/520 i drugi ok @480/530. wedytowałem bios w Device id karty zmieniłem na 4152 reszte pozostawiem bez zmian i zmieniłem jeszce zegary na 400MHZ dla rdzenia i 500MHz dla pamięci. Wsztstko jest ok na kompie w którym zmienialem BIOS kartą, natomiast gdy wloże kartę do innego kompa próbowałem na trzech innych nie ma wogole obrazu tylko wiatraczek się kręci i świeci z glośnika systemowego nie ma odgłosów.

 

Co zrobić żebyh karty byly wykrywane na innych kompach i dzialały z nowym BIOSEM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka pilka. Mam zamiar kupic R9550, nie potrzebuje szybkiej karty tylko do internetu i czasem pogrania w cos tam. Na grafe chce wydac jak najmiej wiec padlo R9550 :).

Mam dylemat co do firmy. Co brac.

Gigabyte

Sapphire

His

MSI

ASUS

 

Osobiscie sklaniam sie ku Gigabytowi. Ostatnio widze coraz czesciej nieprzychylne opisy o Gigabyte, ze to nie to co kiedys itp. Prawda to?

Przeczytaem opis tych kart na Tweak ale o co wy bralibyscie? Dodam ze na karte chce wydac max. 250zl. a im mniej tym lepiej.

Fajnie by bylo jakby karta ladnie sie krecila ;). Zawsze to lepiej niz jak sie nie kreci ;)

Myslalem jeszcze nad 6200 ale w tej cenie dostepne sa tyko z 64bitowymi pamieciami :(.

Edytowane przez Loolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradziłem sobie z problemem, wgrałem bios od powercolera 400/400 i wszystko jest ok karty wykrywane są na innych kompach jako 9600xt.

 

 

@Lolek

NAjlepiej kup jakąś używaną wersję z 9550 Gigabyte lub shapphira (starsze karty lepiej sie kręćą a w wersji oem dostaniesz kartę za 180zł)

 

6200 są dostępne z pamięciami 128bit min MSI np w komputroniku (wysoka cena) ale też w inny sklepach (poniżej 300zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej , czy jak w far cry'u podczas gry nagle zawiesza mi sie gra i potem jest czarny ekrean a potem znowu da się grać to są Arty ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej , czy jak w far cry'u podczas gry nagle zawiesza mi sie gra i potem jest czarny ekrean a potem znowu da się grać to są Arty ???

1609352[/snapback]

Włącza Ci się VPU Recover, zmniejsz taktowanie rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Szybka pilka. Mam zamiar kupic R9550, nie potrzebuje szybkiej karty tylko do internetu i czasem pogrania w cos tam. Na grafe chce wydac jak najmiej wiec padlo R9550 :).

Mam dylemat co do firmy. Co brac.

Gigabyte

Sapphire

His

MSI

ASUS

 

Osobiscie sklaniam sie ku Gigabytowi. Ostatnio widze coraz czesciej nieprzychylne opisy o Gigabyte, ze to nie to co kiedys itp. Prawda to?

Przeczytaem opis tych kart na Tweak ale o co wy bralibyscie? Dodam ze na karte chce wydac max. 250zl. a im mniej tym lepiej.

Fajnie by bylo jakby karta ladnie sie krecila ;). Zawsze to lepiej niz jak sie nie kreci ;)

Myslalem jeszcze nad 6200 ale w tej cenie dostepne sa tyko z 64bitowymi pamieciami :(.

1609035[/snapback]

Zerknij se tutaj http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/955...A/strona-1.html, moim zdaniem są bardzo porównywalne, lecz po podkręceniu radek hapnie go jak chce. Wiec proponuje gigabyte radka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czkekaj co to jest VPU recover i czemu tobie się nie włącza chociaż masz wyższe taktowanie rdzenia ???

1609898[/snapback]

VPU Recover włącza się kiedy:

1. Rdzeń jest za ciepły

2. Rdzeń ma za mało V

3. Obie rzeczy na raz ;)

Po tym resecie ekranu karta wraca do standardowych taktów ;) Także, sprobuj dac jakiś nawiew na radiatorek, jeśli nie pomoże to obniż trochę tkatowanie rdzenia :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij se tutaj 1609960[/snapback]

Czytalem go juz wczsniej. Tylko ze te testy jakos mi sie nie podobaja. Dlaczego jest tylko 3DMark03, Aquamark3 i Doom3. Z tego co czytalem to w tych testach nVidia ma silne optymalizacje, szczegolnie w Domma3. Ciekawe jak ta 64bit'owka radzi sobie w innych grach? Ciekawe ile osiga w 3DMarku2005. Wydaje mi sie ze chyba w innych grach ten GF6200 moze byc znaczie slabszy :(. Troche neci SM3.0 ale jesli bedzie to dzialac jak zolw to wole SM2.0 :).

W piatek jade po karte wiec jeszcze troche czasu mam, moze znajdzie sie cos fajniejszego ;) ale za 250zl. watpie aby bylo cos ciekawszego.

 

A jest jeszcze test FC na benchmarku ale dali tylko wynik a nie wiadomo jaka rozdzilka itp :(. Co sten test mi sie nie podoba, wydaje mi sie malowiarygodny :(

Edytowane przez Loolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy ma kotoś sprawdzone timingi do radka 9550 128MB/128Bit pamięci 4ns - chodzi mi o wyluzowane timingi' żeby z pamięci dało się wycisnąć jak najwięcwej mhz wydajność karty nieważna

1610919[/snapback]

A czy wiecej wydajnosci nie da ustawieie bardziej restrykcyjnych timingow zamiast podnoszeie MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiecej wydajnosci nie da ustawieie bardziej restrykcyjnych timingow zamiast podnoszeie MHz.

 

TAk da to więcej wydajnośći, ale nie zawsze najważniejsza jest wydajność, chcę jak najwięcej MHZ, wydajność możę pomniejszyćsienawet 3 razy - nie zależy mi na wydajnośći tylko chcę jak najbardziej rozluźnione timingi żeby wyciągnąćjak najwięcej MHZ z pamięci 4ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk da to więcej wydajnośći, ale nie zawsze najważniejsza jest wydajność, chcę jak najwięcej MHZ, wydajność możę pomniejszyćsienawet 3 razy - nie zależy mi na wydajnośći tylko chcę jak najbardziej rozluźnione timingi żeby wyciągnąćjak najwięcej MHZ z pamięci 4ns

1611051[/snapback]

 

ustaw sobie wszysykie parametry o 2-3 wartosci w gore i juz........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie stery są najlepsze ??? jestem na omegach najnowszych ale coś mi szwnakuje ;] pulpit sie na chwile zamazuje jak właczam system ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie stery są najlepsze ??? jestem na omegach najnowszych ale coś mi szwnakuje ;] pulpit sie na chwile zamazuje jak właczam system ;]

1611310[/snapback]

ustawiles czestotliwosci odswiezania odpowiednie dla monita? jesli nie to zrob to , najlepsze sa poprzednie omegi 2.6.42 czy jakos tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw sobie wszysykie parametry o 2-3 wartosci w gore i juz........

dzięki, ale to nic nie pomaga - pamięci poszły może o 3 MHz wyżej

 

na 3,3ns 2,8ns (BGA) przy radku 9600pro/xt zmiana timingów dawała 80-100MHz wyższe taktowanie, (tylko jedne timingi trzeba było ustrawić niżej a inne wyżej), próbowałem tych timingów co na radku 9600pro na radku 9500 128MB/256bit 3ns zmiana timingów, nic nie dała pamięci kręciły się tak samo więc na różnych kartach różnie bywa

 

mój obecny 9550 super się kręci (jeszce w fazie testów) 250/400@ 485/530Mhz przechodzi 3dmarka2003 i 2005 nie ma artów, ale przy wyższej częstotliwośći wywala go z 3d mark 2003 restratująsię ustawienia (VCU recover-czy coś), ale w ATItry tool rdzeń jest stabilny do 510MHZ wyłączenei VPU recovera nic nie daje dalej w 3dmark 2003 się zawiesza - co możę pomóc? zmiana chłodzenia chyba nic nie da, czy ma ktoś linka do Vmoda 9550 Shapphira i czy to dużo pomoże (mam tylko liknka vmoda do 9550 gigabyte) na allegro widziałem 9550gigabyte po vmodzie rdzeń chodził stabilniie na ok 600MHz

 

3dmark03 485MHz/530 - 3612

 

wynik niski ale system zainstalowany ok 8miesięcy temu, a na kompie siedziały już różne grafiki i każda miała inne stery MAtrox nvidia i ati, config w podpisie

 

 

proszę o link do V moda 9550 shapphire

Edytowane przez pawell262

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest poradnik o 9550 http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=91386 do tego na dole są vmody: saphire, gb, jakby kupować nową 9550 gb, saphire, czy co bo teraz podobno gb słabo się kręcą, a ten saphire od pawell262 coś dobry się wydaje ja mam do kupienia te karty funkiel nówki nieśmigane z gwarą za 185zł i nie wiem na którą się zdecydować.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie raczy odpowiedziec... czym najelpeij przyczepic radiatorki ?

1612314[/snapback]

Taśmą termoprzewodzącą dwustronną, polecam firmy 3M. Proponuje poszukać w sklepach elektrycznych albo na allegro(kosztuje pare złotych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 9550 firmy GB. Zainstalowanie sterowników opartych na Catalistach wyższych od 5.4 powoduje mi ,że komputer po restarcie miga czarnymi ekranami a potem jakimiś kolorowymi krzakami aż sie całkowicie zawiesi. Na sterownikach 5.4( jade na Omegach 2.6.25a) i w dół wszystko śmiga normalnie. Problem wystepuje na Win 2k i Win XP. Czy ktoś sie spotkał z podobnym problemem. Grafe czasem podkręcam do grania na 400/500 z dołożonym wentylem. Moja płyta do MSI K8N Neo Platinium proc AMD 340064bit, fast write mam wyłączony.

Edytowane przez Plum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśmą termoprzewodzącą dwustronną, polecam firmy 3M. Proponuje poszukać w sklepach elektrycznych albo na allegro(kosztuje pare złotych).

1612442[/snapback]

 

Moje radiatory na szafirze (MEM), są mówiąc krótko..dość spore__ i trzymaja się na tasmie 2 - stronnej, firmy U- lith, różnic między termoprzewodzącą, wielkich nie ma (jest o tym wątek, w dziale modyfikacje bodajże).No i bez problemów 560 MHz ,bez modów..Tak więc po co przepłacac z a 3m?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę GIGABYTE Ati radeon 9550 gv-r955128d 128mb 128bit i gdy sprawdzalem 3dmarkiem 2001 przed podkreceniem mialem jakosc 6500 punktow

a jak dojechalem do 420@520 to pokazuje ledwie 7200 czego to moze byc wina?

chlodzenie mam na pamieciach i dolozony wentylator na procku i wszystko jest zimne, ew letnie. a pc mam cel 2,4ghz 2x256 twinmos w dualu i plyte asus p4r800-v deluxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...