Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kartę GIGABYTE Ati radeon 9550 gv-r955128d  128mb 128bit i gdy sprawdzalem 3dmarkiem 2001 przed podkreceniem mialem jakosc 6500 punktow

a jak dojechalem do 420@520 to pokazuje ledwie 7200 czego to moze byc wina?

chlodzenie mam na pamieciach i dolozony wentylator na procku i wszystko jest zimne, ew letnie. a pc mam cel 2,4ghz 2x256 twinmos w dualu i plyte asus p4r800-v deluxe

1613436[/snapback]

3dMark 2001 mierzy raczej wydajność całego komputera; bardziej miarodajny jest 3d mark 2003. Wynik słaby bo celeron jest kiepskim prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zmienial timingi ponizej 3.6 w gigabyte radeon 9550? Bo ja mam wlasnie tyle i zastanawiam sie czy mozna zejsc nizej. A jesli mozna czy trzeba robic v-mod lub instalowac chlodzenie ? Jakich sterow (omegi, dna a moze inne) najlepiej uzywac?

A teraz troche o zuzywaniu sie sprzetu: swojego radka radka kupilem gdzies w listopadzie i do gier mialem GPU 419 (max ati tray tools) teraz gdy szukam max gpu wyskakuja mi od razy errory a max to okolo 370. Ustawilem sobie "bezpieczne " 370. Zignorowac, czy kupic chlodzenie (nie mam) i krecic i zaprzestac oc?

Czy oplaca sie dokupic radiatorki do pamieci (z tym na szczescie nie mam problemu? Jesli tak to jakie?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zmienial timingi ponizej 3.6 w gigabyte radeon 9550? Bo ja mam wlasnie tyle i zastanawiam sie czy mozna zejsc nizej. A jesli mozna czy trzeba robic v-mod lub instalowac chlodzenie ? Jakich sterow (omegi, dna a moze inne) najlepiej uzywac?

A teraz troche o zuzywaniu sie sprzetu: swojego radka radka kupilem gdzies w listopadzie i do gier mialem GPU 419 (max ati tray tools) teraz gdy szukam max gpu wyskakuja mi od razy errory a max to okolo 370. Ustawilem sobie "bezpieczne " 370.  Zignorowac, czy kupic chlodzenie (nie mam) i krecic i zaprzestac oc?

Czy oplaca sie dokupic radiatorki do pamieci (z tym na szczescie nie mam problemu? Jesli tak to jakie?

pozdrawiam

1613590[/snapback]

 

przeczysc orginalny radiatorek i walnij cooler pod grafe i bedzie lepiej :] mozesz wrzucic tesh jakiegos biosika od 9600XT ale pamietaj o zmniejszeniu czestotliwosci wczesiej w nowym biosiku i dobierz odpowiedni timingi u mnie na wielu biosach karta sypie artami, musialem wgrac biosa od hisa 9600xt ktory ma takie same timingi co moj 9550, zanizylem nieco taktowanie pamieci i hula jako 9600XT, nie warto wydawac kasy na chlodzenie, lepiej cos zrob home made jak ja ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo. A mozesz powiedziec jakie teraz masz timingi i czy sa nisze od rzeczonych 3.6. A jakie stery i program do oc? bo ja uzywam dna i ati tray tools - czy sa lepsze?

pozdr

1613619[/snapback]

 

uzywalem kiedys do OC ati tray tool ale teraz mam na stale podkrecona karte poprzez biosa, bios wrzucony jest od HIS-a 9600XT hynix 4ns, nie wiem o co dokladnie chodzi ci z tym 3.6 ? chodzi ci o kosci 3.6ns ??? nie patrz na to ! timingi mam testowane wlasnorecznie, neico lepsze parametry niz orginalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oryginalne mam 4.0. Ale na stronie http://www.techpowerup.com/bios/ znalazlem bios ATI 9700 Non-Pro 128 MB

z timingami 3.6 (tak byly podpisane). Przeedytowalem swoj bios rabitem wpisujac timingi z tego biosu ze strony i cieszylem sie duzo wieksza wydajnoscia. Czy masz nizsze timingi od moich (te 3.6 z tego biosu, jesli mozesz to scaignij i obejrzyj) a jesli tak to mozesz wrzucic mi na @ swoj bios ?

fajnie ze mi odpowiadasz :)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec spokojnie moge zmienic z oryginalnych 4.0 na 3.3?

1613674[/snapback]

Ja zmieniłem bo bios był tylko z tymi timingami, ale może tak być że moje pamięci właśnie tyle mają :-P spróbuj wklepać nie powinno sie krzaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest poradnik o 9550 http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=91386 do tego na dole są vmody: saphire, gb, jakby kupować nową 9550 gb, saphire, czy co bo teraz podobno gb słabo się kręcą, a ten saphire od pawell262 coś dobry się wydaje ja mam do kupienia te karty funkiel nówki nieśmigane z gwarą za 185zł i nie wiem na którą się zdecydować

dzięki za link, mojego shgaphire kupiłem kilka dni na allegro jako nowego ale bez gwarancji i zaskoczyłm mnie oc, miałem już jednego shapphira ale szedł na 420/520 miał pamięci 5ns obecny ma pamięci 4ns samsunga

 

wiec spokojnie moge zmienic z oryginalnych 4.0 na 3.3?

zmieniłem taimingi na te z pamięci 3,3 jeśli chodzi o podkręcanie nie przynoiosło to żadnych rezultatów pamięci kręcą się tak samo do ok 530Mhz, jak z wydajnością tego nie wiem bo nie sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oryginalne mam 4.0. Ale na stronie 1613636[/snapback]

jak wgrales bios od 9700non pro ? :| i chodzi ? :|

 

japamieci mam 4ns ale timingi wlasne... wiec nie wiem jakie to sa czy dla kosci 3.3 czy 3.6 nie powiem ci to nie ma znaczenia, ty mowisz o czasie dostepu a ja mowie o moich wlasnych zmieniionych timingach

 

łap mojego BIOSA HIS 9600XT ze zmienionymi nieco timingami i taktowaniami 440/570MHz jak twoja karta na takich nie jest w stanie pracowac to zmniejsz taktowania do swoich stabilnych, biosik http://republika.pl/lukas_rz/9600XT.zip

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wgrales bios od 9700non pro ?  i chodzi ?

wyedytował bios sczytał timingi i zastosował timingi u swojej karty

 

zastosowałem timingi z twojego Biosu niestety karta cały czas podkręca się do tych samych częstotliowości, jak z wydajnością - nie wiem

 

 

CZy ma ktoś linka do vmoda ołówkowego sapphira 9550 128MB/128bit, (nie chcę nic lutować - nie wiem czy sobię porasdzę z moim sprzętem, pozaty karta niedługo będzie zmieniała wlaściciela i nie chcę żeby pozostały jakieśślady)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyedytował bios sczytał timingi i zastosował timingi u swojej  karty

zastosowałem timingi z twojego Biosu niestety karta cały czas podkręca się do tych samych częstotliowości, jak z wydajnością - nie wiem

CZy ma ktoś linka do vmoda ołówkowego sapphira 9550 128MB/128bit, (nie chcę nic lutować - nie wiem czy sobię porasdzę z moim sprzętem, pozaty karta niedługo będzie zmieniała wlaściciela i nie chcę żeby pozostały jakieśślady)

1613782[/snapback]

 

mozliwosci O/C ci nie wzrosnąl....... moze poprawic sie wydajnosc przy tych samych czestotliwosciach u mnie osobiscie w testie mother nature sredni fps wzrosl na lepszych timingach ok 4fps

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(timingi gigabyte 9550)->bios mod-> 430/530->3594pkt

(timingi szafir 9700 pro 128)-> -||- ->425/570->3633

 

wynika z tego ze warto sie bawic :lol: tajgasami

 

pozdro

 

 

ps:dodam ze wczesniej na tajgasach gigabyte'a nie chcialo isc powyzej 530mhz!!

Edytowane przez To_MeKs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(timingi gigabyte 9550)->bios mod-> 430/530->3594pkt

(timingi szafir 9700 pro 128)-> -||- ->425/570->1613985[/snapback]

bo gigabyte mial wydajniejsze timingi, 40MHz na mem powinny dac ci jakies 150pkt wiecej a nie ~40pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche to dziwne wsadzialem tajgasy od radka 9600 pro i jechalem na 430/530 bo wiecej nie chcialo isc i wynik byl 3560 chociaz z ta roznica ze w pierwszym tescie mialem wiecej klatek niz normalnie na standardzie wiec timingi cos daly.

teraz jade na timingach od radka 9800 pro gigabyte bo podobno wszystkie karty gigabyte'a sa wydajniejsze od reszty wiec dalem no i dzieki temu moglem wykrecic z 530/580 pewnie zas to tylko 40 pkt bedzie :blink: :blink: sie zobaczy potestuje.

pozdro

 

edit:

niestety timingi z tego biosu okazaly sie do [gluteus maximus] po testach mialem tylko 3003 pkt :? :blink: :? :blink: teraz przesiadlem sie na 9800 ale sapphire moze lepsze beda :lol: wyniki

pozdro

Edytowane przez To_MeKs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą kartą jak w temacie, niby wszystko chodzi ok, ale jak uruchamiam grę to po 15-20 minutach wyłącza się monitor, komp pracuje normalnie. Ponowne uruchmienie monitora nic nie daje, dopiero pomaga restart.

Dzieje się tak przy różnych grach, po za grami zero wyłączania.W róznych testach grafy wszystko ok.

Jeśli ktoś moze pomóc to proszę... karta na ustawieniach standardowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Miałem tak samo, zmieniłem sterowniki i się poprawiło. Poprubuj różne stery instalować i zobacz czy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanko bo nikt nie odpowiedział jakby kupować nową 9550 gb, saphire, czy co bo teraz podobno gb słabo się kręcą, a ten saphire od pawell262 coś dobry się wydaje ja mam do kupienia te karty funkiel nówki nieśmigane z gwarą za 185zł i nie wiem na którą się zdecydować proszę chodzi o jak największe OC ps Abity nie wchodzą w grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dMark 2001 mierzy raczej wydajność całego komputera; bardziej miarodajny jest 3d mark 2003. Wynik słaby bo celeron jest kiepskim prockiem.

1613518[/snapback]

To na jakiego mam procka zmienic zeby bylo ok? P4 1.5GHz256/400 ???

czy może celeron prescott 2.26GHz 256/533 ???

Edytowane przez cultus3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Witajcie

 

Chciałbym dziś podzielić się z Wmi moimi doświadczeniami na Radku 9550 od GB. Doświadczenia odnoszą się do OC pamięci. Myślę że możemy zaczynać ;)

 

Dokładnie dziś, około 2h temu, przyszły do mnie długo oczekiwane radiatory na pamięci. Zakupione na Allegro po 13 zł za 8 sztuk, aluminiowych. Szybko je założyłem na swojego Radosława i zaczołem testy :twisted:

 

Zanim jednak przedstawie wyniki, małe info na temat układów. Na mojej grafice założona pamięci firmy Samsung 4 ns. Wogóle to były małe jaja z tego powodu gdyż karta zakupiona była na Allegro i sprzedawca zapierał się że karta ma Hynixy 4 ns. Ale pomyślałem że może jednak bedzie z tego jakiś zysk i nie reklamowałem go u spredawcy ;)

 

Max co mogłem uzyskać z tych pamiątek bez dodatkowego chłodzenia to 530 MHz. Wówczas było widać już dość spore arty w Markach a pamięci grzały się niemiłośernie. Dlatego standardowo miałem ustawione 500 MHz i tak karta chodziła...

 

Czas na radiatory. Założyłem. Włożyłem kartę do obudowy. Jedziemy ;) Ati Tool, 540 Mhz, 3DMark '01. Bardzo dokładnie obserwowałem to co pokazywało się na ekranie monitora. Nie powiem że nie było artów, ale były tak słabo zauważalne że trzeba było naprawdę dobrze się przyglądać by je zauważyć. Uznałem, że test został zaliczony na 99% ;)

 

Ati Tool, 560 MHz, 3dMark '01. Testy karta przechodzi dobrze. Radiatory stają się coraz cieplejsze aż w końcu zaczynają pojawiać się drobne aczkolweik zauważalne arty. Stwierdziłem że może trzeba zapewnić ciut lepszy obieg zimnego powietrza i trzymając w ręku wentylek 60x60 sprawiłem że ilość artów znacznie spadła. Test zaliczył na 75% :-|

 

Na tym skończyłem jednak testy z dwóch powodów:

 

:arrow: Aby radiatory lepiej odprawadzały ciepło musi być dobry przewiew. To oznacza że konieczny jest montaż przynajmniej dwóch wentylatorów 80x80. Problem jednak tkwi w tym, że nie mam jeszcze pomysłu że by je zamontować :? gdyż nie zamieżam trzymać ich w rękach :mrgreen:

 

:arrow: Drugi powód jest już bardziej poważny. Zasilacz. Jede teraz na jakimś PROCOMP-ie 350W który ledwie sobie daje rade z tym kompem. Montaż dodatkowych wentylatorów i OC karty możne skutecznie "wymęczyć" tego dziada z wielką niekorzyścią dla mnie ;)

 

Wnioski:

Wielu ludzi, zwłaszcza żółtodziobów którzy używają radiatorów do chłodzenia GF 4 MX uważa, że owy sposób chłodzenia kości pamięci to strata czasu i pieniędzy. Nie zgadzam się tą opinią. Mnie radiatory pozwoliły osiągnąć 2x tyle co bez ich pomocy. Wynik 560 MHz to nie koniec moich testów. Jak tylko zaopatrze się w lepszą zasiłkę (już mam na oku fajnego Enermaxa) to wrócę do swoich "badań" ;)

 

Pozdro :banana:

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

EDIT (25 Sierp 2005 16:20):

 

No cóż. Muszę powiedzieć, że max dla tych pamiątek to jednak 560 Mhz. Zniecierpliwiony i podekcytowany stwierdziłem, że jednak muszę wycisnąć z tej karty ostatnie możliwości. Tak więc wyciągnąłem z szawki dwa wentyle (60 mm i 80 mm). 60 mm został położony na radiatory (dmucha na nie rzecz jasna ;)) a 80 mm położony został na samym spodzie obudowy i dmucha na radiatory od spodu. Z tak "uzbrojoną" katrą wyszłem na testy...

 

Nie czekając wiele ustawiłem by pamiątki taktowane były z prędkością 570Mhz. Jednak już wówczas wiedziałem że będzie ciężko. Mimo że radiatory są dobrze "ziębione" to arty pojawiają się już w Windowsie.

Myśle sobie: "Skoro już teraz są arty to co będzie w 3DMarku :rolleyes: ". Ale nie zwracając uwagi na złe myśli przystapiłem do działania. Już pierwsza gra tak dawała w kość pamięcią, że zrezygnowałem (dla bezpieczeństwa komputera) z dalszych testów...

 

Tak więc max taktowanie dla pamięci w moim Radesławie to 560Mhz przyczym normalnie (na codziej od dziś ;)) ta wartość wynosi 540Mhz (po co kartę męczyć). Miałem cichą nadzieję że uda mi się osiągnąć magiczne 600 Mhz jednak tak kosmicznych wartości raczej się nie da uzyskać (na moim sprzęcie rzecz jasna).

 

To by było na tyle...Za uwage dziękuje:

 

[RONIN]

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo, zmieniłem sterowniki i się poprawiło. Poprubuj różne stery instalować i zobacz czy pomoże.

1614583[/snapback]

Z jakich sterów zmieniłeś na jakie? Poprawiło ci się że wogóle się monitor nie wyłącza, czy czasami zaskakuje OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@[RONIN]

Czy po tym jak dodales waitraki na pamiatki sprawdzales i temp? Jesli jest znosna to mozliwe ze podniesienie napiecia na nich da troche mhz ale jesli sa gorace to wieksze napiecie na memkach nic pewnie nie da. Mozesz jeszce pobawic sie z timingami pamieci, moze jak je troche poluzujesz to uda sie pare mhz. dodac(co nie znaczy ze bedzie szybciej :rolleyes: )

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mojemu radkowi sie cos poprawiło i nie wiem dlaczego?

 

Testowane po kupnie ok roku temu 418-420 rdzeń oraz memki 430-440(już lekkie arty)

Miesiać temu zmieniłem platforme- testy ati tray tools i bez mian 418 528 wykryło.

 

Odplamam wczoraj testy na podkręconym tym razem procu i podniesionym naopięciu na nb- i mam zdziwko ramki 438 troche wyzęj ale to jeszcze nic szczególnego. ale rdzeń ustawiło na 443 :blink:

 

Puściłem smarki itp wsio lata. I mam pytanie co jest? Coś tej karcie sie rdzeń poprawił ale dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt mi nie odpowie ale cóż tomcat może masz teraz lepszy obieg powietrza w budzie, kiedyś czytałem, że ludzią, którym nie chciała się zbytnio kręcić to zdejmowali bok budy i zyskiwali np 20mhz może masz lepszą zasiłkę a tamta nie wyrabiałą, może musiała się wygrzać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

A mojemu radkowi sie cos poprawiło i nie wiem dlaczego?

 

Testowane po kupnie ok roku temu 418-420 rdzeń oraz memki 430-440(już lekkie arty)

Miesiać temu zmieniłem platforme- testy ati tray tools i bez mian 418  528 wykryło.

 

Odplamam wczoraj testy na podkręconym tym razem procu i podniesionym naopięciu na nb-  i mam zdziwko    ramki 438 troche wyzęj ale to jeszcze nic szczególnego. ale rdzeń ustawiło na 443  :blink:

 

Puściłem smarki itp wsio lata.  I mam pytanie co jest? Coś tej karcie sie rdzeń poprawił ale dlaczego?

1615673[/snapback]

A według mnie powodem tego że masz lepsze OC jest to, że twoja karta chodzi ciągle na OC ;) Stare powiedzenie: Co mnie nie zabije - wzmocni. Czyli plus-minus: jesli mimo tak dużego OC (w świecie kart graficznych trudno o gpu z prawie 100% OC :)) się nie spala, to rdzeń się "przyzwyczaja" to tych wartości i z czasem może więcej B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Z jakich sterów zmieniłeś na jakie? Poprawiło ci się że wogóle się monitor nie wyłącza, czy czasami zaskakuje OFF.

1615443[/snapback]

Niepamietam jakie ale teraz udzywam DNA ATi 3.9.5.4 i dziala elegancko. Ani razu nic sie niewylonczylo :D Sprawdz moze ci tez podziala... sciagalem chyba z www.guru3d.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...