Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Ja ja znów mam się czym pochwalić ;]

 

Znów udało mi się wycisnąć więcej z kości pamięci ;) Wynik na dzień 31.09.2005 => 580MHz (w podpisie macie link).

 

Udało mi się to uzyskać dzięki dwóm wentylom 80x80 zamontowanym na pamięciach.

 

Ale wciąż nie składam broni. Chcę wkońcu zustakać pełnowartościowego Radka 9600PRO czyli magiczne 600MHz :blurp:

 

Pozdro for all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mnie najbardziej zastanawia?

to ze jak ktos przekroczy jakis limit czestotliwosci na procku graficznym to komp sie wiesza i trzeba reset

A w moim przypadku jest inaczej i tak mysle co na to poradzic

bo jak zrobie np 425 na gpu to w windzie moge normalnie pracowac

dopiero jak wlaczenp 3dmarka to komp sie zatrzymuje ALE!!! na chwile po czym wraca le na oryginalnych ustawieniach gpu i mem

jak myslicie? moze to nie wina zbyt duzego podkrecenia tylko np jakis inny sprzet albo soft ma ograniczenie

Jak siegam pamiecia podczas podkrecania innych kart zawsze byl zwic i bez twardego restarta ani rusz a tu spokojnie po chwili przechodzi sobie w pierwotne ustawienia!

Wiecie co to moze byc??????

Pozdraiwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja chcialbym prosic o max bezpieczne wartosci napięć dla vgpu, vddq i vmem

i najlepsze ich proporcje aby uzyskac najlepszy wynik dla gigabyte

Z gory dzieki!!

p-m

Edytowane przez ulti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

a co do tematu o/c :arrow: zastanawiam sie nad zamontowaniem dwoch 40x40 prostopadle do karty aby wialy na radiatorki. tylko krotka pilka

1) jak je zamonowac? ;]

2) jakiej firmy te 40?

1626239[/snapback]

Zrób to tak jak ja mam zrobione. Można by powiedzieć: chłodzenie "pierwsza klasa" B)

Rozumiem że masz kompa w obudowie ( :lol2: ). Jeden wiatrak 80x80 kładziesz na kartę (na radiatory dokładnie) a drugą 80 montujesz na radiator dość długą śróbą. Wentyl jest tak duży że "wystaje" na boki i pieknie dmucha na radiatorki od spodu karty ;]

 

Niestety nie mam cyfry by Ci pomóc w wyobrażeniu sobie tego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gigabyte'a podkreconego jak w opisie pytanie brzmi: czy podniesienie napięcia o 0,05-0,1V metodą ołówkową (bezinwazyjną), tak aby nie trzeba było robić moda VDDQ, da jakiś większy rezultat? W tej chwili chłodze karte dwoma 80x80, radiator standardowy itd - czy takie chłodzenie wystarczy do delikatnego moda? Jak bardzo podnoszenie napięcia wpływa na temp. rdzenia?

1627289[/snapback]

Aby zrobić moda metodą ołówkową gpu , nie trzeba robić moda VDDQ . Ja mam zrobionego tylko moda gpu , i rdzeń ładnie się kręci , a jeśli chodzi o nagrzewanie , to nie mam pojęcia. Napewno podniesienie nap. na gpu spowoduje że będzie się więcej grzał , ale myśle że po podniesienie nap. o te 0,1 V te dwa wentyle 80mm powinny styknąć . Ja mam VGA silencer rev 3 , i cały czas jade na min, obrotach , i nie zauważyłem aby coś się przegrzewało , a nap. na gpu mam podniesione o 0,2 V . Pozdro i powodzenia ; :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to do czego jest ten vddq jesli nic nie daje?

chcialbym prosic uczestnikow bawiacych sie modami o max napiecia jakie testowali i czy znaja maximum?

chce podpiac moja karte do wodnego, myslicie ze to jest najlepsze wyjscie?mam blok wodny pokryty zlotem i paste ze srebrem.

wczoraj w koncu podjalem sie wymienic standardowy przewodnik ciepla na ta paste i przyznam ze wyniki sa bardzo zadawalajace

na tej smiesznej tasmie stabilnie uzyskiwalem na rdzeniu 418Mhz a teraz po zmianie na paste ze srebrem max stablnie mam 432, zawsze cos

tak patrze na uzytkownika inf3ction i sie zastanawiam jakim cudem bez zmiany napicia uzyskal 460?! czyzby jego model juz na wstepie mial zawyzone napiecie?

Mozesz koleo sprawdzic jakimsdokladnym multimetrem bo z tymi multimetrami tez sa rozne przygody

moim zmierzylem to mialem 1,34 na rdzeniu i sie dziwilem dlaczego wyzej nie moge krecic jak ma takie wysokie napiecie

ale jak kumpel przyszed ze swoim (lepszym i znacznie drozszym) to dokladnie pokazalo 1,25, wiec uwazajcie na to bo jedne moga zawyzac a drugie zanizac a wedy mozemy przedobrzyc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

czy mial ktos stycznosc z kosciami pamieci samsung 4ns

tzn jak to sie podkreca, oddalem grafe na gwarancje i dali mi zamiast hynixow 4 samsungi 4 :\

a tamate tak ladnie chodzily na 500MHz

pozdrawiam

(przepraszam jesli bylo ale tamat o 9550 jest potezny a nie mialem czasu czytac tego wszytkiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

czesc

 

czy mial ktos stycznosc z kosciami pamieci samsung 4ns

tzn jak to sie podkreca, oddalem grafe na gwarancje i dali mi zamiast hynixow 4 samsungi 4 :\

a tamate tak ladnie chodzily na 500MHz

pozdrawiam

(przepraszam jesli bylo ale tamat o 9550 jest potezny a nie mialem czasu czytac tego wszytkiego)

1628482[/snapback]

Ależ proszę cię bardzo....mój GB jest na Samsungach 4ns i sam zobacz co z nich wyciskam ;] I to zapewne nie koniec ;]

 

Cofnij się kilka postów do tyłu, a znajdziesz krótkie pamiętnik mojego OC pamiątek ;]

Składa się z 2 części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

czy mial ktos stycznosc z kosciami pamieci samsung 4ns

tzn jak to sie podkreca, oddalem grafe na gwarancje i dali mi zamiast hynixow 4 samsungi 4 :\

a tamate tak ladnie chodzily na 500MHz

pozdrawiam

(przepraszam jesli bylo ale tamat o 9550 jest potezny a nie mialem czasu czytac tego wszytkiego)

1628482[/snapback]

 

500MHz to nie duzo ;) moje chodza sporo wiecej (hynix 4ns)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500MHz to nie duzo ;) moje chodza sporo wiecej (hynix 4ns)

1628657[/snapback]

no wlasnie bo to hynix, ja dzis pod wieczor (jak bede w stanie) to pokrece troszke ta grafe i napisze jak lataja te samsungi, dobrze chociaz ze to 4 a nie 5 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[main];update informationupdate_server=www.radeon2.rufileurl=/atitray/update.ini;disable overclocking at all;will be useful on unsupported hardwareopt_disable_ovr=0;interface settings; d3d/ogl can be hidden only when ATT is not in Control Center mode!hide_ogl=0hide_d3d=0;hide_tweaks=0hide_timings=0;Context Help Filehelp_file=atitray.hlp;disable checking for supported device in TV/Display moduleopt_disable_dcheck=0

Defaultowo program nie pozwala kręcić GPU wyżej niż 375Mhz, wiec należy wejść w folder instalki, otwieramy plik "atitray.ini"

i szukamy linijki "ovr_perc_up=50" - zmieniamy wartość na np: 100

Tylko jakos w tym pliku ini nie ma tego wpisu, jak go dodaje to tez nic nie daje, jakos wczesniej nie musialem nic edytowac i mialem skale ponad te 375 a dzis stawialem nowy sys instaluje att i taki zonk... jak to zoribc zeby sie wyzej krecilo... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

[RONIN] dał byś fotkę twojego chłodzenia.

1628904[/snapback]

Bardzo chętnie ale nie mam narazie czym ;[

 

Jak tylko funfel będzie miał czas wpaść z cyfrą do mnie to objecuje zapodać fotki ;]

 

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[main];update informationupdate_server=www.radeon2.rufileurl=/atitray/update.ini;disable overclocking at all;will be useful on unsupported hardwareopt_disable_ovr=0;interface settings; d3d/ogl can be hidden only when ATT is not in Control Center mode!hide_ogl=0hide_d3d=0;hide_tweaks=0hide_timings=0;Context Help Filehelp_file=atitray.hlp;disable checking for supported device in TV/Display moduleopt_disable_dcheck=0
Tylko jakos w tym pliku ini nie ma tego wpisu, jak go dodaje to tez nic nie daje, jakos wczesniej nie musialem nic edytowac i mialem skale ponad te 375 a dzis stawialem nowy sys instaluje att i taki zonk... jak to zoribc zeby sie wyzej krecilo... ??

1628688[/snapback]

MASTAHY nikt nie wie jak to ugryzc ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

[RONIN] dał byś fotkę twojego chłodzenia.

1628904[/snapback]

Specjalnie na życzenie fotki umieściłem w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dosyć długiego czasu mam radka 9550 ze zmienionym biosem. Wszystko było wmiarę wporządku gdy parę dni temu pojawiły się dziwne rzeczy. Artefakty w grach a nawet w filmach, nie pomagało zmniejszenie taktowania. Nie było tego dużo więc przyzwyczaiłęm się. Nagle dzisiajpo ujrzeniu tapety xp przestraszyłęm się. Kilka pasów jakby zamiast 32bitów kolorów było ich tylko 16 kolorów. W filmach występują podłużne cieniutkie paski na całym ekranie.

Zmiana biosu na oryginalny nie pomogła. Nie wiem co mogę zrobić. POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

fajna kanapka  :lol:

1630966[/snapback]

Nieprawdzaż :blurp:

Ale za to karta ma całkiej niezłe chłodzenie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dosyć długiego czasu mam radka 9550 ze zmienionym biosem. Wszystko było wmiarę wporządku gdy parę dni temu pojawiły się dziwne rzeczy. Artefakty w grach a nawet w filmach, nie pomagało zmniejszenie taktowania. Nie było tego dużo więc przyzwyczaiłęm się. Nagle dzisiajpo ujrzeniu tapety xp przestraszyłęm się. Kilka pasów jakby zamiast 32bitów kolorów było ich tylko 16 kolorów. W filmach występują podłużne cieniutkie paski na całym ekranie.

Zmiana biosu na oryginalny nie pomogła. Nie wiem co mogę zrobić. POMOCY

1631026[/snapback]

jak dla mnie spalony GPU.

Mialem to samo kiedy na tnt2. karta poszlo na złom:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !!... jako ze jestem osoba oczekujaca na radka 9550 gb to mam takie malutkie pytanko jako laik... a mianowicie jakie sa najlepsze stery do tej karty teraz chodzi mi konkretnie o omegi i czy krecenie omegami z rad linkerem daje rade ??odrazu mowie ze nie chcialbym sie bawic ze zmiana biosu szkoda mi gwarancji ;]... podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

"jak dla mnie spalony GPU.

Mialem to samo kiedy na tnt2. karta poszlo na złom:/"

 

Jest taki problem że w awaryjnym chodzi ok, tzn przynajmniej film bo nic innego nie mogę włączyć :/

1631871[/snapback]

Jesli karta jest na gwarancji, to ją oddaj do serwisu.

Oczywiście musisz pierw ustawić oryginalne takty karty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dosyć długiego czasu mam radka 9550 ze zmienionym biosem. Wszystko było wmiarę wporządku gdy parę dni temu pojawiły się dziwne rzeczy. Artefakty w grach a nawet w filmach, nie pomagało zmniejszenie taktowania. Nie było tego dużo więc przyzwyczaiłęm się. Nagle dzisiajpo ujrzeniu tapety xp przestraszyłęm się. Kilka pasów jakby zamiast 32bitów kolorów było ich tylko 16 kolorów. W filmach występują podłużne cieniutkie paski na całym ekranie.

Zmiana biosu na oryginalny nie pomogła. Nie wiem co mogę zrobić. POMOCY

1631026[/snapback]

Sprawdź napięcie na GPU. Jak to zrobić ?? Zajrzyj na stronke z modami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

jak odczytać temperaturę z czujnika na Gigabyte radeonie 9550?? Jaka max temp. jest bezpieczna dla tej karty?

1634451[/snapback]

GB nie ma czujnika tak więc nie da się odczytać temp rdzenia :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...