Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe…, dzięki ;) … ,staram się jak mogę ;) . Dzisiaj jeszcze bardziej dopracowałem timingi pamięci , wystarczyła poluźnić jedną wartość , a inne można zacieśnić i spokojnie idzie wycisnąć 612 MHz a pamiątek , z tym że czasami są arty , ale to i tak rzadko , natomiast przy 600 MHz już jest całkowicie bez artow , a wydajność jest dużo większa niż przy standardowych timingach i 570 MHz , około 150 marków . Właśnie udało mi się przekroczyć barierę 4400 punktów , teraz mój rekord to 4414 pkt. ;) , kurcze fajnie by było mieć tak 4500 pkt. , ale to już będzie trudne ;) . Pozdro

1657730[/snapback]

Jak mozesz, to podaj timingi dla tych 600MHz - sprobuje u siebie potestowac...

Choc widze, ze arty testujesz "na oko", to jednak spytam - do ilu doszedles przez sito skanera artefaktow Ati Tray Tool lub Ati Tool :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz, to podaj timingi dla tych 600MHz - sprobuje u siebie potestowac...

Choc widze, ze arty testujesz "na oko", to jednak spytam - do ilu doszedles przez sito skanera artefaktow Ati Tray Tool lub Ati Tool  :?:

1657798[/snapback]

Arty wyłapuje ATT , albo w teście pixel shader 2 , w d3mark 2k3 ;) , a nie na oko ;)

post-15509-1127158578_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Dzisiaj jeszcze bardziej dopracowałem timingi pamięci , wystarczyła poluźnić jedną wartość , a inne można zacieśnić i spokojnie idzie wycisnąć 612 MHz a pamiątek , z tym że czasami są arty , ale to i tak rzadko , natomiast przy 600 MHz już jest całkowicie bez artow...

1657730[/snapback]

Gratulacje, co dokładnie poluźniłeś?

 

Jak poczekasz ze 2 tygodnie to sie pościgamy, bo czekam az mi ktoś zrobi vmody lutowane :)

Narazie pamięci idą słabo, bo nie mogę ustabilizować vddq, max dla nich to jakieś 235MHz bez artów, 250 z lekkimi artami.

Myślę, że 2200 punktów w 3dm2k5 możnaby kiedyś strzelić :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, co dokładnie poluźniłeś?

 

Jak poczekasz ze 2 tygodnie to sie pościgamy, bo czekam az mi ktoś zrobi vmody lutowane :)

Narazie pamięci idą słabo, bo nie mogę ustabilizować vddq, max dla nich to jakieś 235MHz bez artów, 250 z lekkimi artami.

Myślę, że 2200 punktów w 3dm2k5 możnaby kiedyś strzelić :rolleyes:

1658222[/snapback]

 

thx ;) . Myślę że 2200 było by trudno , bo ja już chyba ostatnie soki z swojego GB wyciskam ;) , chociaż jeszcze jakieś czas temu nie myślałem nawet o 4300 w 3dm2k3 , a tu pomad 4400 , pożyjemy zobaczymy , wiem że ponad 2100 jest osiągalne ;) , po co się ścigać ;) , lepiej połączyć siły hehe..., . Kurcze coś nie mogę załączyć screna z lepszymi timingami , jak spisze to puźniej zamieszcze na forum jakie mam timingi ;) Pozdrawiam i powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos spotkal sie z niemozliwoscia wgrania biosu do tej karty (GB 128bit 128 ram)? Ja mam obecnie wgrany swój bios z wyostrzonymi timingami i chcialbym wrocic do oryginalnego.Jednak proba flashowania (flashrom -f -p 0 bios.bin) konczy sie komunikatem Error block protect not disabled.Ponadto proba instalacji sterownkow (oryginalne catalysty i dna drivers) konczy sie komunikatem o niezgodnosci drivera z karta. Jak wgrac ten oryginalny bios? Iczy wtedy bedzie mozna instalowac stery ? Serwis raczej nie przyjmie karty z powodu biosu i radiatorow na pamieciach. Pomozcie

1658682[/snapback]

 

to jest zabezpieczenie ATI, sproboj softem od gigabyte wgrac z windowsa, ewentualnie byl kiedys artykul na www.in4.pl o tym, problem do rozwiazania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o tego arta www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=221&rectr_str_numer=1. Czytalem ten artykul i nadal nie wiem jak powrocic do oryginalnego biosu.. Tam jest raczej pokazane jak do 9550 wrzucic bios od 9600 . Ja mam ciagle bios od swojej GB 9550 tylko ze zmienionymi timingami.A moze sa jakies dodatkowe parametry i wtedy mozna wrzucic ten bios? Pomozcie

1658734[/snapback]

Użyj programu Gigabyta @VGA BIOS Writer i wgrasz na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglbys podac linka bo na stronie gigabyte.com.tw nie widze a i w googlach tez nie

1658830[/snapback]

no chyba plytke z grafa dostales no nie ?

 

 

hmm a ja w googlach go widze :) chyab masz okrojone google ;) http://www.google.pl/search?hl=pl&q=gigaby...aj+w+Google&lr=

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mam takie ustawienia , idąc od góry :

 

TRCDRD – 5

TRCDWR – 2

TRP – 4

TRAS – 7

TRRD – 2

TR2W – CL + 3

TWR – 2

TW2R – 2

TW2RSame Bank – 2

TR2R – 2

 

Może nie miałem na nich najwięcej MHz , ale za to były najbardziej wydajne , a przy 600MHz na pewno nigdzie nie ma artów , pojawiają się dopiero przy 606 MHz , różnica między standardowymi timingami i 556 MHz , a 600MHz i te timingi co wyżej to 200 markow ;) . Życzę powodzenia panowie i do dzieła ;) , bo jak się okazało nie trzeba robić modów , aby mieć 600MHz na pamięciach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekroczyłem bariere psychiczną 2100pkt w 3dm2k5 ORB

Jest to 4 wynik na ORBie :)

 

Wynik uzyskany na marnych 255MHz na pamięciach.

Myslę, że 2200pkt jest w zasięgu ręki.

Jak tylko uda mi się znaleźć optymalne napięcie vddq to pamięci prawdopodobnie polecą na 270-280MHz (już kiedyś latały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Marcin888, który bios masz wrzucony do swojego sprzęta??

Pozdrawiam

1660330[/snapback]

Bios mam oryginalny , z Biosami się nie bawiłem , bo nie widzę potrzeby ;) Pozdro

 

a dalbys rade zmierzyc ???

1660335[/snapback]

Napięcie na pamięciach to 2,52 V czyli tyle ile powinno być standardowo – przed chwilą mierzyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcin888, a którą wersję biosu masz, bo w poszczególnych aktualizacjach biosu słyszałem, że producent (nieznacznie) zmieniał timingi. Obecnie najnowszy dostępny bios na stronie GB ma symbol f21 i zastanawiam się czy go pobrać.

 

Mam pytanko, jakim programem mogę zmienić w GB9550 bios z poziomu windowsa? Padł mi flop, stąd problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcin888, a którą wersję biosu masz, bo w poszczególnych aktualizacjach biosu słyszałem, że producent (nieznacznie) zmieniał timingi. Obecnie najnowszy dostępny bios na stronie GB ma symbol f21 i zastanawiam się czy go pobrać.

 

Mam pytanko, jakim programem mogę zmienić w GB9550 bios z poziomu windowsa? Padł mi flop, stąd problem.

1660740[/snapback]

Nie mam pojęcia jaką wersje Biosu posiadam , bynajmniej karta była kupowana w lipcu 2005 , ja i tak zmieniłem sobie timingi , wyszukałem sobie najwydajniejsze jakie mogą być , a jednocześnie dające większe OC pamięci w granicach 600-610 MHz ;) . I w końcu udało się przekroczyć 4500 marków ;) . Na płycie z tym GB powinien być program do flashowania Biosu z pod windowsa . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorrki ze sie podpinam pod tak ważny temat z taką błachostką. mianowicie mam problem z 9550 i NFS:U2. Na jakich ustawieniach bym nie odpalił tej gierki to zawsze mam droge zbudowaną z olbrzymich pixeli:( możecie coś poradzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorrki ze sie podpinam pod tak ważny temat z taką błachostką. mianowicie mam problem z 9550 i NFS:U2. Na jakich ustawieniach bym nie odpalił tej gierki to zawsze mam droge zbudowaną z olbrzymich pixeli:( możecie coś poradzić...

1660875[/snapback]

z tym pytaniem to do tematu o nfs:u2.

z tego co pamietam to musisz miec jakas poprawke, poczytaj w tamtym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde z tym needem to jak sie wylaczy ''texture filtering'' na zero to tak jest !!!!boze co za ludzie... musicie miec to wlaczone chociaz zeby pasek do polowy byl... i reset gry zeby sie zastosowalo i juz jest ok... sam mam radka 9550... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin888: gratuluje skromnego wyniku :P Ciekawe czemu na ORBie w 2k3 masz takty 250/196 czyżby vpu recovery sie odezwało? Czym chłodzisz rdzeń na tych 550MHz ?

Ja sprawdzałem max mojego GB i na 460/560 + twoje takty, proc na 3.3, fsb 220MHz wyciągnąłem 4085 Marków, niestety bez orba, bo jakieś błędy przy próbie wysłania mam :mur:

 

gonzo911: problem pojawia sie nie tylko na 9550, a 100% rozwiązania chyba nie ma. U mnie patch nic nie poprawił, a na zagranicznych forach piszą, że pozostaje restartować gre i modlić sie żeby zaskoczyła. U mnie pare razy działała ok, potem zaś piksele itd.

1661133[/snapback]

Są takie takty na ORBie , bo zaraz po zakończeniu 3dmarka , przywróciłem domyślne takty , aby już karty nie katować , bo przez te 17 minut testów się namęczyła , zresztą CPU na 2.6 GHz i w ogóle , ciepło się zrobiło w obudowie ;) , a ORB odczytuje aktualnie takty , wiec dlatego są domyślne , a robiony ORB był przy taktach 556/619 ;). GPU chłodzę AC VGA Silencer rev. 3 , i spisuje się dobrze ;) . Może masz wpisany jakiś key w 3dmarku , i dlatego nie chce przyjąć wyniku , u mnie tak było .

 

qrde z tym needem to jak sie wylaczy ''texture filtering'' na zero to tak jest !!!!boze co za ludzie... musicie miec to wlaczone chociaz zeby pasek do polowy byl... i reset gry zeby sie zastosowalo i juz jest ok... sam mam radka 9550... pozdrawiam

1661231[/snapback]

Zgadza się u mnie jest tak samo , jak ''texture filtering'' jest na zero , to pixeloza na trasie , a jak jest na full , i restet gry , to wszystko wygląda normalnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mam takie ustawienia , idąc od góry :

 

TRCDRD – 5

TRCDWR – 2

TRP – 4

TRAS – 7

TRRD – 2

TR2W – CL + 3

TWR – 2

TW2R – 2

TW2RSame Bank – 2

TR2R – 2

 

Może nie miałem na nich najwięcej MHz , ale za to były najbardziej wydajne , a przy 600MHz na pewno nigdzie nie ma artów , pojawiają się dopiero przy 606 MHz , różnica między standardowymi timingami i 556 MHz , a 600MHz i te timingi co wyżej to 200 markow ;) . Życzę powodzenia panowie i do dzieła ;) , bo jak się okazało nie trzeba robić modów , aby mieć 600MHz na pamięciach ;)

1658868[/snapback]

Po pierwszych pobieznych testach u mnie nie ma szans na stabilna (bez artow w ATT) prace pamieci na 600MHz z tymi timingami...

 

Edit:

~565MHz to granica wykrywania artow przez ATT z powyzszymi timingami

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zagladalem :D

Widze ze na forum juz mnie przegonili :D

Trzeba bedzie troche pomeczyc radzia  :twisted:

1661693[/snapback]

Witam .., to teraz wiem , kogo przescignąłem w 3dmarku ;) ..,

 

Kurcze , dziwne , bo u mnie te timingi chodzą SUPER , wydajność , i nie ma artów do 606 , ale z tymi timingami ,to na kazdej karcie inaczej chodza , u mnie stabilnie , a u ki3x3k , juz inaczej . Chyba każdy musi sobie sam pobawic , bo to od roznych rzeczy chyba zalerzy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie oto pytanie posiadam teraz coś takiego karta

czy wie ktoś czy da się coś w tym polepszyć?

W grę wchodzą radiatorkii na pamięci z jakiegoś cpu.

Może ktoś miał lub ma taką karte i wie co ona może.

Za wszelkie info z góry dzięki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...