Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Troszke powalczylem i faktycznie mozna dojsc blisko 600MHz na pamieciach z podanymi przez marcin888 timingami - warunkiem jest stopniowe podbijanie MHz'ow i aktywne chlodzenie.

W podpisie link z dzisiejszych porannych bojow z 3DMarkiem03 przy ustawieniach 460/600 - wzrost wydajnosci jest i to znaczny, bo porownanie 460/540 vs 460/600 to 3625 vs 3319 punktow w 3DMarku03

Pozniej posprawdzam na innych Markach i moze uda sie jeszcze wiecej wycisnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak jak mowiscie - udalo sie wgrac oryginalny bios do tej karty (GB 128bit 128 ram) za pomoca gigabyte @vga bios writer.Karta chyba nie zostala dobrze sflashowana bo proba instalacji sterownkow (dna drivers) nadal konczy sie komunikatem o niezgodnosci drivera z karta (usunalem stare i probuje wgrac nowe).Co musze zrobic zeby moc instalowac stery ?

 

Bardzo Prosze Pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak jak mowiscie - udalo sie wgrac oryginalny bios do tej karty (GB 128bit 128 ram) za pomoca gigabyte @vga bios writer.Karta chyba nie zostala dobrze sflashowana bo proba instalacji sterownkow (dna drivers) nadal konczy sie komunikatem o niezgodnosci drivera z karta (usunalem stare i probuje wgrac nowe).Co musze zrobic zeby moc instalowac stery ? 

 

Bardzo Prosze Pomozcie

1662219[/snapback]

 

Sterowniki DNA tak czasami mają. Wyczyść system z pozostałości po starym sterowniku programem Driver Cleaner, jeżeli to nie pomoże, to pozostaje przeinstalowanie systemu.

Pozdrawiam

 

Edit: Spróbuj ewentualnie TYCH sterów. Są całkiem OK.

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki DNA tak czasami mają. Wyczyść system z pozostałości po starym sterowniku programem Driver Cleaner, jeżeli to nie pomoże, to pozostaje przeinstalowanie systemu.

Pozdrawiam

 

Edit: Spróbuj ewentualnie 1662254[/snapback]

Myśle, ze to nie problem systemu operacyjnego,bo uzylem Driver Cleanera.

To chyba jednak cos z karta bo jak wpisalem flashrom -l 0 to pokazal sie komunikat,ze karta zablokowana. Pomozcie bo mecze sie i mecze i nadal nie moge "naprawic" tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !!!

mam pytanko... jakie chlodzeie jest rownie wydajne i ciche jak silencer rev.3 ??bo to jak wiadomo psuje karty przez mocowanie plastiku psujac sciezki;)... jest jakis silencer ktory nie powoduje uszodzen na r9550 gigabyte ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - przy okazji Catalystow 5.9 potestowalem troszke karte wyciskajac z niej wiecej niz wczesniej... Wyniki ponizej:

3DMark2k1SE :arrow: 14911 (3DMark 2001) 3DMark03 :arrow: 4349 (3DMark03) 3DMark05 :arrow: 2035 (3DMark05)

 

EDIT:

Wlasnie sprawdzilem sobie ORBa dla procesorow P4 - w 3DMarku2k1 jestem siodmy, w 3DMarku03 jestem trzeci, w 3DMarku05 jestem drugi (i bede pierwszy B) bo niewiele brakuje)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !!!

mam pytanko... jakie chlodzeie jest rownie wydajne i ciche jak silencer rev.3 ??bo to jak wiadomo psuje karty przez mocowanie plastiku psujac sciezki;)... jest jakis silencer ktory nie powoduje uszodzen na r9550 gigabyte ??

1662661[/snapback]

Żadne tam silencery, na gigabyta wystarczy zwykły wiatraczek 40x40 za pare złoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne tam silencery, na gigabyta wystarczy zwykły wiatraczek 40x40 za pare złoty.

1664118[/snapback]

Wystarczy do czego :?: :?: :?: Bo napewno proponowane przez ciebie rozwiazanie nie bedzie spelnialo wymagan ki3x3k (rownie wydajne i ciche jak silencer rev.3)... Kazdy ma inne potrzeby - to, ze tobie starcza zwykly wiatraczek 40x40 za pare zlotych, to OK ale inni potrzebuja np. Silencera, inni WC... Zycie - no zycie.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apofiss teraz to mnie rozbroiles konkretnie ;)... potrzebne mi do vmoda gpu jakies wydajne... chyba sie skusze na tego silencera... ladnie wszystko odizoluje tasma i nic sie nie stanie... i tez lekko przykrece zeby nic sie nie wyginalo i bedzie ok :)...

 

no a tez wlasnie ktore stery sa najwydajnieszje omegi,NGO,czy tez catalysty(softmod) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o MSI RX9550 128/128??? czy lepiej wziasć sapphire/gigabyte???

1664611[/snapback]

poczekaj do srody , wtedy powiem ci jak sie kreci ,bo wtedy bede mial lepsza zasilke

 

bo tak wogole to sa dwa modele :

1 z wiatrakiem - kreci sie na okolo 500/700

2 z samym radiatorem - kreci sie jak narazie jak w sigu , tak jak napisalem okolo srody powiem ci cos wiecej :D

 

 

mógł byś dokładniej icon_redface.gif

poszukaj se :mur:

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw kiedy znudzi sie wam podniecanie ta karta i pisanie ciagle mi sie kreci do a mi do... na kazdej stronie jest tosamo :wink: co zrobic zeby bylo wiecej i co da jeden wiatrak a co dadza dwa, ludzie uspokojcie sie juz :mur:

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apofiss teraz to mnie rozbroiles konkretnie ;)... potrzebne mi do vmoda gpu jakies wydajne... chyba sie skusze na tego silencera... ladnie wszystko odizoluje tasma i nic sie nie stanie... i tez lekko przykrece zeby nic sie nie wyginalo i bedzie ok :)...

 

no a tez wlasnie ktore stery sa najwydajnieszje omegi,NGO,czy tez catalysty(softmod) ??

1664142[/snapback]

A czy mądralo napisałeś, że vmoda będziesz robił. Chyba nie. Bo jeśli się kręci rdzeń bez vmoda to spokojnie wystarcza zwykły wiatrak na oryginalny radiator i nie ma bata aby był za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tymi kartami MSI RX9550-TD128, bo już się pogubiłem... które to się tak dobrze kręcą ?

 

- zielony laminat, miedziany wiatraczek -> tak jak tutaj: http://www.arest.pl/ph/2352/huge.jpg (pamięci z tego co widze na zdjęci SAMSUNG 5ns)

- czerwony laminat, midziany radiator -> tak jak tutaj: http://sklepwgk.pl/images/opisy/RX9550-TD128.jpg

- jeszcze gdzieś słyszałem o czerwonym laminacie i miedzianym wiatraczku, ale nie moge znaleźć takiej nigdzie :?

 

może ktoś ma jakiś link gdzie tą karte można kupić to bym się ucieszył ;)

 

czy może lepiej brać Sapphire'a lub GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tymi kartami MSI RX9550-TD128, bo już się pogubiłem... które to się tak dobrze kręcą ?

 

- zielony laminat, miedziany wiatraczek -> tak jak tutaj: 1664890[/snapback]

juz pisalem na poprzedniej stronie :mur: :

poczekaj do srody , wtedy powiem ci jak sie kreci ,bo wtedy bede mial lepsza zasilkebo tak wogole to sa dwa modele :1 z wiatrakiem - kreci sie na okolo 500/7002 z samym radiatorem - kreci sie jak narazie jak w sigu , tak jak napisalem okolo srody powiem ci cos wiecej  <_<
Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pewien problem, chciałem podkrecac sapphire radeona 9550 128mb 128bit (samsung 4ns) rdzenia do 400mhz ale niestety zawiesza (tylko bez problemu działa do 375mhz) a pamiec bez problemu podkrecałem do 250mhz i wyszło w 3dmark03 - 3200pkt a 3dmark05 - 1500pkt co moze byc problemem tego podkrecenia? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pewien problem, chciałem podkrecac sapphire radeona 9550 128mb 128bit (samsung 4ns) rdzenia do 400mhz ale niestety zawiesza (tylko bez problemu działa do 375mhz) a pamiec bez problemu podkrecałem do 250mhz i wyszło w 3dmark03 - 3200pkt a 3dmark05 - 1500pkt co moze byc problemem tego podkrecenia? pozdro

1666594[/snapback]

Wentyl na radiatorze założony ??, bo jak nie to się przegrzewa. Jeszcze w rachube wchodzi zasiłka lub ewentualnie słaby egzemplarz.

Wyniki spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pewien problem, chciałem podkrecac sapphire radeona 9550 128mb 128bit (samsung 4ns) rdzenia do 400mhz ale niestety zawiesza (tylko bez problemu działa do 375mhz) a pamiec bez problemu podkrecałem do 250mhz i wyszło w 3dmark03 - 3200pkt a 3dmark05 - 1500pkt co moze byc problemem tego podkrecenia? pozdro

1666594[/snapback]

Wentyl na radiatorze założony ??, bo jak nie to się przegrzewa. Jeszcze w rachube wchodzi zasiłka lub ewentualnie słaby egzemplarz.

Wyniki spoko.

1666632[/snapback]

No ja z moim GB mam też mały problem bo tak średnio chcę się kręcić. Inni mówili mi, że to wina zasilacza... (Megabajt :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...