Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Mial ktos problem ze po starcie win xp jest czarny ekran dopiero po paru resetach sie odpala?? Mialem wszystko oki do czasu jak nie przeinstalowalem xp.

1677591[/snapback]

Ja tak mam :/ nie wiem dlaczego tez po reinstalu windozy. Ale ja mam tak że czasem po 1 min sie odpali a czasem po 5 sek :) i nie musze reseta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zmiar kupic radka 9550 od gigabyta i mam takie pytanie do uzytkowników:

ile wyciagneliscie mhz na rdzeniu na standardowym chłodzniu???

1680137[/snapback]

Na AtiTool miałem jakies 460/520 powyzej 460 pojawiały sie artifacty na standardowym chłodzeniu rdzenia na pamieciach mam radiatorki.

Ale zostawiłem sobie na 400/520

Edytowane przez Seavolv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój Szafirek właśnie odszedł w krainę... no znaczy sie doznał jakiejś "usterki" :(

otóż co się stało: normalnie podczas pracy, słuchania muzyki nagle na monitorze wyskoczyło "brak sygnału..." i się on wyłączył, no to ja myśle hmmm trza by go włączyć... włączyłęm, ale gdzie tam, nadal "brak sygnału... tu już zaczełem się lekko denerwować (pierwsza myśl to że monitor znowu sie zepsół..) bo i zauważyłem że komputer sie jakoś takoś zwiesił (nie gasiłsie nawet num lock :/)

no to w takim razie resecik.. niby ok ale pierwsza dziwna sprawa..znowu "brak sygnału.. oraz nie było nawet tego pierwszego pisku z BIOS'u :/ to jużsie zdenerwowałem bardziej...no to nic, żeby nie było wyjełem wtyk monitora od karty graf. i podłączyłęm go znowu.. i co.. to samo :/

no to wyłożyłem i włożyłęm spowrotem karte ale nadal to samo :/

w takim razie skorzystałem z tego że na płycie głównej jest zintegrowana karta graficzna..odłączyłęm Radka i monitor dałem pod zintegrowanego szita.. działa :) / :/

no to żeby sprawdzić czy czasami nie poszedł port AGP podłączyłem starszego Radka 9000, i też działa :) / :/

a więc wszystko wskazuje na to że Szafirek odszedł :(

ale na szczęście w takiej sytuacji jest gwarancja :), sęk w tym że mam dylemat, o nie wiem czy mi ją uwzględną... zmieniałęm chłodzenie na AC Silencer'a i odkleiłem te dwie nalepki z karty (mam je obie)...sęk w tym że jedna z nich jest troszeczke poszarpana :/ ale spróbuje jutro je jakoś elegandzko przykleić spowrotem i zadam oryginalnego wiatraka.. (chyba sie nie kapną że pasta termoprzew. inna? :/ ) i pójde do sklepu..

Choć ogólnie nie sprawiam mi mój Szafirek żadnych problemów..

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy te nowe gigabyty nie maja jakis zabezpiedczeń przeciw OC???

1680628[/snapback]

Ja swojego mam jakies 2 tygodnie kupiłem nowego. Zabezpieczenie OC jest ale na orginalnych sterownikach ATI zainstalowanie sterowników Omegi pozwala na wyzsze podkręcanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój Szafirek właśnie odszedł w krainę... no znaczy sie doznał jakiejś "usterki" :(

otóż co się stało: normalnie podczas pracy, słuchania muzyki nagle na monitorze wyskoczyło "brak sygnału..." i się on wyłączył, no to ja myśle hmmm trza by go włączyć... włączyłęm, ale gdzie tam, nadal "brak sygnału... tu już zaczełem się lekko denerwować (pierwsza myśl to że monitor znowu sie zepsół..) bo i zauważyłem że komputer sie jakoś takoś zwiesił (nie gasiłsie nawet num lock :/)

no to w takim razie resecik.. niby ok ale pierwsza dziwna sprawa..znowu "brak sygnału.. oraz nie było nawet tego pierwszego pisku z BIOS'u :/ to jużsie zdenerwowałem bardziej...no to nic, żeby nie było wyjełem wtyk monitora od karty graf. i podłączyłęm go znowu.. i co.. to samo :/

no to wyłożyłem i włożyłęm spowrotem karte ale nadal to samo :/

w takim razie skorzystałem z tego że na płycie głównej jest zintegrowana karta graficzna..odłączyłęm Radka i monitor dałem pod zintegrowanego szita.. działa :) / :/

no to żeby sprawdzić czy czasami nie poszedł port AGP podłączyłem starszego Radka 9000, i też działa :)  / :/

a więc wszystko wskazuje na to że Szafirek odszedł :(

ale na szczęście w takiej sytuacji jest gwarancja :), sęk w tym że mam dylemat, o nie wiem czy mi ją uwzględną... zmieniałęm chłodzenie na AC Silencer'a i odkleiłem te dwie nalepki z karty (mam je obie)...sęk w tym że  jedna z nich jest troszeczke poszarpana :/ ale spróbuje jutro je jakoś elegandzko przykleić spowrotem i zadam oryginalnego wiatraka.. (chyba sie nie kapną że pasta termoprzew. inna? :/ ) i pójde do sklepu..

Choć ogólnie nie sprawiam mi mój Szafirek żadnych problemów..

Pozdrawiam.

1680659[/snapback]

Hehe kolejna ofiara silencera. ;]

Pamietaj, zeby nalozyc koniecznie biala paste, a z tymi naklejkami to moga sie przyczepic (typki z serwisu zawsze cos znajda, aby tylko nie uwzgledniac gwarki ;/ ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AtiTool miałem jakies 460/520 powyzej 460 pojawiały sie artifacty na standardowym chłodzeniu rdzenia na pamieciach mam radiatorki.

Ale zostawiłem sobie na 400/520

1680232[/snapback]

Nie potrafie tego zrozumiec 460MHz rdzeń na standardowym chlodzeniu ja mam wyżej juz wspomniany cooler od durona 1200 przedtem mialem miedziany cooler revolteca i powyżej 390MHz nie idzie ....

 

Zabezpieczenie tkwi też w wersji biosa bo np. w wersfji F21 Rabitem można wykręcić na rdzeniu max 375 MHz a w wersji F20 560 MHz. Mowa oczywiście o Gigabycie.

1680785[/snapback]

.... moze to wlasnie wina biosa ?? ale czy zabezpieczenie polegaloby na pojawieniu sie artifactów powyżej 375MHz :? chyba nie ?? Jak ewentualnie mam sprawdzić wersje biosu ??

 

Dzisiaj zapakowalem nowego FSP350-60mdn i żadnych zmian Atitool maxcore staje na 375-380MHz. Jak dam ok 400MHz to 3Dmark ładnie śmiga bez żadnych powikłań ale po jakimś czasie VPU Recover (tak mi sie wydaje ) zmienia taktowanie na standardowe 250/400 i dalej leci juz na takich... padaka mialbym kase to kupilbym 2x6600gt i nic bym nawet nie podkręcał ale nie mam i musze wymyslić co z tą kartą nie tak bo 375/500 to nie jest granica możliwości (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez 6600gt kosztuje 3x wecej , a czego ty oczekujesz od r9550 ? ze bedzie krecil sie na wypasie i wydajnosc bedzie rowna 8 potokowcom :mur:

1681370[/snapback]

NIE zrozumiałeś mnie. Chodzilo mi o to że gdybym mial kase na 6600gt to bym sobie kupil i byloby cacy. Ale jako ze nie mam dlatego jade na r9550 i próbuje znaleźdź powód dlaczego moja karta jest dużo mniej wydajna od r9550 innych użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie tkwi też w wersji biosa bo np. w wersfji F21 Rabitem można wykręcić na rdzeniu max 375 MHz a w wersji F20 560 MHz. Mowa oczywiście o Gigabycie.

1680785[/snapback]

Kolego apofiss piszesz o 2 wersiach BIOSU F21 i F20 a oto co udało mi sie dowiedzieć o moim BIOSIE (Rabit 1.5) :

 

-- ROM BIOS info --

Desc: R955128D F1Info: V350AGP DGD1UN, sagba035.f1 v611 , 2004/04/28 22:30

Radeon family: Radeon 9600/9550/X600/X300 series

 

Z tego wynika ze mam wersje F1 !!! czy możesz powiedzieć cos na jej temat ?? chyba ze to nie jest wersja tylko jakies inne oznaczenie

 

pare linijek wyżej rabit wyświetla cos takiego :

 

! CRC table has wrong format, ignore it

 

to jakis error czy co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE zrozumiałeś mnie. Chodzilo mi o to że gdybym mial kase na 6600gt to bym sobie kupil i byloby cacy. Ale jako ze nie mam dlatego jade na r9550 i próbuje znaleźdź powód dlaczego moja karta jest dużo mniej wydajna od r9550 innych użytkowników

1681391[/snapback]

 

heheh, ja ja bym mial kase to tez bym se kupil gf6600 , a tak to tez musze sie urzerac z tym co mam : :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe kolejna ofiara silencera. ;]

Pamietaj, zeby nalozyc koniecznie biala paste, a z tymi naklejkami to moga sie przyczepic (typki z serwisu zawsze cos znajda, aby tylko nie uwzgledniac gwarki ;/ ).

1680959[/snapback]

wracając na moment do mnie to tak: przyjeli mi go do gwarancji :D

białą paste nałożyłem.. nie wiem czy na 100% tyle ile być powinno ale za to dobrze dokręciłęm Silencer'a więc powinno być ok..

co prawda Silencer "zawadzał" trochę o tego kondensatorka najbliżej usytuowanego od rdzenia :/ ale to chyba nie przez to..

a co do naklejek to nawet nic koleś nie mówił :D

i jeszcze wspomniał że jgo zdaniem dostane nową karte :) / :/ ale musze zapytać czy byłaby możliwość żebym dopłaciłcoś i dostał coś typu 9600PRO...

zobaczymy..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie jak wygląda sprawa z kręceniem 9550 od MSI

(oczywiscie w gre wchodzi tylko ten z czerwonym laminatem od 9600xt).

Dzieki za jakies info, bo sie na niego napalilem, ale jestem ciekaw czy ktos ma jakies doswiadczenia z tym cudem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam sie o spawe napiecia na AGP. Czy ktos po Vmodzie olowkowym zwiekszal napiecie na slocie? Wymiane chlodzenia juz mam za soba i teraz przymierzam sie do siegniecia po 500MHz na rdzeniu ;]

1682339[/snapback]

Ja mam podniesione na 1,6V, przy 1,5V miałem freezy w grach.

Oczywicie po vmodzie, ale to wszystko zależy od konkretnego przypadku...

podniesienie napiecia AGP może pomóc ale nie musi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was wgrywal juz ten bios F21 do radka od G-B ???? bo ja za cholere nie moge. probowalem juz flashromem, atiflashem i przez vtuner'a ale nic lipa, tego biosu sie nawet nie da otworzyc w Rabicie. co jest grane, ten bios jest ze 3 razy wiekszy od pozostalych, ma okolo 150kb. w vtunerze pisze ze checksum mu sie nie zgadza, a we flashromie pisze chyba ze aktualna wersja jest najnowsza. prosze o pomoc. z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was wgrywal juz ten bios F21 do radka od G-B ???? bo ja za cholere nie moge. probowalem juz flashromem, atiflashem i przez vtuner'a ale nic lipa, tego biosu sie nawet nie da otworzyc w Rabicie. co jest grane, ten bios jest ze 3 razy wiekszy od pozostalych, ma okolo 150kb. w vtunerze pisze ze checksum mu sie nie zgadza, a we flashromie pisze chyba ze aktualna wersja jest najnowsza. prosze o pomoc. z gory dzieki

1683598[/snapback]

 

Wielokrotnie było to już opisywane na forum. Bios do GB wgrywa się programem GB.

Trzeba użyć programu, który jest dołączony do biosu f21. Program nazywa się gvf15.

Musisz utworzyć dyskietkę startową, skopiować rozpakowaną zawartość na dyskietkę, ustawić na bootowanie z flopa, a następnie postępujesz dokładnie tak, jak w przypadku flashrom'a (tylko zamiast komendy flashrom trzeba wpisać gvf15)- gvf15 -p r955128d.f21

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i [gluteus maximus]. zrobilem jeszcze raz, tak jak napisales i to samo. czyli wpisuje w dosie:

gvf15 -p r955128d.f21 i po chwili wyskakuje mi taki komunikat:

 

This is ati vga card

serial ROM

 

the current BIOS version is the newest

czyzbym mial juz wgrany ten bios???? ale to troche dziwne bo jak wpisuje gvf15 -v to mam cos takiego:

vga card model: R955128D

BIOS version: F1

Sing on message: R955128D F1

o co tu chodzi?????? czy ktos wie moze co tu jest grane???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już testował radka od MSI kupionego w Lucky-Starze w Łodzi: http://www.lucky-star.com.pl/detal/main.ph...d=GRA128RA9550U? Jest na czerwonym laminacie, czyli na tym dobrym podobno ale ciężko jest się cokolwieg dowiedzieć na temat tych kart, mimo iż sporo osób pisze, że się nieźle kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...