Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was mały opytanko otóz od dwóch dni jestem posiadaczem owej karty dokładnie gigabyte z srebnym radiatorem i kościami 4ns hynixa :D udało mi sie ja narazie podkrecic do 450/550 i uzyskałem to 3d mark 01 http://service.futuremark.com/compare?2k1=8743214

 

 

1. pytanie czy zmianan biosu cos da ??? jakas lepsza wydajnosc ??

2. czy nie zamało tych punktów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no to ja mam inne pytanie , czym do cholery wgrać INNY bios niż ten w wersji F21, mam elegancko zmodyfikowane dwa biosy od Gigabyte 9600PRO i XT i za cholerę nie mogę wgrać nowego biosa ani flashromem ani GFV15 ciągle albo mi wywala że to nie ten bios, albo że firmware zablokowany "locked"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ogromna prosbe. Czy nie mogl by ktos podac linka, lub dac zalacznik z gotowym zmodowanym biosem do Sapphire Radeon 9550 128MB 128 bit na pamieciach samsung 5ns. Szukalem, ale znalazlem opracowanie i gotowy bios ale dla wersji z 4ns (www.in4.pl). A na forum po ktoryms setnym poscie pogubilem sie do reszty :( . Prosze o pomoc i z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema. mam takie pytanie, czy wy tez macie problemy z zainstalowaniem najnowszych sterow pod tego radka tylko nie z oryginalmym biosem lecz przerobionym(taki jak oryginal tylko ze zegary podkrecone w rabicie) nie mowie o catalystach normalnych tylko sterach Omegi. wczesniej nie bylo problemu ale pare ostatnich wersji tych sterow mi nie dziala, po instalacji nie wykrywa karty i lipa. musialem wgrac oryginalny bios. wie ktos z was co na to poradzic???

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku bawiłem sie w zmiany biosów, ale czy to naprawde jest potrzebne?

Ostatnio siedze na standartowym biosie i standartowych ustawieniach (250/200) a jak chce w cos pograc to 2 kilknięcia - odpalam odpowiedni profil w ATITool i po kłopocie (np 550/250 + timingi).

Mysle, że nie ma sensu katować grafy non stop.

Poza tym jak (odpukać) - zdechnie - to nie będe miał problemów z wgraniem org. biosu :wink:

Dlatego odradzam zabawy z biosami, bo tak naprawdę nic to nie daje, a może przysporzyć kłopotu jak karta padnie.

Lepiej pobawić się trochę spod windy (ATITool, ATI Tray Tools), znaleźć max stabilne taktowania i timingi i stworzyć sobie profile 2D/3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku bawiłem sie w zmiany biosów, ale czy to naprawde jest potrzebne?

Ostatnio siedze na standartowym biosie i standartowych ustawieniach (250/200) a jak chce w cos pograc to 2 kilknięcia - odpalam odpowiedni profil w ATITool i po kłopocie (np 550/250 + timingi).

Mysle, że nie ma sensu katować grafy non stop.

Poza tym jak (odpukać) - zdechnie - to nie będe miał problemów z wgraniem org. biosu  :wink:

Dlatego odradzam zabawy z biosami, bo tak naprawdę nic to nie daje, a może przysporzyć kłopotu jak karta padnie.

Lepiej pobawić się trochę spod windy (ATITool, ATI Tray Tools), znaleźć max stabilne taktowania i timingi i stworzyć sobie profile 2D/3D.

1689442[/snapback]

Zgadzam się w zupełności !! ;) , zresztą w ATT , można włączyć sobie tryb 2D i 3D i karta będzie automatycznie przełączana na odpowiednie taktowanie po odpaleniu np. jakieś gry . A wogóle wgrywanie biosów , uważam za bezsensowne , bo po co jeśli na standardowym , można uzyskać wyniki lepsze niż na standardowo taktowanym radeonie 9600 XT , więc co to za radocha miec oszukanego r9600 ?? , nie lepiej mieć wypasionego r9550 ?? ;) Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Radeona 9550 od MSI. Karta wyglada identycznie jak ta http://www.beareyes.com.cn/2/lib/200502/12/003/01.jpg W systemie wykrywa ją jako Radeona 9550SE :blink: co dla mnie jest bardzo dziwne bo ma 128Mb ram, szyne też 128bit. W 3demarku03 uzyskałem zaledwie 2233pkt na sempronie 2500+ i 256 ramu. Karty nie mam zamiaru podkręcac ale bardzo mnie denerwuje to SE, w sklepie powiedzieli że nie wymienią na GB. Nie chce ktos kupić za 200zł

 

I niech mi ktos wytłumaczy co to oznaczenie Samsung446 K4D273668F-TC33 bo cos takiego pisze na tej karcie i nic więcej może dlatego ona jest SE takie coś http://www.beareyes.com.cn/2/lib/200502/12/003/07.jpg.

 

Jak napisałem wcześniej oddam za 200zl. Bo z tego co czytam Gigabyte chodzi 400/500 a moja tylko 250/200

Edytowane przez raffal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Radeona 9550 od MSI. Karta wyglada identycznie jak ta  1690201[/snapback]

pamiatki masz 3.3ns :) takze jezeli o to chodzi to wypasik :)

 

 

szkoda ze nie chcesz krecic bo ten msi robi 500/700 :D

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej od Gigabyte. Jak się bawiłem ati tool i ustawiłem rdzeń na 400 to wszystko było ok, jak zmieniałem pamięci z 200 na 500 to obraz się psół , to tym bardzie 700 nie pójdzie. 300 szło , więcej też ale 500 nie poszło

 

Mam oferte zeby ja sprzedać za 200zł i nie wiem co robić , nawet twoja robi ponad 500, Moja max na pamięciach 320 :mur: pozatym takie ustawienia moge mieć tylko w ati tool jak go zamkne to wraca do 250/200. Znajomy który na tym wszystkim się zna powiedział że to jest SE i dlatego tak jest, i daje mi za nia 200zł. Chciałem jeszcze sie tu dowiedziec czy ktos nie miał tego samego problemu

Edytowane przez raffal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprzedawaj bo moja robi ponad 500 ale ddr , czyli twoja na memkach robi 2*320 czyli 640ddr czyly wypas, takze gigabyte nie dorasta mu do piet

 

a jak ty ustawiles 500 ,to dales 1000ddr czyly taka czestotliwosc jak gf6800 :D

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wynik na poziomie 4100pkt w 3demark03 na jakis sterownikach Omega to duzo. Ściagłem jakieś sterowniki Omega przestawiłem suwaki w ati tool na 450/320 i uzyskałem taki wynik. Poprawa do tego co miałem wcześniej jest ponad 2 razy czy te sterowniki tyle dały????.

Ale karta cos się mocniej grzeje. Miedziany wiatrak jest juz wyczówalnie cieplejszy.

 

No to chyba kolega z klasy coś mnie kłamal z tym wszystkim

 

Kupiłem pierwszy komputer w życiu w sklepie gdzie pracuje kuzyn i większość rzeczy to on doradzał. Kupiłem semprona 2500 płyte gigabyte k8ns i ramu 512 jakis kingston, zasilacz tangan (czy jakoś tak) ,obudowe. Za ta karte dałem 250zł, kuzyn zapewniał że będzie super i dlatego była droższa od zwykłych 9550. Ale jak zaczołem to wszystko składać ze znajomym procesor spokojnie poszedł na 7x300, a nawet 7x320 więc tu miało tak być jak obiecywał kuzyn, ale grafika chodziła tylko na 250/200. Znajomy wypatrzył że taki program Everest podaje że to jest MSI RX9550SE i wywnioskował że to pewnie dlatego i jak chce to on ją kupi za 200zł ( sam ma gf4mx440), pokazał mi to forum że wszyscy takie karty maja ustawione na 400/500 i taka powinieniem był kupić. Zadzwoniłem do kuzyna i powiedział żebym ściagnoł inne sterowniki pod tą karte. Tak też zrobiłem i wszystko sie poprawiło.

 

Wiatrak jest cieplejszy ale nie ma tragedii, po prostu wcześniej jak sie go dotykało to wogule nie było czuć ciepła tak samo na pamięciach teraz pamięci i ten wiatrak są cieplejsze, ale nic sie nie dzieje na ekranie. Kuzyn w sms-e napisał że mam ustawic 450/320 i tak zostawić. Tak zrobiłem i wszystko śmiga, więcej mam nie dawać bo to już jest podobno wyższe taktowanie niż wersji XT

Edytowane przez raffal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniaj sie! , twoj kolega albo sie niezna albo chce cie przyciac, wynik jest b.dobry

 

jezeli chodzi o wynik to glownie tyle punktow dalo ci podkrecenie karty , a posrednio kilka punktow mogly dac omegi

 

jezeli za bardzo ci sie grzeje to proponuje wladowac do obudowy jakis wiatrak 80x80 na przod zeby wpychal swieze powietrze do budy i bedzie lepiej

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma wersję PRO 3D marka najlepiej 03 to pls niech sprawdzi ile najwięcej MHz na rdzeniu udało się wycisnąć z 9550 i niech wrzuci screena.

 

Jak tylko dojdzie nowa pasta termoprzewodząca to zamierzam w końcu przekroczyć 590MHz i nie ukrywam że liczę tak na 610MHz a to już chyba będzie rekord :wink: .

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.. wczoraj zamowilem radka Sapphira Atlantis 128/128 z vivo... czy ktos ma taka karte ostatnio kupiona ? jak sie kreca te ostatnie szafirki ? no i jakie maja pamieci ? karte bede miec we wtorek i nie wiem czego mam sie spodziewac... z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo biosa F21 to gigabyte dał [gluteus maximus]...

dlaczego... po analizie pliku jest tak...

- pierwsze 36 bajtów to jakieś śmieci...

- dalej 52kB to bios oznaczony R955128D F1

- następne 52kB to bios oznaczony 113-AA44400-100-GB

- ostatnie 52kB to bios oznaczony GV-R955128D F21

niestety jak zapytałem o to w supporcie gigabytea to przestali odpisywać...

trza se poprostu hexedytorem wyjąć tego biose i wgrać czymkolwiek, choćby spod windy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.. wczoraj zamowilem radka Sapphira Atlantis 128/128 z vivo... czy ktos ma taka karte ostatnio kupiona ? jak sie kreca te ostatnie szafirki ? no i jakie maja pamieci ? karte bede miec we wtorek i nie wiem czego mam sie spodziewac... z gory dzieki

1690609[/snapback]

Mój VIVO 9550 ma 3,3ns pamięci, ale ma radiator na GPU. Mimo to ze ma radiator GPU 425MHz na lajcie, a z wiatrakiem nie wiem, bo nie patrzałem

 

http://www.kingbo.com/review/ATI%20R9550%2...340%20p.133.jpg

Widzieliście to?! ...Radeon 9550PE (450/600) :o

 

 

PS: 670MHz na GPU to przesada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko. Mój his radeon 9550@9600 128mb 128 bit 3.3 działa teraz na 415|550 i na radiatorach kości ledwo wyczuwa się większą temerature ale gdy kręce go więcej to wyskakują artefakty. Jak sprawdzałem to przy prędkości 600 troszkę się podgrzewają ale nic więcej. Czego im trzeba żeby poszły wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BAKUPL a dawno kupiles ta karte ? i nie wiesz czy wszystkie kart z vivo maja takie pamieci czy twoja jest wyjatkowa jakas ?

1692637[/snapback]

Karte dostałem tydzien temu...mialem do wyboru 3

 

i ...

 

Moja ma hynix 3.3

druga tez miala hynix 3.3

Trzecia miała elixir 3.6

a 9550 bez vivo miał samsung tc-40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ORBie kilka osób ma ponad 600MHz na rdzeniu.

Pewien typek nawet 670MHz zrobił  :blink:

Mój max w marku 03 lub 05 (nie pamiętam) to było ok. 590MHz, ale screena nie mam niestety. Na rdzeniu było ponad 1,6V więc robiło się niebezpiecznie :lol:

1690467[/snapback]

Mógłbyś zrobić screena najwyżej taktowanych gpu z 9550 na orbie?. Zależy mi pls Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O stary.. to ladnie mnie podbudowales.. obym ja tez mial takie pamieci :)) jutro wszystko sie okaze..jak bede miec tak jak Ty 3.3 albo nawet te 3.6 to bedzie miodzio :))

jutro powiem co i jak.. no i powiem jak sie kreci :) pozdro Bakupl ;)

 

a moze dasz jakies rady jak krecic i czym co ? :)

Edytowane przez yaCaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...