Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie...

Meczyłem cały wieczór radka i ......

-jak mam rdzeń na 250 to pamiątki sie wywalają na około 225 MHz

- jak dam rdzeń więcej np. 400 to pamiątki sypią sie na około 240 MHz

O co chodzi??..możeliwe że to zasiłka?? (jak sugerował bily_1)

Próbowałem róznych kombinacji rdzeń / pamiatki..ale nie przekraczają memy tych 240..

Czytałem gdzieś coś takiego..że zależnie od ustawień w biosie karty rdzenia i pamiatek..może wzrosnąć ich podkręcalność...znaczy jak np. memory ma wiecej ustawione na default w biosie, to możliwe że więcej pójdą.....prawda czy cos pomieszałem ostro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

Meczyłem cały wieczór radka i ......

-jak mam rdzeń na 250 to pamiątki sie wywalają na około 225 MHz

- jak dam rdzeń więcej np. 400 to pamiątki sypią sie na około 240 MHz

  O co chodzi??..możeliwe że to zasiłka?? (jak sugerował bily_1)

Próbowałem róznych kombinacji rdzeń / pamiatki..ale nie przekraczają memy tych 240..

  Czytałem gdzieś coś takiego..że zależnie od ustawień w biosie karty rdzenia i pamiatek..może wzrosnąć ich podkręcalność...znaczy jak np. memory ma wiecej ustawione na default w biosie, to możliwe że więcej pójdą.....prawda czy cos pomieszałem ostro :D

1719493[/snapback]

Odkrec proca na def. jesli bedzie to samo to wina karty a nie zas.

Pozatym o tym ustawieniu w biosie to pierwszy raz slysze, ale wydaje sie bardzo nielogiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam radka 9550 Saphire, nie wiem tylko jaką prędkość mają pamięci :-| To są kości Hynixa.

kartę kupowałem już dość dawno...w sklepie mówili, że są to niby 4ns...ale chciałbym to sprawdzić :rolleyes:

 

Na kościach jest następujący napis:

Hynix 423A

HY5DU281 622ET-H

 

Sugerując się tym: "HY5..." to wychodziłoby, ża są to 5ns...chybaże się mylę :unsure:

 

Proszę o podpowiedz w tej kwestii.

 

P.S. Jak bardzo da się podkręcić tą kartę bez dodatkowego chłodzenia? Obecnie mam(350/243)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będą to 4ns tzn z napisy wynikałoby że to są 5ns ale one i tak działają jak 4ns...

a co do tego jak Ci sią karta podkręci to jest na to odpowiedź jasna i czytelna: każda karta kręci się inaczej i do innych wartości maksymalnych, to że Jacuś placuś wykręcił swoją do 500MHz'ów na rdzeniu to nie znaczy że i Twoja pójdzie na tyle... nikt nigdy nie da Ci z góry odpowiedzi na to pytanie.. sam sprawdź.. tak jest najlepiej

[EOT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja z innej beczki.

Znalazlem tu kilka postow na ten temat, ale nic konkretnego, z kolei z opisow w niektorych stopkach wynika, ze sa tu ludzie ktorzy posiadaja Radeony 9550 na plytach ecs k7vta3. Ja nie moge niestety uruchomic na niej radka 9550 od HiSa (z kolei 9000 dziala mi na tej plycie bez problemow).

Czy ktos orientuje sie jakie sa mozliwosci - wymiana karty itp, ktore modele dzialaja z ta plyta? Znalazlem nawet jakas notatke od ECS, ze plytki k7vta3 w ogole nie supportuja radeonow 9550/9600. Jak to jest?

Bede wdzieczny za jakies odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten nowe radki 9550 od szafira z pamieciami 3,3ns nie róznia sie od zykłych posiadaniem VIVO?? jest na formu osoba która ma tego szafiara z 3,3ns?? jak tak to niech napisze w jakim sklepie internetowym go kupił :wink:

Edytowane przez kuki1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robson mam te same pamiątki tylko na innej karcie-gecube 9550 gt. Wg. mnie to 5 ns(niestety).Słabo się kręcą ,do 540 mhz bez artefaktów,bez wzgędu na ustawienia rdzenia . Dołożyłem radiatory i wentylator z boku, ale dla OC niewiele to dało mam tylko spokojną głowę o przegrzanie.Za to rdzeń kręci się wyśmienicie na razie mam 450 .Żeby nie te pamięci :( 3dmark03 OC 450/540 - 3807 pkt . 3dmark01 OC 425/520 12149. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robson mam te same pamiątki tylko na innej karcie-gecube 9550 gt. Wg. mnie to 5 ns(niestety).Słabo się kręcą ,do 540 mhz  bez artefaktów,bez wzgędu na ustawienia rdzenia . Dołożyłem radiatory i wentylator z boku, ale dla OC niewiele to dało mam tylko spokojną głowę o przegrzanie.Za to rdzeń kręci się wyśmienicie na razie mam 450 .Żeby nie te pamięci :( 3dmark03 OC        450/540 - 3807 pkt . 3dmark01 OC 425/520 12149.  :D

1722568[/snapback]

No właśnie tego się obawiałem :sad: A w sklepie mówili, że sąto 4ns :mad:

Dam znać jak wyszlo podkręcenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka dni temu pisałem posta z pytaniem czy jest możliwość uruchomienia karty graficznej ATI RADEON 9550/9600 oraz pamięci DDR400 na starej płycie SocketA K7S5A rev.3.1. Dzisiaj mam już kartę RADEON'a 9550 jednak efekt po jej włożeniu do płyty jest nieco zaskakujący. Na samym początku przy instalacji systemu WinXP z nowym Radeonem instalator uruchomił się w 4bitowym kolorze z rozdzielczością VGA (co mnie już mocno zaniepokoiło). Kiedy system został zainstalowany a karta chciała przejść na wyższą rozdzielczość wszystko się blokowało, komputer przestał odpowiadać a sama grafika wypluła na ekran jakieś kolorowe dziwne kreski. Radykalna zmiana nastąpiła dopiero po zainstalowaniu systemu z nowymi sterownikami ze strony ATI jednak do tej pory jest coś nie tak. Poniżej przedstawię screen'y z mojego pulpitu oraz screen z GTA ViceCity po którym nogi mi się miękkie zrobiły. Nie wiem co jest grane. Radeon chodzi sobie na 4x AGP , próbowałem zmieniać ustawienia z “Właściwości Ekranu” ale nie przyniosło to oczekiwanego efektu. Wygląda na to że coś jest nie tak z odświeżaniem ekranu, jeżeli chodzi o ViceCity nie mam zielonego pojęcia co się dzieje z grafiką. Dodam może że BIOS na płycie nie był upgradeowany (nie wiem jak to sie robi) a sama grafika jest NOWA !.

 

Pierwszy odnośnik przedstawia pulpit i dziwne przekłamania w jego tle. Nie wiem co to jest, pierwszy raz się z czymś takim spotykam.

 

http://xhtmlproject.bravehost.com/webtmp/ati9550gigabyte.jpg

 

Drugi odnośnik przedstawia również pulpit ale przesunąłem ikonę która zostawiła za sobą dziwny ślad.

 

http://xhtmlproject.bravehost.com/webtmp/a...50gigabyte2.jpg

 

Oraz 2 screen'y z GTA ViceCity. Osoby o słabych nerwach nie zaglądać !

 

http://xhtmlproject.bravehost.com/webtmp/vicecity.jpg

http://xhtmlproject.bravehost.com/webtmp/vicecity2.jpg

 

Dla mnie sprawa jest zbyt skomplikowana. Może ktoś z was będzie wiedział co się dzieje.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez stabilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka dni temu pisałem...

1723597[/snapback]

Po pierwsze - czemu te zdjecia sie nie otwieraja ? (zeby je zobaczyc trzeba je sciagnac na hdd...).

Po 2gie sprawdz karte na innym kompie.

Podobne objawy wystepuja jak za mocno podkreci sie mem (mialem tak u siebie), wiec jesli na innym kompie bedzie to samo, to posypaly sie wlasnie pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - czemu te zdjecia sie nie otwieraja ? (zeby je zobaczyc trzeba je sciagnac na hdd...).

Po 2gie sprawdz karte na innym kompie.

Podobne objawy wystepuja jak za mocno podkreci sie mem (mialem tak u siebie), wiec jesli na innym kompie bedzie to samo, to posypaly sie wlasnie pamieci.

1723636[/snapback]

Dopiero w poniedzialek sprawdze u kogos ta karte, teraz szukam rozwiazania (mniej prawdopodobnego) na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomózcie Mi. Mam Radka 9550 Mgspeeda i mam straszliwy problem ze sterwonikami. Karta jest 100% sprawna ponoć. Była w serwisie i ok.

U mnie po wgraniu na nowo windowsa i sterów dołaczonych było ok, przez jakiś czas. Teraz, gdy właczam jakas gre (World of Warcraft na przykład) ekran gaśnie albo występuje komunikat na zgasłym juz monitorze "inny zakres pracy czy cos w tym stylu.

 

 

Pomózcie mi!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten nowe radki 9550 od szafira z pamieciami 3,3ns nie róznia sie od zykłych posiadaniem VIVO?? jest na formu osoba która ma tego szafiara z 3,3ns?? jak tak to niech napisze w jakim sklepie internetowym go kupił icon_wink3.gif

czy ktos odpowie na moje pytania??? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam problem iz podczas gry w far cry, komp mi restartuje, ma to zazwyczaj miejsce po kilkunastu minatach grania. Moja grafa to radek ggiabyte 9550 128mb/128 bit, oczywiscie grafa była podkrecona z 250/400 na 450/550. Chłodzenie mam AC rev3. NA tych ustawieniach przeszedłem second sight bez problemow. 3 dmark 2003 zawsze ładnie przechodzi, bez zwisow i artefaktów. Wynik dobry jak na ta karte 3600-3700pkt.

Natomiast mam problem z tym far cry. Nie wiem czego to wina. Zmniejszyłem oc na 400/530 i dalej to samo, po kilunstatu minuch grania komp restartuje. Zasilacz moj to nowy modecom 350 wat 2.0 PFC. :/

nie wiem czy to wina zaislacza czy chłodzenia, czy grafy.

Grafe mam krotko wiec niewiele moge powiedziec jak sie zachowuje z innymi grami, z wyjatkiem tych dwoch wspomnianych.

wydaje mi sie ze karta sie grzeje, tylko czemu mi 3dmark2003 ładnie chodzi:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka postów wcześniej o problemach z Radeonem 9550 na K7S5A. I pomimo że teraz mi wszystko już działa jak należy chciałem dopisać kilka linijek dla przestrogi innych użytkowników, szczególnie tych którzy chcą w niedalekiej przyszłości zrobić jakiś zakup. Kilka dni temu udałem się do sklepu PC PROJEKT który znajduje się w Krakowie przy ulicy Starowiślnej 65 z zamiarem zakupu karty graficznej. Miałem (szczęście) że bardzo miły pan który siedział za ladą poszedł mi na rękę mówiąc: “Wie pan co, z Radeonów 9550 mamy ostatnią kartę i jest ona odłożona dla innego klienta. Ale zrobię dla pana wyjątek ! i sprzedam ją panu.” W domu karta przy instalacji XP włącza się w 4bitowych kolorach (co już jest pierwszym dzwonkiem do tego że karta jest prawdopodobnie strzelona). Pojechałem dzisiaj do sz.p sprzedawcy poinformować go o zaistniałym problemie. Poprosiłem o sprawdzenie karty na jego serwisowym kompie i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu sz.p sprzedawca odmawia twierdząc że nie mają żadnego kompa z zainstalowanym systemem XP. Zaprasza za tydzień itd. Itd. - zaznaczę że po tygodniu kończy się 5dniowy okres reklamacyjny. Dowidzenia, pozdrawiam .. ... po wyjściu ze sklepu natychmiast udaje się do konkurencyjnego sklepu który znajduje się nieopodal sklepu PC PROJEKT. W konkurencyjnym sklepie dostaje darmowy serwis na kartę która nie była u nich kupowana, mało facet w serwisie sprawdza ją na dwóch płytach głównych, stwierdza prawdopodobieństwo zniszczonych kości pamięci na karcie i służy radą (wszystko gratis). Zabieram kartę i wracam do złodziei z PC PROJECT'u , tak tak – złodziei. Tym razem zgłaszam reklamacje którą natychmiast panowie przyjmują i rozwiązują problem poprzez natychmiastowy zwrot pieniążków (nie chcieli jej wziąć na serwis, nie chcieli jej sprawdzić, natychmiast oddali pieniądze). Teraz już wiem że problem tkwił w wyborze sklepu, kiedy otrzymałem pieniądze natychmiast udałem się do konkurencji (ROM – Ul. Halicka 9 w Krakowie – Polecam ich, naprawdę mało takich sklepów i ludzi którzy klienta traktują jak klienta, nie jak potencjalnego typa do wciśnięcia niesprawnego sprzętu.) gdzie zakupiłem z powrotem taką samą kartę, a panowie z serwisu sprawdzili ją specjalnie przed wydaniem czy jest sprawna.

 

Jak widać problemem nie był zasilacz (ktoś pisał powyżej) – nie były drivery, czy stara płyta główna na Socket A – problemem są nieuczciwi sprzedawcy którzy czekają tylko na odpowiedni moment aby wcisnąć z premedytacją zniszczony sprzęt.

 

Bądźcie czujni przy zakupach sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - czemu te zdjecia sie nie otwieraja ? (zeby je zobaczyc trzeba je sciagnac na hdd...).

Po 2gie sprawdz karte na innym kompie.

Podobne objawy wystepuja jak za mocno podkreci sie mem (mialem tak u siebie), wiec jesli na innym kompie bedzie to samo, to posypaly sie wlasnie pamieci.

1723636[/snapback]

 

Pisałem kilka postów wcześniej o problemach z Radeonem 9550 na K7S5A. I pomimo że teraz mi wszystko już działa jak należy chciałem dopisać kilka linijek dla przestrogi innych użytkowników, szczególnie tych którzy chcą w niedalekiej przyszłości zrobić jakiś zakup. Kilka dni temu udałem się do sklepu PC PROJEKT który znajduje się w Krakowie przy ulicy Starowiślnej 65 z zamiarem zakupu karty graficznej. Miałem (szczęście) że bardzo miły pan który siedział za ladą poszedł mi na rękę mówiąc: “Wie pan co, z Radeonów 9550 mamy ostatnią kartę i jest ona odłożona dla innego klienta. Ale zrobię dla pana wyjątek ! i sprzedam ją panu.” W domu karta przy instalacji XP włącza się w 4bitowych kolorach (co już jest pierwszym dzwonkiem do tego że karta jest prawdopodobnie strzelona). Pojechałem dzisiaj do sz.p sprzedawcy poinformować go o zaistniałym problemie. Poprosiłem o sprawdzenie karty na jego serwisowym kompie i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu sz.p sprzedawca odmawia twierdząc że nie mają żadnego kompa z zainstalowanym systemem XP. Zaprasza za tydzień itd. Itd. - zaznaczę  że po tygodniu kończy się 5dniowy okres reklamacyjny. Dowidzenia, pozdrawiam .. ... po wyjściu ze sklepu natychmiast udaje się do konkurencyjnego sklepu który znajduje się nieopodal sklepu PC PROJEKT. W konkurencyjnym sklepie dostaje darmowy serwis na kartę która nie była u nich kupowana, mało facet w serwisie sprawdza ją na dwóch płytach głównych, stwierdza prawdopodobieństwo zniszczonych kości pamięci na karcie i służy radą (wszystko gratis). Zabieram kartę i wracam do złodziei z PC PROJECT'u , tak tak – złodziei. Tym razem zgłaszam reklamacje którą natychmiast panowie przyjmują i rozwiązują problem poprzez natychmiastowy zwrot pieniążków (nie chcieli jej wziąć na serwis, nie chcieli jej sprawdzić, natychmiast oddali pieniądze). Teraz już wiem że problem tkwił w wyborze sklepu, kiedy otrzymałem pieniądze natychmiast udałem się do konkurencji (ROM – Ul. Halicka 9 w Krakowie – Polecam ich, naprawdę mało takich sklepów i ludzi którzy klienta traktują jak klienta, nie jak potencjalnego typa do wciśnięcia niesprawnego sprzętu.) gdzie zakupiłem z powrotem taką samą kartę, a panowie z serwisu sprawdzili ją specjalnie przed wydaniem czy jest sprawna.

 

Jak widać problemem nie był zasilacz (ktoś pisał powyżej) – nie były drivery, czy stara płyta główna na Socket A – problemem są nieuczciwi sprzedawcy którzy czekają tylko na odpowiedni moment aby wcisnąć z premedytacją zniszczony sprzęt.

 

Bądźcie czujni przy zakupach sprzętu.

1724480[/snapback]

Hehe a jednak mialem nosa. :^)

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne objawy wystepuja jak za mocno podkreci sie mem (mialem tak u siebie), wiec jesli na innym kompie bedzie to samo, to posypaly sie wlasnie pamieci.

Zgadza sie. I tu miales racje !

 

 

Hehe a jednak mialem nosa. :^)

1724632[/snapback]

Z mila checia oczekiwal bede w przyszlosci na twoje odpowiedzi w razie jakis problemow :wink:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomózcie Mi. Mam Radka 9550 Mgspeeda i mam straszliwy problem ze sterwonikami. Karta jest 100% sprawna ponoć. Była w serwisie i ok.

U mnie po wgraniu na nowo windowsa i sterów dołaczonych było ok, przez jakiś czas. Teraz, gdy właczam jakas gre (World of Warcraft na przykład) ekran gaśnie albo występuje komunikat na zgasłym juz monitorze "inny zakres pracy czy cos w tym stylu.

Pomózcie mi!!!!

1723959[/snapback]

 

PROSZĘ WAS BARDZO, POMÓŻCIE MI Z TYM PROBLEMEM. Tu chodzi chyba o te stery, bo w serwisie powiedzieli, ze karta jest sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trz kiedys mialem takie cos ale na radku 9000 pro. Rozwiazaniem okazalo sie podlaczenie tv :blink: u mnie cos z monitorem nie gralo bo gdy podlaczylem monitor brata to wszystko bylo cycus. Pokombinuj z odswiezaniem monitora. moze pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanko czy jezeli na fabrcznych czesciach chodzenia bez zadnych v modów wycisłem z mojego radka 480/280 to po zmianie chłodzenia na rdzeniu i naklejeniu radioatorków na pamieć jestem w stanie uzykac 500/300 ???? :?dodma jeszcze tylko ze mi sie strasznie kondziory grzeją jak przy 480 mhz :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz bez wiekszej nadziei.

Jak napisalem w poprzenim poscie, po wlozeniu Radeona 9550 - HiS do slynnej plytki K7VTA3 v6 nie wstaje komp. Cwiczebnie wlozylem Radeona 9550 Sapphire no i... tez nie wstaje.

Jakies pomysly? (zmiana plyty gl.?)

 

-----------------------------------------------

No tak... Jak sie podoba, to wszyscy ooo! o! brawo,brawo. A jak przyszlo co do czego, to zaden sie nie odezwal... nic!

 

Tymczasem z pokretnej odpowiedzi supportu ECSa i szczatkowych informacji w necie wnioskuje, ze czeka mnie wymiana plyty glownej czego i panstu zycze ;)

Edytowane przez 606

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dzisiaj mój szafirek doczekał sie vmodów lutowanych :)

Zrobiony na 3 potkach wieloobrotowych 10k (vgpu, vmem i vddq).

Mam pytanko w związku z tym: jakie jest max dopuszczalne vddq?

Obecnie mam 2,8V i to jest niestety najmniejsza wartosc jaką moge ustawić. Nie ma krzaczków nigdzie więc spoko, tylko nie wiem czy cos sie nie zjara?

Vmem: 2,74V a vgpu: 1,3V - oczywiscie będzie więcej :)

Testy dopiero za kilka dni bo musze dokończyc radiatorki na pamięci i zdać zaległy egzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...