Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się nad jakims 9550 - nie zależy mi na najnowszych grach - po prostu mój Gf FX 5200 Ssie ;]]

 

I teraz zastabnawiam się nad Radeonem 9500 i 9550. Wiem, że 9500 jest SPORO mocniejszy - ale ciężko teraz dostać nową kartę, większość to poserwisówki itp.

 

NO i tu wchodzi 9550 - który osiągnie w 3Dmarku 01 około 10 tysięcy - czyli 2xtyle niż moja karta obecnie. Tylko się zastanawiam - czy warto? Czy ta karta jest warta 220 pLN - przy założeniu, że grywa się raczej w starsze gierki i nie tyka kijem np. CoD 2, czy Q4 ?

 

No i oczywiście lekkie OC można by uskutecznić - jak wtedy ta karta średnio wypada w testach ? Pozdrawiam, i czekam na opinie specjalistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo Zav :D

 

no to tak :

 

miałem fx 5500 i faktycznie teraz mam 9550 a w markach mam 2x tyle pkt ...

 

oczywiście po OC ;D jak coś to weź tego 9550 od GB i kręć :D naprawde za cenę 220zł nie dostaniesz nic innego z taką wydajnością :D

 

ja założyłem wentyl 40x40 na radiator i radiatorki na pamięci :D i mam taktowanie 420/520 - dałbym rdzeń troche wyżej ale musze wymienić pastę pod radiatorem bo orginał ssie ;P

 

a czemu nie chcesz tykać q4 albo cod2 ???

 

przy moim configu cod2 śmiga super :D a q4 jeszcze nie próbowałem ...

 

FEAR chodzi średniawo na jeża :P 800x600 i wszystko na medium(kilka opcji na maximum ale jak wyłącze cienie)

 

 

wyniki w markach przy w moim profilu są takie jakie są ale jak wspomniałem musze wymienić jeszcze pastę :] wyniki przy taktowaniu

420/520

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam FX 550, tylko 5200 i do tego 64 bit - więc w ogóle porażka.

 

A chłodzenie mam Pentagrama Al - więc o to sie nie martwię - a radiatorki nam pamięci sobie skołuję...

Czyli, że warto się za to brać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz w rzucic fotke twojej karty????? Chcialbym zobaczyc jakie masz pcb. Bo ja mam jakies inne niz te co sa opisane w necie z vmodami (oczywiscie sapphire).

1731768[/snapback]

Ja mam dokładnie to co opisane w necie z vmodami, czyli fotka1, fotka2, fotka3.

 

No pewnie ty masz nowszą wersję, która wyszła jakos z początkiem roku i dlatego masz takie ładne OC, moja jest z wrzesnia 2004.

Jak skołuje aparat to wrzuce fotki, a tymczasem szykuje sie do zrobienia >2200 w 3dm2k5 :wink:

Gdybym tylko wiedział czy rdzeń wytrzyma 1,7V... bo jedyna rzecz jaka mnie ogranicza to brak kasy na nową grafike :)

 

@zavader jak tylko masz 200zł to bierz radka i sie nie zastanawiaj. Na chwile obecną polecam sapphire, a jesli masz sklepy w okolicy to moze poszukaj msi na czerwonym laminacie od 9600XT (gdzies wczesniej byla fotka) - one sie kręcą srednio na 500/700 :)

His'a sie raczej wystrzegaj bo nie ma vmodów do niego, a duza szansa ze trafisz na cienką sztuke. A jesli masz 300zł to wiadomo - szukaj R9500 na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz w rzucic fotke twojej karty????? Chcialbym zobaczyc jakie masz pcb. Bo ja mam jakies inne niz te co sa opisane w necie z vmodami (oczywiscie sapphire).

1731768[/snapback]

On ma stara rev, bo do nowej nie ma vmodow (brak tego scalaka odp. za regulacje napiecia).

 

Wszystko jest lepsze od 64bitowego GeForce 5200 - takie moje zdanie...

 

Chodzi mi o to, czy sobie w Morrowinda popykam, NFS:U, RTCW:ET i np. FFVIII... Bo teraz to jest porażka...

1731972[/snapback]

Z morrowindem kiepsko, ogolnie gra ma duze wymagania.

Nfs u1 spokojnie bedzie smigal, et tym bardziej, ff 8 nie wiem...

 

Jak chcesz karte do starszych gier to ok, ale jesli myslisz o nowych tutulach to w chwili obecnej bym nie schodzil ponizej 8 potokow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam koło 200 PLN. I dlatego skłaniam się ku 9550 i szukam jakiegoś w miarę przyzwoitego. Wiem już, żeby szukać MSI...

 

A co do Morrowinda - to spokojnie - na obecnej 1024x768 tylko troszke przycina - więc na 9550 powinno być super. Radeon 9600 tą gierke zjada na śniadanie - a jest chyba porównywalny. Jeśli ta karta jest mniej więcej tak samo wydajna jak Radeon 9600 PRO - to mi styknie spokojnie, bo taką mam na drugim kompie - gry działaja przyzwoicie.

 

Tylko co kurde - znowu kaska w komputer? Już powoli zaczynam się zastanawiać, że to sie NIGDY nie skończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam koło 200 PLN. I dlatego skłaniam się ku 9550 i szukam jakiegoś w miarę przyzwoitego. Wiem już, żeby szukać MSI...

 

A co do Morrowinda - to spokojnie - na obecnej 1024x768 tylko troszke przycina - więc na 9550 powinno być super. Radeon 9600 tą gierke zjada na śniadanie - a jest chyba porównywalny. Jeśli ta karta jest mniej więcej tak samo wydajna jak Radeon 9600 PRO - to mi styknie spokojnie, bo taką mam na drugim kompie - gry działaja przyzwoicie.

 

Tylko co kurde - znowu kaska w komputer? Już powoli zaczynam się zastanawiać, że to sie NIGDY nie skończy...

1732109[/snapback]

Jesli chodzi Ci o gre w morrowinda z ustawieniem distance na minimum to ok. przy max gra sie dusi na ostro podkreconym 9550 (poprostu brakuje potokow).

 

po oc niekiedy lepiej niz 9600 pro :lol2: ale srednio na poziomie 9600 pro :D

1732141[/snapback]

No nie wiem... kolega ma gigabyte 9600pro (mem 2,86ns), wykrecil bez vmodow do 540/740. ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie. Widzę, że jest sporo tych 9550. Rozumiem, że najlepiej szukać MSI na czerwonym laminacie - ale na allegro już nikt takiej nie posiada w niezłej cenie. Dlatego pytam:

* Sapphire

* HIS

* Gigabyte

* Inna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie. Widzę, że jest sporo tych 9550. Rozumiem, że najlepiej szukać MSI na czerwonym laminacie - ale na allegro już nikt takiej nie posiada w niezłej cenie. Dlatego pytam:

* Sapphire

* HIS

* Gigabyte

* Inna ?

1732571[/snapback]

Jesli juz sie tak uparles na te 9550 to szukaj sapphire z pamieciami 3,3ns , spokojnie wykrecisz taka na xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj stronę 90 tego tematu i szukaj jeszcze takiej grafy jak ma daniel11111, jest to Alastor R9550 :)

1732589[/snapback]

Dobrze mowi. Jeszcze nie bylo na tweaku 9550 z takim oc. On ja chyba kupil jako oem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam znowu maly dziwny problemik, mianowicie moj gigabyte podkrecony na 450/550 w call of duty 2 w ustawieniach opcji grafiki, w jasnosci, po przesunieciu suwaka jasnosci , caly komp sie zawiesza, i to za kazdym razem, jka nie dotykam jasnosci to wszystko moge ustawic, gra oczywiscie gra bez problemow dziwne :/

w dodatku po resecie kompa, monitor byl caly czarny,po uruchmonieniu na chwile pokazał sie komunikat no signal, poczym monitor czarny. Cztery razy recznie uruchmialem i zamykalem kompa, dopoki na monitorze bylo cos widać. Moze to wina ac rev 3? troche sie przestrasztylem bo myslalem ze karta sie zjarała.

na geforce 4 mx nie mialem nigdy takich problemow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie. Widzę, że jest sporo tych 9550. Rozumiem, że najlepiej szukać MSI na czerwonym laminacie - ale na allegro już nikt takiej nie posiada w niezłej cenie. Dlatego pytam:

* Sapphire

* HIS

* Gigabyte

* Inna ?

1732571[/snapback]

 

GigaByte :D

 

ale trzeba pastę wymienić ;/ jak się wkurze to jutro pójdę do sklepu i kupię ... nawet nie pytam tutaj jaką ;p chyba że mi ktoś powie co ma na radku 9550 od GB ;>???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie żeby gygabyte byl najlepszym wyborem. One wcale sie dobrze nie kreca a wszyscy je polecja :blink: Ja bym poszukal tego alastora a w jezeli nie ma to sapphirka :wink: wyniki mowia same za siebie.

 

Wiadomo kazdy poleca to co ma bo sam kupil to z przekonaniem ze to jest najlepsze ale trzeba tez miec jakies argumenty :wink:

 

Zmiana pasty ni ci nie da :wink:

Edytowane przez pasażer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, a nie wiecie jak zrobic v-moda na innych kartach niz Sapphire i GigaByte? Bo przeczesujac siec znalazlem opisy tylko do tych dwoch ;/ Mam karte firmy Connect3D i chyba jest troche niedowatowana (niby wiekszosc rzeczy chodzi ok, ale czasem ni z gruszki ni z pietruszki vpu recover i lipa) Mam tak nawet na standardowych zegarach ;/ Juz ja serwisowalem, no ale oni tam wkladaja karte, odpalaja 3dmarka, przechodzi calego bez problemow wiec karta w/g nich sprawna ;/ Thnx from mountain ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, a nie wiecie jak zrobic v-moda na innych kartach niz Sapphire i GigaByte? Bo przeczesujac siec znalazlem opisy tylko do tych dwoch ;/ Mam karte firmy Connect3D i chyba jest troche niedowatowana (niby wiekszosc rzeczy chodzi ok, ale czasem ni z gruszki ni z pietruszki vpu recover i lipa) Mam tak nawet na standardowych zegarach ;/ Juz ja serwisowalem, no ale oni tam wkladaja karte, odpalaja 3dmarka, przechodzi calego bez problemow wiec karta w/g nich sprawna ;/ Thnx from mountain ;)

1734651[/snapback]

Moze zasilacz wymieka - widze, ze masz feela i to w dodatku tylko 300w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie żeby gygabyte byl najlepszym wyborem. One wcale sie dobrze nie kreca a wszyscy je polecja :blink: Ja bym poszukal tego alastora a w jezeli nie ma to sapphirka :wink: wyniki mowia same za siebie.

 

Wiadomo kazdy poleca to co ma bo sam kupil to z przekonaniem ze to jest najlepsze ale trzeba tez miec jakies argumenty :wink:

Zmiana pasty ni ci nie da :wink:

1734394[/snapback]

 

czemu ?

 

to co mam zrobić żeby nie mieć artów powyżej 420/520 ;>???

 

mam wentyl 40x40 na radiatorze i radiatorki na pamięciach ... i nie wiem czemu tak mało wykręciłem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie. Widzę, że jest sporo tych 9550. Rozumiem, że najlepiej szukać MSI na czerwonym laminacie - ale na allegro już nikt takiej nie posiada w niezłej cenie. Dlatego pytam:

* Sapphire

* HIS

* Gigabyte

* Inna ?

1732571[/snapback]

 

Jak chcesz MSI to jest na allegro ale niestety za 265zł Trocę drogo ale zawsze można się potargować ze sprzedawcą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

po dłuuugim studiowaniu tego tematu o radku 9550, zdecydowałem się na zakup.

oblatałem dzisiaj z 15 sklepów , szukałem szczególnie szafirka z pamięciami 3.3.

 

Miałem do wyboru:

1. szafir ,pamięci elixir 4.0 (cena 209, ale tylko rok gwarancji)

2.gigabyte pamięci hynix 5 (cena 218, rok gwarancji)

3.szafir pamięci hynix 5 (cena szok:249 zł !!!)

4.gigabyte pamięci hynix 4 (cena 220, 2 lata gwarancji)

 

Kupiłem nr. 4 GIGABYTE GV-R955128D

 

Teraz powiedzcie mi czy mnie tylko sprzedawca nie okłamał z tymi pamięciami.

Na pamiątkach jest tak:

 

HYNIX 528U

HY5DU281622ET - 4

KOR

 

46CC8315(S?)TQ - nie wiem czy to 5 czy S ,taka dziwaczna czcionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

po dłuuugim studiowaniu tego tematu o radku 9550, zdecydowałem się na zakup.

oblatałem dzisiaj z 15 sklepów , szukałem szczególnie szafirka z pamięciami 3.3.

 

Miałem do wyboru:

1. szafir ,pamięci elixir 4.0 (cena 209, ale tylko rok gwarancji)

2.gigabyte pamięci hynix 5 (cena 218, rok gwarancji)

3.szafir pamięci hynix 5 (cena szok:249 zł !!!)

4.gigabyte pamięci hynix 4 (cena 220, 2 lata gwarancji)

 

Kupiłem nr. 4 GIGABYTE GV-R955128D

 

Teraz powiedzcie mi czy mnie tylko sprzedawca nie okłamał z tymi pamięciami.

Na pamiątkach jest tak:

 

HYNIX 528U

HY5DU281622ET - 4

KOR

 

        46CC8315(S?)TQ    -  nie wiem czy to 5 czy S ,taka dziwaczna czcionka

1735514[/snapback]

 

Jeśli kupiłeś tego ostatniego to nie oszukał Cie. Masz pamięci 4ns. Podkręć ją, ciekawe ile uda się wydusić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...