Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko - Oc karty wszystko ok itp ... ale co jak ODPUKAC ITP W NIEMALOWANE !!! ;] coś się stanie ... to jak zaniose kartę do sklepu (w ramach gwarancji) to musze

1.zdjąć radiatorki

2.zdjąć wentyl z radiatora

3.jak oni sprawdzą czy była kręcona ? czy jak podmieniłem bios karty to u kogo innego na kopie też będzie bios z 9600 zamiast 9550 ?

1. tak

2. tak

3. jezeli bios bedzie oryginalny a na karcie nie bedzie widac uszkodzen to nie maja sie gdzie przyczepic :)

 

bios jest na karcie, tak wiec i oni bedą mieli 9600 a nie 9550 :) zmien na oryginalny chocby kartą PCI i juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ludzie. Mam radka 9550 i stery omegi... w omegach zauwazylem ze mam agp off - wiec dalem 8x. Resetuje kompa, wchodze w ustawienia - dalej off. CO MAM ZROBIC ZEBY URUCHOMIC 8x na agp!!! HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz domyslnie off i to jest agpx8 - nie myle się?

 

a co do karty to jak mam zmienic biosa jak padnie?

 

a co do radiatora to troszeczke mi sie zdezelował jak wkręcałem wentyl ;]

 

hehe gwarancja(naklejka danego sklepu ) - przykleili mi na pamiątke ;/ a ja perfidnie przykleiłem na to radiator ;D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No domyslne off ale z teg oco wiem to moj radek powinien miec 8 wlaczone... a ja mam off... pomocy ;(

Zainstaluj sterowniki od AGP (plyty glownej) mialem to samo :)

 

a ja cholera nie wiem czy rżnąć te radiatory bo sie moj nozyk znalazł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zobaczcie ten mój topic tu na samej górze. Powiedzcie co o tym sądzicie. Ja naprawde nie wiem co robić. Spróbuje od kolegi ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> radeona 9600 xt i zobacze czy to wina karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zobaczcie ten mój topic tu na samej górze. Powiedzcie co o tym sądzicie. Ja naprawde nie wiem co robić. Spróbuje od kolegi ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> radeona 9600 xt i zobacze czy to wina karty.

Jak ja widze jakie wy bledy robicie przy pisaniu... no poziom przedszkolakow! Poczytalibyscie troche ksiazek, to byscie widzieli, ze zadne "ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>" tylko "wziąć"...

 

pytanko mam (nie znalazlem tego tutaj, ale pewnie jest juz) - czy karta z wgranym biosem np z radka 9600 jest dalej na gwarancji? czy trzeba wrzucic z powrotem oryginalnego?

Wracaja do pytania. Tak, karta nie jest na gwaranacji :lol:. Wgraj oryginalny i bajera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisze wam swoją historię. Na początku wakacji miałem takiego kompa duron 1.3 256 ramu kingstone (hynix) + geForce 4 mx 440. Kotor 2 ulubiona gra mojej siorki chodziła w miare ( po co to mówie ? dowiecie się potem). Dokupiłem radeona 9550 Gigabyte 128 / 128 na hynixach 4ns. Coś tam kreciłem, było w miare git. Pomyślałem że dokupie 256 ramu. Wpadł do mnie kumpel ze swoją kością 256 elixir. Puszczamy wowa max detale 800 x 600 chodzi płynnie. Ok zszokowany tym co zobaczyłem na ekranie po 3 tygodniach odkupuje od niego ten ram za 5 dych. Wkładam, puszczam wowa i ..... 0-0-0 ... tnie się przy takich samych ustawieniach. Robiłem wszystko co się dało. 2 x reinstalka systemu, testowałem kilka wersji sterowników. Kotor chodzi dosyć płynnie, lecz w pewnych sytuacjach FPS spada do 4. Przypominam przy początkowej konfiguracji z początku lata chodził lepiej. O C B ? Dodam jeszcze że na karcie są radiatorki na pamięciach + wentylator na rdzeniu.

 

Co do kotora to o ile pamietam to jest tam jedna mapa gdzie nawet u znajomego na x800 liczba fps spadala drastycznie do kilku.

Co do pamieci to moze w te 3 tyg uzytkowania ich przez twojego znajomego moglo sie jej cos stac ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony tak, jak wszystko takie rozwiązanie ma swoje plusy jak i minusy.. np za jakiś rok może dwa jak będąwychodziły coraz to bardziej wymagające gry to ten nawet i mocno podkręcony Radeon 9550 będzie już do nich zbyt "słaby" a tak to ten Radeon 9700Pro (chyba że udałoby Ci się wyrwać (może od kumpla albo jakąś inną "używke") albo nawet i może Radeon 9800.. (chyba że do 400zł to już lepiej może jakiegoś GeForca..) na pewno będzie sobie lepiej z takimi grami radził.

także sam widzisz.. lepiej kupić raz a dobrze, a nie że co 1,2 roku zbierać na coś tylko lekko lepszego..

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r9550 kosztuje juz 200pln i spokojnie mozna na nim grac ,a za rok mozna znowu kupic grafe za 200pln - zaleznie od wymagan ,bo przeciez nie za rok a za 2 lata mozna zmieniac

 

sam mialem r9550 560/500 i zmienilem na r9800pro ,ktore na XT osiaga w 3dmarku03 i 05 prawiedwa razy takie wyniki ,a stosunek cen jakie placilem za karty to 170pln/400pln (obie uzywki)

jakos nie pieje z zachwytu ,ale w sumie mialem odlozona sume na ten cel

 

no i ten komfort uzytkowania - r9800pro zre prad jak smok ,grzeje sie ,jedna mi padla i teraz przy podkrecaniu siedze jak na szpilkach (400pln)

a r9550 to na luzaka ,pociskalem na maxa ,odrazu poszedl vmod ,Pelter,WC i jazda na maxa ,w koncu to tylko 170pln :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vmem Sapphire ołówek

http://img167.echo.ex/img167/2093/obraz22xd.jpg

robił już ktoś tego vmoda

w tym mijscu mam 761ohm

gdzies przeczytalem ze:

1065 ohm = 2.51 V (standard)

350 ohm = 2.57 V

więc pamięci niby są dowoltowane

Narazie max chodzą na 230Mhz

Elixir 5ns

Chce uzyskac chociaz 250 :D

GPU natomiast narazie 450 i konca nie widac ( ile max bezpieczne na standardowym chlodzeniu ??).

Edytowane przez _RAZOR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie max chodzą na 230Mhz

jakby nie patrzeć to ździebutko słabo :?

Chce uzyskac chociaz 250 :D

to moje na 255 chodzą beż żadnego VMod'a i radiatorków...

GPU natomiast narazie 450 i konca nie widac ( ile max bezpieczne na standardowym chlodzeniu ??).

to już sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie.. każda karta kręci się inaczej nawet na tym samym chłodzeniu więc...

Pozdrawiam

Edytowane przez Antek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Che podkrecic mojego radka 9550 gigabyte 128/128 na kościach samsunga 4 ns.Zmienilem w nim bios na 9600 pro ale na kosciach hynixach ( 4ns) bo na samsungach nie znalazlem... Włączyl sie ale byly drobne artefakty od razu po uruchomieniu komputera (male, nieliczne kolorowe kreseczki) ...Wiec wgralem spowrotem standardowy bios...Czy te artefakty powstaja z winy innych pamieci??Szukalem na forum bios do radka 9600 na samsungach 4ns... ale przy takiej ilosci postow jest to raczej nie mozliwe...Wiec prosze o linka do takiego biosu lub o inny bios ktorego moge wgrac i bedzie smigal jako 9600 pro lub xt...Z vtego co wiem na allegro sa takie radki z biosem od xt... ale przciez xt maja 3,6 ns wiec trzeba tez w tym biosie timingi zmieniac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

mam dziwny problem mianowicie gigabyte 9550 niestety coś gubi tekstury w grach co jak zauważyłem powiązane jest z tym że podczas testow dxdiag (po instalacji dx9) d3d test nie za bardzo obraca sie ten to pudełeczko na ekranie

sytuacja ta wystepuje zawsze przy nieorginalnych sterach (omega dna...)

przy orginalnych sterowwnikach jest wsztko dobrze ale nie da sie tego nijak podkręcić niestety co jest dla mnie ważne bo reszta kompa słaba :(

 

może ktoś z was wie o co chodzi i jak ten problem rozwiązać

 

dodam że specjalnie formata robiłem ale cały casz sytuacja jest taka jak pisałem wyżej

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłe moda na Vmem i z 761ohm zjechalem do 380ohm przyrost OC był znikomy 10mhz. Moim zdaniej jest to wina Vddq ktore najprawdopodobniej ma za niskie napiecie poniewaz po zmniejszeniu OC gpu mem idzie o 5mhz wyzej.

 

szukalem juz wszedzie moda na Vddq do sapphira jesli ma ktos takiego albo zna stronę to z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...