Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

99tomcat moze jakies szczegoly jak padl? Bo juz sie boje o swojego emeryta ;]

Btw. Ostatnio bawilem sie olowkiem i miernikiem... Jakie jest standardowe napiecie na rdzeniu? 1.2V czy mniejsze? Opor na r356 oscylowal kolo 666kOhmow (jezeli sie pomylilem to sorki ale nie jestem elektronikiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Antek_pl, a moze i do wszystkich...

 

Mam w planach po swietach zakup Bartona 2500+ z plytka jakas nienajgorsza.... Z tego co widzialem na allegro to taki zestaw z 450zl kosztuje, dokupie drugie 256 ramu, i powinno smigac ladniej? To znaczy nawet niskie detale ale bez zacinki? Aha, i jak z tymi driverami? Ktorej najlepsze i z ktorymi mozna krecic ladnie? :)

Edytowane przez s0b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Antek_pl, a moze i do wszystkich...

 

Mam w planach po swietach zakup Bartona 2500+ z plytka jakas nienajgorsza.... Z tego co widzialem na allegro to taki zestaw z 450zl kosztuje, dokupie drugie 256 ramu, i powinno smigac ladniej? To znaczy nawet niskie detale ale bez zacinki? Aha, i jak z tymi driverami? Ktorej najlepsze i z ktorymi mozna krecic ladnie? :)

bedzie roznica ,ale lepiej pozbieraj na jakiegos sempa 64 ;)

 

nasti2002

bedzie widac roznice , ale zalezy jakie masz inne podzespoly i w co grasz

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p4 3.0ghz, 1024 ram i inne [ciach!]ly

 

no np w fearu albo san andreas, albo nfs most wanted

czyli mam rozumiec ze teraz nie zabardzo nie mozesz grac w te gry ??

 

moim zdaniem duzo powinna dac ta wymiana ,aczkolwiek lepiej jak bys pozbieral na jakiegos gforca 6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha to spoko:) Czyli opyla sie jak cholera

nie jak chlora , ale na pewno poczujesz lepsza wydajnosc, ale ja bym ci radzil jakiegos gf6600, r9550 juz stara konstrukcja :D

 

edit:

Orgiusz napisal ze "zarzucisz wygladzanie krawedziowe, anisotropowe i wiecej detali ;]" ,ale chodzilo mu NIE o r9550 tylko o karty kotre maja 8 i wiecej potokow

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos ma serverek to prosilbym o pm, stronka zajmie raptem 3 Mb.

Co do kart i ich cen, swoja z siga kupilem za 500 zl na allegro, max 581/1330 krecenie, troche niestabilne spowodu chlodzenia ale niedlugo woda bedzie :D ...

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bobson37 to nie mógłbyś chociaż tymczasowo dopóki nie znajdzie sie jakiś serwerek wrzucić strony na republike.pl (chociaż nie bo limity są..) albo na lycosa? :/ zawsze jakieś wyjście do czasu aż sie nie znajdzie coś lepszego :/

a co do karty to ja jednak odłożyłbym jeszcze troche money'ów i brałbym GF6600..

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.mtec.com.pl/ - mnie pomogli z uszkodzeniem jak w moim dawnym topicu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=152429&hl=

Tylko czasem trzeba ich troche pomolestowac bo maja duzo roboty i trzeba im sie czasem przypomniec. Potrafia ponoc nawet zrobic "transplantacje" rdzenia GPU (tj r350->r360) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam 3 pytania odnosnie pokrecania 9550 Gigabyte

(wiem wiem pewnie są glupie ale chce sie dowiedziec juz teraz, a nie szukac"

 

1. Do jakich maksymalnych wartosci moge podkrecic gigabyte radeona bez dodatkowego chlodzenia.

2. jakie są symptomy nagrzewania sie za mocno karty?? (artefakty???)

3. Czy jak kupie dodatkowy wiatraczek to bede mogl go podkrecic duzo wiecej??

3. jaki na standardowym maxymalnym podkreceniu( bez chlodzenia) uzyskam 3dmark, a jaki po zastosowaniu dodatkowego wiatraczka?

ZA wszelkie odpowiedxzi dziekuje.

 

 

 

ten 3dmark chodzi mi oczywiscie o 03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam 3 pytania odnosnie pokrecania 9550 Gigabyte

(wiem wiem pewnie są glupie ale chce sie dowiedziec juz teraz, a nie szukac"

 

1. Do jakich maksymalnych wartosci moge podkrecic gigabyte radeona bez dodatkowego chlodzenia.

2. jakie są symptomy nagrzewania sie za mocno karty?? (artefakty???)

3. Czy jak kupie dodatkowy wiatraczek to bede mogl go podkrecic duzo wiecej??

4. jaki na standardowym maxymalnym podkreceniu( bez chlodzenia) uzyskam 3dmark, a jaki po zastosowaniu dodatkowego wiatraczka?

ZA wszelkie odpowiedxzi dziekuje.

 

ten 3dmark chodzi mi oczywiscie o 03

1. Do takiej, przy ktorej sie bedzie zawieszal... ja bym nie dal sie katowac karcie bez nawiewu. Dalbym ze 350 i potem by mi jej bylo szkoda, i balbym sie o jej kondycje, z cos sie zjara. Zainwestuj w wiatr 80x80 to tylko kilka zl a ile dobrego. ;]

2. Poloz palec na radiatorze, jak bedzie parzyć to znaczy, ze nie jest dobrze. Arty to nie wiem, bo nigdy nie doprowadzilem kasty do tak oplakanego stanu, pozatym powinna sie wtedy zawieszac. ;]

3. Raczej, ominiesz bariere temperatury a i przyda sie w przyszlosci do vmoda.

4. Np. w 3dm03 bedzie to roznica kilku dobrych stow.

Wiatrak do gb to podstawa. Jak chcesz mozesz jeszcze sprawdzic jak jest rozsmarowana pasta na rdzeniu i czy wogole jest. ;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz krecic az bedziesz mial arty , lub vpu bedzie sie restartowal , jezeli radiatorze mozesz trzymac palec to jedz dalej z oc.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
wszystko robisz na wlasna odpoweidzialnosc :):)
Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

hmm grajac w quake4 albo np w san andreas gra chodzi pynniutko ale co 10 s jest takie zatrzymanie. czy to wina sterow czy nagrzewania sie??

:lol: Przyczyn może bardzo wiele...

Może warto troche zmiejszyć detale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. a jeszcze cos :

1. Czy zmiana biosu na 9600 daje duzo wiecej plynnosci w grach czy to tylko tak zeby sie nazywalo "9600"

2. Ile macie srednio fps w nfs mw i na jakich detalach bo ludzie mowią ze nfs mw chodzi na 9550 w najwyzszych detalach ( 102x768 i wszystko wlaczone oprocz cieni). Chyba cos bajerują. No tak jesli plynnoscią mozna nazwac 20 klatek/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. a jeszcze cos :

1. Czy zmiana biosu na 9600 daje duzo wiecej plynnosci w grach czy to tylko tak zeby sie nazywalo "9600"

2. Ile macie srednio fps w nfs mw i na jakich detalach bo ludzie mowią ze nfs mw chodzi na 9550 w najwyzszych detalach ( 102x768 i wszystko wlaczone oprocz cieni). Chyba cos bajerują. No tak jesli plynnoscią mozna nazwac 20 klatek/s.

1. tylko tak

2. ilosc fps zalezy od taktow cpu i gpu, kazdy ma inne wartosci, co do tych ludzi, co tak twierdza, to nie sluchaj ich, bo gadaja glupoty ;] dla mnie plynnosc zalezy od gry, w scigalkach moze byc i te 30-40fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

2. Ile macie srednio fps w nfs mw i na jakich detalach

Ja gram w rozdziałce 800x600 a detale tak na medium (metodą prób i błędów doszłem do najlepszego ustwaienia dla mojej konfiguracji). W zupełności to wystracza. Oczywiście można zawsze jeszcze troche wycisąć z karty ale mysle że to daremna próba gdyż nie będzie większego wzrostu wydajności. To co ci ktoś powiedział z tymi detalami na max i 20 kl/s to mit. Zresztą, ja bym niechciał tak grać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...