Skocz do zawartości
Luk@s

Tania Panorama 19''

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś zmierzyć szerokość i wysokość monitorka? Interesuje mnie samo "szkiełoko", ew. przekątna monitorka.

Jaka jest wysokość całości, czyli od dołu podstawy do samej góry - koniec obudowy.

Muszę przeprowadzić małą symulację na sucho... ;)

Ekran bez ramki ma ~41x26cm. Wysokość od blatu, na którym stoi do górnej krawędzi wynosi ~38cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

stałem się posiadaczem tegoż panelu za pośrednictwem sieci MediaMarkt. Cena indentyczna jak obok w Auchanie, a obsługa twierdzi że do tygodnia wymiana choćby przy najmniejszej zauważonej wadzie. Podłączony przez DVI i przy catalystach problemu nie było najmniejszego. Wszystko działa jak trzeba. Mam tylko pytanie techniczne - czy u was też matryca jest nierówno podświetlona. Chodzi o to, że przy czarnym kolorze (raczej szarym) dość wyraźnie widać, że w centrum jest jaśniej podświetlone koło oraz że dolna i górna krawędź również jest trochę jaśniejsza. Co prawda widać to wyłącznie przy całkowicie czarnym ekranie, ale trochę to dziwnie wygląda.

 

pozdrawiam.

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie techniczne - czy u was też matryca jest nierówno podświetlona. Chodzi o to, że przy czarnym kolorze (raczej szarym) dość wyraźnie widać, że w centrum jest jaśniej podświetlone koło oraz że dolna i górna krawędź również jest trochę jaśniejsza. Co prawda widać to wyłącznie przy całkowicie czarnym ekranie, ale trochę to dziwnie wygląda.

To, że matryca jest jaśniejsza przy dolnej i górnej krawędzi to niestety normalne przy matrycach TN. Środek - nie wiem, ale chyba jest to kwestia egzemplarza; ja też mam jaśniejszą plamę na środku szerokości, trochę poniżej środka geomerycznego matrycy. Nieczęsto to widać, bo kto się gapi na czarny ekran? Poza tym przyzwyczaiłem się - za bardzo pochłonęły mnie zalety proporcji 16:10 :) To, że czerń nie jest do końca czarna również jest cechą matryc TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

 

Dołączona grafika

 

 

Tyle że zapomniałem zmniejszyć iso (jest 400 :P), więc zdjęcie zaszumione.

Filmy wyglądają ok, a na pewno wolę to, niż filmy na średniej klasy CRT, które po 2 latach się tak wypalają, że nie sposób ustawić jasność/kontrastu/gammy tak, żeby wszystkie testowe stopnie szarości było widać a biały nie wypalał przy tym gałek ocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podłączony przez DVI i przy catalystach problemu nie było najmniejszego. Wszystko działa jak trzeba.

 

pozdrawiam.

Adrian

a jaka masz karte graficzna? (mi na 9550 tez dzialalo a na GTO juz nie)

 

co do podsiwetlania na srodku nie mam zadnego rozswietlenia, tylko na gorze i dole, ale to standard na TN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka masz karte graficzna? (mi na 9550 tez dzialalo a na GTO juz nie)

 

co do podsiwetlania na srodku nie mam zadnego rozswietlenia, tylko na gorze i dole, ale to standard na TN

Witam,

 

zdaje się że mam jakieś noname ATi 9600. Nie wiem dokładnie, bo jak kupowałem, to głównym założeniem był brak wentylatora. A do dewelopowania, filmów, czy do sporadycznego odpalenia gier nadaje się bardzo dobrze.

 

pozdrawiam,

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do użytkowników tego modelu. Doczytałem się właśnie że maksymalna rozdzielczość tego modelu to 1280x768 a rozdzielczość 1440x900 to rozdzielczość interpolowana!!! (może przez to problemy u niektórych z odpowiednimi ustawieniami). Czy ktoś mógłby mi przybliżyć na czym to polega, jakie są tego minusy, i czy wogóle ktoś sprawdzał(porównywał z innym monitorem np crt) czy ta rozdzielczość to rzeczywiście to która powinna być, bo być może wcale się nie pracuje na 1440x900 tylko na niższej i się nawet o tym nie wie. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do użytkowników tego modelu. Doczytałem się właśnie że maksymalna rozdzielczość tego modelu to 1280x768 a rozdzielczość 1440x900 to rozdzielczość interpolowana!!! (może przez to problemy u niektórych z odpowiednimi ustawieniami). Czy ktoś mógłby mi przybliżyć na czym to polega, jakie są tego minusy, i czy wogóle ktoś sprawdzał(porównywał z innym monitorem np crt) czy ta rozdzielczość to rzeczywiście to która powinna być, bo być może wcale się nie pracuje na 1440x900 tylko na niższej i się nawet o tym nie wie. Dzięki

To zle doczytałes, w PDF ktory podałem wyraznie jest napisane 1440x900 to standardowa rozdzielczosc

 

a interpolowana to 1280x768 co nie oznacza ze nie mozna włączać innych rozdziałek(mniejszych od 1440x900).

 

 

PS znalazłem fajną stronkę z solucjami ustawiania gier na rozdzielczosci szerokokątne:

 

http://www.widescreengamingforum.com/forum...wforum.php?f=32

 

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wczoraj skorzystalem z tej stronki i odpalilem F.E.A.R. w natywnej rozdzielczosci panela - pomijajc ze na sprzecie z podpisu w max detalach bez AA i Anizo (textury medium) w 1440x900 ogladalem srednio 15 kl/s :-| to grafika na panelu prezentuje sie miodnie i wyraznie az do bolu :wink: mam wrazenie ze na LCD bardziej daje sie we znaki brak AA... smuzenia brak B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Stoję przed wyborem monitora LCD i już nie mam pojęcia , który mam wybrać :/

 

Konkretnie to zastanawiam sie nad dwoma modelami :

 

1. Belinea 101920 v.C

2. Fujitsu-Siemens W19-1

 

Czy może mi ktoś obiektywnie doradzić , który z powyższych monitorów będzie lepszym wyborem ? :)

 

Za wszelką pomoc dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć z drogiej strony dziwi mnie, bo z reguły rozdzielczość interpolowana jest wyższa, nieosiągalna normalnie mówię tu o aparatach cyfrowych

Niektore monitory LCD potrafią wyswietlac obraz wyzszej rozdzielczosci niz fabryczna natywna, przy foto, zdjęciach, filmach, grach nie ma to duzego znaczenia natomiast w przypadku tekstu interpolacja powoduje duzą utratę ostrości niezaleznie od alygorytmu interpolacji oraz kierunku: powiększania lub pomniejszania obrazu.

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS znalazłem fajną stronkę z solucjami ustawiania gier na rozdzielczosci szerokokątne:

 

http://www.widescreengamingforum.com/forum...wforum.php?f=32

Gucio

podawałem tego linka już wcześniej -> tutaj oraz kyle już załozył temat o grach w 16:9/10 -> tutaj Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W19-1 pojawiły się na allegro za 1389zł dostępne 11 sztuk, nowe

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71607280

 

lub w sklepie internetowym:

http://www.digitalo.pl/product_info.php?products_id=284

 

Jest tez dobry monitor fujitsu C19-7:

http://www.digitalo.pl/product_info.php?products_id=170

Matryca ta co w C19-4, Belinea 101920C, viewsonik 191b niestety cena 1689zł troche duza.

 

Gucio

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zaraz zaraz..to ten monit ma rozdziałke defaultową 1280x768?? czy 1440 coś tam?? bo juz zgłupiałem..w jakiej najlepiej pracować??

 

następne pytanie: jak z wydajnością.??a konkretnie jesli przelaczymy gre w taka rozdziałke do jakiej mozna przyrównac na standartowym 4:3?? (chodzi o wydajnosc)

 

następne: wszytko cacy ale co jesli gra nie obsługuje panoramy?? czy ustawienie 1024x768 (no bo w panoramie jest 1280x768 tak??) spowoduje rozciągniecie obrazu czy wyśrodkowanie go?? czy jesli rozciągniecie to czy jest to dokuczliwe??

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zaraz zaraz..to ten monit ma rozdziałke defaultową 1280x768?? czy 1440 coś tam?? bo juz zgłupiałem..w jakiej najlepiej pracować??

1440x900 jest domyślną rozdzielczością tego monitora, tzn tyle ma pikseli w pionie i poziomie i tylko wtedy punkty obrazu generowanego przez kartę będą się pokrywać z pikselami monitora. W innych rozdzielczościach pojawiają się zniekształcenia widoczne szczególnie na czcionkach.

następne pytanie: jak z wydajnością.??a konkretnie jesli przelaczymy gre w taka rozdziałke do jakiej mozna przyrównac na standartowym 4:3?? (chodzi o wydajnosc)

To przemnóż sobie 1440*900 a później podobnie mnóż zbliżone rozdzielczości 4:3 i sprawdź, przy której wynik jest podobny - podejrzewam że 1280x1024, czyli rozdzielczość 19" LCD o proporcjach 4:3

następne: wszytko cacy ale co jesli gra nie obsługuje panoramy?? czy ustawienie 1024x768 (no bo w panoramie jest 1280x768 tak??) spowoduje rozciągniecie obrazu czy wyśrodkowanie go?? czy jesli rozciągniecie to czy jest to dokuczliwe??

Powoduje rozciągnięcie. Dokuczliwość zależy od gry zapewne, w strategiach o drobnych elementach ekranu będzie uciążliwe, przy ścigankach samochodowych - raczej nie sądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440x900 jest domyślną rozdzielczością tego monitora, tzn tyle ma pikseli w pionie i poziomie i tylko wtedy punkty obrazu generowanego przez kartę będą się pokrywać z pikselami monitora. W innych rozdzielczościach pojawiają się zniekształcenia widoczne szczególnie na czcionkach.

to w takim razie w tym linku jest błąd?? http://www.digitalo.pl/product_info.php?products_id=284 ..bo ja tam widze ze niby ta 1440 jest interpolowana czyli chyba nie defaultowa prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w folderach Macro i Selgros pisze że rodzielczość to 1440x990 i co z tego ?

 

skoro użytkownicy tych monitorów piszą jaka jest rzeczywista rodzielczość natywna - nota bene takie same dane podaje producent monitora to chyba to jest prawdą a nie jakieś ogłoszenie na allegro skopiowane niewiadomo skąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie w tym linku jest błąd?? http://www.digitalo.pl/product_info.php?products_id=284 ..bo ja tam widze ze niby ta 1440 jest interpolowana czyli chyba nie defaultowa prawda??

Uzytkownicy i producent chyba wiedzą najlepiej!!! no nie:)

 

W nowej gazetce tesco od 10.11 faktycznie W19-1 jest w ofercie.

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez testowalem inne niz 1440x900 i potwierdzam ze to jest wlasciwa (natywna) rozdzialka dla tego panela.

 

A co do promocji Tecso i innych marketow to uwazajcie przy kupowaniu - koniecznie sprawdzajcie sprzet przed kupnem bo potem sa jaja ze zwrotem (Makro i MM chyba sa tu wyjatkami - pozytywnymi).

 

Co do braku obslugi 1440x900 przez gry to sam mialem obawy, ale jak widac niepotrzebnie - nowe gry spokojnie powinny obslugiwac panoramiczne rozdzielczosci, a w podawanych wyzej linkach sa gotowe rozwiazania do wszystkich godnych uwagi pozycji, ktore tego nie uwzgledniaja z default`u :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby ostudzić zapał co niektórych odnośnie tego monitora powiem: Też miałem ochotę na kupno tego monitora jeszcze do wczoraj po przeczytaniu wypowiedzi użytkownikw na forum jak i znając jego niewysoką cene. Jednakże bedąc wczoraj w Tesco zobaczylem jak bardzo odbiega on od moich oczekiwań. Po pierwsze wielkość. Stał on pomiędzy 19 i 17ką. Ogólnie wyglądał jak w 3/4tych obcięta z wysokości 19ka. Był znacznie niższy też niż 17ka. Reasumując wyglądał jak 15ka z lekko szerszymi bokami. Monitorek mikro. Osoby które napisały że w domu wygląda całkiem nieźle(mówię o gabarytach) nie postawili sobie chyba obok 19ki, zobaczyli by wtedy niechybnie różnicę. Druga kwestja to wykonanie. I stwierdzam że moje krzesło na którym siedzę jest lepiej wykonane. Nóżka monitora wprost koszmarna, niewspomną że gdy lekko go nacisnąć to buja się jak poruszona gałąź. Przypomniałem sobie wtedy wypowiedzi użytkowników o złym podświetleniu matrycy, o kłopotach z rozdzielczością, o najgorszej klasie TCO, o użytkowniku który złapał na wstępie trzy bed pixele(gdybym się zdecydowal kupić i trafiloby mi się to samo to strzał w łep), o kablu który po zamianie stronami ma inne znaczenie, o popsutym przycisku, o niedziałającym DVI i o wielu jeszcze innych niedociągnięciach tej mikro panoramki. Nie prosiłem już nikogo o odpalenie tego monitora ponieważ nie miało to już sensu jak świeci itp. Moim zdaniem na nasz rynek trafił odrzut z fabryki FS którego na zachodzie nikt by nie nabył a dzięki panoramie i niskiej cenie znajdzie nabywców u nas w kraju. No bo dlaczego trafił on tylko do wielkich marketów zajmujących się sprzedażą różnego rodzaju chłamu a nie sprzedają go prywatne sklepy(prowadziłem kiedyś działalność handlową i wiem co znaczy koszmar reklamacji) Napiszecie a digitalo z piaseczna? no faktycznie(według mnie nie zdają sobie sprawy co ich czeka). Tyle ode mnie. Napewno użytkownicy się ze mną nie zgodzą i zaraz będzie kilka ripost ale to sa moje odczucia i nie bedę nikogo przekonywał do zakupu tego monitora. Ja osobiście po tym co widziałem nie dałbym napewno za niego 1000zł. Bo czy napewno obraz panoramiczny jest wart aż tylu niedociągnięć. Napewno się już nie zdecyduję na panoramę i napewno nie na Fujitsu Siemensa. Zdecydowanie będę szukał 19ki innej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odniosę sie tylko do 2óch rzeczy - pracowałem na 17" i 19" LCD oraz miałem (dalej mam w 2gim kompie) 21" CRT G500 i akurat lepiej pracuje mi sie na panoramicznej 19" - byc moze wynika to z tego jak pracuje i co obrabiam na kompie. Ponieważ czasami oglądam na monitorze filmy (do czasu aż zakupie projektor) pomierzyłem to i owo i w przypadku panoramy mam obraz wiekszy niż na 21" CRT (dokładnie to wyświetlany obraz jest szerszy o 1cm - oczywiście przy zachowaniu proporcji).

 

Druga sprawa to DVI - nikt nie mówił że nie działa DVI - jedyne co zauważyłem to problem przy współpracy z x800GTO/GTO2 - na 99% jest to wina karty a nie monitora - gdy podpięty jest to innej karty ATI/NV wszystko jest ok wiec stawiam że x800GTO/GTO2 inaczej inicjalizuje wejscie DVI i wiesza monitor.

 

Co do reszty zarzutów - ja akurat na mój egzemplarz nie mogę narzekać. Zresztą nikt tutaj nie namawia nikogo na kupno tego monitora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie wrociłem z TESCO, kupiłem tego W19-1 własciwie z zamiarem zwrotu na drugi dzien, jak na razie wrazenia pozytywne tzn lepiej niz na typowych monitorach TN.

 

Rozgrzewam monitorek do testów smuzenia (na razie 0 bad piksli)

 

Podswietlenie bardzo dobre jak na TN, czern typowa dla TN, gradienty rowne na defaultowych ustawieniach.

Zadnych drgan od mikrowzorów w nokia tescie (to duzy +).

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wielkość. Stał on pomiędzy 19 i 17ką. Ogólnie wyglądał jak w 3/4tych obcięta z wysokości 19ka. Był znacznie niższy też niż 17ka. Reasumując wyglądał jak 15ka z lekko szerszymi bokami. Monitorek mikro. Osoby które napisały że w domu wygląda całkiem nieźle(mówię o gabarytach) nie postawili sobie chyba obok 19ki, zobaczyli by wtedy niechybnie różnicę.

To przez to, że nie jesteś nawykły do porównywania ekranu o proporcjach 16:10. Monitor stoi u mnie na biurku obok monitora 17" i widać gołym okiem, że ekran jest sporo wyższy, a po zmierzeniu wychodzi, że jest wyższy o ponad 2cm. Szerszy jest o prawie 9cm. Porównywać do 15" stojącej na podłodze nawet mi się nie chce, zamiast tego zrobie co innego:

1748137[/snapback]

Druga kwestja to wykonanie. I stwierdzam że moje krzesło na którym siedzę jest lepiej wykonane. Nóżka monitora wprost koszmarna, niewspomną że gdy lekko go nacisnąć to buja się jak poruszona gałąź. Przypomniałem sobie wtedy wypowiedzi użytkowników o złym podświetleniu matrycy, o kłopotach z rozdzielczością, o najgorszej klasie TCO, o użytkowniku który złapał na wstępie trzy bed pixele(gdybym się zdecydowal kupić i trafiloby mi się to samo to strzał w łep), o kablu który po zamianie stronami ma inne znaczenie, o popsutym przycisku, o niedziałającym DVI i o wielu jeszcze innych niedociągnięciach tej mikro panoramki.

Jeśli chodzi o nóżkę, to fakt, trochę sie chwieje, ale na pewno nie jak poruszona gałąź - zapewne była nie dokręcona (pod spodem jest taka śrubka-motylek). Jeśli chodzi o bad-pixele to cóż - zawsze mogą się trafić. Od ciebie zależy, czy wolisz lepszą normę iso za średnio 150zł więcej, czy ryzyko bad pixeli. Ja tam jak sobie o nich nie przypomne, to nie wiem, że je mam, chyba że włącze test albo akurat spojrze na któryś przy oglądaniu filmu. Jeśli tak stawiasz sprawę, to masz chyba nieco wygórowane wymagania co do monitora za którego cenę kupuje się przeważnie przyzwoitą 17" 4:3.

Moim zdaniem na nasz rynek trafił odrzut z fabryki FS którego na zachodzie nikt by nie nabył a dzięki panoramie i niskiej cenie znajdzie nabywców u nas w kraju. No bo dlaczego trafił on tylko do wielkich marketów zajmujących się sprzedażą różnego rodzaju chłamu a nie sprzedają go prywatne sklepy(prowadziłem kiedyś działalność handlową i wiem co znaczy koszmar reklamacji)

Mylisz się, bo monitor przeznaczony był na rynek niemiecki i w reichu możesz go w każdym sklepie znaleść. W hipermarketach pojawił sie pewnie po części dlatego, że tylko firmy tej wielkości stać na prywatny import i serwis, jeżeli oddział producenta nie zajmuje się tym na terenie danego kraju. Ale myślę, że monitor sprzedawał będzie się na tyle dobrze, że niedługo pojawi sie i w małych sklepach. A co do koszmaru reklamacji: 3 lata door2door - faktycznie niewyobrażalny koszmar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra----> wiedziałem że w końcu ktoś zacznie bronić swojego zakupu ale:

I na twoim zdjęciu i w parametrach wyraźnie widać że W19-1 jest niższy niż 17!!! proponuję ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> linijkę do ręki. I nie ma co porwnzwać go do 17ki crt, gdyż w crt obraz jest jeszcze prawie o dwa cale mniejszy. Zdjęcie zrobiłeś z takiego kąta żeby to ukryć ale proponuję nałóż jeden monitor na drugi tak żeby się stykały i wtedy zrób fotkę całkiem od przodu. A co do importu i serwisu to nie masz bladego pojęcia co piszesz. Zgadza sie że na rynku niemieckim monitor jest a to dlatego że jest tam produkowany!!! A gdzie jest jego zbyt??? No chyba że nie we Francji czy Belgii tylko na wschodzie czyli u nas!!! Co do koszmaru reklamacji to też nie zrozumiałeś. To nie chodzi o ciebie jako nabywcę tylko o sprzedawcę. W marketach do spraw reklamacji są zatrudnieni pracownicy i zarząd olewa ile tych reklamacji będzie, a żaden prywaciarz nie pozwoliłby sobie codziennie tracić czas na zabawy z reklamacjami, jeżdźeniem do serwisu i rozpatrywaniem u rzeczoznawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...