Skocz do zawartości
Luk@s

Tania Panorama 19''

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

Mam pytanie odnośnie Digitalo.

Czy dostarczyli Ci fakturę lub jakiś rachunek za sprzęt? Jeśli tak to kiedy?

Mnie też nie poinformowali o tym, że zapłacę za kuriera 42zł.

Faktura przyszła parę dni temu zwykłym listem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolejnym zadowolonym nabywcą tego monitorka. Zastapil wysluzonego CRT 17 NECa. Teraz mini recenzja ;)

Zaraz po przybyciu do domu monitor podlaczylem kablem dvi, za pomoca powerstripa dodalem rozdzielczosc i narazie smiga

w 1400x900 bez problemow. Moja karta to R9600XT Saphire, stery Omegi 2.6.75a. Lampa niezle daje po oczach. Narazie uzywam

ustawien 20/20/30 + pozmienialem wszystkie biale kolory w windowsie z 255/255/255 na 247/247/247 i dalej mam za jasno.

Oczy nie przyzwyczajone ;). Kolory: widzialem zdjecie z ladowania windowsa gdzie czarny wygladl jak granatowy. U mnie po

zgaszeniu swiatel w pokoju czarny wyglada troche wyblaklo ale jednak nie jest taki granatowy. Bialy ok ale na rogach tak

jak juz ktos pisal troche przechodzi tak jakby w zolty. Katy widzenia dla mnie wystarczajace. Przy wiekszych katach obraz nie znika

ale kolory jednak to juz nie to. Czas na gry. Na poczatek TOCA 2. Mala zmiana w pliku ini i gra odpalila w rozdzielczosci natywnej.

Napisze tak obraz rewelacja. Wyrazny, kolory bardzo dobre i dla mnie nic nie smuzy. Druga gra to Guild Wars. Tutaj obylo sie bez

modyfikacji poniewaz gra obsluguje 1400x900. Tak jak poprzednio brak smuzenia i piekny wyrazny obraz. Sprawdzalem podczas

walk na aranie jak rowniez podczas tluczenia stworow i juz pisalem ze nie stwierdzilem smuzenia. Filmy: tutaj mały zgrzyt. DivXy

podobaly mi sie bardziej na CRT. Tutaj widac wszystkie niedogodnosci kompresji. Sprawdzane na kilku plikach. DVD sprawdze

jak cos pozycze. Teraz minusy: bardzo sie chwieje nawet gdy pisze na klawiaturze to monitor dostaje drgawek. Widac bardzo jak dla mnie

nie rownomierne podswietlenie, szczegolnie dol jest duzo mocniej podswietlony od reszty. Podsumowanie: narazie jestem zadowolony,

zwlascza ze nie mam zadnych wadliwych pikseli (odpukac). Monitor mysle ze wart swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo sie chwieje nawet gdy pisze na klawiaturze to monitor dostaje drgawek.

u mnie nawet celowe ruszanie biurkiem, na którym stoi ten monitor nie powodje jego chwiania czy drgawek, czy napewno masz dobrze przykręconą podstawe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne śrubka jest dobrze przykrecona. Sprawdzalem wielokrotnie. Troche z innej beczki: czy ktos dostal do tego monitora jakies sterowniki i czy wogole takowe istnieja, bo na stronie producenta nic nie ma. Jakie macie ustawienia ? Żeby rozroznic wszystkie odcienie czarnego w NokiaTest musialem go ustawic nastepująco Br/C/Bl = 10/10/60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cassius777, a jak tam Twoje problemy z DVI ? Od jutra jade na GTO i az strach pomyslec ze DVI bedzie bee :unsure:

Nie stresuj się tak - jeśli masz przyzwoitej jakości grafikę, to naprawdę nie zauważysz różnicy pomiędzy DVI a D-SUB na defaultowej rozdziałce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie. Posiadam karte R9600XT stery Omegi 2.6.75a. Probuje wylaczyc w sterownikach opcje skalowania. Opcje znalazlem w ekranach->fpd. I teraz tak. Skalowanie jest wylaczone ale nie dla wszystkich rozdzielczosci. Monitor nie skaluje np 1360x768 a skaluje np 1024x768, 1280x1024. Jest to wina sterownikow czy jednak tak to ma dzialac ?. Zalezy mi glownie aby jednak nie skalowal 1024x768 ze wzgledu paru starszych gierek.

Edytowane przez ghostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stała sie bardzo dziwna rzecz. Mianowicie wyszlem na pare minut i wlaczyl sie wygaszacz. Wrocilem poruszylem mycha i zamiast okienka na haslo komputer sie zrestartowal i od tego momentu monitor nie wlacza sie na dvi. Probuje cos zrobic ale bezskutecznie. Czy dvi moglo strzelic na monitorze lub karcie ? Nie mam tego jak sprawdzic :mur:

Edytowane przez ghostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, i teraz jest pytanie : czy to nasze panele

nie wspolpracuja poprawnie z GTO czy to GTO nie obsluguje

jak nalezy wszystkich paneli ... tak czy siak jestem skazany na D-SUB

i jakas KVMke na dwa kompy :mur:

no mi nie dziala na gto2 :sad:

probowalem juz wszytskiego i [gluteus maximus], DVI w monitorze jest wporzadku, bo po podlaczeniu 9550 wszytsko pienknie dziala :mur: a probowalem juz chyba wszytskiego.. jakbys odkryl jakis sposob napisz :wink:

edit

Nie stresuj się tak - jeśli masz przyzwoitej jakości grafikę, to naprawdę nie zauważysz różnicy pomiędzy DVI a D-SUB na defaultowej rozdziałce.

co do obrazu to faktycznie jest ok, ale jakies takie przekananie ze dales tyle kasy a nie mozesz sobie poradzic z czyms trozke boli :cry: Edytowane przez cassius777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwalam sobie umieścić drugiego posta pod rząd, ale sprawa raczej ważna.

 

Mianowicie doświadczam eskalacji zjawiska polegającego na... wypaleniu na ekranie monitora obrazu często na nim wyświetlanego. Spotkałem się z czymś takim na starych monitorach CRT pracujących lata po 12 godzin dziennie z otwartym programem do sprzedaży typu subiekt - ale żeby na LCD po dwóch miesiącach???

Tak to wygląda w praktyce:

Jak wynika z instrukcji do monitora LCD samsung są one znacznie bardziej wrazliwe na "efekt pozostawiania obrazu"

 

http://downloadcenter.samsung.com/content/...0423L-01Pol.pdf

ostatnie 2 strony,

 

dowiadujemy się ze :

 

"

Przy zmianie jednego obrazu na inny na ekranie monitora lub telewizora ciek􀃡okrystalicznego

(LCD) mo􀄪e wyst􀄊powa􀃼 efekt pozostawania obrazu, zw􀃡aszcza je􀄞li przez d􀃡ugi czas

wy􀄞wietlany by􀃡 obraz nieruchomy.

Zadaniem niniejszej instrukcji jest przedstawienie zasad prawid􀃡owego korzystania z produktów

LCD, aby zabezpieczy􀃼 je przed efektem pozostawania obrazu.

Co to jest efekt pozostawania obrazu?

Podczas normalnej pracy panelu LCD efekt pozostawania obrazu nie wyst􀄊puje. Je􀄞li

jednak ten sam obraz jest wy􀄞wietlany przez d􀃡ugi czas, mi􀄊dzy dwiema elektrodami,

które zawieraj􀄅 ciek􀃡y kryszta􀃡 powstaje niewielka ró􀄪nica w 􀃡adunku

elektrycznym.Mo􀄪e to powodowa􀃼 gromadzenie si􀄊 ciek􀃡ego kryszta􀃡u w pewnych

obszarach wy􀄞wietlacza. W rezultacie, po zmianie obrazu wideo na ekranie pozostaje

􀄞lad po poprzednim obrazie.Efekt pozostawania obrazu wyst􀄊puje we wszystkich

urz􀄅dzeniach wy􀄞wietlaj􀄅cych obraz, w tym w urz􀄅dzeniach LCD. Nie jest to wada

produktu."

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ale producent radzi (z Twojego linka:)

- Wyłączyć zasilanie na 4 godziny po 24 godzinach użytkowania

- Wyłączyć zasilanie na 2 godziny po 12 godzinach użytkowania

Stosowanie wygaszacza ekranu, jeśli to możliwe

- Zalecany jest jednokolorowy wygaszacz ekranu lub wygaszacz w

postaci ruchomego obrazu.

4 godziny na 24 użytkowania? u mnie był wyłączony co najmniej 12 godzin na 12 godzin użytkowania, ten sam obraz nigdy de facto nie był wyświetlany dłużej, niż godzinę-dwie, bo zawsze w tym czasie albo włączy się na chwile wyświetlacz (czarny ekran), albo przełącze się na inną aplikacje...

Po prostu nie wydaje mi się, żeby cykl pracy monitora był znacząco różnił się u mnie od cyklu pracy tych monitorów u innych jego posiadaczy, a mimo tego jak narazie nikt inny się nie skarżył. Poza tym przypominam, że pasek zadań windows 'odbił się' dużo słabiej i dużo później, pomimo tego, że wyświetlany jest dużo częściej i dużo dłużej, bo przy każdej aplikacji. Stąd też wydaje mi się, że jest to jakaś wada w procesie wykonania matrycy, która w dodatku szczególnie dotknęła jej górną część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładniutko wyglada.. ale mam srebrny i pasuje mi do logitecha ultrax wiec bez zalamki :wink:

edit

a po prawie 2 miesiacach uzytkowania, moge powiedziec ze jestem zadowolony :razz: jedyne klopoty ktore sa to problemy od poczatku z DVI i brka rozdz w nfsmw pozatym git, zadnych badpixli i zadnego wypalania jak u dijkstra :gitarzysta: :gitarzysta2: :gitarzysta: :banana:

Edytowane przez cassius777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ten monitor ma jedną małą wadę. Jakość głośniczków to dno, mogli sobie je darować. Ale duża wada to brak gniazda na słuchawki :mad: , żeby je podłączyć trzeba bawić się w zamianę wtyczek w kompie :angry: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ten monitor ma jedną małą wadę. Jakość głośniczków to dno, mogli sobie je darować. Ale duża wada to brak gniazda na słuchawki :mad: , żeby je podłączyć trzeba bawić się w zamianę wtyczek w kompie :angry: .

No tak, dzwięk to powazna wada monitora !

 

Głosniki w monitorach są montowane z powodu zastosowań biurowych a nie do domowego odsłuchu gdzie bardziej liczy się jakosc.

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, żeby taki monitor był do biura. :blink: Napisałem, że jakość głośników to mała wada w tym monitorze, który z racji wyposażenia w głośniki jest nazywany multimedialnym. Następnie, wg mnie, poważną wadą jest w tym monitorze multimedialnym BRAK gniazda słuchawek i mikrofonu. Zazwyczaj, dobry monitor multimedialny zawiera te gniazdka. :?

Piszę to wszystko z myślą o tych potencjalnych użytkownikach tego monitora, dla których info o głośnikach w monitorze, w porównaniu z innym, przesądza o kupnie go. W tym przypadku monitor FujitsuSiemens W 19-1 należy traktować jako monitor bez głośników. To tyle. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, żeby taki monitor był do biura. :blink: Napisałem, że jakość głośników to mała wada w tym

[...]

W tym przypadku monitor FujitsuSiemens W 19-1 należy traktować jako monitor bez głośników. To tyle. :wink:

Przesadzasz, moim zdaniem z tą ceną spokojnie może mieć szanse jako monitor biurowy - wprowadzanie danych do długiego arkusza w excelu np. jest zauważyłem o niebo przyjemniejsze na tak szerokim ekranie. A głośniczki jak w pysk strzelił nadają sie do generowania dzięków windows i w sumie niczego więcej.

Fakt, fajnie by było gdyby było wyjście słuchawkowe z regulacją głośności - nie wszystkie karty tolerują moc i impedancje słuchawek podłączonych bezpośrednio do wyjścia audio, dlatego min. wciąż używam staruszka SB128 PCI.

 

PS. Na razie serwis F-S (a właściwie serwisująca im monitory firma Zolter z Piaseczna) ma u mnie wielkiego minusa - wysłałem im monitor 9 grudnia, a oni dopiero po nowym roku podobno matrycę zamówili z reichu :/

Jeszcze sobie poczekam.

 

Update: 13.I.06

 

Wrócił monitor - matryca wymieniona. W między czasie zmieniłem grafę, i chyba ma jakiś inny profil kolorów, bo ani na 6500K, ani na Native wytrzymać nie mogę - żółto jak diabli. 9300K najlepiej mi teraz pasi (było Native)

Edytowane przez Dijkstra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...