Skocz do zawartości
Luk@s

Tania Panorama 19''

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem czy taka dobra za 200zł mniej możesz mięć zwykłą 19" (większa powierzchnia robocza) i jeszcze na matrycy PVA (benq) albo można też dopłacić 200zł do FS P19

Cena panoram powina być mniejsza niż zwykłych tak jak jest to w przypadku monitorów 20"

Kończąc cena jest strasznie wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko katy widzenia sa nie do zaakceptowania jak na panorame. Wypuszcza wreszcie jakas konktetna panorame 19" np. na matrycy S-IPS? W panoramach 20" mozna wybrac cos dobrego, a w 19" niestety same TN :?

Dokładnie, już dawno powinien pojawić się model 19" 16:10 1440x900 S-IPS 6ms i oczywiście ze złączem DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc Panowie dziś jestem w Auchanie w moim mieście Legnicy, myśle, sprawdze czu są te fuji...

Okazuje się że jest. Nie wiem ile, jeden stał na pewno i ten jeden pewno można było kupić. Myśle że mają jeszcze może ze 2 sztuki. W każdym bądź razie, 3 razy czytałem cene bo nie wiedziałem czy dobrze patrze

 

1090zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle mniej więcej powinnien on kosztować (tyle jest wart) :) szkoda tylko że nie mieszkam w legnicy :(

 

wiecie może coś na temat monitora VIEWSONIC VA1912W

Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skwarucha czemu twierdzisz ze tyle powinien kosztowac ? To świetny monitor z pewnymi wadami, ale i tak - poczytaj opinie...

Bo jest na matrycy TN.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skwarucha czemu twierdzisz ze tyle powinien kosztowac ? To świetny monitor z pewnymi wadami, ale i tak - poczytaj opinie...

Bo za 1200 można mieć benq 19" na PVM (lepsza, większa matryca i też dobre opinie)

(jak byś tak przejechał na góre i przeczytał móją wypowiedź to byś wiedział)

 

Kyle

W19-1 ma złącze cyfrowe

Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny + to te 4ms , co nie zmienia faktu że faktycznie mało ciekawa propozycja przez zastosowaną matrycę TN. Kiedy wreszcie pojawi się model IPS ew. przynajmniej to S-PVA? - odrazu polecę do sklepu ...

 

Swoją drogą te kąty są przy jakim Contrast Ratio ??

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej brać VIEWSONIC VA1912W za 1050zł czy dopłacić do samsunga 200zł?

Co do 19" panoramicznych na xVA to chyba się nie doczekamy. :(

JA poczekam jeszcze chwilę na najnowocześniejszą matrycę Best TN III Samsung 'a.

 

- będzie tak dobra w reprodukcji kolorów jak MVA/PVA - Color Gamut 72%

- kąty CR 1:10 160 na 160; CR 1:5 178 na 178 ( czyli patrząc pionowo to tylko o 5 st gorsze od starszych MVA ).

- czas reakcji GTG 2 ms ( 5ms std )

- kontrast 1:1000

 

Rozpoczęto produkcję w 2 kw. 2006r i pewnie za 1mc - 2mc będą już gotowe monitory.

 

Jeśli chcesz kupować teraz to kup tego ViewSonic z DVI - bo firma ViewSonic umie konstruować dopalacze ..... inne firmy nie ... zresztą pooglądaj wykresy czasu odpowiedzi na www.tomshardware.com

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie ile te monitory będą kosztować i czy będą panoramy.

Może jeszcze się wstrzymam do czasu wakacyjnego (chociaż cena tego ViewSonic jest bardzo kusząca), ale moja 17" CRT się robi coraz mniejsza ;)

Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie ile te monitory będą kosztować i czy będą panoramy.

Może jeszcze się wstrzymam do czasu wakacyjnego (chociaż cena tego ViewSonic jest bardzo kusząca), ale moja 17" CRT się robi coraz mniejsza ;)

Nie mogą kosztować więcej niż obecnie dostępne ( ~1050-1150 ..... max 1199 PLN ) - bo ... długo by pisać :wink: . Parametry matrycy 19" 16:10 - uwaga : będą miały pełne 16,7 mln kolorów.

 

Poza matrycą 19" , dla tych co maja fantazję ( i pieniądze ) pojawi się matryca 22" ....a dla tych co mają grzybki, marysię i dużo sałatki Samsung przygotował matrycę 27" o praktycznie doskonałych parametrach ( piksel 0,3 , kontrast 3000:1 )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą kosztować więcej niż obecnie dostępne ( ~1050-1150 ..... max 1199 PLN ) - bo ... długo by

nie trzeba długo tylko zobaczyć po ile jest np asus i W19-1 (nie licząc jakieś promocji)

 

a na te nowe monitory to myśle że nawet do Bożego Narodzenia możemy czekać.

Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba długo tylko zobaczyć po ile jest np asus i W19-1 (nie licząc jakieś promocji)

 

a na te nowe monitory to myśle że nawet do Bożego Narodzenia możemy czekać.

Wiadomo że zawsze znajdzie się firma w której będziesz przepłacał za podobny model ( np. w modelach 5:4 19" Samsung 970 lub ten Asus dla 19" 16:10 ). Normalna cena panoramy ze złączem DVI to nie więcej niż 1199 PLN.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! To ja - kolejny bardzo zadowolony posiadacz 19" panoramy ;)

 

Dzieki temu wątkowi, waszemu entuzjazmowi i waszym wypowiedziom zapalilem sie do panoram, a szczegolnie takiej 19-ki ;)

Wazne dla mnie atrybuty to cena (okolice 1000-1300), rozmiar pixela (przy 20" mniejsze), czas reakcji.

Niestety rzeczywistosc po raz kolejny mi sie sprzeciwila - nie da sie w Krakowie dostac (ani sprowadzic) tego modelu...

Po kilkudniowych poszukiwaniach efekt byl taki:

ACER 19" za ~1200 zl bez DVI - w ogolnym ogladzie obrazu troche brakow

FS C19-1W (czarny !!) za 1099zl - bez DVI :|

ViewSonic VA1912W za 1150zl - na tego sie zdecydowalem, dzieki DVI

 

Po 4 dniach obcowania z tym monitorkiem moge napisac kilka rzeczy:

 

1. Marzylem o czarnym Fujitsu, ale mowi sie trudno - musi wystarczyc czaarna podstawka, powoli zapominam o tym. Ten Viewsonic jest troche wyższy (to jest dla mnie + ), bo ma pod ekaranem taki dodatkowy panelik z brzeczykami (tzw. glosniki) zasloniety tarką do warzyw (musze to czyms zakleic...).

Przyciski sterujace u dolu ekranu, z delikatna, dyskretną zieloną diodą on-line - w porządku, wygodne, z tym, ze przyciski czasem wymagają bardziej zdecydowanego nacisniecia, bo sam skok czesto nie wystarcza do aktywowania danej funkcji.

Podstawka bardzo stabilna - zatrzaskowa. W komplecie wszystkie kable (4 szt), plytka, instrukcja.

 

2. W porównaniu do czarnego Fujitsu bez DVI, to ten Viewsonic ma ciut lepsze kąty widzenia. Oczywiscie jest to TN i cudów nie ma, ale jakby szerzej, przy troszke wiekszych wychylach obraz jest niezmienny. Najszybciej oczywiscie pojawia sie zażólcenie bieli, ale o żółtych bokach, czy rogach przy normalnym patrzeniu nie ma mowy. No chyba, ze zbilzymy glowe na 10cm od obrazu :]

Czerń jest czernią w dzień, w nocy staje się oczywiscie (bardzo) ciemną szarością. Jestem zaskoczony jednolitoscią tej poswiaty/szarosci - zadnych plam, owali, jasnych rogów - duzy plus dla producenta !

 

3. W/g mnie ten Viewsonic (8ms RtF) jest odrobine szybszy od Fujitsu (8ms GtG). W kazdym razie nie ma zadnego smuzenia w fimach, w grach jedyne co zauważyłem to lekkie rozmycie przy szybkim ruchu brzegu jasnych/kolorowych obiektów na niebieskim tle, czyli na niebie. W testach niebieski kolor jest najwolniejszy, za to gradient niebieskiego jest prawie idealny - trudno wypatrzyć skoki w przejsciach tonalnych, na pozostalych kolorach wyrażnie widac paski w przejsciach koloru w ciemnych obszarach. Tu sprawdza sie teza, ze albo wiecej kolorow, albo szybsza matryca.

W przeglądaniu stron zadnych niemilych efektow (przesiadlem sie z CRT i w pracy nadal na CRT :| ), przy poruszaniu zadnego rozmycia, pogrubienia czcionki, zadnych cieni za kursorem - chyba jest bliskie idealu, bo nie odczuwam wlasciwie różnicy w stosunku do CRT.

 

4. Sprawdzalem monitor na rożnych testach rastrowych i na zadnym nie bylo widocznego migotania. Jeden z testów - taki ze strony MVA - dal lekki efekt migotania poza centrum obrazu. Monitor jest podłaczony przez DVI do R9800. Natomiast po podłaczeniu po analogu (bardzo dobre filtry na wyjsciu karty), migotanie wystepuje wyraźniej i jest taki niemiły dla mnie efekt na czcionkach - nie umiem tego opisac, ale upewnilem sie, ze jednak DVI ma znaczenie !! :)

 

5. Tak jak pisalem kolorów, jak przystalo na TN brakuje i oprocz niebieskiego wyraźnie widac przejscia/paski w ciemnych obszarach kolorów. Musze dodac tez, ze wydawało mi sie na początku, ze troszkę przeważa pomarańczowa dominacja, ale po zainstalowaniu drivera z plytki z profilem ICM, juz tego nie obserwuję i nie moge sie doszukac. Czarne jest czarne, szare - szare, bez przebarwien.

Musze tez dodac, ze jakakolwiek manipulacja na gammie kolorow, czy to w driverze karty graficznej czy programem (np. Monitor Calibration Wizard) powoduje pogorszenie odbioru obrazu, pojawiają sie fazy, strefy przebarwień... Jestem maniakiem zdjęć przyrody, mam je na tepecie, ciagle przeglądam i od razu zauważam różnice - wniosek zeby nie ruszac ustawień barw. Ja pracuje przy balansie 6500. Widocznie tak wykombinowana jest ta matryca (FRC itd) ze jest dobrane optymalnie.

 

To by było na tyle, moich doświadczeń. Moge jeszcze dopisać, ze nie mialem problemów z ustawieniem żadnej rozdzielczosci mieszczącej sie w zakresie natywnej. Obraz bardzo dobry, gry w rozdzielczosci nienatywnej tez bardzo ladnie wyglądają, a niestety moja karta (Radeon 9800Pro) w niektorych grach juz nie wyrabia w rozdzielczosci natywnej przy max. opcji jakosci obrazu :|

 

Na koniec jeszcze raz napisze, ze panorama jest najsensowniejszym rozwiazaniem do większosci zastosowań i dziwię się tym wszystkim "kwadratom" :o

Jak dla mnie idealem jest 19" ze wzgledu na czionki i pixele, a gdyby w koncu ktos wsadzil do 19-ki matryce o tej szybkosci z pełną paletą kolorów i jeszcze szerszymi kątami widzenia (zażółcenia przy większych odchyleniach) to byłby całkiem ideał !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu, najwazniejsze ze jestes zadowolony z monitora.

 

BTW zauwazyłem własnie chyba najtanszy monitor 19" panoramiczny ze złączem DVI TN 500:1 8ms, nazywa się mirai i kosztuje 838zł!!!

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

http://sklep.morele.net/?pg=product_list&C...478,,,,,&dspl=p

 

http://www.nl-mirai.com/Download/documents...DML-519W100.pdf

 

http://www.nl-mirai.com/Products&cat_id=39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ty tu zamieszczasz linki do monitorów bez DVI? ;)

Właśnie się nie wyznałem na tym opisie czy ma DVI .... bo jeśli nie ma to nie warto na niego spoglądać :wink:

 

A jaki panoramiczny byscie polecili nie patrzac na cene, kolo 20''-21'' do gier i grafiki??

Teraz interesujące są 3 modele:

 

20" Philips 200W6CS - główna zaleta to cena ok 1680 PLN

20" NEC 20WGX2 - matryca IPS jednak cena ok 2200 PLN

21" Samsung 215 TW - istotna zaleta to większy pixel cena ok 2400-2500 PLN

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki panoramiczny byscie polecili nie patrzac na cene, kolo 20''-21'' do gier i grafiki??

A może by tak inny temat wybrać co??!!

200W6CS jest na S-IPS

skąd te informacje?? inni mówią ze na MVA Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...