Skocz do zawartości
J-A-J-O

Klima

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz dziwniejsze tematy na tym forum z nazwy komputerowym :lol:

 

Zbliża się zima, a ja potrzebuje urządzenie które ogrzewało by mi pomieszczenie do danej temperatury, a po jej osiągnięciu wyłączało się. Myślałem o klimatyzatorze, ale mam tylko 500zł na ten cel i nie wiem czy można kupić za tą cenę dobry sprzęt. Nie potrzebuje skraplacza czy oziębiacza powietrza, potrzebne jest mi tylko urządzenie grzejące i nie chce także żeby było zbyt głośne.

 

Znalazłem klimatyzator i ocieplacz:

 

Klima

http://allegro.pl/show_item.php?item=64267563

 

Ocieplacz

http://allegro.pl/show_item.php?item=64855922

 

 

Jak widać różnica cenowa jest dość duża, warto inwestować w klime jeżeli nie potrzebuje jej wszystkich funkcji? A może klima da mi coś czego nie da ocieplacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej grzejnika potrzebujesz ;]]]]

1668981[/snapback]

raczej CO albo oprocz grzejnika jakas mala elektrownie - bo szybko sie przekonasz ze grzejnik zuzyje pradu za wiecej niz za niego dales.. no chyba ze masz sponsorow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik mam :-P Tylko chodzi o to że ma za wolny czas reakcji i nie moge go precyzyjnie nastawić, czyli jest albo za zmino, albo za goroąco, a chce dokupić urządzenie które by (z pomocą grzejnika) trzymało stałą temperaturę.

Edytowane przez J-A-J-O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz czegos w stylu sterownika/termostata który będzie załanczał grzejnik

 

 

jedny pic polega na tym zeby go dobrze umieścic :D np. nie w oknie

 

np. cos takiego sterownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WŁĄCZAŁ

 

[[[[[[[[[[;

 

ej, po jakiemu to ZAŁĄCZAĆ :] siakaś nowomowa :]

 

 

 

--- linia cięcia ---

 

sprawdziłem :) istnieje taki wyraz :> przepraszam :> :> :>

Edytowane przez MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup byle jaki termostat moze byc taki jak do akwarium tylko musial bys przekaznik mocniejszy wzucic bo te akwariowe termostaty zwykle maja z 500W max (jak grzejnik ma 2kW to przekaznik z zapasem np 2.5kW) do tego czujke przyklejsz do jakiegos radiatorka i umieszczasz gdzies kolo fotela np [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem. potrzebuje ogrzac piwnice do 28-30 stopni, tak żeby nie spadła. myślałem, że kupie termowentylator np takie cos: http://allegro.pl/show_item.php?item=65039747 ale nie wiem czego użyć aby kontrolowało nawiew, tzn przekazywało wentylatorowi że ma dmuchać i przestać dmuchać jak osiągnie np 30 stopni i potem znowu zacząć jak spadnie do 27. czego do tego użyć? istenieje jakiś taki termoregulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem. potrzebuje ogrzac piwnice do 28-30 stopni, tak żeby nie spadła. myślałem, że kupie termowentylator np takie cos: 1672041[/snapback]

hahaha nie pytam do czego :D

P.S. a lampy juz masz? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za popularne forum żeby o tym dyskutować. aczkolwiek wszystkie pytania kierować na pw, zaspokoję waszą ciekawość :wink:

 

ale wracając do tematu, to proszę o pomoc. słyszałem o czymś w podobie do grzałki do akwarium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w domu takie cuś magiczne co sie zowie mostek i maczujnik . Wisi sobie w przedpokoju i temperature sciaga z tego pomieszczenia i jezeli osiagnie 21.5 stopnia ( na tyle ustawil moj starszy ) to sie wylacza. Jezeli spadnie np. z powodu przeciagu etc. to sie piecyk wlacza i znowu grzeje :> Ot filozofia a urzadzenie kosztuje 100 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WŁĄCZAŁ

 

[[[[[[[[[[;

 

ej, po jakiemu to ZAŁĄCZAĆ :] siakaś nowomowa :]

--- linia cięcia ---

 

sprawdziłem :) istnieje taki wyraz :> przepraszam :> :> :>

1669278[/snapback]

Jest ale używa się go w innym kontekscie. ZAŁĄCZAĆ można np. zdjęcie do dokumentu, WŁĄCZAMY urządzenia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz czegos w stylu sterownika/termostata który będzie załanczał grzejnik

jedny pic polega na tym zeby go dobrze umieścic :D np. nie w oknie

 

np. cos takiego 1669005[/snapback]

Zawor elektromagnetyczny sprzezony z czujnikiem temperatury powietrza i grzejnika....

skomplikowana zabawka jak na CO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...