Skocz do zawartości
AragornPL

Reklamy W Tv

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre reklamy wydają się dla nas głupie, a inne fajne... fajne wydają się te dla których jesteśmy bezpośrednim targetem, wszystkie inne będą nam się wydawać po prostu głupie, gdyż są przeznaczone dla diametralnie innej grupy odbiorców... Z kolei tamta grupa odbiorców będzie oceniać te 'głupie' reklamy jako fajne, a te które my uważamy za fajne uzna za głupie i bezsensowne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie te 'reklamy' Stop Wariatom Drogowym można skomentować tylko w jeden sposób - żal

Jak można w TAKI sposób mówić o TAKICH rzeczach? :o

Porównajcie te szmiry z zagranicznymi spotami takich samych akcji

przykład 1

przyklad 2

 

to odzwierciedla aktualny stan 'polskiej sceny reklamowej'

Edytowane przez gruszk4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie te 'reklamy' Stop Wariatom Drogowym można skomentować tylko w jeden sposób - żal

Jak można w TAKI sposób mówić o TAKICH rzeczach? :o

Porównajcie te szmiry z zagranicznymi spotami takich samych akcji

1677305[/snapback]

Nie widzisz ilu debili jezdzi po ulicach...? Taki debil to wlasnie taki wariat drogowy... Jak nie rozumiesz aluzji, ktora w tych reklamach jest zawarta, no to sry... Co do porownania 'szmiry' w oparciu o zagraniczne spoty... Zagraniczne reklamy sa drastyczne i poakazywane o okreslonych godzinach... U nas sa takie reklamy, ktore pokazywane sa bez wzgledu na godzine... Zreszta te reklamy juz sa w jednym z tematow... Co do tych 'reklam'... Nie reklamuja ona jakiegos lipnego proszku, gazety czy papieru do kibla...

Edytowane przez CH3RRY-JU!C3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CH3RRY-JU!C3:

buah.

tu chodzi o efekt. 90% ludzi po obejrzeniu angielskich reklam zapina pasy.

W Polsce 90% ludzi przełącza na inny kanał, a 100% jeździ tak, jak zawsze.

W polskiej reklamie piraci drogowi są pokazywania za pomocą ludzi chorych psychicznie.

To tak samo, jakby w reklamach akcji Pij Mleko pokazywano chorych na karłowatość, i powiedzieć, że nie pili mleka.

 

już zostawiając ten temat, to dla mnie rządzą reklamy z serii

"Nazywam się Leszek, i od 40 lat naprawiam pralki" a.k.a. "Ale ja mam praanie!"

 

A pochwalić bym chciał Dog In The Fog;

Długo nie mogłem potem uwierzyć, że jest to polska reklama, polskiego piwa :O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te reklamy allegro nie wiem do kogo sa skierowane... nie dosc ze nic ciekawego nie przedstawiaja to jak bym nie wiedzial co to allegro to nic nowego bym sie nie dowiedzial... imho totalnie bez sensu ;p

1677707[/snapback]

26 września ruszyła nowa kampania reklamowa Allegro, po raz pierwszy obejmująca największe ogólnopolskie stacje telewizyjne. [...] kampania potrwa kilka miesięcy [...]

Jej głównym celem jest zbudowanie świadomości marki Allegro wśród osób, które jeszcze nie korzystają z Internetu, ale zamierzają zacząć w najbliższej przyszłości.

 

http://seeyou.pl/

 

Czyli puszczać w nieskończoność aż ludzie zapamiętają lub sprawdzą co to jest to allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem dzis reklame allegro - fajna. Tej, ZAWSZE podczas przerwy w programie "pascal po prostu gotuj" pierwsza reklama jaka sie wlacza, to reklama jakis patelni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej ludzie zapomnieliście o dżemie z Biedronki <lol>. A co do reklam napojów to bardzo mi się podobały stare reklamy sprajta fido-dido i te sprawy (avatar czyjś mi przypomniał). No i jeszcze zapomnieliście o (w)Łódce Bols i W(u)TK(a) Soplica. To dopiero było pomysły8). Reklama DOG(a) też mi się bardzo podobała. Za rogiem jest Żubr (też mi się podoba). No i jeszcze kiedyś na mnie wrażenie robiły reklamy koli. No i Najlepsza Reklama na Świecie Czyli No to frugo :) i skacząca pani po lampach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mango = :lol2:

Fotoblocker - co za debilowi to wcisną :P

Pas Sauna Soulution - i kto w to uwierzy :lol2:

1671317[/snapback]

Tia. Kto oglądał Bezeli to wie, że zrobili swoją własną parodię Mango - Telezakupy Mamgo :lol: Zamiast Fotoblockera był Otoblocker. Kolesie wzięli czarny spray, zamalowali tablice i wielkie zdziwienie - nic nie widać :blink: :lol2: Goździkowa również wymiata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kompletnie rozbrajają mnie reklamy bazujące na instynktach (zwłaszcza płciowym) oraz banały zakładające że odbiorca jest półmózgim przygłupem.

 

Z drugiej strony chciałbym wyraźnie naświetlić pewną istotną kwestię, bo widzę, że niektórzy mają odrobinę uwstecznione spojrzenie na przekaz reklamowy. We współczesnej formie reklama (mam teraz na myśli dobrą reklamę, na poziomie, nadążającą za pewnymi trendami w tej dziedzinie, itd.) coraz bardziej odbiega od roli surowego nośnika informacji. Reklama staje się swoistym odłamem sztuki użytkowej i jako taka zakłada pewien poziom świadomości, wyczucia a jednocześnie swoistego dystansu potencjalnego odbiorcy. W ten sposób spot reklamowy odchodzi od klasycznej formy przedstawiającej w stylu "nasz produkt jest najlepszy" (per analogia do klasycznego malarstwa przedstawiającego) i staje się poszukiwaniem innych form wyrazu, czy to będzie żart-metafora z przymrużeniem oka, czy impresja na temat, czy też całkowita abstrakcja będąca zabawą formalną.

 

 

Przyznam że dzisiaj pozytywnie zaskoczyły mnie 2 reklamy: wspominana już Allegro oraz Lotto (z 2 kulkami na fotelach) - prosta, sympatyczna, "z jajem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CH3RRY-JU!C3:

buah.

tu chodzi o efekt. 90% ludzi po obejrzeniu angielskich reklam zapina pasy.

W Polsce 90% ludzi przełącza na inny kanał, a 100% jeździ tak, jak zawsze.

W polskiej reklamie piraci drogowi są pokazywania za pomocą ludzi chorych psychicznie.

To tak samo, jakby w reklamach akcji Pij Mleko pokazywano chorych na karłowatość, i powiedzieć, że nie pili mleka.

 

już zostawiając ten temat, to dla mnie rządzą reklamy z serii

"Nazywam się Leszek, i od 40 lat naprawiam pralki" a.k.a. "Ale ja mam praanie!"

 

A pochwalić bym chciał Dog In The Fog;

Długo nie mogłem potem uwierzyć, że jest to polska reklama, polskiego piwa :o

1678118[/snapback]

Nie wiem, co wywnioskowales z mojego posta, ale chodzilo mi w nim o to, ze zagraniczne reklamy sa duzo lepsze od naszych... Nie musisz mi tego tlumaczyc, bo fantastycznie zdaje sobie z tego sprawe... Linki do tych reklam pojawily sie w temacie: Prawo jazdy od 21 lat... Takze sprawe znam od dluzszego czasu...

 

Ujdzie jeszcze reklama Zapnij Pasy... Zalacza sie wyobraznia... Wyobrazam sobie jak ta osoba wypada przez przednia szybe i lamie sobie kark w trakcie zderzenia z jezdnia... :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak, zapnij pasy jest wiele lepsza od smiesznych wariatow.

1680289[/snapback]

Wariaci, pomimo tych 'skromnych' aluzji niczego soba nie prezentuja... Zapnij pasy to juz inna sprawa... Na poczatku spokoj, a tu nagle... Zawsze zapinam pasy... Jak ktos ma mozg i troche mysli, to taka reklama zadziala... Trudniej bedzie to pojac komus, kto jazde samochodem uwaza za wspaniala zabawe i wyscigi... No bo po co zapianc pasy? --> Tak mysla osoby, ktore za duzo naogladaly sie telewizji i za duzo graly na kompie nie odrozniajac wirtualnej i filmowej rzeczywistosci od swiata realnego... Przypadkow w stanach takiego zachowania jest bardzo wiele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko idzie znieść ;) , ale mnie irtytuje strasznie jedna reklama - jak facet był biegać, przychodzi do domu a tam jego żona czy tam dziewczyna się pyta co robił a jak mówił że biegał to ona, że jego koszula nie jest spocona. To chyba antyperspirant jakiś reklamują. Żałosne to jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie szczytem braku poczucia humoru sa reklamy z Wojewodzkim (nie pamietam czy to era czy plus) i te reklamy z kabaretem Mumio (czy tam Munio ??) zreszta jak sam kabaret. Czy to naprawde kogos smieszy ??

Reklama Sprite'a jest conajmniej dziwna, ale juz troche lepiej. Reklamy PZU o wariatach na drogach raczej nie trafia do ludzi - jak zreszta mozemy sie juz tutaj przekonac, moze pokazuje w nietypowy sposob wypadki samochodowe, ale rowniez posluguja sie "wariatami" w sposob malo wyszukany, taki gosc w kaftanie moze czuc sie obrazony, sugerowanie ze powoduje wypadki - wlasnie to jest problemem tej reklamy, nie ja, nie moji znajomi powoduja wypadki, nie zwykly czlowiek, a jacys blizej nieokresleni wariaci - ta reklama nie ma prawa trafic do ludzi, bo nikt z wariatami sie nie utozsamia i bedzie uwazal, ze to nie przez niego sie to wszystko dzieje, a przez kogos innego.

Wiecej reklam na ta chwile sobie nie przypominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie szczytem braku poczucia humoru sa reklamy z Wojewodzkim (nie pamietam czy to era czy plus) i te reklamy z kabaretem Mumio (czy tam Munio ??) zreszta jak sam kabaret. Czy to naprawde kogos smieszy ??

Tak!

 

Uwazam reklamy Plusa z kabaetem Mumio za jedne z najlepszych (jesli nie najlepsze) jakie sa w TV.

 

Te z Wojewodzkim juz chyba zdjeli (na szczescie, bo marne byly)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie szczytem braku poczucia humoru sa reklamy z Wojewodzkim (nie pamietam czy to era czy plus) i te reklamy z kabaretem Mumio (czy tam Munio ??) zreszta jak sam kabaret. Czy to naprawde kogos smieszy ??

1680614[/snapback]

To się teraz naraziłeś. :lol:

Reklamy Plusa (Mumio) są genialne. Takie reklamy to człowiek chce oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa. koles powiedzial elvis sucks, a przetlumaczyli to na "elvis... musi sie jeszcze uzo nauczyc" ;lp;llolo

1681378[/snapback]

lol ale z Ciebie :P

Nie zawsze doslowne tlumaczenie jest najlepsze - mieli to przetlumaczyc "Elvis ssie"? Wtedy bylbys zadowolony? "Elvis musi sie jeszcze wiele nauczyc" własnie bardzo dobrze oddaje ton powiedzenia "Elvis sucks" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...