Skocz do zawartości
zaba1978

Subwoofer Do 300zl?

Rekomendowane odpowiedzi

alphard - tania alternatywa (sam robiłem suby na tych głosnikach) i ma niby 100W RMS - nie narzekam, mi całkowicie wystarcza i wszystkim sąsiadom dookoła też :D

magnat - solidna firma, robią głównie subwoofery (w tym do aut) tylko tyle wiem :)

yamaha - czy oni czasem nie produkują keyboardów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yamaha nie tylko keybordy ale to znany producent systemów nagłaśniających tych na imprezy jak i do domu

A Alphierda to nawet do kibla bym nie wstawił, możesz jeszcze zapoznać się z ofertą STX (polska firma) głośniki sub basowe zaczynają dominować w Polsce jako podstawa DIY, stx ma w swej ofercie też subwoofery

http://www.stx.pl/index.php?vMenu=1&vMenuI...&vItemDB=itemdb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o yamahah to wim (wujek ma zespół :D), co do alfardów to ja nei narzekam na nie i moi klienci też nie. Jeśli jest tania i w amirę dobra alternatywa to poco przepłącać zwłaszcza że wiadomo jakie są warunki w polsce.

 

Jako takiego porównania nie mam, jak gra głośnik z yamahy, magnata czy alpharda (ty pewnie masz skoro smieszałeś alpharda z błotem :) ). Wiem tylko na co stać mój 60W subwoofer DIY na 25centymetrowym alfardzie... :) i powiem że do mieszkania to jest aż nadto :), a i w roli nagłaśniania sali gimnastycznej też się sprawdził (to mało powiedziane...). Więc póki co nie widzę powodów dla których alphardy miałbym wykluczyć z mojego menu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecałbym ci coś takiego jakbyś znalazł na allegro lub w sklepie : GDN 25/80/1 - 8 Ohm

Tu masz specyfikację http://www.tonsil.com.pl/products/speaker/..._80_1_8_par.htm

do tego jakaś obudowa do samochodu albo home made i nikt ci nie podskoczy że masz słabe basy a i charakterystyka jego jest wspaniała sam mam taki tyle że 40 W i mamuśka ciągle mówi ażebym sciszył to cholerstwo :D

Edytowane przez -[rYu]-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Alphredów pewien szacunek ma LW800 a co do reszty jako głośniki do subów to po co katować się ich dźwiękiem jeśli za mniejszą kasę można kupić głośnik z realnymi parametrami TS, o dwa razy większej wytrzymałości mocowej i SPL w granicach 86-91dB, na dodatek polska firma STX

Wykonałem na ich głośniku (GDN 22/120/4 SC) suba 34 litry B-R, tunel strojony 34Hz, zasilany jest TDA7294 (tak coś koło 80W) za kondami dla 4 Omów jest 36,6V

I na przykład film Gladiator scena bitwy lub walk w Koloseum przy gałkach na 70% podłoga jęczy :) kiedy trzeba

Wracając dl Alphardów to jak jest na nim napisane 100W to trzeba uważać by nam głośnik nie zszedł przy prawdziwych 60W podanych na niego dłużej niż 15min.

A wszystkim życzę by mieli tylko styczność z Audaxami, Vifami, ScanSpeakami i jeszcze paroma innymi nam zwykłym zjadaczom pozostają TVMy, STXy i Tonsile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...