Skocz do zawartości
Hipo

Cyfra Dla Amatora Do 800pln

Rekomendowane odpowiedzi

No i skończyłem z Fuji s5600 :)) Własnie kupiłem na allegro. Teraz tylko czekać na paczuszkę! :)

A za kilka tygodni jeśli plany się ułożą nadejdzie zmiana na coś mocniejszego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora odkopać, chciałbym sobie kupić aparat cyfrowy, mam na ten cel ok 750 zł. Co moglibyście polecić? Dodam, że nie znam się w ogóle na cyfrówkach. Chciałbym, żeby zdjęcia robione w nocy były widoczne. Oczywiście musi to być aparat najlepszy w swoim przedziale cenowym, bo tylko taki mnie interesuje. Chciałbym, żeby jeszcze nagrywał filmiki, najlepiej z dźwiękiem. Pomóżcie.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 805,- jest fuji f50fd, taniej f40 za niecałe 600 (ceny z ceneo).

Z tego co piszą, w kompaktach aparaty fuji są bezkonkurencyjne ze wględu na matrycę, która radzi sobie w kiepskich warunkach oświetleniowych. Tu na forum chyba dymy o nich pisał, poszukaj. Polecam też lekturę http://forum.fotoexpert.pl/topics44/11237.htm , niby może zdawać się troche nieaktualne, ale na tym forum piszą, że czołówka się nie zmieniła za bardzo, tylko ceny spadły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej odpowiadałby mi Canon A720IS. Aktualnie w Fotojokerze cena 649 zł, do tego kupię jakiś futerał, kartę 1GB mam (z Samsunga L760), akumulatorki i ładowarkę mam.

 

A co sądzicie o SONY DSC-W130? Tu: http://www.allegro.pl/item328249521_sony_d...sz_to_miec.html

 

Do końca tygodnia muszę coś wybrać.

 

EDIT

 

Kupiłem Canon'a A720IS.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon zastanów się nad tym co napisał _piotrek a mianowicie

 

w kompaktach aparaty fuji są bezkonkurencyjne ze wględu na matrycę, która radzi sobie w kiepskich warunkach oświetleniowych.

bo ja to mogę potwierdzić :)

Mam F20 i z czystym sumieniem polecam, robiłem np. zdjęcie płycie cd w niedużym świetle lampy i zmniejszoną jasnością w aparacie, jak widać szumów nie ma :) nie zmieniałem nic na PC, prosto z aparatu

 

Dołączona grafika

 

Także czytałem testy, nie wiem czy nie był on nawet pomiędzy tym Canonem a Fuji - zdjęcie podświetlonej obudowy komputera w ciemności, żadnych szumów, Canon wtedy się nie popisał ;)

 

To tyle z mojej strony jeśli chodzi o zdjęcia w ciemnosci - potwierdzam to, co piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podepne pod temat. Szukam aparatu z "duza lufa" ;) jesli mozna to tak nazwac. Chce wydac jak najmniej (600-700zl), w sumie podejrzewam, ze czego nie kupie to i tak bede zadowolony, bo mam jakiegos starego jak swiat Premiera i wcale zlych fotek nie robi, ale w pomieszczeniach bez lampy ani rusz i to bardzo boli.

Mam upatrzonego Sony H3 ( http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/223313 ), wyglada kozak, "lufe" duza ma, no i bardzo dobre opinie na necie, a do tego cena bardzo fajna. Co o nim myslicie ? Moze cos podobnego w tej cenie wartego uwagi ?

No i przy okazji, to ktory sklep z neta polecacie ? Jakis zaufany z dobrymi cenami ;)

 

EDIT:

 

Ogolnie to zalezy mi na dobrych fotach w pomieszczeniach bez uzycia lampy, bo czesto obcykuje sprzet na allegro w pokoju i zalezy mi na fotach robionych bez lampy. Dodam, ze jestem laikiem jesli o aparaty chodzi, wiec prosze bez fachowych okreslen w stylu "szumy", "ISO" itp. bo nie wiem o co kaman :P

 

EDIT:

 

Widze w tej cenie jeszcze Fuji FinePix S5800 ( http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/231225 ) i Fuji FinePix S5700 ( http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/161265 ). Jakies sugestie ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Piszę z zapytaniem czy warto kupić ten aparacik !

 

Sony Dsc W200

 

Może ktoś z forumowiczów ma taki sam typ aparatu i mi by coś podpowiedział !

 

W dziedzinie aparatów kompaktowych jestem laikiem.

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez lemoniada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, magia liczb.

Kusi 12 Mpx :)

W tej cenie na pewno znalazłbym coś lepszego. Rozumiem, że nie interesują Cię tryby pół/manualne bo jeżeli tak to już bym celował w jakąś hybrydę.

A jeżeli nadal nie... to z tego co wyczytałem to wolałbym Lumixa choćby TZ3 albo Fuji 40fd.

Zerknij w ten link jak są oba chwalone (szczególnie Fuji, za niebywałą ostrość i jakość zdjęć nawet w max ISO) - http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6050&p=0

A tutaj zobacz post użytkowniczki redgeko (dzisiaj jest to ostatni post w tym wątku) - http://foto.recenzja.pl/Forum-viewtopic-t-...light-w200.html

 

W200 poza megapikselami nie ma nic co kompakty za 500zł.

Sony już w każdym sprzęcie zbiera cięgi za swoją "jazdę na nazwie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mi się spodobał ten lumix, ze względu na dużą optykę :D

 

Nie wiesz może czy ten lumix ma stablilizacje optyczna

A no ma.... mozna powiedziec ze u Panasonica, stablizacja optyczna to motyw przewodni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1:

 

Te aparaty, które masz w edycie nie są polecane. Podobnie z tym H3 niestety. Duża lufa w kwocie, którą dysponujesz to chyba najlepiej Fuji 5600 albo 6500 (droższy ale też lepszy). Problemem może być ich dostępność, nowych już raczej nie dostaniesz, jednak na allegro znajdują się interesujące sztuki w super stanie, często z dodatkami.

 

Info o 5700, 5800 i H3 jest na forum, o którym pisałem wyżej. Polecam również temat polecanych tam aparatów, link u góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podepne pod temat.

pomyśl o pasikoniku FZ8 - świetne szkło z długą ogniskową, 24 mce gwary, zgrabny i nieduży, świetnie wykonany i w zestawie tulipan oraz tuleja na filtry, mały rozmiar filtrów = korzystna cena, tanie karty SD, dedykowany aku z ładowarką (odpada dodatkowy kosz i nie znam osoby która by na to narzekałat), efektywna stabilizacja, zapis w RAW i świetne oprogramowanie do wywoływania w zestawie, ergonomia której pozazdrości każdy producent (w tym fuji), szumy jak we wszystkich kompaktach tej klasy (foty w nocy i tak bez statywu się nie obejdą), osoby które kupiły nie narzekają, a wręcz odwrotnie :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panasoniki są dobre. Ja chyba sobie kupie PANASONIC Lumix DMC-TZ5 Tylko szkoda ze go nie ma w sprzedaży w Polsce dopiero w kwietniu będzie. I mam nadzieje ze nie będzie kosztował więcej niż 1200 zl A wy co o nim myslicie bo ja mysle ze to cudo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1:

 

Te aparaty, które masz w edycie nie są polecane. Podobnie z tym H3 niestety. Duża lufa w kwocie, którą dysponujesz to chyba najlepiej Fuji 5600 albo 6500 (droższy ale też lepszy). Problemem może być ich dostępność, nowych już raczej nie dostaniesz, jednak na allegro znajdują się interesujące sztuki w super stanie, często z dodatkami.

 

Info o 5700, 5800 i H3 jest na forum, o którym pisałem wyżej. Polecam również temat polecanych tam aparatów, link u góry.

Nom troche o tych aparatach poczytalem i co najwazniejsze, zobaczylem zdjecia i jestem podlamany. Nie znalazlem narazie nic w cenie do 1000zl co by robilo zdjecia jakos zauwazalnie lepsze niz moj stary, kilkuletni Premier 3,2mpx :( Naprawde jak tak patrze na te przykladowe foty na roznych serwisach, to ja nie wiem co sie dzieje, ale prawie wszystkie nie maja ani troche ostrosci, nie wiem czy to to sa te slynne szumy, bo srednio sie znam, ale jak juz mowilem, ze zaden mnie specjalnie nie zaskoczyl, a przeciez nie bede zmienial aparatu na cos, co praktycznie robi takie same, moze minimalnie lepsze foty, niz 5 letni Premier 3,2mpx. Im wiecej czytam, tym trudniej, bo nic ciekawego jeszcze nie widzialem, a krąg polecanych aparatow sie zmniejsza.

 

EDIT:

 

To sa tylko pierwsze lepsze zdjecia na ostatnia aukcje, jedyne co w nich porpawilem, to delikatnie podnioslem kontrast w IfranView, ale niech mi ktorys z tych smieciowych Hx od Sonego zrobi tak ostre zdjecie, a przynajmniej na necie nie widzialem. A ten moj aparat ma sporo naprawde ladnych fotek z np. wakacji.

 

http://i214.photobucket.com/albums/cc142/DziubekR1/5-16.jpg

http://i214.photobucket.com/albums/cc142/DziubekR1/8-13.jpg

http://i214.photobucket.com/albums/cc142/DziubekR1/9-3.jpg

 

I teraz naprawde nie wiem juz co mam robic. Chcialem zmienic aparat, a nie widzialem zadnego w cenie do 1000zl, zeby zrobil fote zauwazalnie lepsze od tego wyzej :( Napalilem sie na slynnego Fuji S5600, ale jak zobaczylem jego foty z testu na Egieldzie to tez nie wiem skad te zachwyty wszystkich nad tym sprzetem. Nic wyjatkowego tam nie widzialem, caly czas patrzac przez pryzmat starego dziadka, ktorego obecnie posiadam. Jedyne co widzialem na necie i naprawde mnie zaciekawilo, to lustrzanka Nikon D40, ale jednak chcialem sprawdzonego cyfraka, bo ja nie jestem profesjonalista.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom troche o tych aparatach poczytalem i co najwazniejsze, zobaczylem zdjecia i jestem podlamany. Nie znalazlem narazie nic w cenie do 1000zl co by robilo zdjecia jakos zauwazalnie lepsze niz moj stary, kilkuletni Premier 3,2mpx :(

jeśli nie widzisz różnicy to tylko się cieszyć i korzystać ze staruszka skoro jesteś zadowolony.

lustro to wejście w system szkieł i licz się z dodatkowymi wydatkami albo od razu szukaj jakiegoś dobrego dual kita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jedną myślę ostrą fotkę z 5600:

Sorki stary, ale ten zwierz mi na "ostrego" nie wyglada. I nie mam tu na mysli jego usposobienia ;)

 

jeśli nie widzisz różnicy to tylko się cieszyć i korzystać ze staruszka skoro jesteś zadowolony.

lustro to wejście w system szkieł i licz się z dodatkowymi wydatkami albo od razu szukaj jakiegoś dobrego dual kita.

Wiesz, ja sobie zdaje sprawe, ze jak by na te foty popatrzyl jakis szpec, to zacznie wymieniac wady, jakies aberracje, czy inne mi nie znane sprawy. Ale jak tak patrze ja, to niczym te nowe aparaty full wypasy nie zaskakuja.

Moj Premier ma jedna wade i to przez nia chcialem go wymienic. Przez to, ze ma bardzo mala "lufe", ciezko jest zrobic zdjecie w pokoju, bez dodatkowego oswietlenia, podczas gdy aparaty z duza "lufa" zrobia fote bez problemu w takim samym oswietleniu, kiedy Premier odpadnie.

I wcale sie nie ciesze z tego powodu, ze dzisiaj zaden aparat nie zrobil jakiegos kroku na przod w porownaniu do starego dziadka (mowie oczywiscie o tych tanszych), bo nie mam na co zmienic sprzetu, a zalezalo mi na aparacie z duzym obiektywem. Bo przeciez nie wywale 1000zl, za sprzet praktycznie robiacy te same foty, tyle ze bedacym w stanie ja zrobic przy nieco gorszym swietle :(

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrość to nie wszystko.

Jeżeli aparat świetnie ostrzy ale za to zrobi kiepski kontrast i źle balansuje biel przez co kolory też są kiepskie to czasami ciężko zwrócić uwagę na ostrość zdjęcia :)

I faktycznie, nawet ja zauważam różnicę w jakości zdjęcia pomiędzy kompaktem za 500zł a lustrzanką za 2500 czy więcej.

Po drugie te zdjęcia na portalach to są "okazy". Na kompakcie za 500zł większa część fotek wychodzi średnio i czasami coś pięknie zaostrzy i umieszczają to na necie. Później trudniej wyłapać różnicę między taką właśnie fotką, a taką z lepszej lustrzanki.

Wtedy musiałbyś pooglądać zdjęcie surowe (RAW) a oczy wyszłyby Ci na wierzch jak JPEG może oszukiwać :)

 

Inna sprawa, że im więcej tym megapikseli w nadal tych samym wielkościowo matrycach to niestety foty będą gorzej wychodziły.

Dlatego w aparatach średniej półki ze średnimi możliwościami nie warto brać tych z większą liczbą pikseli bo robią brzydsze fotki.

 

PS. Na Twoich zdjęciach automatycznych są takie aberracje i przepalenia, że gdyby nie ostrość to pomyślałbym, że to lepsza komórka robiła.

 

PS2. Wyższości lepszych aparatów wychodzą w cięższych warunkach oświetleniowych bądź przy jakiś super efektach.

Tutaj masz przykład zwykłej hybrydy za niecałe 1000zł i jej możliwości - przeciętne zdjęcie nią zrobione (Fuji S6500)

 

 

 

http://plfoto.com/zdjecia_new/1289182.jpg

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mowiac "przepalenia" masz na mysli strasznie ostre kolory, to na to nie patrz. Ja je poprostu podpicowuje w IfranView, zeby na aukcji ladniej wygladalo :D Normalnie takie nie sa. Co do aberracji to nawet nie wiem co to jest, wiec nie bede nic mowil :) Chce zaznaczyc tez, ze nie bronie Premiera w zyciu, to stary sprzet i wady duze napewno ma, ale mi najbardziej zalezy na ostrosci, a tutaj daje rade dziadek.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że byłbyś zadowolony z Sony DSC-R1

 

PS2. Wyższości lepszych aparatów wychodzą w cięższych warunkach oświetleniowych bądź przy jakiś super efektach.

Tutaj masz przykład zwykłej hybrydy za niecałe 1000zł i jej możliwości - przeciętne zdjęcie nią zrobione (Fuji S6500)

 

 

 

http://plfoto.com/zdjecia_new/1289182.jpg

to raczej jest max jaki można wycisnąć za pomocą oprogramowania z RAWa tego S6500 i to poświęcając całkiem sporo czasu przy komputerze jak twierdzi aytor tej fotki na forum fujiklub. dlatego stwierdzenie przeciętne jest tutaj :rolleyes: nie na miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to też nie nowa konstrukcja ale naprawdę wyśmienita. ze świeżych bułeczek które dopiero co pojawiły sie na naszym rynku i świetnie się zapowiadają zwróć uwagę na F100fd

Matryca 1/1.6" , to prawie 2x wieksza od tych szajskich Sony Hx :blink: Musze znalezc jakies przykladowe foty tego cuda.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looknij na mój post stronę wcześniej ale sądząc z tego co piszesz to nie wiem czy znajdziesz jakieś istotne różnice (w fotkach).

A tu Cie zaskocze ;) Podoba mi sie ten aparat. Robi fotki o niebo lepsze niz te wszystkie Soniacze. W nocy w koncu fotka jest taka jak byc powinna, a nie zlozona z jakichs plam, jak malowana przez malalarza farbkami. Bez kitu spodobal mi sie ten sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...