Skocz do zawartości
Hipo

Cyfra Dla Amatora Do 800pln

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Kaeres za odpowiedź. DMC-LZ8 jednak odpadł ze względu na słabą jasność obiektywu (3.3-5.9). Zamówiłem Fuji FinePix F40 FD w Szwecji, a ktoś z rodzinki jutro podjedzie go odebrać i niedługo przywiezie do ojczyzny. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jimmy1 jak ja szukałem aparatu to zdecdowanie większa ilość osób polecało A720IS. Gdyby nie to że jakoś nie mogłem się przekonać do jego wykonania to pewnie bym kupił bo fotki ma świetne jak na ta klasę aparatów. W moim przypadku akurat padło na S6500df.Zostanie Ci jeszcze troche kasy to kupisz sobie ładowarke bc700 jakąś i Enelopki akumulatory i będziesz happy:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem A720 :) robi na prawdę fajne foty i co mnie najbardziej cieszy ma rozbudowanego manuala :D

Do zdjęć z trybu AUTO i gotowe sceny też nie mogę mieć zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem już tysiące postów, testów i nadal nie wiem.

Wśród znajomych dorwałem jedynie panasonica fz-7 i trochę mnie odstraszył. Fotki po prostu koszmarne dla mnie (za te pieniądze). Niestety z innym mi nie było dane obcować.

 

Na placu boju zostały (posortowane według ceny):

Fuji S1000FD: (470zł, nówka)

-Nowość, powalająca cena.

 

Fuji S6500FD: (~600zł, używany)

-Weteran. Przez ogromną większość uznawany za wzór do naśladowania. Jednak od premiery minęło już trochę czasu (ponad 2 lata), czy ten "staruszek" ma nadal prawo bytu? Brak stabilizacji obrazu, duży czas zapisu/zrobienia fotki, dla mnie to spore minusy.

 

Fuji S8100FD: (700zł, nówka)

-Nowość.

 

Canon S5 IS: (~700zł, używany)

-Dosyć drogi, musiałbym trochę do niego dopłacić. Ogromnym plusem dla mnie jest szybkość robienia zdjęć.

 

Nikon P80: (~700zł, używany)

-?

 

Fuji S2000FD: (850zł, nówka)

-Nowość, cena aktualna 850zł za nówkę, czy jest jeszcze możliwość spadnięcia ceny w najbliższym miesiącu? Czy nie ma takiej opcji?

 

W wypadku Canona i Nikona, musiałbym się zdecydować na używane aparaty.

 

Jeżeli ktoś wyraża swoją opinie to najlepiej gdyby popierał to dobrymi argumentami. Posty typu "ja mam X i jest super" są dla mnie trochę bezwartościowe.

Gdyby ktoś już był w stanie porównać 2 i więcej aparatów tutaj wymienionych do siebie, to już w ogóle byłoby cudnie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie odrzuciłbym S6500FD. To już staruszek, stare technologie, brak stabilizacji, brak nówek, same używki.

S1000FD to całkiem inny pułap cenowy, zostawię sobie go w razie braku pieniędzy, bo do 500zł to IMHO nie ma konkurencji.

 

Zostaje:

Fuji S2000FD oraz S8100FD, Canon S5 IS oraz Nikon P80.

 

Czy ktoś miał styczność z tymi aparatami i może powiedzieć: "X > Y, bo bla bla bla"?

 

Z góry dzięki, pozdrawiam.

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pisałem już w innym temacie ale zero odpowiedzi :P Polecicie mi coś do 700zł z cyfraków ? :] Może być to hybryda albo kompakt, ważne żeby robił dobre zdjęcia. Ogólnie to w tym temacie jestem newbie ;) Dobrze by było jakby ładne filmy kręcił ale to nie jest priorytet :) Dobre Makro mile widziane ;]

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. z racji tego iż mam trochę wolnej gotówki, chciałbym kupić jakiś dobry aparat cyfrowy. nie chcę pierwszej lepszej małpki, bo chcę się trochę podszkolić w robieniu zdjęć :wink: koszt -> do 800zł z możliwością bardzo niewielkiej dopłaty. firma nie koniecznie jakaś konkretna. myślałem o FZ7 lub FZ18. fajnie jak by miał możliwość wymiany obiektywu (chociaż to już raczej nie na ten budżet). i czy dało by się coś ze stabilizacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Też szukam aparatu za ok. 800 - 900 zł.

Kompakt, zoom m.in 6x, najlepiej na baterie :) no i oczywiście chodzi, żeby była dobra jakość zdjęć :) fajnie też by było jakby miał jakiegoś manuala

Co byście powiedzieli na Canona sx120??

Edytowane przez sebool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, coś się nikt nie kwapi do odpowiedzi :wink:

 

SX120? Wygląda to dokładnie na sx110 z mniejszą fizyczną matrycą (optyka ta sama, kilka automatycznych trybów więcej, obcięty tryb High ISO) i nowym procesorem. Co gorsza z tej mniejszej fizycznej matrycy wycisnęli więcej pikseli. Rezultat może być tylko jeden :rolleyes: Niestety nie mam pod ręką żadnego testu, ale z parametrów można wywnioskować, że jakość zdjęć będzie gorsza niż sx110. Już sx110 plasował się w połowie stawki i nie wyróżniał się jakoś specjalnie.

 

Może będę monotonny, ale polecę to co wyżej. Czyli zaczaić się na g9 :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Fuji miałem na celowniku. Ale czekam na inne propozycje ;p

edit: na agito jest S2100HD. Czy to sa tylko kosmetyczne zmiany względem 2000?

Edytowane przez evald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zastanawiam sie nad zakupem aparatu samsung wb 650. W pierwszej kolejności zależy mi na robieniu zdjęć i funkcji GPS. Jak ktoś ma ten sprzęcik lub go testował to proszę o opinie. Ewentualnie jaki sprzęt polecacie w podobnej cenie i koniecznie z GPS

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki aparat dla kobiety do ok 700 zl. Warunek w miarę płaski, żeby sie zmieścił do torebki, lekki, robiący dobra zdjecia

(głównie zdjęcia dziecka w domu i na dworze, sparwdzający się na weselach).

 

Myślałem o Panasonicu Lumix DMC-ZX1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Noszę się z zamiarem zakupu jakiegoś kompaktowego aparatu w cenie do ok 700 zł. Nie mam dużych wymagań bo i kwota jaką dysponuję nie jest zbyt pokaźna ale chciałbym wybrać coś sprawdzonego.

 

Czy ma ktoś doświadczenie z kompaktami typu mega zoom. Czy jest sens z takim budżetem kupować taki aparat? Myślałem np. o Olympusie 600 UZ albo Nikonie L110.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszych cenach sprzętu  700zł na kompakta to wcale nie jest tak mało... co do zooma, to zastanów się, czy naprawdę będziesz go potrzebował, bo zaryzykuje twierdzenie, że większość ludzi po lekkim ogarnięciu tematu tęskni bardziej za wide, niż tele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się "wide" to teraz podstawa ale to nie przekreśla wcale zooma. Problemem takich aparatów są dość duże zniekształcenia, problemy z wiernym odtworzeniem detali itp, ale na lustrzankę niestety mnie jeszcze nie stać. Może kiedyś... Po dokładniejszej analizie, mimo jego nie najlepszych ocen związanych z wyłapywaniem detali zdecyduję się prawdopodobnie na Nikona L110.

Edytowane przez Knot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się "wide" to teraz podstawa ale to nie przekreśla wcale zooma. Problemem takich aparatów są dość duże zniekształcenia, problemy z wiernym odtworzeniem detali itp, ale na lustrzankę niestety mnie jeszcze nie stać. Może kiedyś... Po dokładniejszej analizie, mimo jego nie najlepszych ocen związanych z wyłapywaniem detali zdecyduję się prawdopodobnie na Nikona L110.

 

zawsze mzoesz kupic uzywaną lustrzanke ponizej 1k kupisz 350D lub 400D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuje porady jaki aparat cyfrowy będzie najlepszy w cenie do 600zł

 

Aparat przeznaczony będzie dla zwyklego laika więc głowne wymagania to dobra jakość zdjęć, prosta obsługa, no i jakiś tam zoob by się przydal ;).

 

Aparat głownie do robienia zdjęć kwiatów, ptaszków i ogolnie przyrody :P raczej latem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie szukaj jakichs firmowek typu Canon , Nikon ,Olympus , Sony , Casio

kolejnosc nie przypadkowa co 10 mieciecy wychodza nowe modele jest tego w cholere i troche

na poczatek poszukaj jakiegos Canona i porownaj z pomoca google ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla siebie niezbyt drogiego compacta z duzym zoomem. Zastosowania amatorsko-rekreacyjne, czyli glownie imprezy i wycieczki krajoznawcze. A to oznacza, ze musi sobie dobrze radzic w kiepsko oswietlonych pomieszczeniach i pstrykac szybko, bez zbednego grzebania w menu.

 

Po wstepnych poszukiwaniach zostaly mi 3 modele (wlasciwie to Canona juz prawie odrzucilem, ale moze ktos zdementuje wady albo poda jakies plusy):

1. Samsung WB600

Zalety: niska cena ok 500zl, 15x zoom (ale stabilizacja dziala do 10x), mozliwosc ladowania przez USB (ladowarka na usb zawsze sie znajdzie, a do specjalnych aku juz niekoniecznie)

Wady: nienajlepsza jakosc zdjec i filmow, zle doswiadczenia z trwaloscia aparatow samsunga

2. Panasonic TZ7

Zalety: swietna optyka i AI, ktore daja dobre zdjecia bez zadnych zabaw w ustawienia

Wady: Wysoka cena, ok 700zl za uzywki na allegro, konieczna ladowarka do aku (i pewnie zapasowy akumulatorek, bo 1 starcza na nieco ponad 100 zdjec)

3. Canon SX210 IS

Zalety: raczej dobra jakosc zdjec

Wady: niewygodna obsluga, cena jak za Panasonica, konieczna ladowarka do aku

 

 

Teraz pytanie.. czy ktos moze ma tego samsunga (albo blizniaczy WB650) i powie ze da sie uzywac, a zdjecia z pomieszczen sa nienajgorsze? Czy moze jednak warto doplacic za optyke i elektronike Panasonica?

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kompaktu do max 700zł i wpadł mi w oko Canon SX130 IS, głównie będę korzystać z nagrywania video, oglądałem kilka sampli na YT i jestem oczarowany jakością ( jak na aparat ), do tego cichy zoom podczas kręcenia, dobry dźwięk stereo, jak dla mnie spełnia wszystko w 100%, ale jednak chciałem jeszcze zasięgnąć opinii przed zakupem, czy można wyrwać coś lepszego w podobnej cenie i o takich wymaganiach jak podałem wyżej?.

Edytowane przez ABI-FOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, cyfrówka za max 800 zł, z dobrą jak na ten przedział cenowy jakością zdjęć. Typowe użytkowanie, zdjęcia z imprez, jakieś panoramy, dobrze by było, żeby było trochę ustawień manualnych, bo nie cykam wszystkiego na auto. Jestem amatorem, posiadam starego Canona A720IS, który jest już trochę zniszczony i po prostu chcę coś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...