Skocz do zawartości
Hipo

Cyfra Dla Amatora Do 800pln

Rekomendowane odpowiedzi

Duża matryca to tylko olek. Jak jesteś w stanie wyłożyć tyle za ten aparat to imo warto. Jako jedyny potrafi zapisywać raw'y co jest dodatkowym plusem, bo i tak zdjęcia z automatu miażdżą resztę w każdych warunkach :) Niestety nie ma uchylnego wyświetlacza ale nie można mieć wszystkiego, możesz brać ten uchylny wyświetlacz w G1, ale będzie to kosztem dramatycznej wręcz utraty jakości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża matryca to tylko olek. Jak jesteś w stanie wyłożyć tyle za ten aparat to imo warto. Jako jedyny potrafi zapisywać raw'y co jest dodatkowym plusem, bo i tak zdjęcia z automatu miażdżą resztę w każdych warunkach Dołączona grafika Niestety nie ma uchylnego wyświetlacza ale nie można mieć wszystkiego, możesz brać ten uchylny wyświetlacz w G1, ale będzie to kosztem dramatycznej wręcz utraty jakości...

 

Za Olympus Stylus XZ-2 trzeba wyłożyć powyżej 1200pln, nie jest to mało. Wolał bym się zamknąć w 1000pln. BenQ G1 odpuszczam sobie... przewertowałem troche testów i opini... gadżet - tak / zdjęcia nie. Coraz bardziej skłaniam się w Panasonic Lumix DMC-TZ30 stronę trzeba dać za niego lekko powyżej 900pln. Ewentualnie Olympus Stylus XZ-10 za niego prawie 1000pln, nie znalazłem konkretnych opini o nim.

Ktoś miał do czynienia z którymś z nich?

Rozważałem go na samym początku... jednak znalazłem info, że ma nierównomierną pracę obiektywu i bardzo duży rozrzut jakościowy zdjęć.

Znalazłem jeszcze coś takiego - Sony Cyber-shot DSC-HX20V

Więc który?

Panasonic Lumix DMC-TZ30

Panasonic Lumix DMC-TZ40

Olympus Stylus XZ-10

Sony Cyber-shot DSC-HX20V

 

Proszę, nie proponujcie już żadnych innych... mam już wystarczający mętlik w głowie.

Chciałbym wybrać któryś z tych, które wyżej wymieniłem. Zależy mi bardziej na dobrych zdjęciach(również w słabych warunkach oświetleniowych) niż filmach. Proszę o wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wielka szkoda.

 

Soniacza odpuść, miałem okazję bawić się i jakość zdjęć poraża. Imo wszystkie zoom'y (czyli zoom powyżej 10) nadają się śmietnika ze względu na małą matrycę i ciemne obiektywy. Z tej ostatniej grupy brałbym XZ-10 (co przeoczyłem wcześniej, również zapisuję raw'y) :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wielka szkoda.

 

Soniacza odpuść, miałem okazję bawić się i jakość zdjęć poraża. Imo wszystkie zoom'y (czyli zoom powyżej 10) nadają się śmietnika ze względu na małą matrycę i ciemne obiektywy. Z tej ostatniej grupy brałbym XZ-10 (co przeoczyłem wcześniej, również zapisuję raw'y) Dołączona grafika pzdr

Właśnie jadę "dotknąć diabła"... nie wiem co z tego wyjdzie.

Olympus Stylus XZ-10 ... zoom niewielki, brak "łatwych" panoram.

Panasonic Lumix DMC-TZ30 ... nie znalazłem negatywnych opinii

 

Znając życie, obejrzę je... i jeszcze się pozastanawiam. Liczę na opinie kogoś, kto bawił się którymś z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Panasonic Lumix DMC-TZ30 ... nie znalazłem negatywnych opinii(...)

 ...bo jest to zapewne jeden z lepszych kieszonkowych aparatów z takim zoom'em. Ale tutaj mamy dwa odmienne podejścia mała matryca + ciemny obiektyw + zoom i mała matryca + jasny obiektyw +stosunkowo niewielki zoom. Teraz jeżeli jesteś w stanie poświęcić jakość zdjęć na poczet zoom'u i jakiś trybów (panorama itd. itp.) to bierz panasa. Muszę Ci podrzucić tylko jedno zdjęcie zrobione tym aparatem

Dołączona grafika

 

Jeżeli jesteś w stanie zaakceptować taką jakość i to przy świetle dziennym przy ISO100 bierz ten aparat. Tutaj reszta http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_tz30_review/sample_images/

Przemyśl sprawęDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już jestem posiadaczem nowiutkiego aparatu :)

Po zmierzeniu się "oko w oko" z realnymi cenami, kupiłem aparat który miał kosztować 1500pln, czyli był poza moim zasięgiem i z tego względu o nim nie wspominałem.

W promocyjnej cenie, za niepełne 1200pln, nabyłem...

Sony Cyber-shot DSC-HX50

 

Dziękuję wszystkim za rady i podpowiedzi.

A teraz biorę się za zaznajamianie się z moim nabytkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo zakładałem limit 600pln, następnie 800... jak płaciłem, prawie płakałem Dołączona grafika Mam nadzieje że warto było...

Mam nadzieję, że będziesz zadowolony. Wydając prawie dwu-krotność swojego pierwotnego budżetu zapewne będziesz.

 

Mógłbym teraz zarzucić Cię testami i samplami pokazującymi co kupiłeś, ale nie ma to sensu, grunt żebyś był zadowolony, dla potomnych klikać w spoiler (Ty nie czytaj, tylko baw się nowym nabytkiem).

 

http://forum.purepc.pl/topic/346847-zloty-srodek-czyli-kompakt-z-dobrymi-filmami-hd/ możecie poczytać ten temat, przewija się kwestia HX20, który już jak wychodził był żałosny (autor tamtego tematu również nie posłuchał i jak szybko kupił tak szybko sprzedał HX20). Na plus HX20/50 to filmy i tutaj Sony to inna liga. Jak widać z modelem HX50 nie zmienili podejścia i dalej mamy to samo tylko zoom większy hyhy ;] Gwóźdź do trumny to ten test http://www.expertreviews.co.uk/digital-cameras/1301137/sony-cyber-shot-hx50/media sample mówią same za siebie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będziesz zadowolony. Wydając prawie dwu-krotność swojego pierwotnego budżetu zapewne będziesz.

 

Mógłbym teraz zarzucić Cię testami i samplami pokazującymi co kupiłeś, ale nie ma to sensu, grunt żebyś był zadowolony, dla potomnych klikać w spoiler (Ty nie czytaj, tylko baw się nowym nabytkiem).

 

http://forum.purepc.pl/topic/346847-zloty-srodek-czyli-kompakt-z-dobrymi-filmami-hd/ możecie poczytać ten temat, przewija się kwestia HX20, który już jak wychodził był żałosny (autor tamtego tematu również nie posłuchał i jak szybko kupił tak szybko sprzedał HX20). Na plus HX20/50 to filmy i tutaj Sony to inna liga. Jak widać z modelem HX50 nie zmienili podejścia i dalej mamy to samo tylko zoom większy hyhy ;] Gwóźdź do trumny to ten test http://www.expertreviews.co.uk/digital-cameras/1301137/sony-cyber-shot-hx50/media sample mówią same za siebie.

 

 

No nie powiem, to mnie pocieszyłeś...

Panasonic Lumix DMC-TZ30, nie był już dostępny w żadnym elektromarkecie, TZ40 miałem obawy ponieważ ponoć ma problemy z AF

XZ10 jednak zoom mały

Więc co miałem zrobić... następnym razem kupie inny Dołączona grafika

Dość krytycznie podchodzę do mojego nabytku, ale się nie znam... co wytkniesz takim pierwszym fotom z niego?

 

http://edomox.pl/dokumenty/bezlampa.JPG

 

http://edomox.pl/dokumenty/zlampa.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie focenie przy słabym świetle to nie jest mocna strona tego aparatu. Pierwsze zdjęcie totalnie niedoświetlone, wygląda na poruszone, ale tylko na pierwszy rzut oka. Na drugi rzut oka widać, że robił co mógł, żeby w takich warunkach coś zrobić, ale mu nie wyszło hehe. Podstawowa sprawa to bardzo agresywna obróbka przez aparat, widać, że włączone były anty-wstrząsy i różne inne. Totalna sieka, ale Sony tak ma, więc można/trzeba się przyzwyczaić. Drugie zdjęcie poza niedoświetlonym drugim planem jest w sumie ok, jeżeli oczywiście uznamy brak detali (znowu soft jedzie po zdjęciu jak tylko może) za coś normalnego. Głowa do góry Sony tak ma, bardzo agresywnie obrabia zdjęcie.

 

Na poprawę humoru dodam, że niezależnie co byś wybrał kieszonkowego z takim zoom'em to zawsze będzie większa lub mniejsza sieka :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... delikatna krytyka Dołączona grafika  Ciekaw jestem jak w tych warunkach, poradził by sobie XZ10. Czy różnica była by mocno zauważalna?

Żeby wybrać aparat, trzeba by chyba wszystkie do domu zabrać i się pobawić.

Masz dwie próbki możliwości Olka przy słabszym świetle:

http://dc.watch.impress.co.jp/img/dcw/docs/591/282/html/74.jpg.html

http://dc.watch.impress.co.jp/img/dcw/docs/591/282/html/75.jpg.html

 

Zdjęcia z Sony wyglądają przy nim jak wada fabryczna i gdybyś miał możliwość wymiany go na coś innego, to wymieniaj. I nie patrz na zoom, bo jest mocno przeceniany, a większość ludzi wymagających "jak największego zoomu" użyje go sporadycznie, albo wcale. Już tłumaczę:

[*]na imprezy: potrzebny szeroki kąt, żeby wszyscy znajomi się zmieścili na zdjęciu. Zoom mógłby się przydać na weselach, gdyby fotografujący był daleko od młodej pary, tylko że i tak dostanie lepsze zdjęcia na płycie od wynajętego fotografa. Z kolei na koncertach masz się bawić, a nie robić zdjęcia.

[*]na wycieczki: znowu szeroki kąt, żeby zmieściła się osoba "zrup mi zdjencie" i obiekt, który ma być w tle/przed/obok.

[*]na fejsikowe samojebki: jasne szkło - żeby światło w łazience wystarczyło, a zdjęcie nie było poruszone i zaszumione.

[*]na zdjęcia jedzenia, lolfocie, koty i całą resztę: telefon. A w nich też jest szeroki kąt.

Jeżeli planujesz robić zdjęcia, gdzie zoom będzie naprawdę potrzebny (pokazy lotnicze, jakieś rajdy, przyroda), to trzeba było sprawę przemyśleć i nie kupować idioten kamery - po prostu te aparaty się do takich rzeczy nie nadają.

 

Ogólnie focenie przy słabym świetle to nie jest mocna strona tego aparatu. Pierwsze zdjęcie totalnie niedoświetlone, wygląda na poruszone, ale tylko na pierwszy rzut oka. Na drugi rzut oka widać, że robił co mógł, żeby w takich warunkach coś zrobić, ale mu nie wyszło hehe. Podstawowa sprawa to bardzo agresywna obróbka przez aparat, widać, że włączone były anty-wstrząsy i różne inne. Totalna sieka, ale Sony tak ma, więc można/trzeba się przyzwyczaić. Drugie zdjęcie poza niedoświetlonym drugim planem jest w sumie ok, jeżeli oczywiście uznamy brak detali (znowu soft jedzie po zdjęciu jak tylko może) za coś normalnego. Głowa do góry Sony tak ma, bardzo agresywnie obrabia zdjęcie.

 

Na poprawę humoru dodam, że niezależnie co byś wybrał kieszonkowego z takim zoom'em to zawsze będzie większa lub mniejsza sieka Dołączona grafika pzdr

Focenie przy słabym świetle to nie jest mocna strona żadnego aparatu. Dla tego konkretnego modelu bym napisał "robienie dobrych zdjęć to nie jest jego mocna strona".

Ale, trzeźwo myśląc - jakikolwiek aparat by nie był, po wydrukowaniu do normalnych celów (album/ramka) i tak ziarno z matrycy zostanie zredukowane. Podobnie po publikacji w Sieci.

 

@zettegie: W spoilerze masz chomisia z pierwszego zdjęcia, po przejściu przez mój standardowy mechanizm publikujący dla WWW, czyli:

- jasność/kontrast

- zmiana rozmiaru

- wyostrzanie

- zapis z kompresją 70-80%

Nie bawiłem się w zabawę kolorami, odszumianie, poziomy, ani w nic innego.

 

 

Dołączona grafika

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zettegie: W spoilerze masz chomisia z pierwszego zdjęcia, po przejściu przez mój standardowy mechanizm publikujący dla WWW, czyli:

- jasność/kontrast

- zmiana rozmiaru

- wyostrzanie

- zapis z kompresją 70-80%

Nie bawiłem się w zabawę kolorami, odszumianie, poziomy, ani w nic innego.

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Też chcę się pobawić. A oto mój standardowy filtr przed wrzuceniem do internetów, w sumie wszystko jako 1 akcja : 

 

 

Dołączona grafika

 

Z pewnością da się z tego jeszcze wiele wyciągnąć, ale to wymagałoby kilku minut roboty.

 

 

 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...