Skocz do zawartości
Hipo

Cyfra Dla Amatora Do 800pln

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawialem przed chwila na ten temat z kolega i polecil mi A610. Tez slyszalem sporo superlatyw na temat tego modelu. Ale te ok. 950zl :/

Oplaca sie?

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy że kupno cyfraka nie ogranicza się tylko do samego aparatu :-P

Potrzebna jest jeszcze karta pamięci bo te dodawane do cyfrówek w zestawie mają pojemność 16 lub 32 MB...a to wystacza na zaledwie kilka, kilkanaście zdjęć w najwyższej rozdzielczości. Niezbędne są także akumulatorki i to najlepiej dwa komplety, bo chyba nikt nie lubi jak aparat siada w połowie wycieczki czy imprezki. Ja ostatnio robiłem zdjęcia na uroczystości pierwszej komunii u znajomych i zrobiłem grubo ponad 250 zdjęć. Gdybym nie miał zapasowych akumulatorków zakończyłbym fotografowanie już po obiedzie :wink: ... Akumulatorki trzeba czymś ładować więc chcąc nie chcąc trzeba zaopatrzyć się w ładowarkę... No i na koniec przydaje się pokrowiec chroniący nasz sprzęcik nieżadko za kilka tysięcy złotych przed uszkodzeniem, kurzem i wilgocią.

Podsumowując w kwocie jaką chemy wydać na cyfrowy aparat trzeba uwzględnić również niezbędne i mniej niezbędne ale przydatne akcesoria i jest to wydatek min. 150-200 zł.

 

Co do konkretnego modelu to Canon a610 jest obecnie najlepszym aparatem w cenie do 1000 zł i moge go z czystym sumieniem polecić. Ja używam "mniejszego brata" canona a520 i jestem z niego zadowolony chociaż jak dla mnie jest ciut za mały :wink: Wadą canonów jest ubogie wyposażenie dodatkowe; prócz kabelka do kompa, kabelka do TV, 16 MB karty pamięci i bateryjek nic więcej nie dostajemy więc trzeba dokupić akcesoria o których wspomniałem wyżej. Jeśli ktoś nie chce robić dodatkowych zakupów to pozostaje kupno cyfrówki Sony (tu trzeba dokupić tylko karte pamięci). Kuzyn ma Sony s60 (chyba) i aparat ten robi niezłe zdjęcia. Nie wiem jakie wyposażenie mają Panasonic'i ale są to również aparaty godne uwagi choć oglądając przykładowe zdjęcia pomimo posiadania stabilizatora obrazu fotki wydawały mi sie rozmyte...

Podsumowując (drugi raz :-P ) ja wybrałbym Canona a610 bo aparat ma przede wszystkim robić zajefajne zdjęcia.

 

aaaa i jeszcze jedno: pamiętaj że w cyfrówkach ilość megapikseli nie zawsze przekłada się na jakość fotek!!! ważny jest również fizyczny rozmiar matrycy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam taki sam dylemat jak zalozyciel tematu. Chcialbym cos kupic ale jesli chodzi o aparaty to jestem totalnym laikiem, wiec prosze o wyrozumialosc. :mur:

 

Aparat ma byc wykorzystywany do zdjec pamiatkowych, amatoskich(jakas imprzka, zjazd rodzinny, moze jakis krotki fim). Za 800 chcialbym kupic "goly" aparat to znaczy bez dodatkowej karty, akumulatorków, ladowarki i innych bajerow bo to dokupie w przyszlym miesiacu.

 

Z tego co czytalem fajnie by bylo dostac cos ze stabilizatorem obrazu tylko nie wiem czy jest to mozeliwe w tej cenie. Mozecie mi cos zaproponowac ???

 

Zastanawiam sie nad kupnem Canona A 530 za 739 tylko on chyba nie ma tego stabilizatora.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz (linki do sklepow z aparatami mile widziane) :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam taki sam dylemat jak zalozyciel tematu. Chcialbym cos kupic ale jesli chodzi o aparaty to jestem totalnym laikiem, wiec prosze o wyrozumialosc. :mur:

 

Aparat ma byc wykorzystywany do zdjec pamiatkowych, amatoskich(jakas imprzka, zjazd rodzinny, moze jakis krotki fim). Za 800 chcialbym kupic "goly" aparat to znaczy bez dodatkowej karty, akumulatorków, ladowarki i innych bajerow bo to dokupie w przyszlym miesiacu.

 

Z tego co czytalem fajnie by bylo dostac cos ze stabilizatorem obrazu tylko nie wiem czy jest to mozeliwe w tej cenie. Mozecie mi cos zaproponowac ???

 

Zastanawiam sie nad kupnem Canona A 530 za 739 tylko on chyba nie ma tego stabilizatora.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz (linki do sklepow z aparatami mile widziane) :razz:

Hmm stabilizator do aparatu z 3x zoomem ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co powiecie o tym samsungu ??? http://allegro.pl/item125449674_inter_foto..._sosnowiec.html

 

lub coś lepszego w tym przedziale cenowym ??

Słyszałam też że w niektórych samsungach s500 fotki ładnie wychodzą na wyswietlaczu lcd w aparacie , ale jak się je zgra na kompa to są ciemne ??

Edytowane przez britfanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pionierem w cyfrowkach jest Canon, Nikon i Fuji, inne fimry nie wchodza w gre. A najlepszym rozwiazaniem do 800zl jest Canon A540 powershot :>.

 

EDIT: Nie zauwazylem odpowiedzi na ten sam aparat co ja :>.

a co powiecie o CANONIE A540 ?? bo dostałem więcej kasy i chcę go nabyć ?!?!?

Aparata super lekki, prosty w obsludze, polskie menu, dobre opcje (typu ostrosc auto - w 9 klatkach), 6.1 mbpix, 4 - krotny zoom, i poreczny. W ogole cacko, bawie sie codziennie nim w pracy, i sam zachorowalem na niego, teraz poluje tylko i wylacznie na niego :).

 

Pzdr.

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę owijać w bawełne: jestem amatorką, szukam aparatu cyfrowego w rozsadnej cenie, w miare dobrego do robienia okazyjnych foteek itp nie moge sie zdecydować pomiędzy Canon A530 (700zł) czy Canon A630 (900zł), czy tez jednak Samsung S800 (900zł)???

BŁAGAM O POMOC... :-| :-|

 

ps.naprawde bardzo was prosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę owijać w bawełne: jestem amatorką, szukam aparatu cyfrowego w rozsadnej cenie, w miare dobrego do robienia okazyjnych foteek itp nie moge sie zdecydować pomiędzy Canon A530 (700zł) czy Canon A630 (900zł), czy tez jednak Samsung S800 (900zł)???

BŁAGAM O POMOC... :-| :-|

 

ps.naprawde bardzo was prosze...

A prosze bardzo :).

 

Sam nie moglem sie zdecydowac pomiedzy a540/a530. Ty masz inny model - a630. Takze tutaj juz bym sie glebiej zastanowil. Leczy czy na am poczatek bedziesz wymagala od aparatu wiecej niz 5mbpix i 4xzoom optyczny, a 16xcyfrowy? Mi w 101% a530 starcza, a ze kupisz go za 700 zl, pamietaj, ze bedziesz zmuszona kupic jakies akcesoria. Czyli - chyba nie chcesz co tydzien kupowac alkaicznych paluszkow wartych 4 zl razem, zbankrutujesz na bateriach, takze bedziesz zmuczona zakupic ladowarke+4akmulatory w komplecie - cena: ~49zl (2500 mAP) wystarczaja mi na tydzien, codziennego pstrykania ~200 fotek :>. Kolejna rzecza jest karta pamieci (producent dorzuca 16 MB, i opisuje w instrukcji, ze wytrzymuje 90 fotek - taa chyba na 640 pix rozdzielce :). Mi starczyla na 10 fotek ;]) takze 256 lub 512 MB to min. No i ostatnia rzecza to mus - pokrowiec... Chyba, ze chcesz aby aparat po miesiacu uzytkowania wygladal jak po 3 latach, i mial kurz na matrycy.

 

A wiec zastanowa sie czy kupic aparata wystarczajacy w 100% za 700 zl i za 150zl kupic akcesoria? = 850zl

Czy tez aparat warty 900 zl, i majacy wiecej parametrow na +, ktorych nie wykorzystasz, i do tego bedziesz zmuczona wydac kolejne 150 zl na akcesoria? = 1050 zl?

 

Cena: 850 zl/1050 zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochany jesteś st1ch :*:*:*.......wiem, ze akcesoria tez kosztują spoko to juz przewidzialam. Chodziło mi tylko za sam aparat aby byla cena 700-900. karte to napewno kupie 512MB z SD, bo znalazłam naprawde tanio z dozywotnia gwarancja:), a reszta czyli pokrowiec itp to kupie i zmieszcze sie do tysiaca :wink:

O ile sie nie myle nic nie powiedziałeś o tym Samsungu S800.

Ps. naprawde warto kupić tego Canona A530 w takiej cenie w sklepie...? Bo widzę, że Tobie służy dobrze. Jeszcze raz dziękuje ci za pomoc :*:*caluski.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochany jesteś st1ch :*:*:*.......wiem, ze akcesoria tez kosztują spoko to juz przewidzialam. Chodziło mi tylko za sam aparat aby byla cena 700-900. karte to napewno kupie 512MB z SD, bo znalazłam naprawde tanio z dozywotnia gwarancja:), a reszta czyli pokrowiec itp to kupie i zmieszcze sie do tysiaca :wink:

O ile sie nie myle nic nie powiedziałeś o tym Samsungu S800.

Ps. naprawde warto kupić tego Canona A530 w takiej cenie w sklepie...? Bo widzę, że Tobie służy dobrze. Jeszcze raz dziękuje ci za pomoc :*:*caluski.... :wink:

Moze jeszcze tutaj pocalowac ... :> :)? :P.

 

Dobra o samsungu nic nie wspominal bo o nie aparat, ani firma do takich rzeczy :). W fotografii licza sie trzy firmy. Canon, Nikon, Fuji, o reszcie w ogole nie slyszalem, w ogole nie widzialem zadnego innego :P :>. Takze o tych trzech firmach pamietaj. Ja z aparatau jestem bardzo zadowolony, a wrecz zachwycony. Takze bez zastanowienia bierz a530. Jest wystarczajacy na 101%, nie potrzebujesz nic wiecej, a ten naprawde spelni Twoje oczekiwania :>. Jako ciekawostke moge Ci powiedziec, ze korzystaja z niego fotografowie na imprezach :>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac ostatnio po cennikach az sie zdziwilem. Za okolo 800 mozna dostac Fuji s5600. Swietny aparacik. Dobra optyka, 37-370mm (odpowiednik maloobrazkowego aparatu) obiektyw przy znosnym swietle. Niskoszumiaca matryca, wysokie uzyteczne ISO (na 800 fotki wychodza calkiem calkiem). Nie ma stabilizacji, ale to nie broblem. Podbicie czulosci martycy=skrocenie czasu naswietlania. Chyba w taj cenie ciezko dostac lepszy aparat.

 

PS cena mozliwe ze jeszcze spadnie wchodzi nastepca Fuji s6500 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

Co teraz jest dobrego w cenie do 800 zł.

Wielkość musi być taka jak np. A530 + BARDZO DOBRY automat, ponieważ to dla amatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem aparatu, cena max 700zł wraz z wyposażeniem. Na mojej liście są 3 modele:

 

-Panasonic Lumix DMC-FX3

-Sony CyberShot DSC-W50

-Canon A530

 

Co polecacie ??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez S-I-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezkonkurencyjnie A530. ;) Za tą cenę największe możliwości.

 

Polecam zakup w fotobasia.pl , tam A530 stoi za 499zł więc resztą wydaj na kartę,aku, itp ... Sam ostatnio kupiłem właśnie A530 z tego sklepu :) wszystko super.

 

 

EDIT : Dodam, że cały czas mam dostęp do W50 (siostra ma ;) ) FX3 (matki służbowy) i A530 (mojej lepszej połowy). Bawiąc się dłuuugo wszystkimi tymi trzema aparatami stwierdzam, że zarówno Sony jak i Panas mają daleko do Canona ... :)

 

EDIT2 : Co do wyposażenia to kupiłem resztę w komputroniku :

 

-1GB SanDisk Standard za 57zł

-Ładowarka GP Quick3 6x2500 za 99zł

-Pokrowiec za resztę ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do canona a530 to stwierdzam, ze jest wykonany z tandetnego plasiku, sam sie na niego śliniłem do momentu obejrzenia go w sklepie. z 2 strony nie wiem jak wyglada konkurencja w podobnym segmencie cenowym (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do canona a530 to stwierdzam, ze jest wykonany z tandetnego plasiku, sam sie na niego śliniłem do momentu obejrzenia go w sklepie. z 2 strony nie wiem jak wyglada konkurencja w podobnym segmencie cenowym (:

 

No i ? Co z tego wynika ? Jakość wykonania to priorytet i inne możliwości aparatu się nie liczą ? Na tej samej zasadzie można stwierdzić :

 

Canon EOS 400D jest wykonany z lipnego plastiku a Sony P120 z metalu ... No i zapewne każdy wybierze Soniacza ? :D

 

Zależy co dla kogo ... I czasem trzeba się zastanowić czy się wybiera aparat czy zabawkę, którą można się pochwalić i powiedzieć "ładna metalowa obudowa nie ? ".

 

EDIT : Chyba, że komuś zależy na "wytrzymałości" aparatu ... aczkolwiek między tymi trzema aparatami, to sądzę, że po ostrym upadku, każda z tych małpek by się rozsypała, więc o "wytrzymałości" tutaj nie rozmawiajmy... Jeśli chodzi o komfort - według mnie warto pościskać ten plastik i mieć większe możliwości i lepsze jakościowo fotki.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie,musi mieć przynajmniej 7.2 mpix.Proszę o odpowiedź bo to na prezent.

 

Edit: Ups sorki ok 780 zł bo jeszcze trzeba dobra karte pamięci kupić wiem jak działają te za 40 zł i wolałbym nie zrzucać z takiej czegoś na kompa.

Edytowane przez leonardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie,musi mieć przynajmniej 7.2 mpix.Proszę o odpowiedź bo to na prezent.

 

Edit: Ups sorki ok 780 zł bo jeszcze trzeba dobra karte pamięci kupić wiem jak działają te za 40 zł i wolałbym nie zrzucać z takiej czegoś na kompa.

Czy Ty NIE WIDZISZ TEGO TEMATU ?! :evil:

 

10% za karę. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mój błąd. Znalazłem to canon co myślicie?

z tego co się orientuje to canon 550 został okrojony z możliwości ustawień manualnych

jeżeli ktoś nie potrzebuje manuala a jedynie chce pstrykać fotki to bardzo chwalony jest Fuji F20 zwłaszcza na fotoexpercie

ma dużą matryce 1/1.7" a co za tym idzie małe szumy przy wyższych iso, iso 400 użyteczne nawet w razie konieczności 800 ujdzie

zoom 3x

metalowa obudowa

w dodatku za śmieszne pieniądze, już poniżej 600 zł można dostać

co prawda karty xD ale ostatnio staniały i nie są już takie drogie

zaoszczędzimy za to na akumulatorze i ładowarce bo są w komplecie (akumulator dedykowany) z opini wynika że można na nim zrobić ok 300 zdjęć, czyli dla zwykłego użytkownika ilośc wystarczająca na jedno wyjście

 

Jeżeli ktoś potrzebuje manuala to troche droższy fuji F30 lub któryś z canonów 6xx lub 710

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość drdre1987

siemka wszystkim!!!

jest to chyba mój pierwszy post na tym forum lecz czytam to forum każdego dnia:)

dobra przechodzimy do sedna sprawy:

chciałbym kupić aparat cyfrowy+jakąś karte pamięci najlepiej 1GB+jakieś akumulatorki do aparatu razem z ładowarka:)

aparat chciałbym kupić na raty z Lukas Banku, a dokladnie ma to być sklep we Wrocławiu:) Dobrze by bylo jakby aparacik nagrywał jakieś sekwencje video+dźwiek!!!

Co polecicie mi???

Bede wdzięczny;)

Z góry wielkie dzieki i pozdro dla wszystkim ziomków z purepc;)

Narka wszystkim:)

Edytowane przez drdre1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka :)

Kumpel chce sobie kupić cyfraka, a jest kompletnie zielony w tej dziedzinie, dlatego poprosił mnie o pomoc ;]

 

Na całość (aparat, karta, aku + ładowarka, ewentualnie pokrowiec) chce przeznaczyć 800-850 zł. Ktoś mógłby coś ciekawego zaproponować ? ;]

 

Czytałem pobieżnie topic i znalazłem coś o a610 - tyle, że jak widać na allegro coś mało tego jest, czyżby już skończyli go produkować ?

A710 - za drogi

A630 - również.

 

Aparat musi być ze sklepu (nie przez internet) także prosiłbym o podanie jakichś aparacików które są jeszcze produkowane [; Fuji S5600 nie wchodzi w grę, ponieważ znajomy chce małego kompakta ;)

 

Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...