Skocz do zawartości
Hipo

Cyfra Dla Amatora Do 800pln

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tym Fuji F20 wygląda redukcja szumów ? Głównie chodzi mi o zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach / z małą ilością światła. Znajomy nie potrzebuje trybu manualnego, także ten Fuji by się nadał. Co do A530 to mam takowego i właśnie strasznie mi przeszkadzają szumy na zdjęciach wykonanych w ciemnych pomieszczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono Mędrców :)

 

Zamierzam kupić cyfraka do 800 zł. Tak przeglądałem strąki i znalazłem takie coś: Sony DSC-W55. Co Wy sadzicie o tym aparaciku? Chyba, że polecacie cos innego? Od razu mówię ze nie chce Canon’a gdyż kiedyś już się zraziłem do tej firmy i nie chce mieć z nią nic wspólnego. Warunki które musi spełniać aparacik żebym go kupił:

:arrow: mały :-P

:arrow: to się chyba nazywa czas migawki – chodzi mi o to żeby od momentu naciśnięcia przycisku do zrobienia zdjecia miało bardzo mało czasu, gdyz poprzednio miał HP 735 i tam ten czas byl niesamowicie długi. :?

:arrow: oczywiście musi robić ładne zdjęcia (nie jest profesjonalista i nie mam wrażliwego oka) :lol:

:arrow: i żeby ogólnie był przyjemny w obsłudze a nie draznil mnie za kazdym razem jak go urzywał tak jak HP 735. :D

:arrow: długi czas pracy na jednym zestawie akumulatorków.

No to chyba wszystko :)

 

EDIT:

 

Jeszcze zastanawiam sie nad BenQ E720. Co lepsze Sony czy BenQ?? Czy może jeszcze cos innego?

Edytowane przez Relient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1

2

3

4

 

 

nie mowie konkretni o tych aukcjach tylko chodzi mi o te modele

zalezy mi na tym zeby byl maly i dosc dobre zdjecia robil

 

mile widziane w komplecie karta i ladowarka i pokrowiec dlatego podoba mi sie ten premier

 

 

a moze jakies inne propozycje..... ale wolalbym cos z tego co podalem jezeli jest to cos warte :D smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktorys z tych aparatow jest warty uwagi. Szczegolnie zainteresowal mnie ten za 115£. Jestem teraz w Walii i doszedlem do wniosku, ze naprawde oplaca sie tutaj zakupic jakis sprzet... A niestety ciezko cos znalezc odnosnie aparatow tej firmy...

- Hitachi Superslim HDC756E 7MP

- Hitachi Superslim HDC656E

 

Jezeli te aparaty 'nie naleza do najlepszych' i ktos ma troche wolnego czasu to moze przejzec strone www.argos.co.uk i moze cos mi doradzic ale nie drozszego niz 130£

Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko z tego sklepu to Canona A550. Chociaż cena S5700 159 funciaków też jest świetna.

 

Ewentualnie poszukaj w innym sklepie F40 Fuji bo w tej klasie nic lepszego nie znajdziesz a w 130 się powinieneś zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym sobie kupić aparat cyfrowy do 800zł. Do robienia zdjęć okolicznościowych (rzadziej) oraz do zabawy fotografią (cały czas).

Czyli chciałbym coś czym można się pobawić, zapalić do pasji a potem za parę lat kupić coś naprawdę super!

Zastanawiam się nad następującymi modelami

 

Fuji S5700

Nikon Coolpix S10

Olympus SP-510

 

wszystkie są w cenie do około 800zł ( fuji chodzi za 700, nikon w saturnie jest za 750 a olympusa mogę kupić używanego).

No chyba że znacie jakieś lepsze aparaty w tej cenie które są godne poleceni ale zoom 10x jest obowiązkowy

Mile widziana jest obsługa kart SD (bo mam na zbyciu 2gb).

 

z góry dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o aparatach firmy pentax - mam na mysli L30 i M30. Bardzo mila pani w sklepie powiedziala ze to bardzo dobry sprzet i kosztuje 120£

A moze Samsung L73 - takze 120£...

Osobiscie wydaje mi sie ze Pentax to lepsza marka ale moze wiecie cos o tych modelach.

Myslalem o Fuji Z5 i Z10 ale sa tylko w jakis szalonych kolorach a to nie dla mnie...

 

P.S. Pentaxy maja akumulatorki a nie baterie - to lepiej czy gorzej?

Edytowane przez kubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o aparatach firmy pentax - mam na mysli L30 i M30. Bardzo mila pani w sklepie powiedziala ze to bardzo dobry sprzet i kosztuje 120£

A moze Samsung L73 - takze 120£...

Osobiscie wydaje mi sie ze Pentax to lepsza marka ale moze wiecie cos o tych modelach.

Myslalem o Fuji Z5 i Z10 ale sa tylko w jakis szalonych kolorach a to nie dla mnie...

 

P.S. Pentaxy maja akumulatorki a nie baterie - to lepiej czy gorzej?

Generalnie Pentaxy są znane z bardzo dobrych obiektywow - ostrosc, wiernosc odwzorowania kolorow, powloki antyrefleksyjne, brak aberacji (firma ta produkuje profesjonalny sprzet fotograficzny i stosuje w kompaktach rozwiazania stosowane w lustrzankach). O modelech L30 i M30 nie slyszalem, ale sporo czytalem i przegladalem zdjec z A30 - swietny aparat, ze stabilizacja matrycy, piekne zdjecia i wysokie oceny uzytkownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wreszcie szanse na aparat zbliżają się wielkimi krokami do mnie więc...

na allegro idzie wyrwać s5600 nawet za 500zł ale powiedzmy że mamy budżet do 700zł i bierzemy pod uwagę używki...czy wciąż ten Fuji najlepszy czy może pojawiło się jeszcze coś ciekawego?

Na pewno będzie robiona masa portretów, raczej niewiele krajobrazów a dosyć dużo zabawy z makro. Więc na to głównie kładę nacisk.

Aha...no i statyw z pewnością mam zamiar zabierać na jakieś wypady ale jednak gdyby nie było możliwości...to ręce się trzęsą więc może +stabilizacja?

 

p.s. 700zł = aparat ;) karta, aku i może jeszcze jakieś dodatki. Za 550zł można dostać Fuji z tym wszystkim, ładowarką i filtrami UV i Polar więc poprzeczka wysoka ;]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może S5700? Następca ok 630 więc, ma slot i na SD i na xD, dziś 1gb sd kupisz za 40 zeta, plus 4 aku i wyjdzie ok 700

 

Poszukaj też na skąpcu to pewnie w sklepach są zestawy w okolicach 700, no chyba że masz kogoś za oceanem to tam 500 za aparat, ale pewnie nie masz.

 

A piszę na temat nówki, bo czasem z używką różnie bywa, no ale twój wybór, bo oczywiście 5600 jest świetny

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co tak drogo

wystarczy samsung S85 za ok. 500 pln.

jest manual itp.

fakt, matryca nadmuchana deko bo niby 8MPix ale na oko to ok. 6-7Mpix

po malej zabawie robi ciekawe fotki i lampka (wbudowana) daje rade zdecydowanie lepza niz w canonach z serii A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, gdybym chciał S85 to bym napisał w temacie do 600zł, poza tym Samsung jako cyfrówka...no thx.

Co do kolejnej propo...s5700?? Sorki, ale nawet ja kompletny laik już choćby z tematów na ppc (ale i nie tylko) dowiedziałem się że nie ma to jak...omijać ten apart baardzo szerokim łukiem. Więc też...hmm odpuścimy. Chyba jednak zostanie 5600.

A właśnie też się ostatnio na 5800 natknąłem, co prawda w sklepach ~900zł ale...hm jak on się przedstawia? Dobry następca 5600 (w przeciwieństwie do 5700) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co tak drogo

wystarczy samsung S85 za ok. 500 pln.

jest manual itp.

fakt, matryca nadmuchana deko bo niby 8MPix ale na oko to ok. 6-7Mpix

po malej zabawie robi ciekawe fotki i lampka (wbudowana) daje rade zdecydowanie lepza niz w canonach z serii A

 

Jeśli koleś jest zdecydowany na S5600 czyli wie czego chce, a ty mu proponujesz shitsunga? No nie żartuj, to jakbyś mu chciał wcisnąć Ssang Yonga :)

 

A co do mojej propozycji, to wyraźnie napisałem że sugerowałem się tym że to nówka, bo miałem niezbyt miłe doświadczenia z używkami w "idealnym" stanie.

 

A co do 5800 to ja bym się nad 6500 zastanowił na Twoim miejscu jak już dajesz zakres 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tony, jeśli finanse pozwolą...ale najpewniejszy w takim razie wydaje się 5600 z czego się jednak ciesze bo już dawno się że tak powiem...napaliłem na niego :D

 

A z ciekawości pytając, to co za niemiłe doświadczenia miałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam drobniutką prośbę, Mamuśka poprosiła żebym zafundował jej aparat fotograficzny pod choinkę. Aktualnie pstryka jakimś Olympusem w media markt kiedyś za ~350 kupowany (kształt kartofla). Wymagania co do nowego aparatu są proste:

 

-2,5 LCD

-płaski

-polskie menu

-jak najprostszy w obsłudze typowa @

 

Prosiłbym o pomoc w dokonaniu wyboru. Cena ? Hmm max 700 zł im mniej tym lepiej. Nie chce żeby sprzęt był tandetny. Sam pstrykam Canonem a530 i uważam aparacik za wzorowy. Kupiłbym coś w tym stylu tylko że nie spełnia dwóch pierwszych warunków. Aparacik będzie używany głównie w pracy, na jakichś wizjach lokalnych (zdjęcia klatek, chodników itp. i typowo rekreacyjnie)

 

Pozdrawiam, z góry dziękuję

Michał

 

edit:

Na szybko moje typy (nie znam się za bardzo):

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/154379_cena/ (po co tyle Mpx ?)

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/62635_techniczne/

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/104555_techniczne/

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/171626_cena/

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/104350_komentarze/

 

Z tego wyżej sony prezentuje się naprawdę godnie...

Edytowane przez $migacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z panasonica jesli chcesz cos z mniejsza matryca moze fx10?

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/153346

 

niestety mialem w rekach same armaty - fz8 i fz18, a teraz zamowilem dla tesciow lz7 (zalezalo mi na czyms z 6x optykiem). zajrzyj na http://dpreview.com i poczytaj ich recenzje + recenzje userow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja preferuje canony. Wazne sa dla mnie uniwerslane baterie i tanie karty sd. zoom min 3x jak najszerszy (przynajnie ekwiwalent 35mm). firmy wchodzące w gre canon, fuji, panasonic, sony, samsung. I wiecej mpx nie jest dobrze, bo komputer musi obrobic te dane... 6 to max...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja preferuje canony. Wazne sa dla mnie uniwerslane baterie i tanie karty sd. zoom min 3x jak najszerszy (przynajnie ekwiwalent 35mm). firmy wchodzące w gre canon, fuji, panasonic, sony, samsung. I wiecej mpx nie jest dobrze, bo komputer musi obrobic te dane... 6 to max...

 

a coś w temacie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam PANASONIC LUMIX!

osobiście mam FX3 mały fajny ładny mozna łatwo robić zdjęcia (wszystko auto) ale jak mój tata go dorwie to zdjęcia bajka :) i ma wszystko co wymieniłeś żeby był. daliśmy za niego coś koło 1200 ale ostatnio widziałem za 6stów więc mówię ci że to bedzie najlepszy prezent

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/filtr/_28...0_0_0_0_0_0_0_0

 

z tych wybierz coś:) powodzenia w zakupach

Edytowane przez marcin kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o aparatach i który wybrać:

OLYMPUS SP-510

Fuji FinePix S5700 lub Fuji FinePix S5800 (zależy od ceny który dostane w tej kwocie)

Canon A720 IS

Kodak Z710

 

Sam już nie wiem który :blink:

 

 

edit:

Kupiłem ostatecznie Fuji S5800 w atrakcyjnej cenie 799,- jestem bardzo zadowolony z tego wyboru aparat robi świetne zdjęcia, posiada bardzo dobry obiektyw. Narazie z plusów mogę wymienić długi czas pracy na bateriach (4 sztuki aku 2100mAh) ok. 300-350 zdjec przy nowych 2500mAh można dojść do 400-450 zdjec wg danych producenta, bardzo dobra lampa błyskowa z możliwością ustawienia siły błysku i korekcji oświetlenia, duża ilość trybów tematycznych oraz tryby półautomatyczne i manualne gdzie jest możliwość ustawienia własnych parametrów, zoom 10x, dobre makro i supermakro, jakość wykonania i intuicyjne menu w j. polskim, obsługa kart SD

Wady: aparat dobiera zbyt duże ISO w trybie całkowicie automatycznym przez co zdjęcia są trochę zbyt jasne (nie korzystam z tego trybu wole raczej połautomatyczny przez co wada mało istotna dla mnie), brak stabilizacji optycznej (tylko cyfrowa)

Edytowane przez marcin.mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...