Skocz do zawartości
Hipo

Cyfra Dla Amatora Do 800pln

Rekomendowane odpowiedzi

coś tam jest o dostawach made in Japan i made in China ale póki co bardzo niejasne info. najgorsze, że z tego co piszą to Fuji twierdzi it's normal ale jednocześnie rzekomo partie made in China zostały wycofane od dystrybutorów. ciekawe.. nie wygląda to na żart ale dziś PA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto S5600 z nieważną gwarą za 700zł brać?

Na 6500 czy 9600 mnie obecnie nie stać, a po 2 nie wiem czy był by sens dopłacania do nich do amatorskich zdjęć z wakacji itp.

Widzę jeszcze S6000fd za niecały 1000zł.

Do tej pory bawiłem się lustrami typu Nikoś F80, Pentak MZ60, Zenek 122. To ma być "Podejście do cyfry - Epizod I".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze S5800 za Cena brutto: 666.00 zł + 1 rok gwara A tu 1 fotka zrobiona nim przez my sister link

to lepiej dołożyć te 60 zł to Panasonica i mieć troszkę szerszy kąt, dłuższy koniec tele, faktyczną stabilizację, lepszej jakości i jaśniejsze szkło, full manual, sporo większy zakres migawki, 24 mce gw i porządny wizjer, tańsze karty SD, szybsze zdjęcia sekwencyjne, zapis RAW i świetne oprogramowanie do wywoływania w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te tanie fuji na zwykłych ccd to dopiero szumofony ~ potrafią to robić nawet na ISO100. S5600 to inna bajka ale też bardzo specyficzny aparat. brałbym jednak coś nowego, a jeśli już używka to S6500.

jest naprawdę masa sampli na necie i nie wiem dlaczego posiłkujecie się jakimś "słyszałem". później są z takiego pseudoświadomego zakupu tylko same problemy. skoro macie już dwa, trzy aparaty do których ograniczacie wybór to proponuję przejrzeć przykładowe fotki i samemu podjąć decyzję.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche przekroczylem pierwotne zalozenia co do ceny, ale dzisiaj w Saturnie byla promocja. Fuji S9600 za 990zl. Dlugo sie nie zastanawialem i stalem sie jego posiadaczem :) Czy szczesliwym, to sie okaze, bo musze karte pamieci na allegro zamowic. Ale pierwsze wrarzenie super, sprzet bajerancki, a na necie widzialem, ze i fote potrafi piekna zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche przekroczylem pierwotne zalozenia co do ceny, ale dzisiaj w Saturnie byla promocja. Fuji S9600 za 990zl. Dlugo sie nie zastanawialem i stalem sie jego posiadaczem :) Czy szczesliwym, to sie okaze, bo musze karte pamieci na allegro zamowic. Ale pierwsze wrarzenie super, sprzet bajerancki, a na necie widzialem, ze i fote potrafi piekna zrobic.

Uhh, wiesz jakie foty z kompaktów za 400zł widziałem ?

Najważniejsze to poznać swój sprzęt i wtedy się okaże czy faktycznie dobrze foci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa cena tego 9600 jest świetna i to prawdopodobnie ostatni rzut bo już ich nie produkują. mz jedna z najlepszych hybryd jakie się dotąd pojawiły. świetna matryca i bardzo uniwersalna optyka. ja bardzo sobie cenię S6500fd, a 9600 ma do zaoferowania jeszcze lepszy EVF, odchylany LCD, sanie i jeszcze kilka innych usprawnień. będziesz zadowolony jeśli tylko zrezygnujesz z trybu auto ;)

kup sobie jeszcze UV Hoya HMC, a na dalszym etapie polecam jakąś szarą połówkę i polar (najlepiej tej samej klasy). koniecznie statyw np bdb Velbon DF-50 i jeśli lubisz fotki z bliska to jeszcze konwerter Raynox DCR-250. będzie całkiem przyjemny warsztat na początek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszane mam odczucia co do tego S9600. Nie jest to to, czego oczekiwalem. Sprzet prezentuje sie rewelacyjnie, pelno opcji itd. Ale...

 

1) dalej mam aparat, ktory nie potrafi zrobic foty przy nieco gorszym oswietleniu w pokoju... A pamietam kiedys, jeszcze w liceum moj kumpel mial jakiegos HPka, tez taki "duzy", wtedy za niego dal chyba z 1800zl, to on potrafil zrobic super ostra fote, nawet w swietle, w ktorym bym nigdy nie powiedzial, ze cos w ogole wyjdzie. A tu na S9600 lipa :(

2) w sumie to sie troche wkopalem. S9600 ma opinie na necie, ze wlasciwie trybu AUTO lepiej nie tykac, wszystko trzeba manualnie. "Dobra..." mysle sobie, "...az takiej tragedii byc chyba nie moze, do fotek na aukcje tryb AUTO napewno sie nada". Jak wielkie bylo moje zdziwienie gdy zobaczylem foty, ktore nim zrobilem na trybie auto i to na dworze, przy doskonalym oswietleniu. No co tu duzo mowic, patrze sobie na ten aparat, patrze na foty i oczy przecieram, ze taka bieda i nedza... No dobra, moze nie bieda, ale poprostu foty nie sa w ogole lepsze niz na tym starym, pier... Premierze.

 

Nie wiem, moze stary za dobry aparat kiedys kupil i ciezko go teraz przebic, ale jak takie stare gowno ( http://www.benefit.pl/obrazki/produkty/Apa...ier-DC-3330.gif ) jest w stanie na trybie auto zrobic takie same, jak nie momentami lepsze foty niz Fuji S9600 ?? Probowalem tym Fuji zrobic tez cos na szybko w domu, zeby sprawdzic jak by sie spisal na jakichs urodzinach, czy cos. No i ludzie, to co robi ten aparat to poprostu jakas tragedia. Komorkami lepsze zdjecia robilem. Slow mi brakuje. Nie wiem jak to wszystko wyglada w trybie manualnym, narazie jeszcze zadnej foty nim nie zrobilem, bo czytam instrukcje, zeby sie w tym polapac, ale jesli o tryb AUTO chodzi, czyli cos co sie uzywa na urodzinach, imprezach itd. to poprostu jakies jedno wielkie nieporozumienie.

 

EDIT:

 

http://img91.imageshack.us/my.php?image=screenhb2.jpg Zalezalo mi, zeby w koncu moc zrobic taka fote w pomieszczeniu. Wyrazna, nie przyciemniona, ogolnie fajna. A tu bieda i to straszna. No chyba ze ten gosc robil to ze statywu, ale cos mi sie nie chce wierzyc, zeby sie komoc chcialo bawic. No i nie wiem ile w tym prawdy, ale pod ta fota jest napisane, ze byla robiona jakims Medionem, a to nie jest firma, ktora wyznacza standardy jakosciowe...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S9600 i tryb auto ??

Dziubek, coś Ci się pogmerało. Tryb auto jest w tym aparacie chyba tylko dlatego, żeby nikt mu nie zarzucił że nie ma.

To NIE JEST cyfrówka do automatycznego robienia zdjęć !

Zobacz sobie sample jakie wychodzą za pomocą tego aparatu, później poczytaj instrukcje obsługi, później naucz się podstaw ekspozycji, a później wykonaj z 500-1000 fotek ucząc się tego.

Jak nadal będziesz narzekał na jakość fotek to masz uszkodzony aparat i oddaj go na gwarancję.

 

PS. Zdjęcie płyty jest zrobione w namiocie bezcieniowym gdzie się wali tyle światła, ze nawet na niebieskim niebie tyle nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weno sieknij taką fotkę swoim premierem na auto :P

Tam gdzie masz białe/jasne kolory to w auto by były HDR jak w Oblivinion.

 

http://www.fujifilm.com/products/digital_c...ges/sample5.jpg

 

http://www.fujifilm.com/products/digital_c...ges/sample3.jpg

 

EDIT

Przepraszam za wcześniejsze wielgachne foty ale forum coś zmaściło bo zaraz po dodaniu były w miniaturkach.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez czytalem, ale nie podejrzewalem, ze to bedzie az taka tragedia...

Aparat ma ugruntowaną pozycję na rynku i wszyscy są zgodni ~ jest obecnie jednym z najlepszych rozwiązań hybrydowych. Jednocześnie wszyscy podkreślają, że nie jest to typowy pstrykacz, a raczej zabawka dla średniozaawansowanych fotoamatorów ponieważ wymaga przynajmniej technicznych podstaw (tryb auto produkuje zwyczajne, niepodkolorowane fotki i przez wielu "fachowców" uznawany za słaby pkt tej konstrukcji). mz obsługa jest dziecinnie prosta, a szeroki zakres tonalny oraz wyjątkowo niskie szumy przy wyższych wartościach iso pozwalają na naprawdę rewelacyjne rezultaty.

kupiłeś aparat z pełną świadomością jego zad i waletów więc racz może zerknąć do instrukcji i jeśli brak Ci zaangażowania, otórz ją na str bodaj 58 gdzie omówiono co stanie się po ustawieniu pokrętła w pozycji SP. później tylko pstrykać, a z czasem zacznij obserwować parametry na wyświetlaczu i zacznij eksperymentować. pisanie, że S9600 to tragedia, zwłaszcza po tak świadomym zakupie, jest (...) kompromitujące, zwłaszcza dla tak doświadczonego użytkownika.

życzę wiele dobrej zabawy z tym wspaniałym i uniwersalnym aparatem :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, doswiadczonym uzytkownikiem to ja nie jestem. Ja aparatu uzywam raczej do cykania fot na aukcje allegro ;) Aczkolwiek czytam instrukcje i bede sie nim bawil. Ja nie mowie o trybie manualnym, bo go poprostu jeszcze nie znam. Mowie o Auto, ktore jest delikatnie mowiac biedne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje, to 9600 to najlepsze co można wybrać do 1000zł. powyżej już warto interesować się Nikonem, a poniżej to lepiej sobie kupić automat. Sam ostatnio sporo biegam z już niezbyt nowym Nikosiem D70. Można go mieć z ładnym obiektywem już za 1400zł. Ja mam do niego Nikkora 18-135 i jest si.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, doswiadczonym uzytkownikiem to ja nie jestem. Ja aparatu uzywam raczej do cykania fot na aukcje allegro ;) Aczkolwiek czytam instrukcje i bede sie nim bawil. Ja nie mowie o trybie manualnym, bo go poprostu jeszcze nie znam. Mowie o Auto, ktore jest delikatnie mowiac biedne.

 

pod tym SP na pokrętle masz właśnie takie lepsze auto, a pisząc o doświadczeniu miałem na myśli staż na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam w najbliższym czasie zakupić kompaktowy aparat cyfrowy, chciałbym zmieścić się w około 700zł razem z akumulatorkami, kartą pamięci i torbą(miło by było gdyby były w zestawie z aparatem, a jeśli nie będą to proszę o porady dotyczące wyboru akumulatorków i karty pamięci). Zależy mi na dobrej jakości zdjęć(to akurat logiczne :lol2: ), dobrym(dużym) zoom-ie i niewielkich(w granicach rozsądku) wymiarach aparatu, solidnym wykonaniu oraz możliwości wybrania manualnych ustawień, ale i używalnych ustawieniach automatycznych. Aparat będzie wykorzystywany raczej uniwersalnie chociaż większość zdjęć to będą krajobrazy/widoki, tryb makro zupełnie mnie nie interesuje. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cyfrowe.pl jest właśnie wyprzedaż Panasonic Lumix DMC-TZ3 za 749zł, chciałem się zmieścić w 700zł ale myślę, że warto dopłacić i kupić w/w Panasonica niż Canon PowerShot A720 IS. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cyfrowe.pl jest właśnie wyprzedaż Panasonic Lumix DMC-TZ3 za 749zł, chciałem się zmieścić w 700zł ale myślę, że warto dopłacić i kupić w/w Panasonica niż Canon PowerShot A720 IS. pozdro

Nie, nie warto.

A720IS jet lepszym aparatem, dasz se przetłumaczyć czy chcesz od nas przyzwolenia na kupno gorszego sprzętu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna! <_< Myślałem nad kupnem aparatu jakieś pół roku w końcu dokonałem wyboru Canon A 570IS i jak to bywa wybór porównania testy trwały zbyt długo i teraz aparat jest bardzo ciężko dostępny :angry: Więc dobrze...... zapomniałem już o Canonie A570IS.

Teraz w dobrej cenie można dostać Canon PowerShot A720 IS (600zł) lub Canon PowerShot SX100 IS Srebrny(730zł) Nie jestem żadnym fotografem jestem najzwyczajniejszym amatorem który chce popstrykać zdjęcia na grillu,urodzinach,weselu lub innej imprezie.Czy warto zawracać sobie głowę SX100 IS droższym o 130zł.?Czy brać A720 IS?A może obydwa są zbyt skomplikowane dla amatora?

Jeszcze jedno jakie brać akumulatorki do tego aparatu i jakiej firmy 2300,2500,2700 bo za cholere nie mam pojęcia.To samo pytanie tyczy sie ładowarki. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę kupić aparat o małych wymiarach do maks 700 zł. Zainteresował mnie ten Panasonic Lumix DMC-LZ8, a na necie mało testów i opinii. Jeśli macie jakąś inna propozycję na podobny aparat w tej cenie to będę wdzięczny (Canony odpadają po moich perypetiach z A610).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LZ10 ma szerszy kąt od LZ8 więc może ta zaleta by Ci się przydała.

Sony W130, Samsung NV10, NV15, Lumix TZ3.

Nie mają porównania z A720IS no ale Canona odrzucasz.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...