Skocz do zawartości
ath

Zagadki

Rekomendowane odpowiedzi

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
akurat Swans'room mniej mi przyspożył kłoptów ;) i ten motyw klucza w roślince która wyrasta no ale dobra.. tylko nie otwieraj czasami tej walizy, która była pod sofą, nie wiem dokładnie co trzeba potem zrobić, bo ja właśnie otworzyłem a drugi raz mi się nie chciało grać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

No dobra :P Mam klucz i dalej nie wiem :D

 

EDIT: O kur...a! :P

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black_war - a to żeś pokazałał, moment z otwarciem walizy jest konieczny i to jak dla mnie najcięższa część gry, więc nie ukończyłeś :)

 

BTW. Jest bomba ale otworzyć trzeba, drugi plik w kompie mówi co i jak ;]

Edytowane przez arczi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
OK. No to instrukcja dla zainteresowanych. 1. Z środkowej szuflady biurka bierzemy owoc. Idziemy w kierunku sofy i bierzemy: kluczyk z popielniczki, walizkę spod sofy, kubek i pilot z szafki za sofą oraz baterie z kwiatka. 2. z najwyższej półki (tam gdzie akwarium) bierzemy kombinerki 3. kluczykiem otwieramy górną szufladę w biurku i zabieramy kopertę. Otwieramy dolną szufladę biurka i kombinerkami otwieramy paczkę. Bierzemy z niej doniczkę i drut. 5. klikamy na drut i na ABOUT ITEM poczym przy pomocy kombinerek zginamy drut. Powstaje wytrych. 6. wytrychem otwieramy skrzynkę (na półce pod akwarium) i bierzemy stamtąd śrubokręt i zamykamy skrzynkę. 7. za pomocą śrubokrętu zdejmujemy zegarek. Za zegarkiem mamy ładowarkę do baterii. Bierzemy ją i baterie z zegarka. Wieszamy zegarek z powrotem. 8. obie baterie wkładamy do ładowarki, a tę do gniazdka, które jest pod biurkiem. Czekamy aż zapali się zielona lampka na ładowarce. 10. baterie z ładowarki przekładamy do pilota.

11. Klikamy na owoc i na ABOUT ITEM. Klikamy na owoc aż zostanie z niego pestka. Wkładamy pestkę do doniczki. 12. włączamy pilota i ustawiamy temperaturę na 30 stopni. 13. kubkiem nabieramy wody z akwarium i podlewamy roślinkę. Czekamy aż wypuści pierwsze liście. 14. zmieniamy pilotem temperaturę na 18 stopni i ponownie podlewamy roślinę. Czekamy aż zakwitnie. 15. klikamy na owoc/kwiat i mamy kluczyk. 16. teraz idziemy do komputera i włączamy go. Wpisujemy kod: (tak jak na tarczy zegara) 2 kwadrat czerwony, 6 i 11-białe. Na ekranie klikamy na kwadrat w prawym dolnym rogu (z chińskimi napisami), a potem strzałkę w bok i FILE2. Zaznaczamy kopertę i klikamy na kamerkę na komputerze. Tłumaczy nam zaszyfrowany tekst (niestety na język chiński). 17. kluczykiem z kwiatka otwieramy walizkę. I mamy bombę.

18. przy pomocy śrubokrętu odkręcamy po kolei śruby (ale tylko wtedy gdy świeci się zielona lampka) najpierw lewa górna, potem prawa dolna, prawa górna i lewa dolna. Odkrywamy pokrywę. 19. gdy świeci zielona lampka klikamy na przycisk nad zielonym kabelkiem. 20. kombinerkami tniemy po kolei kabelki pomarańczowy i żółty (tylko wtedy gdy świeci zielona lampka). 21. następnie przecinamy czerwony lub niebieski kabelek pod kluczem (informacja na temat tego który jest na ostatniej stronie dokumentów z koperty, widoczna tylko w ciemności i niestety po chińsku). 22. jeśli udało się rozbroić bombę bierzemy kluczyk i otwieramy drzwi. KONIEC. W razie wątpliwości piszcie w czym rzecz, a postaram się pomóc

 

Otwórz TYLKO, jeśli jesteś zdesperowanym graczem ! :D

Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, ze dostep do drugiego pliku jest dopiero po otwarciu walizy?

Nie.. Po naladowaniu baterii i wsadzeniu spowrotem w zegar..

Bociczek podał calą solucje, troche bez sensu jak jeszcze inni są podczas gry :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. z [gluteus maximus] robią te gry trochę delikatnie mówiąc ;) Nic tu nie ma sensu, a polega to wszystko na metodzie prób i błędów.

 

znowu bum :) 3ci raz mi się już na prawdę nie chce ;)

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiło mnie, nie chce mi się w to grać jeszcze raz.

za drugim razem do momentu zanim otwiera się walizkę, przechodzi się jakieś 3 minuty. także polecam jednak zagrać jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadka:

Do hotelu przyjeżdża trzech mężczyzn, chcą wynająć jeden pokój. Każdy z mężczyzn daje po 10 złotych recepcjoniście i idą do pokoju. Przychodzi szef hotelu i pyta recepcjonisty za ile wynajął im pokój. Ten odpowiada że za 30 zł, jednak stawka normalna wynosi 25zł, dlatego szef każe oddać im 5 zł. Recepcjonista bierze z kasy pięć jedno-złotówek i idzie do nich do pokoju.

Po drodze stwierdza, że i tak się pięcioma złotymi nie podzielą, więc chowa do kieszeni dwa złote i oddaję każdemu po złotówce.

Wychodzi na to że zapłacili za pokój każdy dziewięć złotych.

Zróbmy bilans: 9zł za pokój razy 3 = 27zł plus 2 zł co wziął do kieszeni recepcjonista, razem 29zł. Gdzie jest złotówka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i krótszego :) Zacząłem przechodzić tamto, a gdy sie zaciąłem to popatrzyłem na solucje... jak zobaczyłem lvl - 44 to mi się jakoś dziwnie zrobiło, bo tam jest ok 142 lvl xD Takie gry są całkiem fajne, bo siedzi sie czasem 5 minut nad jedną zagadką, a czasem godzinę, taki zabijacz czasu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...