Skocz do zawartości
kornik23

Konfiguracja Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam własnie zakupilem BENQ T705 jes super ale ma problem moj windows wyglada okropnie dalem na najwysza rozdzielczosc niby mialo byc lepiej dalem odswiezanie 75 hz ale nadal wszystko wyglada fatalnie czcionki male nie do onczctania dalem 120 dpi iwygladzanie cleartype wyglada to fatalnie w przegladarce srony male jak h... nieda sienic przeczytac co mam eraz zrobic :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD nie mają odswieżania (w rozumieniu tego słowa) takiego jak CRT. jego zwiększanie nic ci nie da. Wróć do zalecanego, podejżewam, że będzie to 60.

Opera ma prostą opcję powiększania, jednak traci na tym jakość tekstu i grafiki. Przy natywnej rozdzielczości na LCD 17 zawsze bęziesz miał mniejsze czcionki niż na 17 CRT. Przyzwyczaj się do tego.

 

Tylko nie wiem co ty chcesz od czcionek. Czy nie podoba ci się ich wygląd czyli jakość, czy tylko wielkość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóz to, chodzi Ci o jakość czy o wielkość? Jak to pierwsze to Benq raczej do czołówki nie należy więc może coś z samym monitorem, jak to drugie to ustaw wielkie czcionki, zmniejsz rozdzielczość (tylko, że znowu poleci jakość obrazu), ect. Pozatym musisz się troche przyzwyczaić, też to miąłem choć ja nigdy na jakość obrazu mojego monitorka nie narzekałem, zawsze była/jest super. Teraz przy takich ustawieniach (1280x1024) pracuje mi się optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD nie mają odswieżania (w rozumieniu tego słowa) takiego jak CRT. jego zwiększanie nic ci nie da. Wróć do zalecanego, podejżewam, że będzie to 60.

Opera ma prostą opcję powiększania, jednak traci na tym jakość tekstu i grafiki. Przy natywnej rozdzielczości na LCD 17 zawsze bęziesz miał mniejsze czcionki niż na 17 CRT. Przyzwyczaj się do tego.

 

Tylko nie wiem co ty chcesz od czcionek. Czy nie podoba ci się ich wygląd czyli jakość, czy tylko wielkość ?

1673619[/snapback]

niepodoba mi sie ich wielkosc sa za male mecza mi sie ocz jak je czytam a jak powieksze wyglada to okropnie i nieumiem znalez optimum :mur: clear type cos daje ale rozmywa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowych monitorach LCD ClearType IMHO tylko przeszkadza.

 

Jesli chodzi o rozmiar - takie beda, bo po prostu tak wyglada obraz na LCD w natywnej rozdzielczosci. Mozesz, jak juz koledzy napisali, ustawic w Windowsie wiekszy rozmiar czcionki.

 

Albo po prostu pouzywaj tak jak jest - dosc szybko idzie sie przyzwyczaic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie masz wlaczonej opcji AntiAliasingu czcionek ekranowych? gdzies kiedys taka opcje widzialem ale nie pamietam juz gdzie. i to nie byly ustawienia OpenGL czy DirectX : P

jak ją kiedys eksperymentalnie wylonczylem to faktycznie czcionki wygladaly fatalnie : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ci radze, zobacz lepiej z monitorem, moze byc cos nie tak, ja mam Sony SDM-S81 i wszystko pieknie dziala, i nie mam zadnych brzydszych czcionek, normalnie sa tak jak bym mial CRT, ale mimo wszystko w natywnej rozdzielczosci matryc LCD jest tak, ze czcionecki sa mniejsze, poniewaz to jest matryca zlozona z pikseli, a nie z kratek jak w CRT (sa poprostu mniejsze i dlatego wszystko jest mniejsze - jak dla mnei to zzaleta :)

Edytowane przez NEoMAMMUT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...