Skocz do zawartości
Ghost

Scythe Ninja (scnj-1000)...

Rekomendowane odpowiedzi

...

i dla wszystkich:

KAZDY CHIEF MEDIUM I BIG SIE ZAMKNIE Z NINJA ALE WENTYLA Z BOKU RACZEJ SIE NIE ZALOZY JUZ

edit (dla malo domyslnych): chodzi o wentyl w sciance bocznej chiefa

U mnie Ninja na procku, na niej Fander 120mm (ktory prawie wcale sie nie wlacza) a w bocznej sciance 2 Fandery 92mm. Zamyka sie i chodzi bez najmniejszych problemow.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ninja na procku, na niej Fander 120mm (ktory prawie wcale sie nie wlacza) a w bocznej sciance 2 Fandery 92mm. Zamyka sie i chodzi bez najmniejszych problemow.

 

Pozdrawiam

zalezy widac od wersji budy ..

ja mam tak ze boczny wiatrak mam rowno z ninja (widac jak przez siateczke w pustym miejscu)

i tak nie widze sensu montowania tam wiatraka .. po co? zeby ninje dmuchal w dziure? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ninja z fanderem 120mm bez problemów się zmieściła w modecomie o szerokości 19 cm

 

chyba Ci sie przysnilo lub jakos dziwnie montowales ten wentyl, bo nakretki od ninji po zamknieciu w budzie modecom debut maja 1-2mm od scianki bocznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie coolera, czy wchodzi na CPU bez czapki? jesli tak to ma moze ktos porownanie z czapka i bez jakie byly temperatury?

nie bede pisal w innym temacie, czy freezer64pro tez wejdzie na cpu bez czapki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba Ci sie przysnilo lub jakos dziwnie montowales ten wentyl, bo nakretki od ninji po zamknieciu w budzie modecom debut maja 1-2mm od scianki bocznej.

Fander zamontowany normalnie - luzu jeszcze jest. Obudowa to modecom winner. Cooler zamontowany na Asusie z GF6150. Obudowa zamyka się normalnie. Dla niedowiarków zapodam zdjęcia pod wieczór.

 

a oto kilka zdjątek pokazujących, że cooler wraz z wentylem nie wystają poza obudowę

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

a buda wygląda tak:

Dołączona grafika

wiatrak bardzo ładnie wieje w stronę wentyla wyciągającego zasilacza, przez co w środku zrobiło się nieco chłodniej , niż było na pentagramie.

 

BTW, z przykrością stwierdzam, że fander na 1100 RPM jest już słyszalny w wyciszonym komputerze, a dopiero na 950 RPM jest bezgłośny.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Właśnie idzie do mnie Scythe Ninje + do tego fanderek 120. Czy, możliwe jest przyczepienie tego fanderka do okna plexi tak aby nawiewał powietrze od strony bocznej obudowy (tzn od okna plexi) Czy koniecznie musze go umocować z boku na radiatorze? Czy taki nawiewe od tej strony sprawdzi sie ?(procek to opteron)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozczarowaniu Fryzjerem PRO postanowilem zacisnac zeby i kupic naprawde ciche chlodzenie. Zainteresowalem sie wiec Ninjya. Roznica cenowa jest w sumie niewielka w stosunku np Zalmana 7000B czy Big Typhoona a mysle ze o wiele bardziej spelnialaby moje potrzeby. Jednak pewne ograniczenia wciaz pozostaja i tu rodza sie pytania...

 

Przedewszystkim, nie od razu moge pozwolic sobie na wiatrak. Czy sama Ninja wystarczy, na jakis czas oczywiscie, do chlodzenia Semprona na 939 w Antecu SLK3000B z jednym stockowym wentylem 120mm (zawsze go moge puscic na "HIGH" ;-))?

 

Zastanawiam sie tez ze wzgledu na dosc wysoki radiator ukladow zasilajacych czy Ninjya wejdzie bez problemu na Asusa A8N-E...

 

Bede wdzieczny za pomoc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na vinnim e6 3200+ na pasywie z wentylem 140mm w zasilce mialem temp w stress dochodzaca do 55-57st.

Jak widzisz, mam te sama zasilke ;-) Po za tym mysle o zamontowaniu czegos w rodzaju tunelu, chociazby z teORT: ORT: ORT: ktury, zeby ten Antecowski wentyl z tylu wyciagal powietrze bezposrednio przez Ninje... ew. chwilowym powstrzymaniu sie od krecenia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lamerskie pytanie. Czy po odklejeniu zabezpieczenia na tej cześci od uchwytu na radiator, którą montuje się na płycie głównej od strony lutów, nie nastąpi zwarcie? Przecież to jakiś klej. Czy bez wahania, mogę to odkleić i montować na luty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz, mam te sama zasilke ;-) Po za tym mysle o zamontowaniu czegos w rodzaju tunelu, chociazby z teORT: ORT: ORT: ktury, zeby ten Antecowski wentyl z tylu wyciagal powietrze bezposrednio przez Ninje... ew. chwilowym powstrzymaniu sie od krecenia ;-)

Stanowczo nie popieram :D

U mnie pasywnie (tylko zasiłka wyciągała od góry,buda otwarta z 1 strony) na zegarach i V jak w sygnaturce w idle ~ 37-40C stres do ok 50C

Też nie odklejałem tej naklejki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki rozmiar, rpm, voltaz tych wentyli?

wszystkie na 12V i rozmiar 80x80

 

Dzięki Niemiec, czyli zostawić tak jak jest? Nie odklejać tego zabezpieczenia/papieru 3M?

nie odklejajcie!!! zostwcie ja mialem u mnie przyklejone i jak wysylalem plyte na gware 2 godziny meczylem aby to odkleic!! askonczylo sie urwaniem 2 tyrystorkow :mur: na szczescie nie polapali sie i czekam teraz na kase :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada sprawa z zalozeniem ninjy na proca bez czapki czy spod coolera dobrze dolega do rdzenia

Nie znam odp. na twoje pytanie ale tu ujawnia się minus(w moim przekonaniu)ninji i innych coolerów.

Zapinki na zatrzaski itp.

Krew mnie zalewa przy zakładaniu tego.Bardziej niebezpieczne od śrub .To cholerstwo trzeba konkretnie naciągnąc aby zaskoczyło.W ten sposób dorobiłem się brzydkiego wgłębienia w ihs mojego procka.

Na AXP pewnie gorzej by było...

Powinno być skręcane aby każdy mógł sam dopasować siłę docisku.Przy A64 nie ma przecież już takiego ryzyka uszkodzenia procka.

Mam chłodzenie na grafie własnej roboty skręcane na sztywno śrubami do karty i jest to wg mnie optymalne rozwiązanie.Szkoda ,że tak mało jest takich coolerów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuji a nie chcesz zrobić MOD'a Freezerka? , taniej by ci wyszło jak odrazu pakować sie w Ninje. Freezer 64 Pro to nieudany model zgadza sie, a to dzięki jego wiatrakowi, jest głośny na max obrotach a tylko przy maksymalnych obrotach nadaje sie do czegoś, na niskich gdzie jest cichy chłodzi nieco lepiej od BOX'a. Kup Fandera 92mm i do dzieła posadz go na freezera, na minimalnych obrotach jest niemal tak wydajny jak na tamtym z maksymalnymi przy czym zachowana jest cisza (fandera możesz podkręcić tak do połowy potencjometru da sie wytrzymać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Wormboy

 

Mnie tez tez krew zalewa jak mam wciskac te zaciski, najgorszy jest pierwszy raz bo pozniej juz sie troche rozciagaja i jest latwiej, ale jak pierwszy raz zakladalem to przyznam ze bylem posrany ze strachu o CPU i mobo :D

Dokładnie tak jak ja :)

MoBo trzeszczy a ja pcham :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...