Skocz do zawartości
Ghost

Scythe Ninja (scnj-1000)...

Rekomendowane odpowiedzi

@Worms14 :wink: >> jak smarujesz paste na CPU, to lepiej zamiast rozprowadzac po calym rdzeniu, dac na srodek kropelke wielkosci ziarnka ryzu i na to od razu cooler, lepiej sie rozprowadzi :D, te 2 120mm na dole wpompowywuja powietrze do budy?

 

A ja powiem że nie zawsze ;) Np. jak dasz dość spore ziarenko AC ceramique to i tak równo po całym IHSie się nie rozprowadzi, bo ta pasta strasznie gęsta jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, do mobo przykręcasz czterema śrubkami dwie alumiowe płytki (srebrna i niebieska), sam wentyl przykręcasz kolejnymi dwiema - jak nic wychodzi sześć, hę? Ninję przykręcasz dwiema + zatrzaski. Nie przepraszaj, każdemu się może pomylić :wink:

Na a64 przykreasz backplate nie uzywajac srubek tylko kolki ktore sie golymi palcyma wkreca, wentyl 2 srubkamie do kolkow :wink: Nie przepraszaj, kazdemu sie moze pomylic...

Trudno, ale nie jest to niemożliwe. Poza tym sześćdziesiątki czwórki mają większe rdzenie niż XP.

Nie przepraszaj, kazdemu sie moze pomylic....

(wieksze rdzenie owszem w a64 0,13 i w optkach co 1mb kaszy maja a na moim sempku jest malensto jak na t-bredzie.

BTW. wszystko jest mozliwe jak sie bardzo chce...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Worms14 korzysta z Coollaboratory Liquid Pro, a tą tylko pędzielkiem :wnik:

Moj blad :oops: (to przez sesje, sorry)

 

A odnosnie Ceramiqouw i innych past >> to ze sie rownomiernie nie rozprowadzi i tak nie przeszkadz. U mnie tempy byly jednakowe na obu sposobach rozprowadzania (moze nawet troche lepsze "na ziarenko" :D), a rozcieranie pasty jest znacznie bardziej uciazliwe niz walniecie kropy na srodek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. też miałem CNPS7000 na Socket A (i nie tylko) i tam trzeba było przykręcić cztery śrubki więcej...

Na a64 przykreasz backplate nie uzywajac srubek tylko kolki ktore sie golymi palcyma wkreca, wentyl 2 srubkamie do kolkow :wink:

Ale rozumiesz, że pisałem o mocowaniu na Socket A (to odnośnie "łatwiejszego" montażu Zalmana na tej ptaformie)? Nie rozumiesz, luzik. Nie robię więcej offtopa :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos jakby sie miała wydajność tego Sharkoona w porównaniu do Ninji?

 

Radiator wygląda dość pokaźnie i ma możliwość zamontowania kazdej jednostki 80/90/120mm.Miedz w tym przypadku powinna sie sprawdzic przy wenylu 120mm na 800rpm co pozwala domniemywac ze bylby wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, Ninja zainstalowana - nie było to takie straszne, jak niektórzy opisują ;)

 

Zostawiłem standardowego backplate'a od asusa, wszystko gra, było to nawet zalecane w instrukcji.

W taniej obudowie (kupionej z myślą o tym radiatorze) zostało ponad 2 cm do ścianki bocznej.

 

Wentyl (standardowy Scythe'a) jest spowolniony przez bios płyty (Q-fan) na ok.910 obrotów, niżej nie chce zejśc, mam pytanie, na ile obrotów zejdzie jak wstawie fan mate'a i puszcze na 5V ? Nie wiem czy warto, jeśli zejdzie tylko do 850 obrotów to raczej nie, ale jak by się udało na 600-700 obr/min ?? Może ktoś próbował, jaka będzie różnica w hałasie ?

Edytowane przez feral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiłem standardowego backplate'a bo wydawał mi się on bardzo solidny -metalowy (zdjęcie pare postów wyżej), jest spasowany pod płytę, a jak dostałem ninje,to się okazało, że w instrukcji nawet zalecają, a już całkiem o tym przeważył fakt, że jest on przyklejony ;)

 

Jeżeli już założyłeś tego backplate'a z zestawu to imo nie ma sensu zmieniać,tym bardziej, że w twoim przypadku może on być solidniejszy od standardowego.

 

Buda to tani iBOX kupowany z myślą o dużym radiatorze, ma chyba 20,5cm, ninja +założony wentyl i zostaje jeszcze sporo ponad 2cm do bocznej ścianki.

 

Czy ktoś wie, ile obrotów ma ten wenty scythe z zestawu na 5 v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sorki ale jak czytam te wypowiedzi to zastanawiam się czy aby ja na pewno o tym samym rozmawiamy. Mam w opiece kilka komputerów i to bardzo różnych. Testuje na nich wszelakie rozwiązania (na jakie mnie stać albo jakie się trafią). Używałem już różnego chłodzenia procesorów (standardy, arctic, HP, Titan, pentagram i co tam się jeszcze trafiło). Po wielu próbach doszedłem do wniosku, że najważniejszy jest obieg powietrza. W przedostatnim moim kompie kupiłem obudowę chieftec, płyta abit fatal1ty, grafa 6600 gigabyte pasywna. Po zakupie natychmiast na mostek poszedł pasywny zalman, wyłaczone dodatkowe wiatraczki do chłodzenia pamięci i zasilania (małe wyjce). Zamontowałem dodatkowego 120 mm Revoltec na tył obudowy a na procek (A64 3000) poszedł Arctic. Z boku obudowy przy 2 dyskach twardych zamontowałem 3 x 92 mm wiatraki puszczone na 5 V ( czyli delikatnie kręcące się). Komputerek był cichy a temperatury procka około 30-40 % a mostek około 30. I wtedy stało się zamówiłem NINJA (jeszcze nie było z dodatkowym wiatrakiem). Po założeniu pasywnej NINJY temperatury spadły na 21,22 stopnie w spoczynku i max 30 w stresie. Temperatury na mostku nie zmieniły się. Komp stoi pod biurkiem daleko od okna. To jest najlepsze chłodzenie jakie może się trafić, szczególnie pasywne. Niestety kupiłem inny model scythe katana do "starego" Bartona i już nie jest tak dobry mimo iż z wiatraczkiem. Nie wiem czego wymagacie od chłodzenia procka ale oprócz suszarek to nic nie może go pokonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sorki ale jak czytam te wypowiedzi to zastanawiam się czy aby ja na pewno o tym samym rozmawiamy.

[...]

Po założeniu pasywnej NINJY temperatury spadły na 21,22 stopnie w spoczynku i max 30 w stresie.

Jak czytam Twoją wypowiedź, to zastanawiam się jaką masz temperaturę w pokoju... nie ma czemu się dziwić, że ktoś ma więcej stopni na procu, komputery stoją w różnych miejscach, ludzie mają różną wentylację i różne temperatury w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dni cztery upłynęły jak walczę ze swoją Ninją, zmotywowany tym, że stwierdziliście, iż mam za wysokie temperatury, oraz tym, co wyczytałem w wątku.

Zdarzały się osoby, które przy dwóch jakach wykręconych na 2750MHz 1.55Vcpu miały w idle 22, stress 35, ale ja w to nie wierze po swoich doświadczeniach, nie w te upały.

Jeżeli są takie osoby proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

 

Zmieniałem pastę Coollaboratory Liquid Pro na Arctic Ceramique, przekładałem wentylatory, zmieniałem obieg powietrza, wszystko robiłem, co się dało, po za testem na kartonie, ale kiedyś jeszcze go zrobię. Temperatury za żadne skarby nie schodzą w stresie poniżej 47 stopni, napięcie 1.582Vcpu.

Skończyło się na tym, że proc lata na default i teraz temperatura w stresie maxymalnie sięga 38stopni.

Niewierze w takie temperatury przy obecnych upałach gdzie w pokoju mamy ok. 30 stopni, a jeżeli ktoś ma takie wyniki to proszę o potwierdzenie ze zdjęciami.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dni cztery upłynęły jak walczę ze swoją Ninją, zmotywowany tym, że stwierdziliście, iż mam za wysokie temperatury, oraz tym, co wyczytałem w wątku.

Konfig jak w podpisie, Ninja pasywna + AS5, teraz proc 1800 Mhz @ 1,200 V - w idle mam 35 stopni, w stresie jakieś siedem - osiem więcej. Buda otwarta, stoi na biurku. Przewiew robią dwie stodwudziestki @ 1200 obrotów. Podciągnięcie CPU do 2400 MHz @ 1,300V zwiększa jedynie temperaturę w spoczynku o jakieś 2 stopnie. Patrząc na Twój poprzedni post temperatury wydają się być w normie.

 

Dla porównania, miesiąc temu (jak było jeszcze w miarę chłodno) w stresie na 2500 MHz miałem takie temperatury jak teraz w idle na 1800 MHz. Temperatura otoczenia ma więc bardzo duże znaczenie (zwłaszcza przy pasywnym chłodzeniu).

 

Raz jeszcze powtórzę to, co pisałem wyżej: ciężko porównywać temperatury, skoro jeden siedzi w piwnicy a inny w gorącym pokoju (u mnie podchodzi pod 30 stopni :? ).

Zdarzały się osoby, które przy dwóch jakach wykręconych na 2750MHz 1.55Vcpu miały w idle 22, stress 35, ale ja w to nie wierze po swoich doświadczeniach, nie w te upały.

Na tym chłodzeniu nie da rady zejść ponizej temperatury otoczenia, a nie sądzę żeby ktoś był na tyle szczęściarzem, żeby mieć teraz w pokoju poniżej 20 stopni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartolomius, dzięki za odpowiedź, fajnie że podzielasz moje zdanie.

Spoko temperatury przy pasywnej Ninjy. U mnie na pasywnych ustawieniach przy 59 stopniach komp się wieszał(żadnego wiatraka) , hehe

Pozdro

Też jestem z Wawy, więc wiem jaki tu teraz mamy piekarnik :D

 

Wadą pasywu jest to, że po stresie temperatura O WIELE wolniej wraca do poprzedniego stanu. Ale u mnie problemem nie jest chłodzenie proca, przy HTT w okolicach 260 nie wytrzymuje pasywny Cooler Master na mostku, nawet z nawiewem. Nic to, przerobiony ZM80C-HP w drodze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzały się osoby, które przy dwóch jakach wykręconych na 2750MHz 1.55Vcpu miały w idle 22, stress 35, ale ja w to nie wierze po swoich doświadczeniach

i słusznie ze nie wierzysz bo ktos pocisnął kit

 

temp masz zupełnie w porzo i w "normie" przy tym takcie, v i chłodzeniu

 

u mnie niezmalze identiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah coś nie tak ;] założyłem ninję, 2,66ghz 1,64v, 800rpm i stres skacze błyskawicznie na 60*c po czym leci w górę ! w pokoju mam 27*c, mniejsze tempy miałem na bt

 

chyba źle zamontowałem ;]

 

zamontowałem po raz drugi - dalej 60*c woot! z fanderem na fulla!

 

podejście #3!, 57*c po minucie sp2004, fander na full, buda otwarta, kur... jest po prostu źle tak nie powinno to wygladać, sp się wywala po 2 minutach, w idle temp spada szybko i wynosi poniżej 30*c

 

podejście chyba 5te. sp2004 wciąż dobija, 57*c, wywala się szybko, przy pi 50-51*c, 2,66 1,65v fander na 1k rpm, chłodzenie jest zamontowane dobrze ale wydaje mi się że ma problem z odebraniem ciepła - radiator nie jest ciepły, kontkt, docisk - imo rewelacja, pasta as5

 

wstępnie możemy policzyć *C/W - 27 pokoj, procek up to 60, różnica 33*c, procek powiedzmy 125w (130 przy 2,7) = cw = 0,264,, daleeeko od wyniku z np spcr

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah coś nie tak ;] założyłem ninję, 2,66ghz 1,64v, 800rpm i stres skacze błyskawicznie na 60*c po czym leci w górę ! w pokoju mam 27*c, mniejsze tempy miałem na bt

 

chyba źle zamontowałem ;]

 

zamontowałem po raz drugi - dalej 60*c woot! z fanderem na fulla!

Z ciekawości założyłem na Ninję wentyl 92 mm / na codzień działa pasywnie. I co? I nic, po dziesięciu minutach żadnej różnicy w temperaturach (Co się stao? Daj śrubokręt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Musze sie pochwalić.Kupiłem nowiuśką Ninje plus za 110zł :lol2: Nawet sie duzo nie zastanwiałem nad tym czy mi wejdzie do budy :lol2: Teraz mam pytanko czy do Chiefteca Dragona midi tower o szerokosci 18cm wejdzie ten kolos?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, ja swoja kupiłem za stówkę :wink:

 

Moja buda ma dokładnie 210 mm szerokości i jak mierzę od końca zaślepek ciepłowodów do boku wychodzi mi jakieś 33 mm luzu. Czyli u Ciebie powinna wejść na styk.

 

Qrcze...najwyzej wytne bok budy :lol2: Po wakacjach inwestuje w nowa bude wiec najwyzej Ninja poczeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Musze sie pochwalić.Kupiłem nowiuśką Ninje plus za 110zł :lol2: Nawet sie duzo nie zastanwiałem nad tym czy mi wejdzie do budy :lol2: Teraz mam pytanko czy do Chiefteca Dragona midi tower o szerokosci 18cm wejdzie ten kolos?

przy szerokosci obudowy 19 cm nie ma problemu, przy 18 trzeba ciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy szerokosci obudowy 19 cm nie ma problemu, przy 18 trzeba ciąć.

 

Uuuuu...to mnie zmartwiłes ta informacją.Ale czy aby napewno trzeba ciąc?Jak tak, to juz teraz zaczne sie rozglądać za nowa obudowa która i tak chciałem kupić.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nijnja na jakieś 15,5cm wysokości, rezta to sterczący wentylator ;) można go zamontować tak aby dmuchał w dół(tj owiewał podstawę nie końcówki hp) i ninja się hmm kurczy ;]

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...