Skocz do zawartości
Ghost

Scythe Ninja (scnj-1000)...

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tak

Jak patrze to Sector na Boxie procki na 1.28 / 1.30 w stresie mają ~68

U mnie 65-68 na Ninja

Dokladnie... tez to zauwazylem ze przy niskich napieciach nie ma az tak wielkiej roznicy miedy temperaturami...

 

Sam w domu mam Ninje Mini i po jej zakupie sie niezle zdziwilem (na minus) ze jest taka mala roznica miedzy miedzienym boxem, ale ale... przy wyzszych napieciach roznica jest widoczna golym okiem... a miedziana wersja moze fajna... ale nie do pasywnego chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to jest dostępna w madtech.pl ;) Jak ktoś kupi to nie coś napisze o niej.Cena? Magiczne 250zł, dużo ale jednak cała jest z miedzi ;P

Za 250zł można nabyć już lepszą Ultrę120 eXtreme z porządnym wentylatorem z wyższej półki.

Za tę kwotę można też kupić obecnie najwydajniejszy cooler na rynku, czyli IFX-14.

 

Nie wydaje mi się to szczególnie korzystna oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to myslalem, ze wraz ze wprowadzeniem heatpipe'ow era klockow z miedzi juz sie skonczyla. Ponoc to aluminium wymienia lepiej cieplo z powietrzem, tym samym nie wymaga mocnych nawiewow.

Poprawcie jesli sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to myslalem, ze wraz ze wprowadzeniem heatpipe'ow era klockow z miedzi juz sie skonczyla. Ponoc to aluminium wymienia lepiej cieplo z powietrzem, tym samym nie wymaga mocnych nawiewow.

Poprawcie jesli sie myle.

Mylisz się niestety, ale to dość popularny sąd. :)

 

Co do ery klocków z miedzi - pewne firmy po prostu nie mają oporów w budowaniu największych i najcięższych i tyle :)

Albo być może udało im się stworzyć taką legendę Ninjy, że teraz seria urodzinowa skusi do zakupu wielu fascynatów... bez względu na cenę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post dla osób które mają problemy z temperaturą.

Miałem ten sam problem (47-49 C)ale przeczytane posty od innych nie dawały mi spokoju i aktualnie

po trzecim założeniu mam 36 C (na wentylu xtheramal z 980 obrotów) na oryginalnym było 32 C ale był trochę głośniejszy (minimalnie ale jak nie kupiłem xthermala to myslalem że będzie jeszcze ciszej), ale powracając do sprawy to przy zakładaniu w którym miałem prawie 50C popełniłem błąd wyciskając na środku miedzianej blachy dociskowej (ninji) wiekszą ilość pasty i przyłożylem do procka poobracałem i zapiałem (TO BYL BLĄD)

ponieważ jak ściągnałem Ninje pasta utworzyła "placek" troche większy od powierzchni na której ja wycisnąlem ale sporo miejsca nie było pokrytego tą pastą (wokól tego placka) przez co przewodzenie musiało być utrudnione.

 

Najlepszy efekt dało rozprowadzenie na całej powierzchni blaszki dociskowej (Ninji) pasty przewodzącej równomiernie aby pokryła całą powierzchnie oraz to samo na procesorze.

 

Jeszcze całą Ninje obróciłem o 90 stopni, nie wiem czy to też da efekt ale jak popatrzycie na jej budowę z boku (przekrój) przez blaszke dociskowa i rurki to można zauwazyć że ma dwie płaszczyzny tzn. inaczej sa podłączone rurki i blaszki.

Ja zrobiłem tak jak radzi arctic nałożyłem na procesor wielkość ziarnka ryżu na środek, pastę arctic MX-1 i przyłożyłem radiator i jest wszystko w porządku w stresie nie przekracza 55 a normalnie jest 40-45 a dodam że procesor co mam to niezła grzałka a co do chłodzenia to nawet dobrze wybrałem ale wielkość przeraża montaż na am2 łatwy ale wielka ta ninia i ciężka mam nadzieje że nie wyrwie podstawki, był problem z pamięciami i musiałem przełożyć do dimm3 i 4 bo inaczej by nie weszło, wystaje troszkę poza obudowę i niemożna zamknąć bocznej ścianki trzeba to wziąć pod uwagę przy wyborze obudowy lub chłodzenia. Edytowane przez krystian_gracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no trudno zobaczyć stronę wcześniej?

2860808[/snapback]

Mam pytanie, otóż posaidam gigabyta p31 ds3l i mam pytanie czy zmieści mi się ta Ninja, lub Mugen, pytam z tego powodu iż płyta posiada spory radiator na NB.

 

Zdjęcie:

http://image.ceneo.pl/data/products/806120/product.jpg

Wejdzie na styk ;] W najgorszym wypadku będziesz musiał podgiąć pierwsze blaszki ninji albo radiator skrócić tak tyci, tyci

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no trudno zobaczyć stronę wcześniej?

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=156409&st=660

Wejdzie na styk ;] W najgorszym wypadku będziesz musiał podgiąć pierwsze blaszki ninji albo radiator skrócić tak tyci, tyci

 

wielkie dzięki, miałem obawy czy się zmieści i czy nei wydam tych pieniedzy na marne. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedlugo bede montowal ninje na asus p5b deluxe

po pierwsze ciekawe czy wejdzie :huh:

a poza tym zastanawiam sie czy nie wyjac tych plastikowych zapinek bo na jakies slabe mi wygladaja

i nie przykrecic tego srubami :unsure:

powinien tez byc wtedy lepszy docisk

Edytowane przez buła81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ninja ma teraz plastikowe zapinki ?

 

Moja ma metalowy backplate + sruby + metalowe zapinki na przod plyty, ale mam jeszcze wersje niekompatybilna z AM2.

Tez mam taka, to pierwsze stare wersje. Od dluzszego czasu na na 775 intelowski koleczki. A na P5B Dlx wejdzie spokojnie, u mnie smiga :)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ridczak to mnie uspokoiles :D

 

bo myslalem ze moze trzeba bedzie cos przyciac, wygiac lub inne kombinacje

jak np z accelero S1

 

 

a co byscie polecili

te koleczki co sa w zestawie czy moze lepiej na sruby ...??

 

ktos robil porownanie na koleczkach i srubach ...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ninja dojechala do mnie dzis

niestety jest to wersja z tymi plastikowymi koleczkami .... :cry:

 

mozna gdzies znalezc backplate i srubki do tego ??

 

jakos te koleczki intelowskie mi nie wygladaja na solidne...

 

 

 

ehh sa zestawy montazowe razem z tym backplate ale po 30 zl na allegro

 

chyba bedzie trzeba samemu cos wykombinowac, cos przerobic, albo nowa samemu wykombinowac

Edytowane przez buła81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czytalem o problemach ludzi ktorzy zalozyli backplate

tam pod spodem jest jakas niby guma niby tasma termo

dopoki to siedzi i nie musisz zdjac to jst ok

ale zdjac to potem.... :mur:

 

chyba zrobie jak ktos tu na forum

 

srubki, podkladki z drugiej strony plyty

przynajmniej bede spokojny ze calosc nie odpadnie

 

jakos musze miec wszystko dokrecone pozadnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie nie mysla. ;) Kto kaze im odlepiac folie zabezpieczajaca i przyklejac backplate? Po prostu nie nalezy tego robic i tyle :) U mnie backplate (mam stara wersje Ninji) sprawdza sie bardzo dobrze. :)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja kaze odklejac :)

 

Ja tez mam nieodklejone i bede juz na 3 plyte glowna migrowal za kadencji ten Ninjy w moim kompie :D

Chociaz szczerze mowiac to nie wiem czy by jej nie wymienic na cos w stylu Aerocool Dominatora czy Big Typhoona bo mnie wkurza przy czestych zmianach konfiguracji kompa, a i chlodzenie okolic socketu by sie przydalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto tam wierzy instrukcji ;)

 

Ja mam tez Big Typhoona VX do testow. Wydaje mi sie, ze troche lepiej sie spisuje, ale jest sporo glosniejszy - potrzebuje wentylatora z dosc duzym cisnieniem i po prostu szumi powietrze miedzy gestymi finami. W przypadku Ninji wentyl mam skrecony mocno, i praktycznie nie slychac powietrza. Tylko temp kapke wyzsze, ale i tak nie przesadzam z OC na codzien. Poza tym planuje dosc waska obudowe, bez otworu bocznego, wiec BT by sie raczej nie sprawdzil, a Infinity czy tez inne Thermalrighty nie wejda. Na razie wszystko poniewiera sie na biurku.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czytalem o problemach ludzi ktorzy zalozyli backplate

tam pod spodem jest jakas niby guma niby tasma termo

dopoki to siedzi i nie musisz zdjac to jst ok

ale zdjac to potem.... :mur:

 

chyba zrobie jak ktos tu na forum

 

srubki, podkladki z drugiej strony plyty

przynajmniej bede spokojny ze calosc nie odpadnie

 

jakos musze miec wszystko dokrecone pozadnie :lol:

więc ninja u mnie wygna dość mocno laminat i zapinkę :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam jeszcze mocniej dokręcone, PCB płyty jest mocniejsze niż Ci się wydaje, próbowałeś kiedyś złamać płytę w rękach?? B-)

 

jest tak z 6 miechów i wszystko cacy

Edytowane przez Techno_Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...