Skocz do zawartości
Ghost

Scythe Ninja (scnj-1000)...

Rekomendowane odpowiedzi

ja zmienialem koszyk na dolaczony do zestawu, najpierw go przykrecalem a potem zaczepilem z jednej strony a pozniej zalozylem zaczepy na druga strone, wymaga to troche sily, ale jest do wykonania. zadnych interferencji z mobo nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta blache (dolaczona do zestawu Scythe Ninja) ktora przychodzi od spodu - back-plate - tez zalozyles? Czy zostawiles oryginalny zolty, plastikowy?

 

Czy wentylator zalozony od strony karty graficznej nie haczy o radiator tego mosfeta (?) i kondensatory pomiedzy gniazdem CPU a k. graficzna?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalozylem dolaczony koszyk i backplate.

wentyla nie zakladalem na druciki, ninja z dfi wygladala tak, jest pare ujec, teraz nie zrobie innych fotek, bo MaSell zabral DFI. ogolnie miedzy grafa a ninja po wsadzeniu wentyla 25mm bylo max 5mm.

http://photobucket.com/albums/a345/Niemiecc/OC/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tagże posiadam ninja + wentyl 12 cm 1800 obrotów na stałe (wystaje 2 centymetry poza bude). . Zasilacz chiftec 400W z wentylem 12cm i tak ustawiłem ninje że wentyl dmucha prosto w zasilacz i jest cicho. Procesor jak poniżej. W ide 27 stopni w stresie prime 38 stopni. Całość na pascie Arctic 5 Jak odbierałem tą wieżę to zwróciłem że taki drogi produkt został zapakowany w pudełko kiepskiej jakości. Nadruki jak z kiepskiego ksero. A tak pozatym jestem pod wrażeniem jego umiejętności chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... pudelko w tym produkcie jest chyba najmniej wazna sprawa! To raz. Dwa - masz niski Vcore i to jest glowna przyczyna takich ladnych temperaturek ;)

 

Ja natomiast uwazam, ze koszyk dodawany do zestawu moglby byc zrobiony z trwalszego materialu - np metalowy...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Scythe Ninja mniej więcej zmieści sie w obudowie ThermalTake Soprano?

Deklarowana szerokośc budy to 21cm, jak będzie trzeba to zaraz zmierze :) Aha, jeśli chodzi o płyte to Abit A8N Ultra. No i jeszcze w budzie jest ta metalowa belka od góry :? Myslicie ze bedzie przeszkadzala? A jak się mają wymiary realne! Scythe Ninja z wentylatorem 120mm? Realne, tzn po założeniu ile miejsca zostaje i w jakiej obudowie?

 

Bo tak sobie mysle nad zmianą pewnych podzespołów, i nie chciałbym dać plamy z ninją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Scythe Ninja mniej więcej zmieści sie w obudowie ThermalTake Soprano?

Deklarowana szerokośc budy to 21cm, jak będzie trzeba to zaraz zmierze :) Aha, jeśli chodzi o płyte to Abit A8N Ultra. No i jeszcze w budzie jest ta metalowa belka od góry :? Myslicie ze bedzie przeszkadzala? A jak się mają wymiary realne! Scythe Ninja z wentylatorem 120mm? Realne, tzn po założeniu ile miejsca zostaje i w jakiej obudowie?

 

Bo tak sobie mysle nad zmianą pewnych podzespołów, i nie chciałbym dać plamy z ninją :D

 

tak wejdzie bez problemu :lol2:

 

Mialem taki zestaw przez chwile i wszystko pasowalo jak ulał !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegow

 

Kolega prosil mnie o zamieszczenie pytania dotyczacego Ninji i jego demontazu.

 

Jego problem polega na tym, ze zmienia mobo z Abita na Dfi i chce zamontowac tam cooler, ale on jest przyklejony i ma problem z oderwaniem tej czesci pod plyta

 

jak to zrobic aby nie uszkodzic mobo ?

 

Ja sie nie orientuje, napisalam co mi powiedzial, wiec z gory przepraszam, za jakies mieszanie z mojej strony !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przykleilem jak mialem BigTyphoona - odklejalem powoli, podwazajac szerokim, plaskim srubokretem w kilku miejscach, caly czas trzymajac druga dlonia backplate tak jak chcialbym go oderwac od plyty glownej. I w koncu mi sie udalo ;)

 

Tak jak Niemiec pisze - lepiej nie przyklejac tej blachy - nie ma potem zadnych problemow.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tez sobie dzisiaj sprawilem zestaw Ninja + Akasa Amber 120mm. Troche problemow bylo z przymocowaniem wiatraka (zachaczal o kosci pamieci). Po zmontowaniu calosci okazalo sie ze wcale nie jest tak cicho jak sie spodziewalem, powodem tego byly wibracje powodowane przes wentyl. Wlozylem troche gabki pomiedzy wentyl i riadiator i jest super!!! A temperaturki z pasta ocz ultra w spoczynku 22"c a w stress mam 35"c!!!!! Polecam kazdemu!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zaskoczony fatalnym wykonaniem spodu radiatora.

Liczyłem na szybką akcję z zamianą starego chłodzenia na nowe o tu zonk :/ Bez szlifu się nie obeszło...

Jakość spodu podobna jak w QC 80 AlCu

 

Patrząc na wasze temp. to u mnie chyba coś nie gra bo przy 2700/1.41V w stresie(Sp2004) jest ok 45-47 stopni przy 500-800 obr./min. Mam nawiew od str. napędów do tyłu obudowy.Pasta ocz ultra.Zamiast akasy wolałem fandera120.

 

A backplate nie trzeba chyba odklejać bo z Dfi kumpel dostanie podkładkę na tył płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba miec dobry przewiew w budzie

 

U mnie w sumie 3 fandery 120 ktore chodza na 780 obrotow.

Proc jest podkrecony na 2.7 Ghz przy 1.48V

Temperatura na procu to w primie max 38 stopni.

paste tez mam OCZ , wiec albofaktycznie nie ma ruchu powietrza, moze za duzo dales pasty, albo zle zamontowales innej opcji chyba nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma taka obudowe Aerocool AeroEngine II blue led gdzie sa zamontoane 2 wiatraki jeden wwiewajacy 140mm i wywiewajacy 120.

 

Dotego zalozylem 2 x 120 AKasy jeden na radiator a drugi wwiewajacy powietrze do obudowy.Tem w spoczynku wacha mi sie 32-35 C a w stresie do 45 C max (Ale to wina pentagrama na karcie rozrzucajacego cieple powietrze.Zastanawiam sie nad tunelem wyprowadzajacym cieple powietrze)

Edytowane przez Gumis7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad tunelem wyprowadzajacym cieple powietrze)

Tunel z tego co ja wiem ma za zadanie nie wyprowadzać ciepłe pwietrze tylko wprowadzać chlodniejsze, bo z poza obudowy. Tzn taki tunel montuje sie miedzy zew. czescia coolera a wew. czescia obudowy

-> chłodzi o to zeby wentylatorek z procka pobierał sobie chlodne powietzre z poza obudowy. Przynajmniej tak jest u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z [/u]htw na temat tunelu służy on do wciągania zimnego powietrza w celu wydajniejszego chłodzenia procka. Tak wogle to także jestem posiadaczem tej ninjy chłodzi u mnie 2.56ghz na 1.7V i to bez wentyla temp. mam 28-50 w stresie w czasie wygrzewania S&M. Sprzęt naprawde dobry i wprew pozorom lekki. Jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz np 225x9 1.4V i w maxie tem niesty ok 60C wiec DUUŻO. ninja pasywna - z tylu arctic cooling (15zl) z przodu zalman (18zl) na 5V - wiec cicho. Obudowa ModeCom Enjoy - wiec LIPA. chyba za duzo posmarowalem.

 

wiec tak:

idle -37C

stres - 60C

 

dwa wolne wiatraczki (arctic i zalman)

Enjoy

pasynie chlodzony Gigabyte 6600

 

myslicie ze to wina pasty? chyba tez lipnej obudowy tez. dzie odkrece ninje i zobacze co z pasa.

 

a ta pasta w standardzie to dobra jest???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam arctic silver i przy ustawieniach 320x8 1.7V mam 25-52 w stresie, ale od dzis pracuje na 260x9 1.55V i temp to 25-48. Zmienilem tak dla świętego spokoju aby nie miec tak dużego napiecia. ma1y radze ci zmienic paste przedewszystkim i próbuj wtedy bo naprawde masz za duze temp jak na takie taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam arctic silver i przy ustawieniach 320x8 1.7V mam 25-52 w stresie, ale od dzis pracuje na 260x9 1.55V i temp to 25-48. Zmienilem tak dla świętego spokoju aby nie miec tak dużego napiecia. ma1y radze ci zmienic paste przedewszystkim i próbuj wtedy bo naprawde masz za duze temp jak na takie taktowanie.

 

co pasty to polecam OCZ ULTRA 5+, testowalem wiele i ta moim zdaniem jest zdecydowanie najlepsza.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72718945

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...