Skocz do zawartości
Ghost

Scythe Ninja (scnj-1000)...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam właśnie pytanie odnośnie Ninji i Infinity.

Jak sie sprawa przedstawia z wyginaniem pcb płyty ??

czy jest to zauważalne, czy może szkodzi co niektórej płycie ??

Bo z tego co zauważyłem infinity waży prawie 1kg , ninja jakieś 200g mniej.

Z góry dzięki na odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie dzisiaj poradzilem:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Tylko kurde nie wiem jak z dociskiem do proca. Chlodzenie trzyma sie swietnie, nie do ruszenia, plyta az delikatnie zgieta ;) Ale tylko minimalnie, bo poluzowalem. Ale kurde na 4 sruby jebitnie ciezko jest wycentrowac tak, zeby bylo wszystko tip top. I teraz nie wiem. Niby radiator cieply sie robi, wiec odbiera cieplo, ale nie mam porownania jak bylo na Boxie, bo go nie zakladalem, a teraz juz nie mam zamiaru tego wszyskiego sciagac :( . Proc to nie krecony E2140 1,6Ghz 1,25V Idle 32C Stres 51C (Core temp), Ninja pasywnie bez zadnego wentyla, jest tylko z tylu budy jeden 12cm na 7V sie kreci i wyciaga powietrze z budy.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytał ktoś może ten test ?? link

http://www.anandtech.com/casecooling/showd...?i=2965&p=6

 

myślałem że ninja i infinity sa bezkonkurencyjne , ale ten Thermalright Ultra 120 trochę mnie zszokował , jeśli faktycznie ma taką wydajność :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że ninja i infinity sa bezkonkurencyjne

Cóż... jest wiele takich osób, jak Ty gwoli pocieszenia. Wystarczy jednak na przyszłość nie polegać na opinii osób znających tylko jedną, jedynie słuszną odpowiedź... i nie wsłuchiwać się za bardzo w marketingowy/PijaRowy szum.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że rzeczone coolery Scythe nadal mają swoje zalety, choć mnie osobiście nie imponują.

 

Rynek chłodzeń jest tak duży, że nawet w obliczu wydajniejszej Ultry120 wybór nie leży tylko między nią a Infinity/Mugen lub Ninja. Jest sporo do wyboru, zaś kryterium wydajności czy opłacalności zakupu nie są jedynymi, które powinny mieć znaczenie.

 

Pozdrawiam

 

P.S. A do testów na Anadtech należy podchodzić zawsze z rezerwą... notabene jak do zdecydowanej większości. Nie ma prawd objawionych przez recenzentów - są tylko rozsądne wnioski na podstawie różnych informacji... w tym tych z Anadtech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: i bądź tu mardy :? ninja czy infinity , ninje można już dostać za 139 zł , więc wychodzi prawie 100 zł mniej niż Thermalright Ultra 120.

Swoją drogą ciekawe jaka była by wydajność ninja z doma wentylami ?? B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostane przy ninji , z racji tego że co jakiś czas przewoże komputer, stancja >> dom >> stancja , a ninja jest lżejsza :).

 

To ma kotoś może do sprzedania używaną ninje rev. b pod AM2 , mogła by być bez wentylatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem się przywitać gdyż jestem nowym userem tego forum.

Od dzisiaj stałem się użytkownikiem scythe ninja plus. Czytałem o nim wiele opinii a ceny na allegro skusiły mnie do zakupu. Zamontowałem, wyjmując wysłużonego już freezera 64. Jakież było moje zdziwienie, gdy po zamontowaniu ninjy temperatury wynoszą dokładnie tyle samo co na poprzednim coolerze. Mam procesor Athlon X2 3800+ Toledo podkręconego na 2666MHz (10x 266MHz) przy napięciu 1,35v. W idle temperatura to 45stopni, w stresie dochodzi nawet do 59-60 stopni. Użyłem pasty arctic silver nakładając ją na wyczyszczoną spirytusem powierzchnię procesora. Płyta główna to Asus a8n32-sli deluxe. Z tyłu obudowy powietrze wyciąga wiatrak 80mm, w kierunku którego dmucha ten 120mm na ninjy. Zasilacz to Corsair 450W z dużym wiatrakiem wyciągającym od góry. Czy moja obudowa jest źle wentylowana i to powoduje tak wysokie temperatury? Czy może czujnik temperatury na płycie oszukuje. Dodam, że po wyłączeniu prime, temperatura spada do poniżej 50 stopni w przeciągu 15 sekund. CoreTemp pokazuje temp. rdzeni na poziomie 65 stopniu w stresie i około 42 w idle. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post dla osób które mają problemy z temperaturą.

Miałem ten sam problem (47-49 C)ale przeczytane posty od innych nie dawały mi spokoju i aktualnie

po trzecim założeniu mam 36 C (na wentylu xtheramal z 980 obrotów) na oryginalnym było 32 C ale był trochę głośniejszy (minimalnie ale jak nie kupiłem xthermala to myslalem że będzie jeszcze ciszej), ale powracając do sprawy to przy zakładaniu w którym miałem prawie 50C popełniłem błąd wyciskając na środku miedzianej blachy dociskowej (ninji) wiekszą ilość pasty i przyłożylem do procka poobracałem i zapiałem (TO BYL BLĄD)

ponieważ jak ściągnałem Ninje pasta utworzyła "placek" troche większy od powierzchni na której ja wycisnąlem ale sporo miejsca nie było pokrytego tą pastą (wokól tego placka) przez co przewodzenie musiało być utrudnione.

 

Najlepszy efekt dało rozprowadzenie na całej powierzchni blaszki dociskowej (Ninji) pasty przewodzącej równomiernie aby pokryła całą powierzchnie oraz to samo na procesorze.

 

Jeszcze całą Ninje obróciłem o 90 stopni, nie wiem czy to też da efekt ale jak popatrzycie na jej budowę z boku (przekrój) przez blaszke dociskowa i rurki to można zauwazyć że ma dwie płaszczyzny tzn. inaczej sa podłączone rurki i blaszki.

Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jutro bede musial poeksperymentowac z tym zakladaniem :mur: Juz 3 razy sciagalem i d... blada,temperatury nie do zaakceptowania.Normalnie zmieniajac z freezera,myslalem ze bedzie cacy.A wyszlo tak,ze zmienil stryjek siekierke na kijek.Jak jutro nie uporam sie z temperaturami,to chowam to cudo do pudla i wracam to starego chlodziwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W idle z nawiewem na 700/800prm mam 39*

w stresie 46/50*

 

Nie sądzicie, że to dużo??

 

Pasta STG1...

 

Coś źle zrobiłem? :> :blink:

 

EDIT: z nawiewem radiator jest zimny...

bez nawiewu w pasywie - jest ciepło-letni... :P

Edytowane przez p_rafal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba trafilem na trefny egzemplarz Ninji Plus. Temperatury praktycznie takie same jak na BOXIE puszczonym na 2000rpm. Ninja puszczona na 1100

 

 

 

W stresie na BOX - 57

NINJA - 54

 

Probowalem juz trzech markowych past, szlifowałem spod Scythe i lipa. Juz duzo lepiej spisywal sie Kama Cross ponad 10*C mniej niz na slawnym Ninja.

 

To dzidosotwo rozbieralem i skaldalem juz kilka razy i zadnych efektow.

 

Podejrzewam uszkodzone Heatpipe, bo spod owszem przy podstawie jest goracy, ale gora jest praktycznie zimna. Wyglada na to ze cieplo wcale nie jest transportowane do gory i wentyl tak naprawde dmucha na darmo.

 

Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak

Jak patrze to Sector na Boxie procki na 1.28 / 1.30 w stresie mają ~68

U mnie 65-68 na Ninja

 

Jak dotykam rurek odchodzących od podstawki to nawet ciepłe nie są. Już ramy bardziej się grzeją

Mocowanie to co było w zestawie..

Te debilne kołki

Imo wszystko powinno dobrze dociskać bo płyta leży poziomo na biurku

 

Jakieś pomysły na lepszy docisk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły na lepszy docisk?

to raczej nie wina docisku,sam mam fryzjera i chłodzenie trzyma sie tylko na 3 kołkach i temp nawet nie drgneły w porównaniu gdy były 4,może krzywa czapa na procu,moze krzywa podstawy radiatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś tą nową ninją cu? Ciekawe jak sobie z mocnym nawiewem i pasywnie ;>

Dołączona grafika

 

Gratulujemy Scythe, które jako pierwsze na rynku przebiło magiczną barierę KILOGRAMA powieszonego na sockecie. Ma się rozumieć wieszamy na niej dodatkowo średnio 100-150g wentylator :rolleyes:

 

A wszystko to... powieszone na cudnych plastikowych kołeczkach :blink: :huh: :lol2:

 

Chętnych spróbowania prosimy o wpisywanie się na listę LOL ^_^

 

Kocham tę firmę :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba bylo tego wogle przyklejac hehe bylo o tym duzo mowine ze cholernie ciezko odchodzi, sprobuj nad para albo suszarka, ja jak odrywalemz mojego starego abita to wyrwalem tez pare tyrystorow heheh ale i tak szla na gware wiec bylo mi to rybka ;)

 

ehh, glupio zabrzmi,ale to nie ja przylepilem to dziadostwo... nic, sprobuje przy pomocy suszary zdjac to, ale cos kiepsko to widze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe Ninja-Cu wyglada fajnie,wkoncu zrezygnowali z tych plastikow na mocowaniach,oby cena była nie za wysoka to sobie sprawie,tylko czemu limitowana edycja powaliło ich?.Tylko po co takie to duze? i tak cała powierznia pewnie nie zostanie wykorzystana albo inaczej troche mniejsza powierzchnia pewnie nie pogorszyłaby odprowadzanie ciepła ,czy oni maja kompleksy jakieś? :D

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to jest dostępna w madtech.pl ;) Jak ktoś kupi to nie coś napisze o niej.Cena? Magiczne 250zł, dużo ale jednak cała jest z miedzi ;P

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...