Skocz do zawartości
Ghost

Scythe Ninja (scnj-1000)...

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisujcie tutaj wszystko zwiazane z tym coolerem. Jakie temperatury macie, wyniki podkrecania przy uzyciu tego coolera, plusy i minusy coolera. Ja mojego dostane jutro to bede sie mogl z wami podzielic moimi wynikami i uwagami. Ponizej test coolera.

 

- Test na dzikie.net

Edytowane przez Ghost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze cooler Scythe Ninja nie ma zbyt wielu uzytkownikow na forum. Czyzby cena odstraszala naszych forumowiczow? Ja swojego Scythe Ninje dostalem dzisiaj i juz go zalozylem i za kilka dni bede mogl cos o nim napisac. Narazie musze go troche sam potestowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze cooler Scythe Ninja nie ma zbyt wielu uzytkownikow na forum. Czyzby cena odstraszala naszych forumowiczow? Ja swojego Scythe Ninje dostalem dzisiaj i juz go zalozylem i za kilka dni bede mogl cos o nim napisac. Narazie musze go troche sam potestowac...

1677421[/snapback]

Jesli mozna go tak nazwac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupieniem go dla brata pod X2. Na zachodzi ludziska to lubią. Jak komuś zależy, to niech sobie przerobi pod socket A - jak dla mnie to trochę za drogo, więc przerobiłem sobie Freezera.

 

Niemiec - co to za reklamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się podawać na tacy linków do ok. 10 porównań coolerów pod p4 (google nie gryzą) jakie znalazłem dziś w necie, ale w większości wygrywała ninja (w dwóch wygrał BT, bo ninjy tam nie było :lol:)... Sam muszę kupić coś najwydajniejszego z ac, by poprawić partaczy z intela i teraz też jestem w kropce.

 

bartezjusz- wrzuć to jakieś screeny z cpu-z+superPi32M+MBM przy tych 4.0GHz dla porównania, bo widzę, że testujesz na amberze (przypadkowo ;), u mnie będzie też akasa amber wiała) ninję właśnie. Z netu wygląda to zawsze mnięj więcej tak:

 

Dołączona grafika

 

:unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wezme ze sklepu mobo pod opka 144 to tez wezme nendze tylko na niej bedzie fander, BT nie bedzie, bo ludzie wola ninje niz to cos ob BT. nawet na wyglad ninja jest lepsza i nie uwierze,z e BT jest lepszy, chyba ze ninja pasywna a BT z delta 120*38@180CFM :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet na wyglad ninja jest lepsza i nie uwierze,z e BT jest lepszy, chyba ze ninja pasywna a BT z delta 120*38@180CFM :D

1690571[/snapback]

zyjesz kolego w świecie iluzji

przetestuj oba a potem dopiero foruj wyroki

 

róznice nie są duze ale jednak są (na korzyść BT)

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy testami a zycie pokazyje cos innego To prawda za Scyte Ninja jest wydajny. choc np. w porownaniu z XP120 to roznica jest niewielka tylko 2 stopnie. Wybralbym bym X120 lub BT. Dlaczego?. Odpowiedz jest prosta 2 tygodnie temu zakladalem Scyta koledze wada pierwsza nie nadaje sie do obudowy ktorej grubosc wynosi 180 mm pasuje idealnie ale jest problem z wentylatorem malo miejsca na niego. ale najwieksza wada jego jest to ze wentylator zakladany jest poziomo a nie pionowo jak BT czy Xp120. Powiew powietrza nie chlodzi elementow plyty glownej mosfetow, chipseta plyty glownej. Wyniku tego temperatura cpu byla niska a natomiast chipset plyty glownej mowie tu o 955 lub 925 byl goracy do tego stopnia ze nie mozna bylo utrzymac reki. Dla osob ktore podkrecaja to chyba jest istotne. Sam konputer po kilku godzinach zaczal zachowywac sie nie normalnie wiec musialem zaistalowac wentylator na chipsecie. pomoglo. Dla tego pytanie do was czy warto wydawac tyle kasy aby uzyskac wynik podobny do np do xp120 o 1 czy o 2 stopnie gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos nie chce mi sie wierzyc w 23dBa przy prawie 2k obrotach. poza tym czytalem, ze z pccool w roznych odslonach ludzie mieli przejsca typu wirtualna gwarancja, przychodzilo nei do konca to co chcieli. cena dosc atrakcyjna. w sumie sam nie wiem. niby to papst, ale cos musi byc skoro kosztuja 12,5pln a nie 16EUR. nikt prezentow nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos nie chce mi sie wierzyc w 23dBa przy prawie 2k obrotach. poza tym  czytalem, ze z pccool w roznych odslonach ludzie mieli przejsca typu wirtualna gwarancja, przychodzilo nei do konca to co chcieli. cena dosc atrakcyjna. w sumie sam nie wiem. niby to papst, ale cos musi byc skoro kosztuja 12,5pln a nie 16EUR. nikt prezentow nie robi.

1698500[/snapback]

 

ale zauważ, że w temacie o tym coolerku :) podałem dwa linki gdzie cena Papsta 3412 NGL wynosząca 15,90 EUR zmalała do 5,90 EUR :)

 

cena zachęca do kupna:)

Papst 3412 N/2 GL

http://www.tune2max.de/Luefter/Papst/Papst...-2-GL::295.html

 

Papst 3412 NGL

http://www.tune2max.de/Luefter/Papst/Papst...2-NGL::913.html

 

różnica jest tylko we wtyczce zasilania ??

 

Papst 3412 N/2 GL 3pin

Papst 3412 NGL 2pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie mam doświadceńz Ninją ale z tego co wyczytałem na różnych testach to jako pasywny sprawuje sie dobrze gdy występuje ruch powietrza w obydowie... A więc jededn wentyl z przodu wpychający powietrze i drugi w okolicy proca wyciągający... Ale musisz sam sprawdzić jak to działa u ciebie... niestety... Najlepiej samemu sprawdzić... Sam chce go kupić gdy będę zmieniał kompa... A i bez ruchu powietrza w obudowie jest kiepsko... tu już chyba wcześniej podany link do testu:

http://pclab.pl/art15400-9.html

73 st. C to troche za dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest ból wszystkich testów... Niestety ale niewiele jest testów z "prwadziwego zdarzenia" czyli robionych powiedzmy na ładnie wykręconym P IV 6xx który wydziela około 140 W ciepła a może i więcej... A w sumie to nie wiem ile ten procek wydziela ciepła tak dokładnie... może podjacie jakiś link do kalkulatorka?? To będę wiedział.

 

Czasami coolery w testach na nie kręconych platformach radzą sobie świetnie a po zwiększeniu ilości wydzielanego ciepła wymiękają... Takie życie...

 

Zapomniałem jeszcze dodać że i tak wg mnie jest to jedyny sensowny radiator do chłodzenia pasywnego gdyż ma on spore odstępy między listkami a nie ja np w wypadku Thermaltake Sonic Tower... Teoretycznie radiator do chłodzenia pasywnego a tak naprawde bez wentylatora ciężko mu idzie...

Edytowane przez Cviek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź zobacz na jakim procesorze te testy były robione  i pomyśl, ile ciepła wytwarza O_o

1700297[/snapback]

Proszę, skończ. Toż to kpina, nie test- a64 pracujący przy v-core 1.7V? Totalna amatorka, a może celowa manipulacja? Tak czy siak, pisi lab po raz kolejny daje ciała :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, skończ. Toż to kpina, nie test- a64 pracujący przy v-core 1.7V? Totalna amatorka, a może celowa manipulacja? Tak czy siak, pisi lab po raz kolejny daje ciała  :lol:

1702691[/snapback]

Ekhm, ekhm... wzialem do raczki pewien kalkulatorek (GORK's OC TOOL 2.0) i policzylem:

AMD 64 NewCastle 2GHz 1.5V @ 2300MHz 1.7V = 131W...

Oczywiscie to sa obliczenia TEORETYCZNE! Ale tak samo jak wykreconych P4... Nie mozna obliczyc tego dokladnie bez specjalistycznego sprzetu.

 

PS. Sam przeprowadzalem test na ustawieniach 2350MHz i 1.75V, co dalo 142W i jak widac nie potrzeba zadnego P4 zeby uzyskac sporo ciepelka :)

PS2. 2 czesci testu chlodzenia na Dzikie.NET bedzie ostatnim naszym testem chlodzenia wykonanym na podkreconych procesorach... ze wzgledu na liczne glosy (np. tutaj) podwazajace wiarygodnosc i wyniki postanowilismy zmienic metodologie :). Na jaka... wszystko w swoim czasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...