Skocz do zawartości
tau

Mech T7 [56k Warning]

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt zacny, wykonanie również ale na mój gust troszkę za sterylny. Wygląda jakby właśnie z salonu wyjechał. Tu potrzeba nakreślić ślady eksploatacji. Kurz, brud, błoto, rdza, smar, okopcenia, osmoleniaitp., ogółem wszystko będzie dobre co zbliży ten mod do industrialnego klimatu. Potrzeba jakiś znaczków i tabliczek ostrzegawczych w stylu "nie dotykać" lub "nie łapać za to" (tak jak na np. myśliwcach). Mile widziane malowane pod skosem paski zółto-czarne albo czarno-czerwone najlepiej na tych puszkach czarnych co są po bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie pieknie, ale zmien rozmiar fotek do 650 pikseli max. Bo mozesz nawet % dostac od moderow, no chyba, ze masz uklady jakies :wink:.

 

Co do obudowy, no ladnie, ale chyba nic nie zmieniles, to juz widzielismy na targach :). Pokaz efekty pracy juz po pomalowaniu cd, i wszystkich elementow czarnych :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i np taki element jak ten hydrosiłownik... co on sam sie ma ruszać? takei siłowniki mają zazwyczaj przewody doprowadzające gaz/ciecz do siłownika właściwego :). Nie mówie że zapomniałeś o tym.. ale warto by to jakoś dorobić.. bo fakcztynie mod nabrał kolorów i takiego stylu jakby to była zabawka dla dzieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie czuje sie urazony tylko zawiedziony tym ze znow nie trafilem w gusta.

....

1716111[/snapback]

Buda powinna sie chyba głownie tobie podobac a nie innym. Jak tobie sie podoba to sie nie liczy czy zajełes 2 czy 3 miejsce chociaz fajnie jest wygrywać :D

 

P.S Pomysł ciekawy chociaż czegoś mi tu brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o malowanie to tak jak pisalem juz gdziej te srebrne ramki mnialy byc w ukosne zolto czerwone pasy. Do silownika mnialem zrobic przewody. Z prawej strony mnialy byc jeszcze takie rurki. Na to wszystko zabraklo mi czasu (n farby tez kasy). Zamierzam jeszcze troche rzeczy porobic. Ale jak juz pisalem najpierw zmniejsze te czarne skrzynki gdyz sa za szeroko rozstawione i psuja przez to front.

Edytowane przez tau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak pewnie spora czesc z was wie w serwisie ocetimes.pl organizowany jest konkurs na costam costam obudowe. Tak sie sklada ze bierze w nim udzial Mech. Mam nadzieje ze moge luczyc na glos od tych ktorym choc troche sie podoba ta obudowa :]

 

 

 

[tego posta pod porzednim napisalem umyslenie i swiadom konsekwenji. poprosu zalezalo mi aby ktos go dojrzal]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:] Pewnie ze moge. tylko glosowanie juz sie chyba zakonczylo (tzn powinno juz sie zakonczyc, glosowac moga tylko zarejestrowani uzytkownicy)

Wyniki oraz obudowy biorace udzial w konkursie sa TUTAJ

Edytowane przez tau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze odkpokuję temat z zamierzchłych czasów, ale mam pytanie.

Autor tej budy o ile dobrze pamiętam okeił całość włóknem szklanym i zalał żywicą epoxydową. Nie wiem czy potem to szpachlował (nie chce mi się kopać :) ), ale rzecz w tym, gdyż zmolestowałem swoją budę w podobny sposób... I teraz się zastanawiam jakiej szpachli uzyć do pokrycia dosyć sporej powierzchni.

 

Dysponuję w domu szpachlą aluminiową made in NOVOL, jest bardzo twarda, jednak chyba droższa niż jakaś zwykła szpachla i nie wiem czy taka zwykłą powiedzmy do drewna będzie sie trzymać dużej powiechdzni drewnianej. Ma ktoś moze doświadczenia w tym kierunku? Chodzi o wygładzenie powierzchni drewnianej.

 

Szpachlowałem keidyś ubytki w drewnie taka zwykłą szpachlą to pamiętam że była dosyć sypka - jakby kredowa czy coś... A szpachla aluminiowa z autopsji wynika że jest twarda jak kamień :), co za tym idzie trudniejsza w obróbce... I pytanie czy to się nie rozsypie po jakims czasie jeśli dam zwykłą szpachlę, czy może lepiej zainwestować w aluminową...?

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze szpachlowanie to jest roznie. jak masz duza powierzchnie to najpierw daj szpachle elastyczna, najlepiej zielona z wloknami, wyprowadz powierzchnie na gladko (nie przejmuj sie dziurkami czy ubytkami, ma byc tylko gladko), a na taki podklad daj wlasnie szpachle aluminiowa, cieniutka warstwe. Efekt gwarantowany. Jedyne co moge Ci jeszcze poradzic, to zebys unikal szpachli Novol Finish, taka rozowa, jest do bani bo musisz dac idealne proporcje wypelniacza i utwardzacza, bo inaczej albo zrobisz ciastoline i nie zastygnie nigdy, albo zrobi sie skala w 10 sekund a pozniej zacznie sie kruszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt zacny, wykonanie również ale na mój gust troszkę za sterylny. Wygląda jakby właśnie z salonu wyjechał. Tu potrzeba nakreślić ślady eksploatacji. Kurz, brud, błoto, rdza, smar, okopcenia, osmoleniaitp., ogółem wszystko będzie dobre co zbliży ten mod do industrialnego klimatu. Potrzeba jakiś znaczków i tabliczek ostrzegawczych w stylu "nie dotykać" lub "nie łapać za to" (tak jak na np. myśliwcach). Mile widziane malowane pod skosem paski zółto-czarne albo czarno-czerwone najlepiej na tych puszkach czarnych co są po bokach.

Absolutnie i do końca się z tym zgadzam i popieram. Tak jak jest teraz jest cukierkowo. Poza tym, nie przypomina mi to mechów, jakie znałem np. z mechawojownika. Coś tu jest za duże a coś za małe.. zachwiane proporcje.. Ogółem dużo pracy i chwała Ci za to, że wymyśliłeś coś tak fajnego. Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...