Skocz do zawartości
walker214

Co Da Większego Kopa W Grach?

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka! Czy większego kopa w grach, większą w nich wydajność otrzymamy kupując dysk z np 16mb cache czy dysk z prędkością obrotową 7200rpm ??? Teraz mam 4200rpm i 8mb i niektore gierki czasem przycinają gdy dysk wczytuje tekstury.

Edytowane przez walker214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to kwestia pamieci, bo jesli jest za malo pamieci czesc jej obowiazkow przejmuje twardy dysk a dlatego ze jest wolniejszy od ramu moga wystepowac wspomniane "skoki" klatek

1677154[/snapback]

Odpowiadaj na zadane pytanie, a nie prowadzisz jakies wywody, wiadomo ze jak

wiecej ramu to bedzie mniej czytal z dysku, ale nie takie bylo pytanie :mur:

 

@walker214

 

Nie napisales jaki to bedzie sysk z tymi 16mb cache.

Ale i tak mysle ze powinienes zainwestowac w dysk 7200. i 8mb cache.

We wszystkim odczujesz wzrost szybkosci krecoacych sie talerzy, a cache dysku nie

jest bardzo wazny.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cache dysku jest bardzo wazny ale przy przejsciu z wartosci 2MB na 8MB z 8MB na 16MB takiej duzej roznicy juz nie ma.Reasumujac: lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> z 7200obr choc bedzie on na pewno glosniejszy niz 5400 i bardziej narazony na uszkodzenia w przypadku sprzetu przenosnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, szybkosc dysku w grach ma czwartorzedne znaczenie ? czy jeszcze mniej ? Imho lepiej postarac sie o max wydajny proc/ram/grafe a dysk... na jaki zostanie kasy :D

 

Ale jesli juz uparles sie na ten dysk to popieram przedmowcow, 7200 w porownaniu do 4200rpm to duzy skok w czasie dostepu, a to w grach najwazniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZięki. A co do dysków to wlasciwie jest jak narazie jeden z 7200rpm: Hitachi Travelstar 7K60 60GB w cenie 630zl. JEst tez Seagate ale jego cena to ponad 900zl a to juz stanowczo za drogo. Fakt ze aktualnie mam pojemniejszy dysk 80gb lecz 4200rpm. Cały czas się zastanawiam czy go wziąć. A moze bylby ktos zainteresowany dyskiem IBM Travelstar 80GN 4200rpm 8mb cache? :)

Edytowane przez walker214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...