Skocz do zawartości
plompuch

Jaki Zasilacz Kupic ?

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra.

A teraz taka sprawa-mam 2 dyski-jednego trzymam w kieszeni ktora nie posiada chlodzenia (wiatraczka sie znaczy) i dysk piekielnie mi sie grzeje. Zamierzam kupić kieszeń z jakimś wentylatorkiem ale moze jest jakies inne (tansze wyjscie) zeby dobrze schlodzic tego twardzielka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam dylemat nad kupnem jakiegos zasilacza poniewaz niemam aktualnie za wiele funduszu, za kazdym razem jak odpalam kompa modle sie o to by nic nie poszlo na moim tracerze :D kupiłbym ta DELTE jednak 6 miesięcy gwarancji troche malo... *confused*

1698930[/snapback]

 

czy ja wiem, 6 miechów wystarczy aby sprawdzić czy zasilacz jest sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie, wiem że jest tu dużo osób, które polecają DELTĘ ( ja też jestem za nią) ale powiedzcie w  czym ona jest lepsza od FORTRONA 350??  Mam dylemat co kupić. Prosze posiadaczy DELTY o podanie napięc jakie maja u siebie pod obciążęniem :D

1698725[/snapback]

>>>>

A1700+@2300mhz 1,7V, Fic Au13, CD,CD-RW, dysk 80GB, Radeon 9800PRO@ 450/700, wszystkie wentyle i inne pier... :

3,3V; 3,28V

5V; 5,09V

12V; 12,01V - 12,02V

 

Wszystko stabilne jak skala, a do tego naprawde zadnych roznic miedzy IDLE i Stres (3DMark, Prime95), malo tego, zasilacza WOGOLE nie slychac Nic dodac nic ujac. Ja jestem z niego baaardzo zadowolony.

>>>>

 

Wkleje moj test po raz setny. A co do gwary, to jak zasilka nie padnie przez pierwszy tydzien, to juz nie padnie pozniej, a juz napewno nie DELTA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSTRZEZENIE: nawet po zalozeniu przejsciowki zasilacz jest nadal pod ATX 1.0 i moze uszkodzic nowe podzespoly kompa typu: mobo, gpu etc.

Ten zasilacz ma na pewno takowe wyjscie bo ono jest juz od dawien dawna montowane w zasiłkach :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, niebardzo wiem "osochozi" z tymi koncowkami :-P Ma normalne "szerokie" i dodatkowe 4Pin do niektorych plyt. Zadnych przejsciowek nie robilem. Wiem, ze jest taki model DELTA 465W w ktorej trzeba bylo robic crossing, bo przejsciowki nie pasowaly, ale tamten zasilacz to byl jakis serwerowy, a ten 350W to jest zwykly Chieftec 350W z naklejka DELTA, wiec nie wiem skad te "OSTRZEZENIA" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja skusze sie na cos takiego...

Skoro Delte robi Fortron to zapewne sa to modele, ktore nie przeszly pewnych testow jakosciowych. Niech tylko jeden ze 100 uzytkownikow doswiadczy wadliwosci... I wlasnie ta osoba doswiadczy (byc moze) uszkodzenia mobo, proca, grafy. Poza tym 6 miesiecy gwarancji :) :) :) . MOzna ryzykowac i wiekszosci sie uda, ale czy ktos chcialby byc tym jednym ze 100??? Byc moze tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to DELTE robi Fortron ??? Ta zasilka nie jest "byc moze nie taka zla", ale jest naprawde rewelacyjna przy tej cenie jaka za nia dasz. To prawda, ma jedna wade, troche krotkie kable, ale przynajmniej nie ma balaganu w obudowie :) Wiecej wad nie naliczylem. Widzialem Fortrona i moim zdaniem DELTA jest lepsza.

 

EDIT:

 

Ktos wyzej pytal, czy uciagnie jego kompa. Odp. Z palcem we wtyczce :D Brac i nie pytac o nic wiecej :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mial byc rozkaz i nie wiem czy ktos jeszcze to tak odebral. Pozatym porownania do huntkeya nie bylo, a pojecie cicho, jest bardzo wzgledne i stad moja PROSBA. Pozdrawiam mr masterro ;)

1701882[/snapback]

Jest takie wzgledne, ze jej praktycznie nie slychac z kilkunastu centymetrow. :D

 

Ahahha widac, ze jest przygotowywany na zlot tweaka w konkurencji "RZUT CODEGENOPODBNYM ZASILACZEM" :D

1701807[/snapback]

:blink: Z calym szacunkiem BarTweak, ale z ktorej strony on jest "CODEGENOPODOBNY" ? Bo napewno nie od strony mozliwosci.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pytanie się powtórzy po raz kolejny, więc nie zakładam nowego wątku, ale licze na wyrozumiałość i dobrą poradę. Każdy ma inne wymagania, inne konfigi i oczekiwania. Od zasilacza oczekuje wydajności, dobrej stabilności, porządnych zabezpieczeń (czasem mam zaniki napiecia w sieci i brak UPSa).

 

Mój konfig to:

 

MoBo: ASUS A7n8X

CPU: AMD AthlonXP +2200@+2400 (z BOXowym wentylem)

RAM: 2x256MB 333MHz Kingston

VGA: GF 4Ti 4800se Gainward (nie kręcona)

HDD1: 120GB Samsung 7200

HDD2: 40GB Seagate 7200

DVD/RW: LG GSA-4163B

DVD-ROM: ASUS E616p

FDD: TEAC

Audio: SoundBlaster Live 5.1

dodatkowo: 2 wiatraki 120mm i 1 wiatrak dodatkowy na HDD (taki niewielki :) )

 

Zamierzam zmienic VGA na Gainward GF 6600GT 128MB "GS", później RAM na 2x512 i moze procka na 3000MHz.

Moje pytanie odnośnie zasilacza dotyczy tego co wybrac? Czy Maximusa 440W czy Topower'a TOP-526P6 420W, a moze jeszcze cos innego? Na co zwrocic uwagę?

 

Chciałbym zaznaczyć, że nie jestem tuninga-maniakiem i nie zależy mi na dodatkowych bajerach (poświetlanie, fajerwerki itp.). Nie wymagam też idealnej ciszy – komp stoi w szafce bez przedniej i tylnej ścianki wiec mojego starego CodeGen’a i reszty wentyli i tak mało słychać.

Chcę dobrego zasilacza, takiego, żeby działał przez lata i zapewnił stabilną pracę podzespołów jakie mam i zamierzam mieć. Czytałem do groma i każdy ma inną opinię na temat, ale myślę, że coś doradzicie.

 

Główne wymagania stawiane przeze mnie zasiłce to:

- wzorowa stabilność,

- dobre chłodzenie !!! (mam 3 dodatkowe wentyle w obudowie ale robia nieco szumu wiec chce je wywalic),

- dobre zabezpieczenia (nigdzie nie czytałem jakie ma Maximus, natomiast wiem, że Topower ma troche tego),

- w miare cichy (nie do przesady – maniakiem ciszy nie jestem),

- cena 300-350 max,

- co do wyposażenia, to nie oczekuje sztabki złota w pudełku, ale jakieś opaski i odpinane kabelki to mile widziane,

 

No i to chyba tyle. Skłonny jestem wybierać pomiędzy tymi zasilaczami (Maximus 440W i Topower 420W), ale jak ktoś proponuje lepsze opcje, to proszę o szerszą argumentację. :blink:

 

Dzieki za odpowiedz.

pozdro

QVS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie czytac tej ksiazki co napisales, ale domyslam sie, ze chodzilo Ci jakis zasilacz do tego? jesli tak to wez fortrona 350W or delte tą z allegro do takiego zestawu nie potrzeba lepszej zasilki no chyba, ze myslisz przyszlosciowo to FSP 550-60PLN okolo 110$, w tej chwili najlepszy zasilacz na swiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie czytac tej ksiazki co napisales, ale domyslam sie, ze chodzilo Ci jakis zasilacz do tego? jesli tak to wez fortrona 350W or delte tą z allegro do takiego zestawu nie potrzeba lepszej zasilki no chyba, ze myslisz przyszlosciowo to FSP 550-60PLN okolo 110$, w tej chwili najlepszy zasilacz na swiecie.

1702557[/snapback]

 

No jakbys przeczytał to moze byś i doradził konkretnie... :mellow:

 

czekam na rozsądne porady..

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy zachwala swoje, wiec ja sie tez dolacze... Moj konfig taki jak w sygnaturce, napiecia z miernika : 12v=11.92v a pod obciazeniem 11.88v ( prime kilka godzin ). Czy kupisz delte czy fortrona, roznicy nie zauwazysz - bardzo podobne zasilki, podobna konstrukcja i waga... Za taka kase nic lepszego sie nie wyrwie! Zdania forumowiczow znane, wybor nalezy do Ciebie! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...