Skocz do zawartości
plompuch

Jaki Zasilacz Kupic ?

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzisiaj plany sie nieco rozwijaja... w planach jest nie tylko wymiana VGA na GF 6600GT Ultra "GS", ale z czesem Athlon +3000XP Barton z chłodzeniem np. Thermaltake SilentBoost K7 (A1889), nowe pamiątki Infineonki 2x512@333 i dwa wentyle w budzie... wiec może mi 350W być mało (jak liczyłem na kilku "kalkulatorach mocy")... zaryzukuje i chyba wezme MAXIMUSa 440W... albo Topowera 420W...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też na dniach mam zamiar kupić nową zasiłkę tylko mam dylemat czy brać Deltę czy Fortrona. Oba zasilacze są w tej samej cenie i z tego co wiem mają chyba takie same możliwości. Powiem tylko że teraz już mam taki mętlik w głowie i nie wiem który brać :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mówicie o Deltach - Chieftecach, to ja podziękuje... z tego co wyniuchałem po paru godzinach buszowania w necie, to dowiedzialem sie, że są głośne, wykonanie na w miare dobrym poziomie, a stabilność napieć na poziomie dobrym - hmmm... patrzac przez perspektywe zakupu zasilacza na "kilka lat" i planowana rozbudowa kompa, za poziom dobry ja podziekuje...

jest to jedyne chyba forum, na ktorym duzo osob poleca Delty, ale ja podziekuje...

zaryzykuje i wezme MAXIMUSa, o ktorym bardzo duzo slyszy sie dobrego i cena przystepna, jak na takie osiągi..

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qvasiu, te MAXIMUSy na allegro są po 250zł a tu masz http://allegro.pl/show_item.php?item=68354930 DELTy po 45zł!! :blink: Słuchaj ja bym na Twoim miejscu zaryzykował, możesz zaoszczędzić 200zł a jeśli nie spełni Twoich oczekiwań to sprzedasz go i kupisz coś innego. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glosne ?? Ja swojej wogole nie slysze, a jestem wyczulony na tym punkcie.

"Dobre" napiecia ?? Ja mialem u siebie sporo lepszego kompa niz teraz i do tego ostro wykrecony, a napiecia byly IDEALNE. Na wczesniejszej stronie wkleilem swoj tescik tego zasilacza, wiec sobie looknij.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z tych zasilaczy będzie najlepszy do takiego konfigu:

Sempron 2800,GigabyteK8NS,,512MB,Radeon9800pro,WD800JB,BENQ DW1640

 

1) Fortron FSP350-60MDN

 

2) Fortron FSP350-60THA-P

 

3) Delta DPS-350PB-2C

 

 

Za porady z góry dziękuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z tych zasilaczy będzie najlepszy do takiego konfigu:

Sempron 2800,GigabyteK8NS,,512MB,Radeon9800pro,WD800JB,BENQ DW1640

 

1) Fortron FSP350-60MDN

 

2) Fortron FSP350-60THA-P

 

3) Delta DPS-350PB-2C

Za porady z góry dziękuje  :wink:

1704539[/snapback]

Każdy z tych 3 jest dobry, chyba nie odczujesz dużej różnicy pomiędzy nimi. Delty są teraz na allegro po 45zl czyli okazja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie czytac tej ksiazki co napisales, ale domyslam sie, ze chodzilo Ci jakis zasilacz do tego? jesli tak to wez fortrona 350W or delte tą z allegro do takiego zestawu nie potrzeba lepszej zasilki no chyba, ze myslisz przyszlosciowo to FSP 550-60PLN okolo 110$, w tej chwili najlepszy zasilacz na swiecie.

1702557[/snapback]

Mam nadzieje, ze to byl zart z tym najlepszym zasilaczem na swiecie, bo jest moze niezly ale napewno nie najlepszy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego kompa:

proc; AMD atlon 2500+

dysk: 80 gb WD obr7200

ram: 512 kingstona

graf: GF 6200 256mb ram itd.

pg; ASUS A7V8X-X

 

i potrzebuje wymienić zasilacz na lepszy (czyt. mam 420W ale jakiejś do pupy firmy) Zasilacz w granicach 150zł tak żeby starczył na dłużej jakiś lepszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakłądać nowego topicu...

 

Jaki zasilacz najlepszy do 200-220 zł ? Komputer Athlon XP 1700+,256 DDR, 2 dyski, 2 CD-RW itd. Obecnie jest ModeCom 350W i robi takie jaja, że kumpel nie ma już siły :?

 

Zastanawiałem się nad:

 

Topower 350W P5

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15405

Tagan 330W - PFC

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14428

Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakłądać nowego topicu...

 

Jaki zasilacz najlepszy do 200-220 zł ? Komputer Athlon XP 1700+,256 DDR, 2 dyski, 2 CD-RW itd. Obecnie jest ModeCom 350W i robi takie jaja, że kumpel nie ma już siły  :?

 

Zastanawiałem się nad:

 

Topower 350W P5

1727551[/snapback]

 

Szef raczej odpada, podobno te zasiłki to nie te z przed roku. Weź mocniejszego TOPOWERa.

 

A co sie dzieje z tym modecomem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szef raczej odpada, podobno te zasiłki to nie te z przed roku. Weź mocniejszego TOPOWERa.

 

A co sie dzieje z tym modecomem??

1727667[/snapback]

Nie, mocniejszego Topowera nie da rady bo kumpel chce wyadać max 220 (i tak to jest już dużo jak na zasilacz dla takiego konfigu).

 

ModeCom wariuje, tzn raz komputer działa, innym razem się resetuje. Czasami komputer wogóle nie chce odpalić i tak w kółko. Pożyczyłem kumplowi na 1 dzień mojego starego Chifteca 360 W i problem zniknął.

 

Pozdro co byście wybrali z tych co podałem (Chieftec odpada) ? :)

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mocniejszego Topowera nie da rady bo kumpel chce wyadać max 220 (i tak to jest już dużo jak na zasilacz dla takiego konfigu).

 

ModeCom wariuje, tzn raz komputer działa, innym razem się resetuje. Czasami komputer wogóle nie chce odpalić i tak w kółko. Pożyczyłem kumplowi na 1 dzień mojego starego Chifteca 360 W i problem zniknął.

 

Pozdro co byście wybrali z tych co podałem (Chieftec odpada) ?  :)

1727813[/snapback]

Mocniejszego tzn tego 350watowego :)

 

Weź miernik i sprawdź modecoma, cos mi sie nie chce wierzyć aby był za słaby ;) Albo na gwarę z nim jeśli jeszcze jest.

 

Chef podobno przestał już produkować zasiłki na takim poziomie jak to było dawniej

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocniejszego tzn tego 350watowego :)

 

Weź miernik i sprawdź modecoma, cos mi sie nie chce wierzyć aby był za słaby ;) Albo na gwarę z nim jeśli jeszcze jest.

 

Chef podobno przestał już produkować zasiłki na takim poziomie jak to było dawniej

:?

1728456[/snapback]

Zamówiłem mu tego TopPowera. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebuje zasilacza, nie drogiego bo moj budzet jest skromny, max 120zl.

O to konfiguracja kompa:

 

AMD Athlon 64 3000+ 1800

Gigabyte GA-K8NSC-939 (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)

ATi Radeon 9550 GT 128

2 x 256 Kingston

HDD WD 200 Gb

DVD-RW

CD-RW

 

Z gory dzieki.

 

P.S. teraz mam jakis 350W i nieraz mi komp sie restartuje przy obciarzeniu.

Edytowane przez joker31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja sie dołącze do pytania i prosby o porade. Sprzet jak w sygnaturce. Pominalem tam tylko 2 napedy optyczne(nagrywarka CD i czytnik DVD). Zamierzam nagryware CD wymienic na wypalare DVD. Planowana wymiana jednej kosci 256ramu na 512/400mhz, dorzucenie wiatraka 80x80 na 5V no i pewnie kilka innych zmian. Moje aktualne napiecia troche mnie nie pokoja:

V-core1: 1,50V

V-core2: 2,38V

3,3V: 2,98V

5V: 4,44V

12V: 11,84

-12V: -0,76V

-5V: -5,31V

Vbat: 3,33V

W szczegolnosci to pogrubione :/

 

Jaki zasilacz byscie poradzili? Moj aktualny to Megabajt ( :o ) 350W(na naklejce ;) ). Cena oczywiscie mozliwie najnizsza ale mysle, ze do 70-80zł. Cos wydajnego, stabilnego i w miare cichego, oczywiscie PEWNEGO! W koncu to jedna z najwazniejszych czesci maszyny liczacej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mi padl zasilacz Chieftec 360 i jestem zmuszony do zakupienia nowego zasilacza.

 

Mam wiec zwiazku z tym pytanie czy ten zasilacz DELTA wystarczy do mojego pierwszego konfiga z Radkiem 9800 PRO ? Jesli nie to poleccie jakis do ~150PLN ktory pociagnie ten konfig..

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wiec zwiazku z tym pytanie czy ten zasilacz 1736569[/snapback]

Mialem kiedys tez Radka 9800PRO i to jeszcze pozadnie wykreconego, proca tez krecilem syto. Delta bez przerwy trzymala idealne napiecia do tego wogole jej nie slychac. Ja polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziubek jak czytam caly temat to sie ciagle smieje bo widze ze Ty tylko i wylacznie DELTA :P

Fajnie ze ten zasilacz jest dobry bo wczoraj zakupilem Chiefteka 360 W i skoro Delta jest dobra to Chieftec tez bedzie Dobry :).

Jeszcze jedno: nie wiem jak mozesz sie nie denerwowac skoro powtarzasz ciagle Delta a ludzie nie rozumieja i tak zadaja pytania (retoryczne :P ).

Pozdrawiam

Edytowane przez Tekken666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: nie wiem jak mozesz sie nie denerwowac skoro powtarzasz ciagle Delta a ludzie nie rozumieja i tak zadaja pytania (retoryczne :P ).

Pozdrawiam

1736914[/snapback]

Oj zebys wiedzial, ze sie denerwuje :-P Ale co zrobic, jak nie napisze Delta, to pozniej kupia Fortrona :D , wiec juz lepiej pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...