Skocz do zawartości
plompuch

Jaki Zasilacz Kupic ?

Rekomendowane odpowiedzi

kazdy chwali to co ma więc dziubek jest fanatykiem delty, ja sam mam fortrona 300bt bo mam starą mobo co ciąnie głównie z 12v i muszę powiedzieć pełno kabli (DŁUGICH) waży 2,5kg, praktycznie nigdy nie włącza się wiatrak na 12v jeżeli masz wiatrak z tyłu, ciągnie jak marzenie miałem kiedyś 2dyski, nagryware dvd, antka 1700@2600 na 1,7v, radzia 9800se@pro 1,5gb ramu i nawet nie zająknął się mój zasilacz i napięcia też były w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, przeciez zartuje z tym Fortronem :) Obie zasilki sa bardzo porownywalne jesli chodzi o wage, osiagi itp. Ja lubie Delte, wlasnie dlatego, ze sam mam i wiem co potrafi. Poza tym "zauroczyla" mnie, bo mialem kiedys HK 400W XP za prawie 300zł, a Delta za ulamek tej ceny chodzi 100x lepiej i ciszej od tamtego gowna :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do takiej konfiguracji jak w podpisie plus CD-RW , DVD-RW , Audigy wystarczy moja zasiłka . Ostatnio sprawdzałem na kalkulatorze mocy wyszło, że jest na styk . Po podkręceniu proca i grafy, żeby pociąć Q4 i F.E.A.R na full detalach zjarała mi się Baracuda. Czy to wina zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zebys wiedzial ze jest Fanatykiem, co 2 post to Jego z odpowiedzia DELTA :PPP. ale spoko przynajmniej nikt nie kupi jakiegos gowna :)

Pozdrawiam

hehe żyjemy w wolnym kraju dlatego każdy może robić co chce :lol: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem swoją DELTE :banana: A oto kilka moich uwag na jej temat i sklepu MIX-RTV:

 

ZALETY

-jest zawaliście cicha :),

-jeszcze muszę zmierzyć napięcia ale po programach widzę żę są o wiele lepsze niż w codeshicie,

-zasilacz jest nowy z małym "ale",

-grube kabelki,

-2xFDD

-cieżki i dobrze o radiotorowany ;)

-szybka wysyłka i dobry kontakt z firma :),

-śmierdzi nowością :lol:

 

WADY

-no właśnie to "ale"-lekko porysowana obudowa przez zbiorowy transport zasilaczy,

-dużo plomb ;)

-bardzo luźne gniazdo na wtyczke zasilającą,

-niemiłosiernie krótkie kable,

-tylko 4xMOLEX,

-możę to tylko jakiś szczegół ale chyba w moim egzemplarzu jest porysowany jeden z radiatorów w zasiłce

 

Na dniach będe mniał miernik to sprawdzę jakie podaje napięcia :)

 

Podsumowując warto było wydać te ...45zł na ten zasilacz. :D

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie....krotkie kable i do tego tylko 4 molex'y :( Troche to malo....a juz bylem prawie pewny kupna...a szkoda ;(

Twoja sprawa ale ja serdecznie polecam ten zasilacz, z każdą chwilą coraz milej mnie zaskakuje :D

 

małe sprostowanie, jest jedna linia kabli troche krutsza a druga jest "normalnej" długości :)

 

heh po gwarancja rozkręce zasilacz i jak tylko będą wolne gniazda to lutownica w dłoń i kabelki z codeshita znajdą się w DELCIE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe sprostowanie, jest jedna linia kabli troche krutsza a druga jest "normalnej" długości :)

 

heh po gwarancja rozkręce zasilacz i jak tylko będą wolne gniazda to lutownica w dłoń i kabelki z codeshita znajdą się w DELCIE :D

 

Normalnej w cudzyslowie tzn ze standardowej? Jesli tak to chyba jednak sie skusze. A co powiecie na temat fortonow? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnej w cudzyslowie tzn ze standardowej? Jesli tak to chyba jednak sie skusze. A co powiecie na temat fortonow? <_<

zgadza się, jedna linia jest długości mniej więcej takiej jak w codeshicie czyli obleci :)

 

Obecne fortrony co są na allegro to nadają się głównie pod nowe płyty ciągnące z 12v, ponieważ mają mocną tą linie. Mają dłuższa gware ale i wyższą cene. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! widze ze jestescie obeznani w temacie wiec prosze was o rade na temat kupienia zasilacza. Moja konfiguracja komputera (jeszcze go nie kupilem, ale zamierzam :) :

 

Mobo: GB-K8NS (agp,s754,sata)

GPU: r9800 PRO

CPU: Sempron 3000+

HDD: Samsung 80GB SATA

DVD,FPP,Kieszeń

(zamierzam w przyszlosci troszke podkrecic procek)

 

No i moje pytanie: szukam zasilacza ktory bedzie odpowiedni do tej konfiguracji. napewno musi byc 350W tak? ok, ale teraz problem z kabelkami itp. np. TEN FORTRON jest calkiem ok, ale ma tylko 3 molexy, 2 sata, 2floppy i 1 peg - niby do zasilania kart PCI-E. nie wiem po co mi gdyz bede mial agp. bede tez chcial dolaczyc bajery typu oswietlenie czy wiatraczki. Czy starczylby mi ten zasilacz na to wszystko? a moze da sie dokupic wlasnie jakis rozgaleznik? A moze jednak TEN FORTRON??? Tylko ze "Zasilacz posiada złącze 24-pin (złącze tego typu jest stosowane w nowych płytach głównych opartych na chipsetach Intel 915/925 oraz na chipsecie nVidia nForce4" a ja mam mobo z nf3!? moze poradzilibyscie mi i podali od razu linka do allegro z dobrym zasilaczem? (ktory zasili to wszystko, czyli: MoBo, GPU, DVD, Floppy, kieszen, wiatraczki, diody i HDD SATA). bardzo prosze o rzetelna odpowiedz, bo bardzo mi na tym zalezy! DZIEKI!!!

Edytowane przez HaTeKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam dylemat...

CPU : BARTON 3200+ na zalmanie CU

MOBO : Epox 8rda3l (nForce2 400)

RAM : 2x512 ddr 400 geil

VGA : gf 6600 gt 128mb 520/1050mhz

nagrywara

 

kompa juz bym odpalil dawno zeby nie ten dylemat z zasilaczem :((((

prosze pomozcie, potrzebuje zasilacza dobrego, cichego ktory wytrzymalby jeszcze oc VGA

 

z gory wielkie dzieki

Edytowane przez treter69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam oto moju zlomik :

Msi kt4v

Athlon 1,7ghz wykrecony na 2ghz

512 kingston (400) + 256 no name (333) RAM

radek 9000

zasilka noname 300W

160GB Caviar + 80GB sasmung

Szukam dobrego cichego i solidnego zasilacza do 200zł czytalem ze ta delta jest spoko cenna jest konkurencyjna w stosunku do Szefa i innych doradzcie cos konkretnego

pozdrawiam chej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam oto moju zlomik :

160GB Caviar + 80GB sasmung

Szukam dobrego cichego i solidnego zasilacza do 200zł czytalem ze ta delta jest spoko cenna jest konkurencyjna w stosunku do Szefa i innych doradzcie cos konkretnego

pozdrawiam chej

No do Twojego sprzetu az nad to bedzie ta DELTA, bierz ja spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrzcie na moj config i powiedzcie czy jest sens zmieniac ta zasilke? mam zamiar podlaczyc dysk 160 gb samsunga do tego jeszcze no i nagrywarke dvd wymienic z cdromkiem...

 

jezeli tak to co proponujecie taniego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do Twojego sprzetu az nad to bedzie ta DELTA, bierz ja spokojnie.

spoko thx tylko wiesz nie obraz sie ale ty tak bronisz tych delt czy ty nimi przypadkiem nie handlujesz ;-) spoko widzialem ta deltana aukcjach i nawet mialem ja brac ale 2 rzeczy mnie martwia krotkie kable (obleci)

i 6 miesiecy gwarancja :( aha no i mowicie ze to prawie to samo co Chief -> dlaczego takie tanie w stosunku do nich sa ?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co radzicie do zestawu:

Athlon 3000+ @ 2400Mhz

1GB RAM

Asus A8n-e

Radeon X800 GTO 256MB

 

?

Bo Delta chyba odpada ;) Nie znam sie na zasilaczach, obecnie mam Fortrona 350W i nie wytrzymuje na lini 12V, wiec chcialbym cos jak najtanszego i mozliwie z silna linia 12V. Cena to ~150zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko thx tylko wiesz nie obraz sie ale ty tak bronisz tych delt czy ty nimi przypadkiem nie handlujesz ;-) spoko widzialem ta deltana aukcjach i nawet mialem ja brac ale 2 rzeczy mnie martwia krotkie kable (obleci)

i 6 miesiecy gwarancja :( aha no i mowicie ze to prawie to samo co Chief -> dlaczego takie tanie w stosunku do nich sa ?

pozdro

1) Heh :lol2: Zapewniam Cie, ze nie handluje nimi, ale nie powiem, jak by byla okazja to bym chcial :) Juz kilku osobom na forum polecilem ta zasilke i sa bardzo zadowolone, wiec nie masz sie czego obawiac.

2) Kable mozna sobie dolutowac w zasilce z jakiegos starego Codegena.

3) Nie wiem czemu sa takie tanie. Mam tylko pewne podejzenia. Mozliwe, ze one byly robione do jakiegos konkretnego zestawu (stad tez mala liczba kabli) i moze zostawili jakies na ewentualne wymiany, a tera gwara sie skonczyla i Polacy pokupowali za grosze te co im zostaly. Nie wiem czy tak jest, ale to moje podejzenia :) Co do gwary, to ja wyznaje zasade, ze jak nie padnie przez pierwszy tydzien, to juz nie padnie :) A juz napewno nie DETLA :D Narazie sie sprawdza (odpukac w niemalowane)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...